چگونه مقاله سئو شده بنویسیم؟

آموزش نوشتن مقاله بهینه سازی شده برای موتور های جستجو یا همان سئو شده1 min


6

بدون هیچ مقدمه ای میرم سر اصل مطلب و توضیحات و راهنمایی هایی درباره نوشتن مقاله و اینکه چطور مقاله رو طوری بنویسیم که موتورهای جستجو حتما اون رو پیدا کنند و بین هزاران مقاله وب گم نشه! برای شما ارائه میدم. مقاله سئو شده تنها راه شما برای بالا اومدن در فضای وب هست و بجز این راهی ندارید!

۱-کپی بزرگترین دشمن سئو هنگام نوشتن مقاله سئو شده

سئو مقاله

اولین کاری که برای نوشتن مقاله سئو شده باید انجام بدید دقیقا کاری هست که نباید انجام بدید!‌ به هیچ عنوان از متن های دیگه کپی نکنید و با این کار به وبسایت یا بلاگ خودتون صدمه نزنید. گوگل متن های ابتکاری و خلاق رو دوست داره.

پس اگه فکر میکنید میتونید با کپی از چند جمله در سایت های دیگه یه مقاله بسازید (مثل پایان نامه) سخت در اشتباهید. گوگل همه متن هایی که تابحال در بستر وبسایت ها ارسال شده رو یک بار خونده. و وقتی جملاتی رو از مقالات مختلف برمیدارید دقیقا متوجه میشه از چه وبسایت هایی چند درصد کپی کردید!

استفاده از گوگل ترنسلیت در نوشتن مقاله

نوع دوم کپی ترجمه متون توسط گوگل ترنسلیت برای گمراه کردن گوگل هست. گوگل سازنده گوگل ترنسلیت هست پس مطمئن باشید بلده ازش چطور استفاده کنه! حتی اگر گوگل متن شمارو تا حدی به عنوان یک متن ترجمه شده خوب قبول کنه با یک سرچ کوچک متوجه میشید که ده ها نفر متن انگلیسی که شما از صفحات اول گوگل پیدا کردید  رو بوسیله گوگل ترنسلیت به صورت خودکار و غیر خودکار در وبسایت خودشون جا دادن و باز هم مقاله شما جز دسته کپی شده ها قرار میگیره.

۲-برای مخاطب مقاله جذاب بنویسید

بهینه سازی موتور جستجو

یکی از بزرگترین اشتباهات سئو کار ها هنگام نوشتن مقاله سئو شده این هست که به تکنیک های سئو بسنده میکنند و فراموش میکنند از مهترین اصول سئو نگه داشتن مخاطب در صفحه است.

هنگامی که مخاطبین صفحه رو مرور میکنند اگر به زودی از صفحه خروج کنند این کار به گوگل سیگنال میده که متن جذاب و کاربردی نیست.

برای نگه داشتن مخاطب در صفحه از این چهار مورد استفاده کنید:

  • استفاده درست از تصاویر
  • ثبات مطالب
  • شروع مناسب
  • پرهیز از زیاده گویی و بیان لب مطلب

استفاده درست از تصاویر در نوشتن مقاله سئو شده

تصاویر باید تا حد امکان کمتر تکرار شده باشند, جذاب و مرتبط باشند و همچنین در تصاویر از alt atribute مناسب استفاده کرد.

همچنین تصاویری که استفاده میکنید با کلماتی که در کنار آن تصویر قرار دارند همخوانی داشته باشد. مثلا اگر از سرتیتر پیچ استفاده میکنید تصویر پیچ را زیر همان سر تیتر و با استفاده از همان متن جایگزین (alt atribute) پیچ استفاده کنید.

ثبات مطلب و کلیدواژه در نوشتن متن سئو شده

هنگامی که متنی را نگارش میکنید سعی کنید به صورت پایدار و متمرکز این کار را انجام دهید و به بحث های بی مورد راه پیدا نکنید. همچنین کلیدواژه اصلی را تا آخر متن با تراکم مناسب اعمال کنید.

برفرض اگر مطلب شما درباره ماشین آلات صنعتی است باید تا آخر متن درباره ماشین آلات صنعتی صحبت کنید و کلیدواژه اصلی و کلیدواژه های مترادف آن را بکار برید.

مخاطبین شما معمولا برای خواندن یک نکته و یک مبحث به مقاله شما رجوع میکنند و اگر مطلب به بحث های دیگر کشیده میشود بهتر است مخاطب را به مبحث بعدی لینک دهید.(لینک مرتبط)

سئو متن

شروع مناسب متن برای سئو

در هنگام نوشتن مقاله سئو شده آغاز متن حرف اول را میزند چون اگر بهترین مقاله را هم بنویسید ولی شروع نامناسبی داشته باشد میتواند مخاطب را از خواندن ادامه متن منصرف کند. همچنین پاراگراف اول متن و خصوصا دو جمله اول پاراگراف برای موتور های جستجو بسیار اهمیت دارند و در بسیاری از موارد آنها را ایندکس(بازتاب) میکنند.

پرهیز از زیاده گویی در نوشتن مطلب

هیچکس حتی خود شما زیاده گویی را دوست ندارید. زیاده گویی تمرکز خواننده و متن را به از بین میبرد و مخاطب را از خواندن ادامه متن منصرف میکند.

3-ساختار متن و خوانایی

شاید متن بسیار خوبی برای مخاطب داشته باشید ولی یک ساختار نادرست و متن ناخوانا میتونه همه پنبه هارو رشته کنه. حتما از تگ های h1, h2, h3, h4 برای جدا کردن سر تیتر ها استفاده کنید.

همچنین برای داشتن بهترین مقاله سئو شده جمله ها رو تا جای ممکن کوتاه کنید و متن رو به چندین پاراگراف تقسیم کنید. اینجوری متن خوانا و با ساختار بهتری خواهید داشت.

برای مثال میتونید همین مقاله رو مرور کنید و ساختار جملاتش رو ببینید.

۴-لینک سازی در سئو

برای مقاله سئو شده یکی از اصول مهم لینک های داخل مطلبه. لینک های داخل مقاله به چند نوع تقسیم میشن

  1. لینک خارجی
  2. لینک داخلی
  3. لینک نوفالو

آموزش سئو و لینک سازی

لینک های نوفالو و معمولی

لینک های نوفالو همان لینک های معمولی هستند که صفت نوفالو گرفتند و ارزشی لینک معمولی را از لحاظ سئو برای صفحه لینک شده ندارند. درواقع لینک های نوفالو بار سئو را به لینک مورد نظر به صورت کامل منتقل نمیکند.

لینک خارجی یا external لینک

لینک هایی که از داخل مقاله به وبسایت های دیگر لینک شدند. برای استفاده از لینک خارجی میشه از دو نوع لینک نو فالو و لینک فالو استفاده کرد. برای استفاده از لینک های خارجی نباید از کلیدواژه اصلی و مورد نظر استفاده کرد و بیشتر باید از کلیدواژه های مرتبط برای لینک دادن در مقالات استفاده کرد.

برفرض اگر روی کلیدواژه “خواص الکل” کار میکنید نباید خود کلمه “خواص الکل” و یا “خاصیت الکل” را به صفحه دیگری لینک کنید اما خوب است که واژه های مرتبط مثل “مخترع الکل” و یا “اصول پزشکی” را به وبسایت های دیگر لینک کرد.

لینک های داخلی یا internal

لینک داخلی هم مانند لینک خارجی باید در هر مقاله مورد استفاده قرار گیرند. مثلا این مقاله درباره یکی از اصول سئو است. میتوان متنی مشابه را در وبسایت پیدا کرد و آن را لینک کرد مثلا برای آموزش سئو و ساخت بک لینک میتوانید این مطلب را مشاهده کنید.

درباره لینک های داخلی هم قانون لینک خارجی صدق میکند و نباید از کلیدواژه اصلی برای لینک دادن استفاده کرد.

مقالات بیشتر در این باره که میتواند به شما کمک کند:

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

6

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
آرش ابوالحسنی

آرش ابوالحسنی کارشناس امنیت اطلاعات و علاقه مند به تکنولوژی های کامپیوتر. برنامه نویس پایتون و جاوا.

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *