آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان

از آنجا که توانایی صحبت کردن، نوشتن و فهمیدن زبان انگلیسی مهارت مهمی است، یادگیری آنلاین انگلیسی ایده بسیار خوبی است. با توجه به مزایا و معایبی که در مورد آموزش آنلاین زبان انگلیسی آنلاین گفته شد، جدا از تعداد معایبی که در واقع به عنوان چالش و نه عیب، گفته شد، دلایل بسیار مهمی برای انتخاب آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان بیان شد که توسط بسیاری از زبان آموزان و حتی کارشناسان در این زمینه تایید شده است. 2 min


0

آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان یکی از عبارت‌هایی است که امروزه در موتور جستجوی گوگل تا حدود زیادی توسط کاربران سرچ می‌شود. قطعاً تا کنون به اهمیت بالای یادگیری زبان انگلیسی پی برده اید پس به همین دلیل است که امروزه بسیاری از خانواده‌ها، کودکان خود را از همان سنین پایین تشویق به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنند.

اما با توجه به مشکلاتی که به دلیل بیماری کرونا به وجود اومده است، خانواده‌ها چندان راضی به حضور فرزاندانشان در کلاس‌های حضوری نیستند و به دنبال در حضور در کلاس های اینترنتی هستند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان
آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان

چرا باید به دنبال آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان باشیم؟

قبل از شروع بحث اصلی که یادگیری زبان انگلیسی به صورت آنلاین است، بیایید مروری بر اهمیت این زبان در دنیای امروزی داشته باشیم.

زبان انگلیسی زبان علم، دانش،  رایانه،  دیپلماسی و جهانگردی است. یادگیری زبان انگلیسی شانس شما را برای یافتن شغل مناسب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود ویا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می‌دهد.

این زبان همچنین زبان ارتباطات بین المللی،  رسانه‌ها و اینترنت است، بنابراین یادگیری زبان انگلیسی برای معاشرت و سرگرمی و همچنین کار مهم، لازم و ضروری است.

زبان انگلیسی اگرچه زبان رسمی‌ همه کشورهای دنیا نیست، اما زبان رسمی بیش از 53 کشور است و توسط 400.000.000 نفر در سراسر جهان صحبت می‌شود.

توانایی مکالمه انگلیسی فقط درمورد برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان بومی‌ نیست بلکه رایج‌ترین زبان دوم در جهان است. اگر می‌خواهید با کسانیی از کشورهای دیگر صحبت کنید قطعاً هر دو نفر نیاز به زبان انگلیسی دارید بنابراین زبان انگلیسی پل ارتباطی بین دو فرد از دو کشور متفاوت است.

اگرچه یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند چالش برانگیز و وقت گیر باشد، اما حتماً می‌دانید که یادگیری آن نیز بسیار ارزشمند است و می‌تواند فرصت‌های زیادی برای شما ایجاد کند.

از طرفی دیگر برای بزرگسالان نیز در حال حاضر مسئله همین است. با توجه به زندگی پرمشغله و کمبود وقت، آیا آن‌ها وقت حضور در کلاس‌های حضوری برای یادگیری زبان انگلیسی را دارند؟ قطعاً پاسخ خیر است.

حتی دانشجویان که هنوز فارق التحصیل و وارد بازار کار نشده اند نیز به اون صورت مایل به شرکت در کلاس‌های حضوری برای آموزش زبان نیستند که یکی از عمده دلایل آن‌ها هزینه‌های بالای آموزشگاه‌ها و کمبود وقت به دلیل کلاس‌های دانشگاه است و به همین دلایل، آن‌ها نیز آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان را ترجیح می‌دهند.

آموزش زبان های خارجی رایگان
آموزش زبان های خارجی رایگان

بهترین سایت‌ها برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان

اکنون که تا حد زیادی با قسمت‌های مختلف آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان آَشنا شده‌اید، می‌خواهیم بهترین سایت‌های آموزش دهنده را به شما معرفی کنیم.

بی بی سی که معمولاً پس از شنیدن اسمش، ما را به سمت یک سایت خبری می‌اندازد، به عنوان یک بستر آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگتن نیز شناخته می‌شود. البته این سایت برای افرادی که تازه شروع به یادگیری می‌کنند چنئان مناسب نیست.

BBC Learning English آموزش خود را بیشتر مبتنی بر ویدئوها و پادکست‌های رادویی قرار داده است. به همین دلیل است که می‌گوییم برای افراد در سطح متوسط، مناسب‌تر است.

ضمن اینکه بی بی سی بر قسمت Listening  نیز توجه ویژه ای دارد و تمرین‌های بسیار خوبی در این زمینه در اختیار زبان آموز قرار می‌دهد. برای ارتقا دانش Listening  می‌توان بی بی سی را به عنوان یکی از بهترین‌ها معرفی کرد.

وبسایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی
وبسایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی
  • وبسایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان English Grammar

این سایت آموزشی همانطور که از نامش مشخص است، بیشتر تمرکز خود را برروی گرامر و مفاهیم نگارشی گذاشته است.

این وبسایت که هم اکنون جزو برترین منابع آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان شناخته می‌شود، مختص به آموزش گرامر انگلیسی است و یکی از نکات مثبت این سایت هم به روزرسانی‌های پیاپی است.

همچنین در این وبسایت شما می‌توانید به طور همزمان با دانش آموزان دیگر نیز ارتباط برقرار کنید که این مورد نیز امتیازی مثبت برای شما به حساب می‌آید.

 

کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی در این سایت بسیار پرطرفدار و شناخته شده در بین زبان آموزانِ علاقه مند به آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان در سرتاسر جهان است.

اگر سایت British Council  را برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان انتخاب کنید، برای آزمون آیلتس نیز می‌تواند تا حد زیادی به کمک شما بیاید. توصیه ما به شما این است که اگر در ابتدای راه هستید، حتماً نگاهی به آموزش‌های کلیدی این سایت بندازید.

وب سایت های فارسی

وب سایت های ایرانی و حرفه ای با برترین اساتید وجود دارند که آموزش رایگان و غیر رایگان زبان های انگلیسی و فارسی را در اختیار شما دانش آموختگان عزیز قرار می دهند. در ادامه برخی از این وب سایت ها را برسی خواهیم کرد.

وب سایت بیاموز

وب سایت بیاموز b-amooz.com یکی از وب سایت های تخصصی در زمینه کلاس های مجازی و آنلاین آموزش های زبان انگلیسی و سایر زبان های حال حاضر دنیاست  که می توانید از دوره های رایگان و غیر رایگان آن استفاده کنید.

وب سایت محوب فرادرس

وب سایت فرادرس یکی از برترین و معروف ترین وب سایت های آموزشی فارسی زبان است که انواع آموزش ها در زمینه های متفاوت در اختیار شما عزیزان قرار داده است. شما می توانید از این وب سایت آنلاین استفاده کنید و آموزش های رایگان وغیر رایگان زبان های خارجی بخصوص انگلیسی را فرا بگیرید.

 آموزش آنلاین زبان
آموزش آنلاین زبان

اپلیکیشن های آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگانپ

قبلا درمورد اپلیکیشن های آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان صحبت کرده ایم و می توانید از پست مربوط به آن دیدن فرمایید و اپلیکیشن ها را با برسی کامل و جزئی مشاهده نمایید.

مطلب مرتبط: برنامه آموزش زبان ترکی

در ادامه برخی اپلیکیشن های فارسی و غیر فارسی رایگان در زمینه آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

لرنیت | آموزش زبان انگلیسی

مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان

کلاس‌های آموزش آنلاین با استفاده از دوره‌های نوشتاری، شنیداری و ویدئویی، دانش آموزان را آموزش می‌دهد و آن‌ها را از طریق اینترنت به زبان انگلیسی مسلط می‌کند.

علاوه بر موضوعاتی که گفته شد، آموزش آنلان زبان انگلیسی رایگان می‌تواند مزایای بسیاری را دربر گیرد که باهم مهم ترین‌ها را بررسی می‌کنیم.

لیست تمام آموزش های ویدیویی زبان

آزادی عمل

در آموزش آنلاین زبان انگلیسی، دانش آموزان این فرصت را دارند تا تایم کلاس‌ها را خودشان انتخاب کنند. در صورتی که در کلاس‌های حضوری، روز و ساعات کلاس‌ها از قبل توسط آموزشگاه مشخص می‌شود و دانش آموز نمی‌تواند آن‌ها را تغیر دهد.

بنابراین مجور است تا کارهای خود را با زمان کلاس‌ها هماهنگ کند تا به مشکل بر نخورد. یکی از عمده دلایلی که افراد آموزش آنلاین را انتخاب می‌کنند نیز همین آزادی عمل است.

زیرا باعث می‌شود از دیگر کارهای روزمره خود عقب نیوفتند و هر زمانی که تایم خالی پیدا کردند سراغ یادگیری بروند.

اپلیکیشن های آموزش آنلاین زبان
اپلیکیشن های آموزش آنلاین زبان

مقرون به صرفه بودن

طبیعتا افراد دوست دارند مهارت‌های جدیدی یاد بگیرند، اما گاهی به دلیل کمبود وقت و البته هزینه انگیزه خود را از دست می‌دهند. در گذشته افراد زیادی به همین دلایل از ثبت نام در کلاس‌های حضوری آموزش زبان صرف نظر کرده اند.

اما امروزه و با توجه به پیشرفت تکولوژی و پدیدهٔ شگفت انگیزی همچون اینترنت، کمبود وقت و هزینه را می‌توان با کلاس‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان برطرف کرد.

بسیاری از افراد به دلیل دریافت گواهی پایان دوره و یا مدرکی منوط بر گذراندن کلاس زبان، از کلاس‌های آنلاین غر رایگان استفاده می‌کنند اما در این صورت هم شما سود کرده اید زیرا حداقل هزینه‌های رفت و آمد به کلاس را پرداخت نخواهید کرد.

حال شما تنها به یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر همراه با اینترنت برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل نیاز دارید.

همانطور که اشاره شد، کلاس‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان می‌توانند هزینه‌ها را از چندین جهت کاهش دهند. به عنوان مثال شما دیگر مجبور به پرداخت شهریه ماهانه نیستید.

هیچ هزینه ای برای رفت و آمد به کلاس زبان نخواهید داشت. هزینه بنزین، جای پارک، سرویس ماشین و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی‌برای کسانی که آموزش آنلاین را دنبال کنند دیگر وجود نخواهد داشت.

یادگیری خود گام

همهٔ ما به اهمیت بالای زبان انگلیسی واقف هستیم، اما بسیاری از خانواده‌ها هستند که فرزندان خود را به اجبار در کلاس‌های زبان ثبت نام می‌کنند که این کار بسیار اشتباه است و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

وقتی شما مجبور شدید در کلاس بنشینید و واژگان و عبارات را تکرار و به خاطر بسپارید و اگر به هردلیلی در کلاس از دیگران عقب بمانید، طبیعتا باعث خجالت و ناراحتی شما می‌شود و حتی باعث تنفر شما از یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

اگر به همین روال نیز ادامه دهید، پس از سال‌ها یادگیری اجباری، سرانجام تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اید و مدرکی هم به عنوان پایان دوره دریافت کرده‌اید. اما همانطور که انتظار می‌رفت، زبان انگلیسی شما ناقص است و هرگز به آن صورت که فکرش را می‌کردید مسلط به زبان انگلیسی نخواهید بود.

اما در کلاس‌های آنلاین، شرایط متفاوت خواهد بود. فشار و استرس عقب ماندن از سایر هم کلاسی‌ها دیگر به شما وارد نمی‌شود. اگر در قسمتی دچار ضعف باشید، می‌توانید چندین بار آن قسمت را نگاه کنید تا کاملاً مسلط شوید.

مزایای آموزش آنلاین زبان
مزایای آموزش آنلاین زبان

زندگی در جریان است

اگر به صورت آنلاین شروع به یادگیری زبان انگلیسی بکنید، دیگر استرسی برای مهمانی رفتن یا گذراندن وقت با خانواده در یک مسافرت را نخواهید داشت.

حتی اگر در مسافرتی چند روزه باشید، می‌توانید با استفاده از لپ تاپ یا موبایلی که همراه خود دارید، روزی یک ساعت را به یادگیری زبان اختصاص دهید و سپس به ادامهٔ مسافرت خود بپردازید.

سرگرم کننده است

با داشتن استاد راهنما و مطالب درسی مناسب، زبان انگلیسی می‌تواند به آسانی شمردن یک دو سه باشد. یک دوره با دقت تنظیم شده می‌تواند یادگیری آنلاین را بی دردسر پیش ببرد.

می‌توانید از چند منبع استقاده کنید و اگر از طریق فیلم آموزش می‌بینید، چندین بار فیلم را عقب جلو کنید تا کاملاً بحث را متوجه شوید.

لیست تمام آموزش های ویدیویی زبان

افزایش اعتماد به نفس

زبان انگلیسی بسیار شیرین است اما گاهی پیش می‌آید که در تلفظ کلماتی دچار اشتباه شوید که کاملاً طبیعی نیز هست. اما حتماً تا کنون برای شما پیش آمده که پس از تلفظ نا درست کلمه ای در مقابل هم کلاسی‌های خود خجالت زده شده باشید.

با آموزش آنلاین زبان انگلیسی دیگر ترس مواجه شدن با لحظات شرم آور مانند تلفظ اشتباه در کلاس ندارید. این امر در مورد افراد خجالتی که از تعاملات رو در رو راحت نیستند نیز صدق می‌کند. می‌توانید با افراد جدید آشنا شوید و با یک انجمن آنلاین ارتباط برقرار کنید

باید پذیرفت که فاصله اجتماعی می‌تواند برای سلامت عاطفی سخت باشد. زیرا افراد به شکل اجتماعی رشد کرده اند و ما دوست نداریم از دیگران جدا شویم.

یادگیری آنلاین انگلیسی به صورت گروهی یک روش عالی برای ملاقات افراد جدیدی است که در واقع همراه شما در قایق هستند و آن‌ها نیز در خانه نشسته اند و سعی می‌کنند مهارت‌های انگلیسی خود را بهبود بخشند و احساس اجتماع به صورت آنلاین را پیدا کنند.

در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی آنلاین، اگرچه ارتباط فیزیکی بین شما و افراد در ابتدا شکل نمی‌گیرد، اما چه بسا دوستی شما با افراد حاضر در کلاس صمیمی‌تر شود و ادامه به قرارهای ملاقات نیز منجر شود.

آموزش مجازی زبان
آموزش مجازی زبان

معایب و محدودیت‌های برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان

همانطور که به مزایا و نکات مثبت آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان اشاره کردیم، به برخی معایب و نکات منفی که وجود دارد نیز خواهیم پرداخت.

عدم تعامل رو در رو

تعامل بین یک معلم و یک دانش آموز بخشی ذاتی از روند آموزشی است.  رویکرد رو در رو یک روش کارآمد برای یادگیری زبان است زیرا بخش‌های مختلفی از جمله نوشتن،  صحبت کردن،  گوش دادن و خواندن را با هم ترکیب می‌کند.

به نظر می‌رسد بیشتر دانش آموزان در کلاس‌های معمولی بیشتر درگیر هستند و بازخورد فوری بیشتری نسبت به مطالعات آنلاین دریافت می‌کنند اما این موضوع در رابطه با همهٔ زبان آموزان صدق نمی‌کند.

در کلاس حضوری زمان پاسخگویی کمتر است، اما بسیاری از فراگیران ارائه مسائل با استاد را به تایپ کردن آن یا تلاش برای توضیح آن به صورت رو در رو را ترجیح می‌دهند.

در کلاس‌های حضوری بین زبان آموزان و اساتید ارتباط و تعامل‌های فیزیکی اتفاق می‌افتد. مثلا برخی از زبان اموزان از اساتید سئوال می‌پرسند و به این ترتیب با اساتید تعامل بر قرار می‌کنند.

اما به دلیل نبود تعامل فیزیکی در دوره‌های آنلاین آموزش زبان انگلیسی به دلیل مجازی بودن آموزش امکان برقراری ارتباط فیزیکی با اساتید دوره وجود ندارد.

البته که برخی از موسسه‌های برگزار کننده دوره‌های آموزش زبان انگلیسی امکان برقرار ارتباط با اساتید را به صورت مجازی فراهم کرده اند.

لیست تمام آموزش های ویدیویی زبان

نبودن کنترل کافی بر دانش آموزان

طبیعتاً کنترلی که معمان و اساتید در کلاس‌های حضوری بر روی زبان آموز دارند، در کلاس‌های آنلاین نخواهند داشت.

در دوره‌های آنلاین، همه چیز به خود دانش آموز بر می‌گردد که تا چند درصد توجه و تمرکز خود را برروی مسائل بگذارد.

به همین منظور است که گفتیم اگر کلاس حضوری باشد، تاثیر استاد برروی دانش آموزان بیشتر است.

نا آشنایی اساتید با سیستم آموزش آنلاین

امروزه بسیاری از اساتید با مشکل آموزش دادن به صورت مجازی مواجه هستند زیرا چندان مسلط به نرم افزارهای برگزاری کلاس‌های آنلاین نیستند.

البته که حل این مشکل چندان سخت نیست و اساتید با دیدن فیلم‌های آموزشی در این مورد خیلی زود می‌توانند اطلاعات کسب کنند و خود را به نویی آپدیت کنند.

مشکلاتی از سمت اینترنت

باید قبول کنیم که در کشورمان هنوز در مناطقی اینترنت پر سرعت یا حداقل با سرعت معمولی در دسترسی افراد نیست.

قطعاً افراد علاقمند زیادی هستند که می‌خواهند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند اما مشکلاتی از قبیل سرعت پایین اینترنت و یا حتی عدم دستری به اینترنت، علاقه مندان را باز می‌دارد.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی
آموزش آنلاین زبان انگلیسی

عدم نظم و انضباط شخصی، انگیزه کم و عوامل حواس پرتی

باید پذیرفت که انسان همیشه به سمت تنبلی سوق داده می‌شود، به ویژه هنگامی‌که مجبور به پیروی از قوانین سختگیرانه نیست.

مطالعه آنلاین به خودی خود یک روش عالی است، اما اگر خود نظم نداشته باشید، پیچیده و بی فایده می‌شود زیرا همواره بهانه کافی برای به تعویق انداختن یا از دست دادن جلسات را خواهید داشت.

آموزش الکترونیکی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا هر زمان که بخواهید از هر مکانی مطالعه کنید، اما این می‌تواند منفی نیز تلقی شود.

به عنوان مثال، از آنجا که برای اتمام دوره هیچ مهلت زمانی و هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد، می‌توان به راحتی فاقد نظم و انضباط بود. این یکی از اشکالات اصلی یادگیری آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان است.

اگر انگیزه کافی نداشته باشید و کنترل خود را حفظ نکنید، ضرر می‌کنید و در نهایت اصلاً موفق نخواهید بود.

خوب مشخص است که اگر این ویژگی‌ها را ندارید، این می‌تواند یکی از مهم‌ترین موانع مطالعه آنلاین زبان انگلیسی باشد.

دانشجویان در برنامه‌های یادگیری الکترونیکی معمولاً چند کار را با امور غیر دانشگاهی انجام می‌دهند که باعث اتلاف وقت زیادی می‌شود.

شما نمی‌توانید به طور کامل احتمال حواس پرتی را کنار بگذارید، مگر اینکه هنر خودکنترلی را پرورش دهید.

تمرین گفتاری و شنیداری

تمرین مداوم صحبت و گوش دادن کلید تسلط بر هر زبانی است. زبان انگلیسی بسیار فرار است بنابراین یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از فراموش کردن، تمرین مداوم است.

برای صحبت کردن و گوش دادن،  تعامل یک به یک وجود دارد که باعث ایجاد اعتماد به نفس و یادگیری بیشتر می‌شود.

بعضی اوقات،  برای دانش آموزان سخت است که ابهامات خود را در مورد صوت صحیح، لهجه‌ها و تلفظ صحیح پیدا کنند.

فعالیت‌های کلاس حضوری به شما کمک می‌کند تا تردید در هر قسمتی را از بین ببرید و مهارت‌های گفتاری و شنیداری خود را تقویت کنید.

همکاری و حضور فعال شما در کلاس، شما را قادر می‌سازد تا صحبت کردن، نوشتن و حتی تفکر به زبان انگلیسی را بهبود ببخشید زیرا همه چیز خود به خود و به طور طبیعی اتفاق می‌افتد.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان
آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان

جمع بندی

از آنجا که توانایی صحبت کردن، نوشتن و فهمیدن زبان انگلیسی مهارت مهمی است، یادگیری آنلاین انگلیسی ایده بسیار خوبی است.

با توجه به مزایا و معایبی که در مورد آموزش آنلاین زبان انگلیسی آنلاین گفته شد، جدا از تعداد معایبی که در واقع به عنوان چالش و نه عیب، گفته شد، دلایل بسیار مهمی برای انتخاب آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان بیان شد که توسط بسیاری از زبان آموزان و حتی کارشناسان در این زمینه تایید شده است.

طبق آماری که ثبت شده است، نود درصد از دانش آموزان امروزه یادگیری زبان به صورت آنلاین را به کلاس‌های حضوری ترجیح داده اند.

هر دانش آموز باید وضعیت منحصر به فرد خود را ارزیابی کند و با توجه به نیازها و اهداف خود تصمیم بگیرد. اگر چه افراد زیادی روش مجازی و آنلاین را برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب کرده اند، اما همه چیز به خودتان و شناختی که از خود دارید بر می‌گردد.

لیست تمام آموزش های ویدیویی زبان

اینترنت دریایی وسیع از منابع و اطلاعات آموزشی رایگان است. در این پست ما اشاره به دلایل مهمی که باعث شده زبان آموزان امروزه کلاس آنلاین را به حضوری تشخیص دهند.

کافیست هم اکنون در گوگل عبارت” آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان ” را جستجو کنید تا نتایج زیادی را مشاهده کنید اما باید سعی کنید بهترین موارد را انتخاب کنید.

ضمن اینکه این روزها با توجه به چند شغله بودنِ افراد بزرگسال، این دسته از افراد شاید دیگر هرگز به نشستن در کلاس‌های حضوری فکر نکنن و قطعا یادگیری از طریق کلاس‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان بهترین گزینه برای آن‌ها خواهد بود.

 


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
1
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
اشکان پورخسروانی