برنامه آموزش زبان ترکی

در جهانی زندگی می‌کنیم که با گذر زمان هر چه بروز تر و بهتر می‌شود، مانند اختراع وسایل الکتریکی در راحت‌تر شدن زندگی ما انسان‌ها و مطمئناً در سال‌های نه چندان دور شاهد اختراع ها بیشتری و بهتری خواهیم بود، در دنیایی که روز به روز شاهد پیشرفت آن هستیم می‌توان به راحتی زندگی کرد و باعث پیشرفت خودمان بشویم برای مثال چند سال قبل برای یادگیری زبان ترکی باید به کلاس‌های حضوری شرکت کنیم تا بتوانیم به زبان ترکی مسلط شویم، اما امروزه با پیش رفت علم و تکنولوژی و ایجاد برنامه‌های مختلف از جمله برنامه آموزش زبان ترکی یاد گیری راحت‌تری داشته باشیم و چه بهتر است از فرصت استفاده کنیم و با استفاده از برنامه آموزش زبان ترکی به راحتی کاملاً به زبان ترکی مسلط شویم و می‌توان گفت از این لحاظ که کشور ترکیه دارای اهمیت زیادی از نظر جغرافیایی و اقتصادی است. یادگیری زبان ترکی با برنامه های آموزش زبان ترکی یکی از مهم‌ترین عواملی است که اگر تصمیم داریم برای سکونت به کشور ترکیه زبان ترکی را یاد بگیریم و یاد گیری زبان ترکی و آموزش آن به نسل‌های دیگ بهترین کار است پس چه بهتر است که در عصر تکنولوژی با برنامه آموزش زبان ترکی زبان خود را تقویت دهیم. 1 min


0

در این مقاله قصد داریم درباره برنامه آموزش زبان ترکی و تاریخچه زبان ترکی Turkish و ریشه ترکی و معایب و مزایای برنامه‌های آموزشی زبان ترکی و درباره حروف الفبا و گرامر زبان ترکی توضیح بدهیم.

تاریخچه زبان ترکی

زبان ترکی، ترکی استانبولی یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغور زبان ترکی است. همواره هشتاد و هشت میلیون نفر در سراسر جهان به زبان ترکی صحبت می‌کنند که بیشتر آن‌ها زبان ترکی زبان مادری آن‌ها است و اکثر آنها با کمک برنامه‌های آموزش زبان ترکی توانسته‌اند به زبان ترکی صحبت کنند، جغرافیای ترکیه و قبرس شمالی و قسمت‌هایی از یونان و عراق و بلغارستان و جمهوری مقدونیه و… دیگر قسمت‌های شرقی اروپا را شامل می‌شود، سالانه جمعیت بسیاری از کشورهای دیگر به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند که با کمک برنامه آموزش زبان ترکی، زبان خود را تقویت می‌دهند و عده‌ای از مهاجرت کنندگان با آموزش‌های حضوری زبان ترکی را یاد می‌گیرند، ریشه زبان ترکی در ترکستان چین در آسیای مرکزی می‌توان جست، ترکی استانبولی زبان پیوندی است و هماهنگی واکه‌ای و هم چسبی از ویژگی‌های متمایز آن به شمار می‌رود.

"<yoastmark

گرامر آموزش زبان ترکی

ترتیب واژگان در جمله به‌صورت نهاد، مفعول و فعل است و در آن حالت اسمی و جنس دستوری یافت می‌شود.

چگونه با برنامه آموزش زبان ترکی زبان ترکی خود را تقویت کنیم؟

یکی از رایج‌ترین کارهایی که اکثر مردم جامعه انجام می‌دهند برای تقویت و یادگیری زبان ترکی یا هرگونه زبان دیگری رفتن به کلاس‌های آموزشی است اما باتوجه‌به شرایط اقتصادی و کمبود وقت و انرژی افراد جامعه به سمت یادگیری زبان‌های مختلف نمی‌روند، اما امروزه با پیشرفت دنیای مجازی و ایجاد برنامه‌های آموزشی افراد جامعه دیگر نگران یادگیری نیستند برنامه‌های آموزشی زبان ترکی هم یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین برنامه‌هایی است که امروزه به کار می‌رود و افراد علاقه‌مند به زبان ترکی می‌توانند با برنامه‌های آموزشی زبان ترکی به‌سوی علایق خود گام بردارند و در راه یادگیری با کمک برنامه‌های آموزشی زبان ترکی موفق و موید باشند، بعلاوه یادگیری با کمک برنامه‌های آموزش زبان ترکی می‌توان با دیدن سریال‌ها و آهنگ‌های مختلف ترکیه‌ای را گوش داده تا در کنار برنامه‌های آموزش زبان ترکی یادگیری‌مان بهتر شود.

یکی از مهم‌ترین اصول یادگیری در برنامه آموزش زبان ترکی

یکی از مهم تربن و کاربردی‌ترین اصول یادگیری در برنامه‌های آموزشی زبان ترکی می‌توان به گرامر زبان ترکی اشاره کرد که طبیعتاً در هر کدام از برنامه آموزش زبان ترکی وجود دارد

گرامر زبان ترکی با برنامه آموزش زبان ترکی عبارتند از

اسامی، حالت‌های اسمی، ضمایر ملکی، ضمایر اشاره، ضمایر نا معین، افعال، حالت مجهول، سؤالی کردن، فعل بودن، افعال گذرا و ناگذر، فعل وجهی، منفی کردن، وجه التزامی، وجه امری، وجه شرطی، زمان حال ساده، زمان حال استمراری، زمان حال کامل، زمان کامل استمراری، زمان گذشته ساده، زمان گذشته کامل، زمان گذشته استمراری، زمان آینده در گذشته، صفات، قیدها، حروف اضافه و در آخر پسوندهای رایج برای مثال این بخش قصد داریم شما را با اندکی از گرامر آشنا کنیم که همه‌ی این گرامرها در برنامه آموزش زبان وجود دارد ساختار اسم در زبان ترکیه سه دسته تقسیم می‌شود، یک: اسم ساده، دو: اسم مشتق، سه: اسم مرکب.

اسم ساده از یک بخش معنایی ساخته شده است مانند Su به معنی آب. اسم مشتق از یک جز با معنی و یک یا چند جز دستوری و بی معنی درست می‌شود و در زبان ترکی پسوندها و پیشوندهای مختلف درست می‌شوند. اسامی مرکب باید گفت به دو شکل درست می‌شوند با ترکیب دو کلمه صورت می‌گیرد و لازم به ذکر است اسامی از نظر معنی به چند دسته تقسیم می‌شود برای مثال اسم عام، اسم خاص، اسم ذات و اسم معنی و اسم جمع. 

ساختار همه‌ی این موارد نام‌برده‌شده گرامر زبان ترکی هستند که می‌توان بدون رفتن به کلاس‌های حضوری یاد گرفت اما چگونه؟ با برنامه آموزش زبان می‌توان به راحتی در خانه به زبان ترکی مسلط شویم.

"<yoastmark

یاد گیری حروف صدا دار با برنامه آموزش زبان ترکی

زبان ترکی هم مانند زبان‌های دیگر دارای حروف الفبا هست، زبان ترکی دارای بیست و نه حرف است که هست تا از آن حرف‌ها صدا دار هستند یا همان مصوت و باقی مانده حروف بی صدا هستند یا همان صامت هستند. حروف صدا دار می‌توان گفت حروف صدا دار در زبان ترکی داری تلفظی ملایم هستند.

نحوه قرار گیری حروف زبان ترکی در برنامه آموزش زبان ترکی

نحوه قرار گیری حروف زبان ترکی امکان ندارد که دو حروف صدا دار یا مصوت پشت سر هم قرار گیرند برای مثال کلمه Baba که حروف A صدا دار است ولی کلمه B حروف صدا دار نیست و دوباره A حروف صدا دار است و در تمامی جملات نباید دو حروف صدا دار پشت سر هم قرار گیرند تا منجر به خطا نشود در ساختار و گفتار جمله‌های ترکیه‌ای

شاید دوست داشته باشید : آموزش نویسندگی راهی برای نجات از بیهودگی

در این قسمت می‌خواهم توجه همه‌ی دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه‌ای را دارند جلب کنم، برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های ترکیه‌ای باید به زبان به زبان ترکی کاملاً مسلط باشیم و برای مسلط بودن به زبان ترکی باید در دوره‌های آموزشی زبان ترکیه‌ای ثبت نام کنیم که می‌توان در این شرایط از کلاس آنلاین و با کمک‌های برنامه آموزش زبان ترکی بهره گیری کنیم بعد از یاد گیری زبان ترکی می‌توان در آزمون تومر شرکت کرد و پذیرفته شد.

یادگیری زبان ترکی با برنامه آموزش زبان ترکی و اهمیت اقتصادی و جغرافیایی کشور ترکیه

کشور ترکیه دارای اقتصاد و جغرافیای سیاسی است از نظر فرهنگی به خاور میانه و آسیای مرکزی مرتبط است، کشور ترکیه یکی از چند کشور بزرگ جهان است که از نظر اقتصاد رشد کاملاً چشمگیری دارد، با اهمیتی که رشد اقتصادی کشور ترکیه دارد پس زبان ترکی هم از دارایی زیادی برخوردار بوده است، پس می‌توان گفت کشور ترکیه از نظر موقعیت اقتصادی و جغرافیایی و اشتغال زایی دارای اهمیت موقعیت خوبی است و می‌توان با کلاس‌های آنلاین و برنامه آموزش زبان ترکی را به راحتی فرا گرفت.

مزایای یادگیری زبان ترکی و ایجاد شغل

شغل‌های زیادی در بخش‌هایی از جمله هتل داری، امور مالی، تجارت، و…. که همه‌ی افراد جامعه می‌توانند با یادگیری صحیح و دقیق زبان ترکی بتوانند شغل‌های مناسبی را برای خود فراهم کنند.

برای تحصیل در هر کشوری یا اشتغال یا مهاجرت به طور دائمی و حتی مسافرت‌های چند روزه باید به زبان آن کشور کاملاً مسلط باشیم، اگر وقت و انرژی کافی برای رفتن به کلاس‌های حضوری را نداریم بهتر است از برنامه‌های آموزش زبان ترکی نیز استفاده کرد، برای مهاجرت کردن به یک کشور قبل از هر اقدامی باید به موقعیت جغرافیایی و سایر ویژگی‌های آن کشور اطلاعات کاملی را در دست داشته باشیم.

مزایای یادگیری زبان ترکی و ایجاد شغل
مزایای یادگیری زبان ترکی و ایجاد شغل

جغرافیای ترکیه

ترکیه کشوری اوراسیا است که بخش بزرگی از کشور یعنی آناتولی یا همان آسیای کوچک را در برگرفته و در جنوب آسیا و خاور میانه قرار گرفته است و بخش کوچک ترکیه به نام تراکیه در منطقه بالکان واقع شده است.

ترکیه با چه کشورهایی همسایه است؟

کشور ترکیه در خاور میانه یا کشورهایی همچون ایران، ارمنستان و گرجستان و جمهوری آذربایجان یا همان نخجوان و در جنوب خاوری با کشورهای سوریه و عراق و اما در بخش اروپایی با بلغارستان و یونان همسایه است و لازم به ذکر است ترکیه از شمال با دریای سیاه از بخش اروپایی با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب بخش اروپایی با دریای مدیترانه دارای مرز آبی است، و همچنان دو تنگه راهبردی سیفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه قرار گرفته است، توضیحات داده شده برای داشتن اطلاعات و سفر به کشور ترکیه می‌باشد.

کشور و زبان ترکیه
کشور و زبان ترکیه

اگر به زبان ترکی مسلط نباشیم پس چگونه به ترکیه مهاجرت کنیم؟

برای فراگیری زبان ترکی کافی است از کاربردی و پر طرف‌دارترین برنامه‌های روز استفاده کرد، با برنامه آموزش زبان ترکی و تعیین کردن اندکی وقت و زمان، زبان ترکی را هر چه سریع‌تر یاد می‌گیریم.

معرفی برنامه آموزش زبان ترکی

با رفتن به مرور گر و تایپ جمله یادگیری زبان ترکیه ای می‌توان یکی از بهترین برنامه آموزش زبان ترکیه ای را دانلود و از آن به خوبی بهره ببریم و سعی داشته باشیم برنامه‌هایی ما بیشتر جلب توجه مخاطب را کرده است را دانلود کنیم تا بتوانیم در خانه و بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی به طور کاملاً رایگان زبان ترکی را فرا گیریم.

  • 1- اپلیکیشن یادگیری زبان ترکی

  • این اپلیکیشن یکی از اپلیکیشن های معروف رایگان فارسی زبان است که زبان ترکی را به شما آموزش می دهد. شما می توانید با نصب این اپلیکیشن معروف آموزش زبان ترکی را بصورت حرفه ای و کامل آغاز کنید و پس از گذراندن دوره آموئزشی این برنامه به زبان محجبوب ترکی مسلط شوید.
  • 2- اپلیکیشن زبان بیاموز | آموزش زبان‌های خارجی

  • اپلیکیشن بیاموز، یکی دیگر از اپلیکیشن های معروف زبان آموز است که زبان ترکی را نیز پشتیبانی خواهد کرد و می تواندی دوره آموزشی خود را در آن بگذرانید. اپلیکیشن بیاموز یکی از معروف ترین اپلیکیشن های آموزش زبان های خارجی است که از زبان محبوب ترکی پشتیبانی می کند. پیشنهاد می شود در این اپلیکیشن کامل و جامع، دوره آموزشی خود را بگذرانید.
  • 3- اپلیکیشن ترکی برای مبتدی ها

  • این اپلیکیشن مخصوص مبتدی ها و تازه کارهاست و زبان ترکی را به زبان ساده فارسی آموزش می دهد. اگر کمی گیرایی ضعیف تری دارید پیشنهاد می شود حتما از این اپلیکیشن استفاده نمایید و زبان ترکی راب از ساده ترین چیز ها بیاموزید.
  • 4- اپلیکیشن لغات، افعال، کلمات و عبارات ترکی را یاد بگیرید

  • در این اپلیکیشن شما می توانید زبان ترکی را بصورت کامل به همراه لغات، کلمات، افعال و … بیاموزید . این اپبیکیشن از معروف ترین اپلیکیشن هاست که می تواند در کنار سایر اپلیکیشن های آموزشی کارامد داشته باشد و بصورت مکمل عمل خواهد کرد.
  • 5- اپلیکیشن ترکیش لند(آموزش ترکی استانبولی)

  • اپلیکیشنی دیگر که در مارکت ایرانی بازار منتشر شده اپلیکیشن ترکیش لند است که به شما فضای آموزشی زبان ترکی را به همراه یک معلم خصوصی کامل و جامع فراهم کرده است.

اصول زندگی مردم ترکیه

ترکیه کشوری پرطرف‌دار است که عادات خاص و منحصر به فرد خود را دارد برای تمام کسانی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه را دارند کشوری خوب است ولی نکاتی از کشور ترکیه را بدانیم برای زندگی کردن در کشور ترکیه سلام کردن است برای داشتن ارتباط بهتری با مردم ترکیه به هم‌محله‌ای‌های خود سلام بدهید و بی تفاوت از کنار آنها نگذرید زیرا مردم ترکیه علاقه و اهمیت زیادی نشان می‌دهند. 

زبان ترکی
زبان ترکی

نحوه استفاده از برنامه آموزش زبان ترکی

در این قسمت می‌خواهم درباره‌ی نحوه‌ی استفاده از برنامه آموزش زبان ترکیه ای ( یادگیری زبان ترکی) را توضیح بدهم. وارد برنامه می‌شویم و اولین گام برای بعد از وارد شدن به برنامه می‌توان اندازه متن خود را انتخاب کنیم سپس می‌توانیم به سراغ کلمات و آموزش آن‌ها در برنامه آموزش زبان ترکی برویم، صفحه‌ی باز شده موضوعات مختلفی از جمله هوا، حمل و نقل، احساسات، خرید کردن و با کلیک بر روی هر کدام از موضوعات مختلف می‌توانیم نکات آن را یاد بگیریم و با کمک برنامه‌های آموزش زبان ترکی را راحت‌تر متوجه بشویم و همچنان با برنامه آموزش زبان ترکی می‌توان با خواندن مجلات و خبرهای ترکیه‌ای خود را به بهترین صورت ممکن تقویت دهیم.

مزایای استفاده از برنامه آموزش زبان ترکی

بهترین مزایای استفاده از برنامه‌های آموزش زبان ترکی پرداخت نکردن هیچ گونه هزینه‌ای و یادگیری در خانه است.

معایب استفاده از برنامه آموزش زبان ترکی

یکی از معایب برنامه‌های آموزش زبان ترکی گذراندن وقت زیاد با تلفن همراه یا رایانه است که رایانه‌ها و تلفن‌های همراه دارای اشعه‌هایی هستند که می‌تواند به‌مرورزمان به مغز انسان آسیب رساند و با نگاه کردن زیاد به رایانه و یا تلفن همراه و گذراندن وقت زیاد با رایانه و تلفن همراه باعث کاهش کیفیت دید ما می‌شود.

 

برنامه آموزش زبان ترکی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

ویژگی‌هایی که هر برنامه آموزش زبان ترکی باید داشته باشد این است که بتواند همه‌ی محتوای زبان ترکی را در خود جای دهد از جمله داشتن گرامر قواعد و فنون زبان ترکی نوع گفتار کلمه و حروف ترکی است که کدام یک از آنها صدا دار و کدام یک از آنها صدا دار نیستند بعد از داشتن همه‌ی قواعد ذکر شده باید سعی کنیم برنامه‌ای را انتخاب کنیم که امنیت داشته باشد و کشور ما از آن پشتیبانی کند و از دیدگاه استفاده کنندگان برنامه نیز بهره ببریم، از دیدگاه استفاده کنندگان برنامه‌های آموزش زبان ترکی باید برنامه ایی باشد که آزمون‌های مختلف و دارای گفتارهای صوتی باشد و به صورت هفتگی با ماهانه کلمات برنامه‌های  آموزش زبان ترکی بروز رسانی شود تا مخاطب‌ها از خواندن و یادگیری بیشتری برخوردار باشند.

می‌توان گفت معرفی سریال‌ها و مجلات خبری ترکیه ای می‌تواند یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای برنامه آموزش زبان ترکی است.

"<yoastmark

جمع بندی

در جهانی زندگی می‌کنیم که با گذر زمان هر چه بروز تر و بهتر می‌شود، مانند اختراع وسایل الکتریکی در راحت‌تر شدن زندگی ما انسان‌ها و مطمئناً در سال‌های نه چندان دور شاهد اختراع ها بیشتری و بهتری خواهیم بود، در دنیایی که روز به روز شاهد پیشرفت آن هستیم می‌توان به راحتی زندگی کرد و باعث پیشرفت خودمان بشویم برای مثال چند سال قبل برای یادگیری زبان ترکیه ای باید به کلاس‌های حضوری شرکت کنیم تا بتوانیم به زبان ترکی مسلط شویم، اما امروزه با پیش رفت علم و تکنولوژی و ایجاد برنامه‌های مختلف از جمله برنامه‌های آموزشی زبان ترکی یاد گیری راحت‌تری داشته باشیم و چه بهتر است از فرصت استفاده کنیم و با استفاده از برنامه‌های آموزشی زبان ترکی به راحتی کاملاً به زبان ترکی مسلط شویم و می‌توان گفت از این لحاظ که کشور ترکیه دارای اهمیت زیادی از نظر جغرافیایی و اقتصادی است.

یادگیری زبان ترکی با برنامه‌های آموزش زبان ترکیه ای یکی از مهم‌ترین عواملی است که اگر تصمیم داریم برای سکونت به کشور ترکیه زبان ترکی را یاد بگیریم و یاد گیری زبان ترکی و آموزش آن به نسل‌های دیگ بهترین کار است پس چه بهتر است که در عصر تکنولوژی با برنامه آموزشی زبان ترکی زبان خود را تقویت دهیم.


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
اشکان پورخسروانی