آموزش آنلاین زبان

در این مقاله از معایب و مزایای سایت آموزش آنلاین زبان و چگونه سایت خود را بسازیم و نکات قابل توجهی است که گفته شده است و در این شرایط اقتصادی با کمک سایت آموزش زبان می‌توان شاهد پیشرفت خود در زبان باشیم.1 min


0

با پیشرفت دنیای تکنولوژی و بیشتر شدن خواسته‌های افراد و داشتن میل به یادگیری زبان‌های بیشتر در مردم برنامه و سایت‌های گوناگونی به وجود آمدند تا یاد گیری برای زبان آموزان و آموزش برای اساتید راحت‌تر و قابل دسترس تر باشند در این مقاله قصد داریم شما را با سایت آموزش آنلاین زبان و تاریخچه سایت آموزش زبان مزایا و معایب و معرفی سایت آموزش زبان آشنا کنیم.

کلمه سایت آموزش آنلاین زبان همان گونه که مشخص است از آموزش‌های مجازی در بر گرفته است که امروزه بین همهٔ کشورها رایج است، می‌خواهیم درباره تاریخچه سایت آموزش زبان یا همان آموزش‌های مجازی بنویسیم.

آموزش آنلاین زبان
آموزش آنلاین زبان

تاریخچه سایت های آموزشی زبان و یا آموزش آنلاین زبان

می‌توانیم به این نتیجه برسیم که اگر آموزش‌های مجازی نبود سایت‌های آموزش زبان نیز وجود داشت، کلمه آموزش مجازی یا به عبارت دیگر که در دنیای امروزی جا افتاده است که از این سیستم دانش و علم خود را به دیگران انتقال می‌دهند.

تاریخچه سایت آموزش آنلاین زبان یا آموزش مجازی

در سال هزار و هشت صد آموزش‌های مجازی به راه افتاده و به تدریج سایت آموزش آنلاین زبان به وجود آمد، ایالت متحده آمریکا در زمینهٔ آموزش مجازی و رفته رفته در سایت آموزش زبان همزمان که ایالت متحده پیش رو بود در این کار کشورهای اروپایی از سال‌های هزار و هشتصد و چهل و از قبیل آن جزوه‌های ظاهر شده آغاز کرده بودند و اولین آموزش از راه دور در سال هزار و هشتصد و نود و دو آغاز شد و پس از اموزش از راه دور سایت‌های آموزش زبان تشکیل شده اند تمامی سایت‌ها در مرور گر html اچ تی ام ال قرار دارند و این را هم می‌دانیم تلویزیون و ویدئوهای آموزشی بزرگ‌ترین تاثیر را در رشد زبان آموزان داشته باشد.

با رواج پیدا کردن ارتباطات دیجیتالی فرصت‌های بی شماری در زمینه‌های سایت آموزشی زبان و دیگر سایت‌ها برای هر کسی است موقعیت پیش آمده که هر جایی از جهان باشند که بتوانند به راحتی به علم دانسته‌های جدیدی بیافزایند.

آموزش مجازی زبان انگلیسی
آموزش مجازی زبان انگلیسی

تاریخچه آموزش آنلاین زبان از راه دور در ایران

قبل از به وجود آمدن سایت آموزش زبان باید به سراغ سر نخ ماجرای آموزش از راه برویم اولین دانشگاهی که خواستار آموزش شد دانشگاه آزاد قبل از انقلاب بود و پس از دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور دارای سابقه ای طولانی است در زمینه آموزش از راه دور و لازم به ذکر است در اواخر دهه هفتاد و شروع دهه هشتاد نرم افزار ال ام اس در اختیار دانشگاه تهران قرار گرفت، و در سال هزار و سیصد و هشتاد سایت آموزش مجازی دانشگاه‌های تهران و داشتن نُه درس برای دانش جویان روزانه راه اندازی شد.

پس از سایت آموزش مجازی سایت تاسیس دانشگاه و به واسطه در سال هزار و سیصد و هشتاد از طرف وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به وجود آمده و رفته رفته و به مرور زمان تعدادی از دانشگاه‌های کشور اعلام کردند که راه اندازی سایت آموزش مجازی را جزو برنامه‌های خود قرار داده اند و اما به مرور زمان محققان متوجه این شده اند که برنامه‌های مجازی و سایت آموزش مجازی در اختیار موسسه های غیر انتفاعی قرار گرفته است، و. بعد از آن به وجود آمدن. سایت آموزش مجازی سایت آموزش آنلاین زبان به وجود آمد.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/X2oamXuHMrQ” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

تاریخ سیستم آموزش آنلاین زبان

به مرور زمان و بهتر شدن و پیشرفت کردن سرعت انتقال صوت و تصویر و به آموزش‌ها افزوده شد. و آموزش و پرورش با سعی داشتن تکیمل کردن مکمل‌هایی همچون متن و صدا وارد عرصه مجازی شدند، که این آموزش‌ها کامل‌ترین و دقیق‌تر هستند، و بعد از پیش رفت سایت‌های آموزش قسمت‌هایی کوتاه به صورت نرم افزار یا انیمیشن‌های نرم افزاری سایت‌های آموزش افزوده شد و اما قبل از ایجاد سایت آموزش آنلاین زبان عام به سمت ساخت دورس های مجازی که به طور کاملا انیمیشنی تغییر مسیر کردند که با نتیجه‌های خیلی خوبی رو به رو شدند و پس از همه‌ی این مراحل سایت آموزش آنلاین زبان به وجود امد که توضیحاتی درباره‌ی معایب و مزایای سایت آموزش زبان گفته می‌شود.

آموزش مجازی زبان انگلیسی
آموزش مجازی زبان انگلیسی

چگونه یک سایت آموزش آنلاین زبان حرفه ای بسازیم؟

در دنیای مجازی سایت سازهای مختلف وجود دارد که به شما در ساخت سایت کمک فراوانی می‌کند برای مثال و معرفی می‌توان گفت سایت ساز یوتاب طبق آمار به بدست آمده سایت ساز یوتاب یکی از قوی‌ترین و مهم‌ترین سایت ساز آنلاین بومی کشور است که با کدهای صد درصد شرکتی طراحی شده ای سی پی. آن پی تی می‌باشد.

اگر از دانش برنامه نویسی هیچ اطلاعاتی بدست ندارید سایت ساز یوتاب بدون نیاز به دانش برنامه نویسی ممکن است اقدام به ساخت سایت حرفه ای خود کنید و با تماشای فیلم‌های آموزشی سایت خود را معرفی کنید یکی از رایج‌ترین مشکلات برای ساخت سایت قیمت‌های بالای آن است، طراحی سایت با قیمت بسیار پایین از لحظه ثبت نام و تا لحظه تحویل توسط نرم افزار یوتاب انجام می‌شود، در این راه حتماً ممکن است مشکلاتی برای مان پیش بیاید و کافی است با ارتباط عوامل سایت ساز یوتاب مشکل خود را حل کنیم.

در این مرحله توضیح می‌دهیم که چگونه و از منو طریق سایت بسازیم؟

سه طریق ساخت سایت

اولین گام برای ساخت یک سایت معتبر از طریق ساخت یک وبلاگ و سپس نصب دامنه بر روی آن است، برای دومین گام می‌توانیم از سایت ساز اذ استفاده کنیم که داوطلبان ساخت سایت باید در این مرحله در سایت عضو شوند و سپس وب سایت خود را ایجاد کنند، و بعد از گفتن دو طریق ساخت سایت به طریقه آخر یعنی مرحله آخر روی می‌بریم در گام سوم می‌توانیم از مدیریت محتوا cms سی ام سی مانند ورد پرس که اصولا نرم افزار هایی هستند که امکانات زیادی را برای ایجاد وب سایت‌های مختلف با کاربردهای گوناگون مانند فروشگاهی، شرکتی، و… در اختیار مردم قرار می‌دهند، نکته قابل توجه این است که اگر بخواهیم وب سایت را بدون اینکه  دارای دانش برنامه نویسی باشید از روش سوم یعنی سی ام سی استفاده کنید. برای ساخت یک سایت به دامنه نیاز داریم.

سایت آموزش آنلاین زبان
سایت آموزش آنلاین زبان

دامنه چیست و دامنه مورد نیاز سایت های آموزش آنلاین زبان چگونه است؟

برای مان سوال شده است که دامنه چیست؟ برای جواب به این سوال باید گفت که همهٔ ما انسان‌ها هر روز در دنیای اینترنی با دامنه سر و کار داریم، سایتی که می‌خواهیم بسازیم باید یک آدرس منحصر به فرد داشته باشد تا اینکه بتواند جذب مشتری کند تا مشتری شما بتواند با وارد کردن آن در مرور به وب سایتی که ساخته ایم بتواند دسترسی پیدا کند.

در واقع دامنه واقعی بخصوص است که هر وب سایتی برای متفاوت بودن و قابل دسترسی بودن نیست، و بقیه وب سایت‌ها به خود می‌گیرد یعتی باید سعی داشته باشیم که نامی را برای سایت خود انتخاب کنیم که قابل فهم و درک برای کاربران است که بتواند بدون داشتن هیچ گونه از دردسرها نام سایت شما رو جستجو کنند و  هر دامنه باید دارای www باشد که www را پیشوند و  com را پسوند می‌نامند و نام سایت را دامنه می‌گویند.

دامنه مورد نیاز سایت های آموزش آنلاین زبان باید یکی از دامنه های آموزشی باشد که مرتبط با نام و نوع شرکت باشد.

برای ساخت یک سایت به هاست نیاز داریم

هاست ها در ساخت سایت آموزش آنلاین زبان یا هر گونه سایت دیگر فواید داد.

هاست چیست؟

برای مثال می‌توانیم کتابخانه ای رای مثال بزنیم که تمام کتاب‌ها را در دسترس مشتری خود قرار داده است و همان گونه که توضیح داده شده است هاست هم مانند یک مغازه شامل محتوایی است که می‌توان به بازدید کنندگان سایت نمایش بدهیم که این محتوا می‌تواند شامل متنی که در حال مطالعه هستید باشد. یا هر گونه فرم یا تصویر که در خواندن مطالب جلب توجه می‌کند.

انواع هاست برای ساختن سایت آموزش زبان

همه ی هاست ها از نظر سیستم به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از ویندوز و لینوکس و برای مدیریت هاست مان وجود دارد همانطور که گفته شد هاست ویندوزی و لینوکسی که بیشتر درباره آن توضیح داده ایم، و البته باید قابل توجه باشد که باید به صورت قابل توجه باشد که باید به صورت علمی و به طور ویدئویی آموزشی مشاهده کنیم.

آموزش آنللاین زبان انگلیسی
آموزش آنللاین زبان انگلیسی

قیمت هاست را بدانیم

برای مثال هرچه فضای ذخیره اطلاعات بیشتری درخواست کنیم هزینه هم بیشتر می‌شود، لازم به ذکر است که هاست های رایگان هم برای استفاده وجود دارند، ولی باید گفت که دارای محدودیت‌ها و استاندارهایی هستند که رعایت نمی‌کنند و اما پیشنهاد نمی‌شود که از هاست های رایگان استفاده کنید، و در این موضوع دقت داشته باشید که هاست تان را از آنها خریداری نکنید.

در این بخش به این موضوع می‌پردازیم که چگونه یک هاست مناسب برای سایت مان انتخاب کنیم؟ انتخاب هاست مناسب برای سایت آموزش زبان، برای راه اندازی یک وب سایت آموزش زبان به دو مورد نیاز دارید که داشتن آن‌ها ضروری است. یک: دامنه یا همان نام سایت، دو: هاست یا همان فضای مورد نظر سپس بعد از تهیه این دو مورد باید دامنه را به وسیلهٔ دی ان اس هایی که یک شرکت ارائه دهنده هاست در اختیار شما قرار داده است به هاست خودتان وصل کنید.

شاید برایتان سوال شده است که هاست چیست؟ هاست به معنی میزبان است و فضایی از یک سرور همیشه روشن است که برای سایت تدارک دیده شده است.

معرفی چند سایت آموزش آنلاین زبان

در این قسمت سعی داریم چند عدد از سایت آموزش آنلاین زبان را که مقام برتری را به خود گرفته اند را معرفی کنیم.

وب سایت های ایرانی و خارجی یادگیری زبان :

اولین و برترین پیشنهاد وب سایت آموزشی ایرانی، فرادرس است. شما می توانید در دسته مجموعه آموزش‌ های زبان خارجی | فرادرس بطور کامل با دوره های رایگان و غیر رایگان زبان های خارجی آشنا شوید و به راحتی آنها را فرا بگیرید.

دومین برنامه، برنامه کمبریج انگلیش آنلاین www.ircambridge.com است، این سایت با یک طرح‌های و استفاده از سرگرمی‌های مختلف مانند آهنگ‌ها و داستان‌ها به شما کمک می‌کند.

سومین سایت برای معرفی، سایت دولینگو www.duolingo.com است که سایتی کاملاً دقیق و منحصر به فرد برای یاد گیری زبان‌های مختلف است بیشتر زبان‌های اسپانیایی، ایرلندی، دانمارکی، پرتغالی، ترکی و…. شامل آن می‌شوند.

چهارمین سایت برای معرفی سایت انگلیش سنترال www.englishcentral.com است که مانند سایت‌های دیگر کاملاً سایتی دقیق و منحصر به فرد است و از جایگاه خوبی برخوردار است، این سایت به زبان آموزان کمک می‌کند تا به صورت محاوره ای صحبت کنید و به شما در داشتن مکالمه ای منحصر به فرد شما کمک می‌کند.

پنجمین سایت ایرانی و محبوب ، سایت آموزش زبان انگلیسی (گام به گام) | بیاموز b-amooz.com است. این وب سایت ایرانی با ارائه آموزش های رایگان و vip زبان انگلیسی و سایر زبان ها را به شما آموزش خواهد داد.

ششمین وب سایت آموزشی پیشنهادی ما وب سایت من و زبان | سامانه فارسی آموزش زبان خارجی به صورت آنلاین و … manozaban.ir است. این وب سایت با بهره مندی از برترین استاید کشور توانسته یکی از بهترین وب سایت های فارسی زبان یادگیری زبان های خارجی باشد.

سایر وب سایت های معروف را می توانید با جستجو در گوگل پیدا کنید و استفاده کنید.

برترین اپلیکیشن یادگیری زبان آنلاین

اگر بخواهیم زبان را در قالب اپلیکیشن های اندروید و یا ای او اس و حتی اپلیکیشن های ویندوزی یاد بگیریم باید هرچه سریعتر برنامه های زیر را نصب و یادگیری را هرچه سریعتر آغاز کنیم.

اپلیکیشن رزتا استون

اپلیکیشن رزتا استون با امکان یادگیری 24 زبان مختلف یکی از معروف ترین اپلیکیشن های یادگیری زبان های خارجی است که قبلا درباره آن توضیح داده ایم.

اپلیکیشن رزتا استون
اپلیکیشن رزتا استون

مراحلی که بعد از سایت آموزش آنلاین زبان مهم است

اولین و اصلی‌ترین مورد برای یادگیری زبان از سایت آموزش زبان تماشای فیلم و خواندن مجلات است و بهتر است فیلم یا مجله ایی را که مشاهده می‌کنیم کلماتی که برای مان جدید است را یاد داشت کنید و از  آموزش آنلاین زبان کمک بگیرید تا بتوانید در این زمینه مفهموم و معانی کلمات موفق باشید،

مرحله دوم: یاد گیری است در این مرحله لازم است که کلمات را به تازگی یاد گرفته را بخاطر بسپارید و اگر در خاطر سپردن مشکل دارید آن‌ها را یاد داشت کنید که در دسترس باشند و باعث یاد گیری می‌شود.

در مرحله سوم: مهم‌ترین رکن یاد گیری با سایت آموزش زبان صحبت کردن است برای این که در زبان پیشرفت کنیم باید در تلفظ و تسلط کلماتی که جدید یاد می‌گیریم داشته باشیم.

اما در مرحله آخر یعتی مرحله چهارم در این مرحله باید همه‌ی دانسته‌های خود را با معلم مجازی خود را که در سایت آموزش زبان با او آشنا شده اید در میان بگذارید.

آموزش آنللاین زبان انگلیسی
آموزش آنللاین زبان انگلیسی

ادامه ی معرفی آموزش آنلاین زبان زبان

سایت آموزش آنلاین زبان اِستک ایکس چنج یکی از سایت‌های پرسش و پاسخ است و یکی از پرطرفدارترین سایت‌ها است، برنامه بعدی برای معرفی برنامه اگزم انگلیش است در این سایت آموزش آنلاین زبان می‌تواند توانایی‌های خود را به صورت آنلاین در سطح جهانی ارزیابی کنید و در ادامه سایت آموزش زبان نیوز لولز یکی از معروف‌ترین سایت‌هایی می‌باشد که شما مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را تقویت می‌دهید.

مزایای استفاده از آموزش آنلاین زبان

می‌توانیم بگوییم که اگر بخواهیم به کلاس یاد گیری زبان‌های مختلف برویم باید چقدر هزینه کنیم؟ و چقدر هزینه‌های مختلف پرداخت کنیم ولی با کلاس‌های سایت آموزش زبان می‌توانیم بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی به  راحتی زبان را یاد بگیریم.

معایب آموزش آنلاین زبان

از جمله معایب سایت آموزش آنلاین زبان نتوانستن برقرار کردن با اساتید است. این عیب بزرگ بصورت کلی یا جزئی توسط پیشرفت تکنولوژی و فناوری حل شده است و راه های متعدی برای برطرف کردن این عیب پیشنهاد و اجرا شده است که  تاثیر چندان مثبتی داشته است اما همچنان یکی از بزرگترین معایب آموزش آنلاین زبان محسوب می شود.

آموزش آنلاین زبان
آموزش آنلاین زبان

جمع بندی

در این مقاله از معایب و مزایای سایت آموزش آنلاین زبان و چگونه سایت خود را بسازیم و نکات قابل توجهی است که گفته شده است و در این شرایط اقتصادی با کمک سایت آموزش زبان می‌توان شاهد پیشرفت خود در زبان باشیم.

 


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
اشکان پورخسروانی