برنامه برای یادگیری زبان

در دنیای مدرن هر انسانی باید به زبان های مختلف مسلط باشد. با توجه به مشغله و گرفتاری های انسان تنهای معاصر شرکت در کلاس های مختلف امکان پذیر نمی باشد اما تکنولوژی به کمک انسان آمده است و برنامه ی مختلفی در جهت یادگیری زبان های گوناگون وجود دارد. ما در این نوشته چند نمونه از این برنامه ها را معرفی می کنیم. 1 min


3
آموزش زبان نکته ی مهمی در زندگی مدرن به شمار می آید.
برنامه برای یادگیری زبان زیاد است.

برنامه برای یادگیری زبان عبارتی است که حتما شما هم یک بار در موتورهای جستجوی اینترنت به دنبالش گشته‌اید.
برنامه‌های کاربردی و زیادی وجود دارند که خیلی راحت می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید و از آن ها استفاده کنید. ما در این نوشته سعی داریم تا ابتدا دلیل لزوم یادگیری زبان‌های مختلف و جدید را به شما یادآور شویم و سپس به معرفی برنامه‌های مختلف و جذاب بپردازیم. با ما همراه شوید تا خیلی زود درباره‌ی بهترین برنامه‌ها برای یادگیری زبان، صحبت کنیم و به همراه یکدیگر اطلاعات خوب و جامعی به دست بیاوریم.

چرا زبان می‌آموزیم؟

یادگیری زبان‌های جدید پلی است همه ی افراد حداقل برای یک بار سعی کرده‌اند از روی آن عبور کنند. هر فرد با یادگیری زبانی جدید، خیلی زود به اهداف خود می‌رسد. در دوره‌های گذشته زبان آموزی به اندازه‌ی امروز، مطرح نبود‌.

افراد در صورت لزوم برای ترجمه به سراغ مترجم می‌رفتند تا بتوانند از کمک آن‌ها استفاده کنند اما امروزه شرایط به طور کلی عوض شده است.

در حال حاضر زبان جدید فقط برای ترجمه ی یک کتاب یا متن استفاده نمی‌شود. امروزه برای کوچک‌ترین کارها نیاز به آموختن زبان‌های مختلف به ویژه زبان انگلیسی داریم. طرز استفاده از یک وسیله ی الکترونیکی در پشت بسته بندی، به زبان دیگری نوشته شده است.

منابع مختلف در جهت شرکت در آزمون‌ها معمولا انگلیسی‌ است. برای یافتن یک دستور غذایی جدید، به زبان های دیگر نیاز پیدا می‌کنید‌.

تماشای فیلم های انگلیسی

برای دیدن فیلم های مختلف و یا گوش دادن به موزیک‌های جذاب به زبان های مختلف نیاز دارید و اگر تصمیم بگیرید مهاجرت کنید حتما به زبان جدید نیاز پیدا می‌کنید‌. از بزرگترین و تخصصی ترین کارها تا کوچکترین و ساده ترینشان، به نحوی به زبان مرتبط می‌شود.

در گذشته می گفتند افرادی که کامپیوتر و زبان‌های دیگر را بلد نباشند جزو افراد بی سواد محسوب می‌‍شوند اما با رشد کشورها و توسعه‌ی آن‌ها، این تعریف عوض شده است. امروزه افرادی که حداقل دو زبان جدید را بلد نباشند، بی سواد هستند. بنابراین باید تلاش خود را بکنید که خیلی زود زبان های جدید را یاد بگیرید و از آن‌ها استفاده کنید زیرا شرایط اجتماعی در همه‌ی کشورها به خصوص ایران به نحوی شده است که زبان آموزی و کسب این مهارت در بین افراد حرف اول را می‌زند.

تکنولوژی در خدمت علم

همانطور که گفته شد در دنیای امروز، یادگیری تنها یک زبان کافی نیست و یادگیری زبان های متعدد ضروری است. در گذشته افراد برای یادگیری یک زبان جدید از کلاس های مختلف و کتاب ها و سی دی‌ها استفاده می‌کردند.

هرچند که این ابزارها امروز هم در اختیار افراد قرار دارند اما مسئله این است که استقبال برای استفاده از آنها کاهش پیدا کرده است.

هزینه های زیاد، مدت زمان طولانی کلاس‌ها، دغدغه‌های زیست محیطی جهت جلوگیری از چاپ کاغذ، سختی و مشکلات رفت و آمد و… تنها چند نمونه از دلایلی است که باعث شده استقبال از کلاس‌ها به حداقل برسد. البته هنوز هم افراد زیادی پیدا می‌شوند که از این کلاس‌ها استفاده می‌کنند.

اما مشغله‌ی انسان تنهای معاصر به قدری زیاد شده است که متاسفانه فرصت زیادی برای خود و رسیدن به علایقش ندارد. بنابراین باید به دنبال راهکاری بگردد که در کمترین زمان بتواند بیشترین بازدهی را داشته باشد. در این شرایط تکنولوژی به کمک انسان آمد. برای درک بهتر به این سایت سر بزنید.

 

شاید اگر تکنولوژی نبود بسیاری از خواسته‌ها و علایق انسان معاصر در دل و سینه‌اش برای همیشه دفن می‌شد اما خوشبختانه بار دیگر تفکر و اندیشه‌ی انسان به کمکش آمد و در تکنولوژی تجلی یافت و انسان را نجات داد.

امروزه افرادی که خواهان برنامه برای یادگیری زبان هستند راه‌های مختلفی دارند. کلاس‌های آنلاین تنها یکی از این راه‌های بی شمار است.

مورد دیگر که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، بازی‌ها و برنامه‌های آموزشی هستند که مخاطبان بی شماری دارند. آنها در راه، هنگام منتظر شدن برای تاکسی، هنگام خوردن غذا و… تنها با یک گوشی موبایل، به نوعی وارد کلاس‌های درس می‌شوند و از تکنولوژی به بهترین نحو استفاده می‌کنند.

بهترین برنامه برای یادگیری زبان کدام است؟

برای اینکه بهترین برنامه برای یادگیری زبان را پیدا کنید لازم است که ابتدا تعریف ذهنی خاص خود را داشته باشید‌. شما به دنبال چه برنامه ای هستید؟ می‌خواهید برنامه ای را پیدا کنید که در عرض یک هفته به زبان جدید به طور کامل مسلط شوید؟ اگر بخواهیم با شما صادق باشیم باید بگوییم که چنین برنامه ای را به هیچ وجه پیدا نمی‌کنید. باید ابتدا انتظارات خود را پایین بیاورید. برنامه‌ها نمی‌توانند در جهت یادگیری معجزه کنند اما یکی از ابزارهای خیلی خوب در این زمینه هستند.

حال دوباره سوالمان را می‌پرسیم. این بار با دیدی باز جواب سوال را بدهید. شما به دنبال چه برنامه ای هستید؟ سطح زبان شما چیست؟ مبتدی هستید یا در سطوح بالای زبان قرار دارید؟ از یک برنامه ی آموزشی زبان چه انتظاراتی دارید؟
برنامه ای می‌خواهید که ظاهر جذابی داشته باشد؟ دوست دارید محیط برنامه با نشاط باشد و یادگیری به دنبال بازی و سرگرمی اتفاق بیافتد؟

سوالت متعدد دیگر:

به دنبال برنامه برای یادگیری زبان می گردید که زبان‌ خاصی را آموزش دهد؟ می‌خواهید برنامه ای را پیدا کنید که بومی سازی شده باشد؟ اصلا می‌خواهید در مکالمه قوی شوید یا به دنبال یادگیری گرامر هستید؟ شاید هم ترجیح می‌دهید که در لغات و فن ترجمه استاد شوید؟

این سوال‌ها را از خود بپرسید و نتیجه را در ذهن خود نگه دارید یا حتی روی یک برگه یادداشت کنید. حالا شما یک نقشه دارید که باید بر اساس آن به دنبال برنامه ی مخصوص به خودتان بگردید. برنامه‌های مختلف را بررسی کنید و بعد برنامه ی مخصوص به خود و هدفتان را انتخاب کنید و با آن پیش بروید. مطمئن باشید که اگر انگیزه و پشتکار کافی داشته باشید خیلی زود به نتیجه ی دلخواهتان می‌رسید.

برنامه برای یادگیری زبان زیاد است
بنابر اولویت باید برنامه های خوب برای یادگیری زبان را انتخاب کرد

معرفی برنامه برای یادگیری زبان

برنامه‌های زیاد و مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارند. بعد از اینکه نیازهای خود را مشخص کردید و از اهداف یادگیری خود آگاهی پیدا کردید، می‌توانید از این برنامه‌ها استفاده کنید. ما در ادامه ی نوشته برای نمونه چند برنامه ی خوب و مطرح را معرفی می‌کنیم. امیدواریم به راحتی بتوانید از این برنامه‌ها استفاده کنید.

رزتا استون

یک برنامه برای یادگیری زبان که در زمینه‌ی آموزش زبان بسیار موفق عمل کرده است، رزتا استون است. این برنامه ی آمریکایی تا به حال به زبان آموزان مختلف در سراسر دنیا کمک کرده است و توانسته جوایز متعددی دریافت کند.

برنامه ی رزتا استون در حدود ۲۴ زبان را پشتیبانی می‌کند. سازندگان این برنامه همواره ادعا داشته اند که با استفاده از برنامه ی آن‌ها، زبان آموزان، زبان جدید را همانند زبان مادری یاد می‌گیرند و در واقعا به نهایت تسلط می‌رسند.

حقیقت این است که این ادعا بیهوده و گزاف نبوده و عده ی بسیاری از زبان آموزان از طریق این برنامه به مدارج بالایی رسیده‌اند.

استفاده از تصاویر، استفاده از تلفظ صحیح کلمات، در دسترس بودن و… تنها چند نمونه از مزیت‌های بی شمار این برنامه هستند. پیش از اینکه این نرم افزار را تهیه کنید حتما مقاله ای که به صورت کامل و جامع درباره ی این برنامه در سایت منتشر شده است را مطالعه بفرمایید. به آدرس اپلیکیشن رزتا استون بزنید و اطلاعات مختلف را به صورت دقیق از آنجا دریافت کنید.

 

برنامه برای یادگیری زبان دولینگو

یکی دیگر از برنامه‌های پر طرفدار در سراسر دنیا، برنامه ی دولینگو است. دولینگو زبان‌های مختلفی مانند انگلیسی، روسی، ترکی، فرانسوی، عربی، پرتغالی، آلمانی، اسپانیایی و ‌‌‌… را آموزش می‌دهد. این برنامه به صورت رایگان در اختیار همگان قرار دارد و کاربران می‌توانند از آن روی نسخه ی اندروید یا ویندوز یا حتی ios استفاده کنند.

برای استفاده از این برنامه باید ابتدا یک حساب کاربری برای خود داشته باشید و بعد از آن یک زبان به عنوان زبان مبداء برای خود انتخاب کنید. بعد از آن باید زبانی که می‌خواهید آموزش ببینید را انتخاب کنید.

یکی از مزیت‌های خاص برنامه دلینگو این است که شما می‌توانید چند زبان را به صورت همزمان بیاموزید‌. برنامه دلینگو طبقه بندی شده است و از سطح مبتدی شروع می‌شود. شما باید یک سطح را رد کنید و بعد به سراغ سطح بعدی زبان بروید. در صورتی که در یک سطح به نمره و درصد قابل قبولی نرسید نمی‌توانید از سطح دیگر برنامه استفاده کنید.

این برنامه لغات، تلفظ، ترجمه و… را به شما می‌آموزد. یکی دیگر از مزیت های این برنامه این است که شما در قالب بازی زبان جدید را می‌آموزید و همین نکته باعث می‌شود تا تمام نکات زبان جدید در ذهنتان حک شود.

ممرایز

برنامه ی ممرایز یک برنامه‌ی خوب و کاربردی دیگر در جهت آموزش زبان است. شما با استفاده از این برنامه می توانید خیلی راحت و ساده زبان یاد بگیرید. ممرایز امکانات بی نظیری مانند استفاده از لغات، مرور لغات، تلفظ خاص حروف و کلمات و… دارد.

نکته ی مثبتی که این برنامه دارد این است که شما می‌توانید تلفظ اصلی و واقعی کلمات را از طرف یک فرد نیتیو بشنوید و همین کار باعث می شود مهارت شما در یادگیری لهجه و توانایی تکرار کردن بیشتر شود. در این برنامه می‌توانید زبان فارسی را به عنوان زبان اول انتخاب کنید اما این تنظیمات باید حتما با نسخه‌ی وب انجام شود.

کاربران همچنین می توانند از طریق این برنامه اطلاعات بی شماری درباره ی تاریخ، هنر،فرهنگ و… به دست بیاورند. امکان استفاده از این برنامه به طور رایگان وجود دارد اما قابلیت‌های خاص و بی شماری وجود دارد که فقط در نسخه‌ی پولی آن وجود دارد و همین نکته باعث می‌شود افراد وسوسه شوند و آن نسخه را تهیه کنند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم اول حتما از نسخه ی رایگان استفاده کنید و بعد از آشنا شدن با محیط برنامه و طریقه ی کار ممرایز، به سراغ نسخه ی پولی بروید.

بوسو

بوسو یک برنامه ی دیگر برای زبان آموزی است. این برنامه ۱۱ زبان زنده ی جهان را پشتیبانی می‌کند. تفاوتی ندارد شما بخواهید چه زبانی را یاد بگیرید. روند یادگیری و استفاده از این برنامه برای تمام زبان‌ها مشترک است. درس نامه‌های بوسو بر اساس موضوع و محتوا جلو می‌رود.

در قدم‌های اولیه نکات ساده تر مثل سلام و احوال پرسی را یاد می‌گیرید و در قدم های بعدی به تدریج مباحث تخصصی تر و مهم تر مثل بحث در مورد مسائل مالی و سیاسی را می‌آموزید.

بوسو این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که در صورت نیاز بتوانند با سایر افراد از کشورهای دیگر ارتباط بگیرند و به این طریق یادگیری زبان را سرعت بخشیده است. این برنامه همچنین آزمون‌ها و کویزهای مختلفی دارد که به وسیله ی آن‌ها کاربران می‌توانند سطح خود را بسنجند. یادگیری زبان در برنامه ی بوسو با بازی و سرگرمی همراه شده است و همین نکته باعث می‌شود تا این برنامه نسبت به سایر برنامه‌ها اثر بخش تر باشد.

یکی از برنامه های خوب در جهت یادگیری زبان بابل است.
برنامه بابل به یادگیری زبان های جدید کمک می‌کند

برنامه برای یادگیری زبان | بابل

بابل یک برنامه ی دیگر است که در جهت یادگیری زبان به شما کمک می‌کند. با این برنامه می توانید زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، روسی، ایتالیایی، نروژی، لهستانی و… را بیاموزید. مزیتی که این برنامه نسبت به برنامه‌های دیگر دارد این است که درس‌های این برنامه کوتاه هستند و در ۱۰ یا ۱۵ دقیقه زمان بندی شده‌اند.

این برنامه در حدود یک میلیون کاربر فعال دارد. با این برنامه شما به راحتی مکالمه کردن به زبان دیگر را یاد می‌گیرید. این برنامه سراسر مزیت است و تنها عیبی که می‌توان روی این برنامه گذاشت این است که استفاده از این برنامه رایگان نیست و برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنید. البته درس اول برای شما رایگان است اما برای درس‌های دیگر باید متحمل هزینه شوید.

زبان بیاموز

زبان بیاموز برنامه ای ایرانی است که خیلی زود توانست بین مردم و کاربران جای خود را باز کند. با این برنامه می توانید زبان‌های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی را بیاموزید. برنامه ی زبان بیاموز به ۳ دسته ی کلی تقسیم می‌شود. دسته ی اول قسمت واژگان است که لغات مختلف، اصطلاحات و عبارات پرکاربرد، ضرب المثل‌ها و… را شامل می‌شود.

بخش دوم، بخش خواندن و شنیدن نام دارد. در این بخش می‌توانید از کتاب‌های مختلف و موسیقی‌های جذاب استفاده کنید. لازم به ذکر است که این کتاب‌ها و موسیقی‌ها بر اساس سطح زبان شما قابل انتخاب است. بخش بعدی بخش گرامر و تلفظ است. در این بخش نکات اصلی گرامر به آسانی تدریس شده است و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
برنامه زبان بیاموز یکی از پر طرفدارترین برنامه‌های آموزش زبان بین برنامه‌های ایرانی است و افراد زیادی از طریق آن، آموزش دیده اند.

لرنیت برنامه ای ایرانی برای یادگیری زبان است
لرنیت زبان انکلیسی را آموزش می دهد

برنامه برای یادگیری زبان | لرنیت

برنامه ی لرنیت یکی دیگر از برنامه‌های ایرانی آموزش زبان است که به صورت تخصصی روی زبان انگلیسی کار‌ می‌کند. بعد از ورود به این برنامه بنا بر سطح خود، درس را انتخاب می کنید. این برنامه برای افراد از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته، درس‌های مختلف آماده کرده است و هر درس به قسمت های مختلفی مانند واژگان، گرامر، قسمت مربوط به شنیدار،مکالمه و … تقسیم می‌شود.

بعد از طی کردن تمام درس‌های سطح انتخابی، چند آزمون از شما گرفته می‌شود تا میزان مهارت خود را ارزیابی کنید.

مزیت اصلی لرنیت این است که کاربران برنامه در قسمت تنظیمات می‌توانند یادآور مطالعه ی روزانه خود را فعال کنند تا تکرار و تمرین روزانه به دست فراموشی سپرده نشود‌.

البته باید به این نکته اشاره کرد که فقط در سطح مقدماتی یک، برنامه برای شما رایگان است و برای استفاده از سایر سطوح باید اشتراک تهیه کنید تا بتوانید از برنامه و قابلیت‌های بی شمار آن استفاده کنید.

جمع بندی

در این‌ نوشته سعی کردیم اصول اولیه ی پیدا کردن یک برنامه ی خوب برای یادگیری زبان را به شما معرفی کنیم و بعد چند نمونه از برنامه‌های خوب و قابل قبول خارجی و ایرانی را معرفی کردیم. این برنامه‌ها هر کدام مزیت‌های خاص خود را داشتند و این شما هستید که در بین صدها برنامه باید دست به انتخاب بزنید.

امیدواریم با توجه به اهداف و اولویت بندی های خود بتوانید بهترین برنامه را برای یادگیری زبان جدید انتخاب کنید و خیلی زود به سطح دلخواهتان برسید.

تنها نکته ای که در یادگیری و استفاده از این برنامه‌ها باید مد نظر قرار دهید این است که هیچ وقت ناامید نشوید و همواره با تکرار و تمرین راه خود را ادامه دهید.

ما به شما قول می‌دهیم که با تلاش و کوشش خیلی زود به اهداف خود می‌رسید. پیروزی و موفقیت شما همواره آرزوی ماست.

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

3

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
فاطمه آل آقا