چگونه یک گوشی خوب و به صرفه بخریم ؟

باید اول بدانیم ما از یک دستگاه چه انتظاراتی داریم . و چگونه یک گوشی خوب و به صرفه تهیه کنیم . در این مطلب سعی داریم بگوییم عمده ترین نیاز های کاربران برای انتخاب بهینه چه بوده است .


0

چگونه گوشی ارزان و به صرفه تهیه کنیم

چگونه یک گوشی خوب و به صرفه بخریم ؟

برای جواب به این سوال باید اول بدانیم ما از یک دستگاه چه انتظاراتی داریم . و چگونه یک گوشی خوب و به صرفه تهیه کنیم . در این مطلب سعی داریم بگوییم عمده ترین نیاز های کاربران برای انتخاب بهینه چه بوده است . امروزه تنوع برند و قابلیت هر دستگاه این امکان را به کاربر می دهد . آنها می توانند با توجه به نیازشان یک گوشی خوب انتخاب کند . و شاید توجه به همین امر بهترین راه حل باشد . تا علاوه بر یک گوشی خوب با مبلغ مقرون به صرفه تر بتوان آن را تهیه کرد .

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشت سیستم عاملی است که با آن کار می کنید . راحتی شما و  ارتباط برقرار کردن شما با گوشی تان منوط به این موضوع مهم است . همان طور که می دانید رایج ترین سیستم عامل ها در ایران اندروید و ios  است . پس در اولین قدم سیستم عامل خود را انتخاب کنید . و اگر با هر دو سیستم عامل راحت هستین بسیار عالی است . چون دست شما برای یک انتخاب خوب بازتر است .

دومین نکته که حایز اهمیت است امکاناتی است که از گوشی انتظار دارید . با توجه به نیاز جامعه امروزی ، سه فاکتور بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است . کاربران برای  انتخاب یک گوشی خوب این سه فاکتور را  بیشتر مورد اهمیت قرار می دهند که ما در اینجا کمی به آن می پردازیم.

سه فاتور مهم در انتخاب گوشی که  کاربران بیشتر مورد توجه قرار داده اند شامل. :پردازش گر ، باتری و دوربین می باشد . البته این سه فاکتور اصلا به منزله این نیست که بقیه فاتور ها مانند اندازه صفحه ، رزولوشن ، حافظه و… از اهمیت کمتری برخوردارند . اما اگر به جامعه نگاهی بیاندازیم می بینیم این سه فاتور بیشتر دق دقه ی مشتریان بوده است .

اما سوالی که پیش می آید چرا این سه فاکتور برای انتخاب  انقدر مورد توجه است؟

برای جواب باید اهمیت این سه فاکتور را توضیح دهیم که در ادامه می خوانبد .

اولین فاکتور پردازشگر است .

هر موبایل در درون خود قلب تپنده ای به نام پردازش گر دارد که بار گوشی را به دوش می کشد . عمر مفید یک دستگاه موبایل معمولی 2 سال است اما اگر ما در انتخاب دقت لازمه را به کار ببریم می توانیم از گوشی خود 4 سال و یا حتی 5 سال استفاده کنیم. مهم ترین فاکتور برای این استفاده بهینه انتخاب یک گوشی با پردازش گر خوب و قدرتمند است .

اگر گوشی ای مد نظرتان است به عدد پردازش گر آن حتما نگاهی بیاندازید . اما پردازش گر ها معمولا در سه سطح ساخته شده اند که شامل پایین رده ، میان رده و بالارده می باشد .

خب پایین رده با توجه به امکاناتی  که به کاربر می دهد عمر مفیدش می تواند 2 سال باشد . از آن نباید انتظارات بالایی داشته باشیم . میان رده ها پردازش گر های رو به بالا و رو به پایین دارند . اگر ما بتوانیم یک گوشی با پردازشگر میان رده رو به بالا از مارک های خوب پردازشگر انتخاب کنیم می توانم بگویم انتخاب پیروزمندانه ای کرده ایم.  چون هم مقرون به صرفه است و هم انتخاب درستی که گوشی مارا تضمین می کند . پردازش گر های بالا رده معمولا در هر برندی بهترین پردازشگر هستند . معمولا در گوشی های پرچمدار یا گران قیمت دیده می شود .

اما اگر ساده ترین و مهم ترین کار پردازشگر را بخواهم در اینجا بگویم این است که گوشی شما افت سرعت ندارد .به اصطلاح هنگ نمی کند  . و شما می توانید یک گوشی روون با حس بهتری در دست بگیرید .

دومین فاکتور که در نظر می گیریم باتری است.

برای هر کاربری قطعا مهم است که گوشی اش زود شارژ تمام نکند و سریع شارژ بشود . پس بهتر است قابلیت های آمپر و فست شارژ هر گوشی را مد نظر قرار دهیم . تا حداقل روزی یک بار گوشی را شارژ کنیم تا در آینده گوشی ما  دچار افت باتری نشود . نکته جالب برای عملکرد خوب باتری و بهینه شدن باتری باز منوط به داشتن پردازشگر خوب است تا از عمر باتری کم نشود .

 سومین فاکتور که حایز اهمیت دوربین  است.

این مورد هم از دسته مهم برای کاربران می باشد .  . چه در ایران و چه در خارج . ولی کمی این موضوع در ایران پر اهمیت تر جلوه می کند . که دلایل آن را در ادامه توضیح خواهم داد .

با توجه به ساختار زندگی امروزی و ارتباط مردم با صفحات مجازی و کنار رفتن چاپ عکس و ثبت خاطرات با بهترین کیفیت یک دوربین خوب بسیار مهم می شود .

اما به خاطر شرایط در ایران شاید کمی از نظر اقتصادی سخت باشد.  که هم یک دوربین خوب داشته باشید و هم یک گوشی خوب . ولی موبایل ها  کار ما را آسان کرده اند .  و شما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که خاطرات خود را ثبت می کنید با یک انتخاب درست هم یک گوشی خوب دارید و هم یک دوربین خوب و کاربردی .

شاید با توجه به امکاناتی که هر دستگاه در اختیار ما قرار می دهد دیگر نتوانیم با اطمینان بگویم این برند گوشی خوب است و این برند خوب نیست . بلکه الان بحث مقایسه گوشی ها با هم است که در یک حوزه قیمت چه امکاناتی برای ما فراهم می کنند .

اما یک نکته دیگرکه در خرید گوشی اهمیت بسیار و مهمی دارد نظرات کاربران است . پیشنهاد من این است در مورد خواندن نظرات دقت لازمه را داشته باشید. کسی که به گوشی ای  نظر منفی می دهد باید  بدون غرض و سوظن اینکار را کرده باشد  . و دلالیش کاملا منطقی و قابل درک باشد . اینکه کسی صرفا به خاطر اینکه به برندی علاقه ندارد در مورد آن برند نظرات منفی بدهد نه تنها نظرش کاربردی نیست بلکه کاری به دور از انصاف و انسانیت است .

پس با توجه به مطالب بالا دیگر می توان یک برند خوب مقرون به صرفه انتخاب کرد. و در موردش به تحقیق پرداخت در ادامه باز تاکید می کنم.  این شما هستید که اولویت هایتان مورد اهمیت است . اگر از گوشی حافظه یا رم یا حتی دو سیم کارت بودن یا نبودن برایتان مهم است اول آن را مورد مطالعه قرار دهید .

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

http://www.mobile.ir/

http://www.samsung.com/us/

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

خسته کننده/تکراری خسته کننده/تکراری
0
خسته کننده/تکراری
چی!؟ چی!؟
0
چی!؟
جالب جالب
0
جالب
علمی علمی
0
علمی
اوه اوه
0
اوه
زهرا فعال