تبلیغات اینستاگرام چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟

اگر کسب و کاری دارید و از استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی آگاهانه دارید ، ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که تبلیغات اینستاگرام چیست و چگونه کار می کنن


0

اگر کسب و کاری دارید و از استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی آگاهانه دارید ، ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد  که تبلیغات اینستاگرام چیست و چگونه کار می کنند؟

بیایید با کمی پس زمینه  از تبلیغات اینستاگرام و ویژگی های آن برای مشاغل  شروع کنیم.

تبلیغات اینستاگرام شبیه هر پلتفرم دیگری است که بصورت آنلاین مشاهده می کنید. این امکان را فراهم می کند تا با هدف قرار دادن کاربرانی که به احتمال زیاد به خدمات شما نیاز دارند فروش محصولات خود را بالا ببرید و البته جذب فالوور کنید.

در دو سال گذشته اینستاگرام مجموعه ای از ویژگی ها را برای کمک به کسب و کارها در استفاده از دسترسی گسترده در بستر رسانه های اجتماعی خود ارائه داده است. این موارد شامل انبوهی از ویژگی های جدید تبلیغات تبلیغاتی و تجزیه و تحلیل است.

از طریق نمودار زیر میتوانید تفاوت اینستاگرام با دیگر شبکه های اجتماعی را در بازه مشخص ببینید:

نمودار تبلیغات اینستاگرام

همینطور که در این تحقیقات مشاهده میکنید در تعامل کاربران با برند های مختلف اینستاگرام پلتفرم های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی دیگر را با سرعت زیاد پشت سر گذاشته است.

به توعی که با تعدادی فالوور و مخاطب که محصولات شمارا دنبال میکند شما میتوانید فروش بسیار خوبی را برای برند خود تجربه کنید. در سال 2016 بزرگترین تغییرات در اینستاگرام بوسیله پروفایل های بیزنس بوجود آمد.

به جای استفاده از حساب های شخصی ، مشاغلی که یک صفحه فیس بوک دارند از این پس می توانند حساب های تجاری مجهز به ابزارهایی فراتر حساب کاربری عادی میشوند.

اینستاگرام حتی به شما امکان می دهد در صورت تمایل به یک حساب شخصی برگردید.برخی از مردم ادعا می کنند که Facebook و متعاقباً الگوریتم اینستاگرام حساب های شخصی را بالاتر از بیزنس اکامنت ها قرار می دهد. اما در حالی که اینستاگرام کسب و کار را به سمت تبدیل شدن به حساب بیزنس و کاری وامیدارد پس به نظر میرسد این توهمی بیش نیست.

تلاش اینستاگرام برای هدایت برند ها و کسب و کارها برای تبدیل به حساب بیزنس به صورت زیر است:

دکمه تماس با ما در پروفایل های بیزنس این امکان را میدهد تا با یک لمس مشتریان بتوانند با شما تماس بگیرند.

 • ارائه آمار و ارقام دقیق از مشتریان توسط insights باعث میشود بجای تکیه بر لایک و کامنت بتوانید دقیقا ببینید چه میزان مخاطب دارید
 • توانایی استفاده از قابلیت تبلیغات اینستاگرام یا پرومشن و هدف گذاری بسیار دقیق مشتریان مثل علایق، روش های پرداخت و …
 • توانایی استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ! بله اینستاگرام قابلیت جدیدی اضافه کرده که میتوانید مستقیما تبلیغات خود را به اینفلوئنسر های اینستاگرام بدهید

یکی از ویژگی هایی که ما قصد داریم به آن بپردازیم ، همراه با همه پیشرفت های اینستاگرام ، توانایی تبلیغ پست های شما است.

پروموشن اینستاگرام

چگونه تبلیغات اینستاگرام به رشد کسب و کار شما می انجامد؟

آیا تابحال واژه تایید اجتماعی به گوشتان خورده؟

تایید اجتماعی این معنی را میدهد که ما برای تصمیم گیری ها به اطرافمان نگاه میکنیم و نظر دیگران را بکار میگیریم! یعنی هرچقدر یک چیز معروف تر باشد، بیشتر به اشتراک گذاشته شود و لایک بخورد بیشتر هم فروش میکند!

البته شاید از نظر شما این بدیهی است ولی این روز ها پایه شبکه های اجتماعی بر این اساس نهاده شده!

مردم در شبکه های اجتماعی بدنبال مد های جدید و ترند های جدید هستند.

پست های خوب در شبکه های اجتماعی مانند گوله برفی که روی زمین قل میخورد و بزرگتر میشود عمل میکند به این صورت که هرچقدر بیشتر طرفدار داشته باشند کاربران بیشتری جذبش میشوند!

حالا تبلیغات اینستاگرام چگونه به تایید اجتماعی کمک میکند؟

پروموشن اینستاگرام یا همان تبیغ اینستاگرام به شما کمک میکند همین اثر گوله برف را ایجاد کنید و با پروموت کردن پست ها به واکنش های بیشتر و بیشتری دست پیدا کنید.

الگوریتم اینستاگرام چگونه عمل میکند؟

الگوریتم اینستاگرام نیز مانند شبکه های اجتماعی دیگر به وایرال بودن پست نگاه میکند یعنی اگر در اوایل گذاشتن پست واکنش های زیاد و خوبی دریافت کنید شانس دیده شدن شما بسیار بالا میرود.

البته در حالی که در هر ثانیه هزاران پست در اینستاگرام ثبت میشود و میلیارد ها نفر تا سال 2020 در اینستاگرام عضو هستند، بکارگیری این الگوریتم امری طبیعی است.

رشد اینستاگرام در جهان از هر شبکه اجتماعی دیگر (تا سال 2020 ) بیشتر بوده و از سال 2016 که اکانت های بیزنس به اینستاگرام اضافه شدند به نظر میرسد شما نیز به فکر این افتاده باشید اگر کسب و کاری دارید حساب بیزنس را برای خود فعال کنید.

طبق تحقیقاتی که اینستاگرام ارائه کرده بیش از 60% کاربران اینستاگرام با برند های جدیدی در این پلتفرم آشنا میشوند و چیزی که بیشتر جذاب است : بیش از 75% کاربران پس از دیدن این پست ها در اینستاگرام واکنشی نشان میدهند که این واکنش میتواند لایک پست، بازدید از سایت ، بازدید از پروفایل اینستاگرام و خرید محصول باشد.

پروموشن اینستاگرام چه تفاوتی با انواع تبلیغات دیگر دارد؟

با پروموشن اینستاگرام میتوانید پست های خود را شتابدهی کنید، دقیقا همانند تبلیغات گوگل و تبلیغات فیسبوک! میتوانید خود را به کاربران جدید نشان دهید البته باید برای این کار هزینه پرداخت کنید!

هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟

اینستاگرام تبلیغات خود را به صورت CPM یعنی هزینه برای هر 1000 نمایش حساب میکند! اینستاگرام برای هرباری که تبلیغ شما را نمایش میدهد هزینه میگیرد پس مراقب باشید و پست های جذاب ایجاد کنید.

البته پروموشن درون برنامه اینستاگرام با تبلیغاتی که توسط پلتفرم تبلیغات فیسبوک facebook ads manager ایجاد میشود متفاوت است و این نکته بسیار مهمی است.

تفاوت تبلیغات اینستاگرام و پروموشن اینستاگرام چیست؟

پیش از اینکه شروع کنیم باید در مرحله اول تفاوت تبلیغات اینستاگرام و پروموشن اینستاگرام را بدانید. پروموشن اینستاگرام همان پست های غیر تبلیغاتی است که شما برای نمایش بیشتر آن به اینستاگرام پول میدهید و به این ترتیب اینستاگرام پست های شما را با توجه به الگوریتم خود بیشتر منتشر میکند. همچنین تگ "اسپانسر" نیز در این پست ها نمایش داده میشود.

شباهت و تفاوت ظریفی بین تبلیغات و پروموشن در اینستاگرام وجود دارد و آن این است که هر دو باعث بالا رفتن آمار دیده شدن پست میشود اما در تبلیغات اینستاگرام شما تنظیمات بیشتری برای هدفگذاری تبلیغات دارید چرا که هدف از "تبلیغات" تبدیل آن به مشتری است. اما پروموشن بیشتر برای این است که آمار صفحه اینستاگرام شما مثل بازدید پروفایل، لایک و کامنت شما افزایش یابد.

اگر هدف شما از تبلیغات اینستاگرام افزایش مخاطب در این پلتفرم است پس پروموشن برای شما انتخاب مناسبی است.

تفاوت تبلیغات اینستاگرام و پروموشن اینستاگرام

در این عکس میتوانید تفاوت صفحه تبلیغات اینستاگرام و پروموشن اینستاگرام را ببینید.

چرا باید پروموشن اینستاگرام را انتخاب کنید؟

شاید از خودتان بپرسید حالا که در بخش تبلیغات اینستاگرام تنظیمات بیشتری دارید و میتوانید هدفگذاری کنید چرا باید پروموشن اینستاگرام را انتخاب کنید؟

نکته اینجاست که هدف از پروموشن افزایش بازخورد از یک پست است و برای اینکه یکی از پست های خود را پروموت کنید و بالا ببرید نیزی ندارید یک کمپین اینستاگرام را از 0 راه اندازی کنید و میتوانید به راحتی از پروموشن استفاده کنید.

اینستاگرام هم با اطلاع از این قضیه راه ساده ای را برای افزایش بازخورد از یک پست گذاشته، که برای وایرال شدن یک پست بتوانید اول آن را پروموت کنید.

یک کمپین تبلیغات اینستاگرام مناسب باید متشکل از پروموشن اینستاگرام و تبلیغات به صورت همزمان باشد.

آیا پروموشن اینستاگرام ارزان است یا تبلیغات؟

هیچ داده قابل استنادی برای این موضوع وجود ندارد که پروموشن اینستاگرام از  تبلیغات اینستاگرام ارزان تر باشد. ولی طبق مقاله ای که adespresso منتشر کرده هزینه کلیکی هر تبلیغ حدودا 0.7$ و 0.8$ است و در دو نمودار بیان کرده که کاربران بین 24 تا 34 سال حدودا 1.23$ برای هر کلیک هزینه دارند ولی کاربران 13-17 سال هزینه ارزان تری برابر با 0.47$ را در بر میگیرد.

پروموشن اینستاگرام چطور کار میکند و باید از کجا شروع کرد؟

اگر این مقاله را مطالعه میکنید به احتمال زیاد شما در اینستاگرام کسب و کاری دارید و میخواهید آمار فروش پیج اینستاگرام خود را بالا ببرید و یا مایل هستید اطلاعات بیشتری در مورد پروموت کردن پست های خود در اینستاگرام بدست آورید.

در مرحله اول شما نیاز دارید یک اکانت بیزنس اینستاگرام داشته باشید. احتمالا تابحال این اقدام را کرده اید ولی اگر نه نگران نباشید. هر اکانت اینستاگرام به سادگی قابلیت تبدیل به حساب بیزنس و کاری اینستاگرام را دارد. برای این کار باید:

 • به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید و حالت بیزنس را فعال کنید.
 • اگر حساب کاربری در فیسبوک دارید میتوانید اکانت فیسبوک خود را به راحتی به بیزنس اکانت متصل کنید. اگر ندارید در فیسبوک عضو شوید و اطلاعات کسب و کار خود را آنجا ثبت کنید و سپس آن را به اینستاگرام متصل کنید.
 • در اینستاگرام پروفایل خود را تکمیل کنید و بخش دکمه مخصوص تماس، لینک وبسایت و شماره تماس و ایمیل را به عنوان راه ارتباطی پر کنید.


اگر در داخل ایران زندگی میکنید بخاطر تحریم ها نمیتوانید از قسمت پروموشن اینستاگرام استفاده کنید و برای این کار باید از یک واسط استفاده کنید. شرکت گلدفالوور این کار را در ایران برای شما انجام میدهد. و کافیست داخل وبسایت شوید و در قسمت منو > اینستاگرام > تبلیغات اینستاگرام و پروموشن را انتخاب کنید.

ولی اگر در خارج از ایران زندگی میکنید و یا کارت اعتباری خارجی دارد مراحل زیر را انجام دهید:

استفاده از پروموشن اینستاگرام:

پس از اینکه حساب بیزنس ایجاد کردید گزینه پروموت را مشاهده میکنید. کافیست تا به پروفایل خود بروید و روی گزینه promotion کلیک کنید. سپس این صفحه را مشاهده میکنید.

پستی را که میخواهید پروموت کنید را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

سپس به مرحله ای وارد میشوید که باید نوع action و عکس العمل کاربر را انتخاب کنید. میتوانید گزینه learn more یعنی اطلاعات بیشتر و یا call now یعنی تماس را انتخاب کنید. این گزینه ها بستگی به هدف شما از پروموت کردن دارد پس در این مورد فکر کنید و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

میتوانید مشتری را مستقیما به دایرکت اینستاگرام بفرستید و یا به وبسایت هدایت کنید.همچنین میتوانید مشتری خود را به پروفایل کسب و کارتان راهنمایی کنید. گزینه تماس با شماره تلفن و یا آدرس دادن فیزیکی نیست در دسترس است.

پس از اینکه کال تو اکشن call to action را انتخاب کردید میتوانید مخاطب خود را انتخاب کنید.میتوانید برای این کار از گزینه خودکار automatic و یا create your own را انتخاب کنید  و خودتان مخاطب را هدفگذاری کنید. که در این صورت با این تصویر مواجه میشوید.

پروموت کردن پست

در اینجا میتوانید گزینه های سن و سال مخاطب، لوکیشن (بجز ایران) جنسیت و … را مشخص کنید.

تنظیمات پروموشن اینستاگرام

در این قسمت شما میتوانید تا 10 گزینه برای علایق مخاطبان خود انتخاب کنید. تلاش کنید بهترین گزینه ها را برای حداکثر کردن تبدیل مخاطب به مشتری انتخاب کنید که هزینه کمتری را پرداخت کنید.

در این قسمت نیز میتوانید بودجه و مدت زمان نمایش تبلیغ را انتخاب کنید. البته اینستاگرام بودجه را به صورت تقریبی تنظیم میکند و انتخاب میکند که آیا در پست معمولی بهتر است تبلیغ کنید و یا استوری اینستاگرام.

بر فرض اگر 1000$ بودجه را در مدت 30 روز انتخاب کنید میتوانید با توجه به تنظیمات خود بین 400 هزار تا 1 میلیون نفر را مخاطب قرار دهید! البته برای اینکه صرفه اقتصادی تبلیغات خود را متوجه شوید باید داده های اینستاگرام مربوط به آن را تجزیه و تحلیل کنید تا از ضرر جلوگیری شود.

اینسایت insight اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام پیشنهاد میدهد حداثل 10$ را برای بودجه خود در نظر بگیرید که این بسته به انتخاب خود شما دارد.

پلتفرم اینستاگرام این قابلیت را به شما میدهد تا داده های تبلیغات خود را از بخش اینسایت تجزیه و تحلیل کنید. اطلاعاتی مانند:

 • ایمپرشن ها impressions 
 • بازدید پروفایل
 • فالوور های جذب شده
 • اشتراک گذاری ها
 • کامنت ها
 • کلیک های وبسایت
 • تعدا کسانی که روی آدرس شما کلیک کردند
 • تعداد  کسانی که با شما از طریق دکمه تماس، تماس گرفتند.
 • چند نفر پیج شما را برای اولین بار دیدند

هدفگذاری مخاطب مهمترین امر برای صرفه اقتصادی تبلیغات شما در اینستاگرام است.

در تصویر مشاهده میکنید که میتوانید داده های اینستاگرام را فیلتر کنید  و اطلعات دقیقی را بدست آورید. این فیلتر ها متشکل از :

 • کامنت
 • لایک اینستاگرام
 • ریچ
 • ایمپرشن
 • فعالیت

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری بدست آورید روی view insight کلیک کنید تا اکشن ها را به صورت دقیق تری مرور کنید مانند:

 • کسانی که استوری را رد کردند
 • کسانی که برگشتند و استوری را دوباره دیدند
 • ریپلای های استوری
 • خروج از استوری

همچنین اینستاگرام اطلاعات دقیقی از منبع این واکنش ها نشان میدهد برای مثال:

 • برای چند نفر تبلیغ نمایش داده شده (در فید)
 • چه کسانی شمارا از طریق هشتگ پیدا کردند
 • کسانی که شما را از طریق صفحه اکسپلور و سرچ پیدا کردند
 • تعداد افرادی که شما را از طریق منشن، اشتراگ گذاری پیدا کردند


در این پست سعی کردم اطلاعات جامعی در مورد تبلیغات اینستاگرام و پروموشن برای شما به اشتراک بگذارم. اگر سوال دیگری داشتید لطفا در همین صفحه کامنت بگذارید تا به صورت دقیق تر شما را راهنمایی کنم.

همینطور با عضویت در سایت نوآوری های روز میتونید پست های من رو دنبال کنید!

اگر مطلب برای شما مفید بود خوشحال میشم برای دیگران به اشتراک بگذارید!

[zombify_post]


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

خسته کننده/تکراری خسته کننده/تکراری
0
خسته کننده/تکراری
چی!؟ چی!؟
0
چی!؟
جالب جالب
0
جالب
علمی علمی
1
علمی
اوه اوه
0
اوه
آرش ابوالحسنی

آرش ابوالحسنی کارشناس امنیت اطلاعات و علاقه مند به تکنولوژی های کامپیوتر. برنامه نویس پایتون و جاوا.

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *