بورس

بورس

بورس یا همان کیف پول  به عملی در تجارت اطلاق می‌شود که یک فروشنده و تاجر یا شرکت یا سازمان در حوزه فروش خدمات و کالا عده ای را در کار خود شریک می‌کند تا در سود و زیان آنها شریک باشد.

افرادی که قصد سرمایه گذاری در بورس دارند با هزینه ای مشخص مقداری از سهم شرکت را خریداری می‌کنند، با اینکار هم کار شرکت از نظر تامین هزینه حل می‌شود و هم اینکه اشخاصی که سرمایه گذاری کردند بصورت سالیانه از سپرده خود سود یا اگر شرکتی ضرر کرد ضرر می‌گیرند.

اولین بورس در ایران

اولین بورس در آمستردادم کشور هلند آغاز به کار کرد. و بعد از آن در تاریخ در سال 1345 رسما وارد ایران شد.  فردی بلژیکی به نام «ران لوترفِلد» اولین اساسنامه فعالیت آن  را در کشور ایران پایه ریزی کرد. به مرور بعد از جنگ با به وجود آمدن فرا بـورس و بورس اوراق بهادار، بـورس حوزه انرژی و غیره عملا بازار بـورس ایران رونق گرفت.

آموزش رایگان بورس

در این دسته ما مطالب آموزشی که به شما کمک می‌کند با الفبای بـورس آشنا شوید مطالبی را گذاشتیم تا اگر علاقه مند به فعالیت در امور بـورسی باشید با استفاده از این آموزش‌ها وارد فعالیت حرفه ای در بـورس شوید.

در این دسته بندی شما به صورت ساده با بازار بورس و روش‌های فعالیت در امور بورسی ، نحوه خرید سهام و استفاده از امکانات مانتورینگ برای گزارش گیری لحظه ای سهام خود آشنا می‌شود. مطالبی دیگر در مورد خطرات و نکاتی که در فعالیت بازار باید از آن اطلاع داشته باشید هم درج شده است.

در فروشگاه مجله نورآوری روز ما مجموعه ای آموزشی به نام آموزش بورس و معاملات سهام پیشرفته + استراتژی ها  به صورت ویدیویی و حرفه ای در زمینه بـورس را قرار دادیم که اگر قصد دارید به صورت تخصصی برای کسب درآمد از آن وارد شوید می‌توانید با افزایش مهارت‌های فعالیت در بورس از این بازار متنوع کسب درآمد کنید.

 • بورس اوراق بهادار

  بورس همانند یک بازار است که در آن هم خریدار و هم فروشنده وجود دارد تا با یکدیگیر معامله کنند.

  بورس اوراق بهادار
  View Full Post
  بورس اوراق بهادر چیست ؟ برای اینکه بتوانیم بورس اوراق بهادر را به طور ساده و عامیانه توضیح دهیم باید بگوییم که بورس همانند یک بازار است که در آن هم خریدار و هم فروشنده وجود دارد تا با یکدیگیر معامله کنند. تبادلات بازار بورس اوراق بهادار همانند بازارهای دیگر می تواند به صورت اینترنتی...
  0
 • بازار بورس چیست ؟

  بازار بورس مکانی است که در آن خرید و فروش صورت می گیرد . در واقع هر زمان شرایطی پیش می آید که بین فروشنده...

  بورس چیست
  View Full Post
  بازار بورس   بازار بورس چیست ؟ در جواب اینکه بازار بورس چیست باید گفت بازار مکانی است که در آن خرید و فروش صورت می گیرد .در واقع هر زمان شرایطی پیش می آید که بین فروشنده و خریدار ارتباط برقرار می شود،و معامله ای صورت می گیرد ،بازار  تشکیل شده است .این شرایط...
  9