تاثیر بلاک چین بر بازاریابی

بسیاری از افراد فکر می کنند ارزش بلاکچین فقط مربوط به امور مالی است در صورتی که مزایایی برای بازاریابان نیز به همراه خواهد داشت.1 min


0

بسیاری از افراد فکر می کنند ارزش تکنولوژی بلاکچین فقط مربوط به امور مالی است در صورتی که مزایایی برای بازاریابان نیز به همراه خواهد داشت.

بلاک چین در همه زمینه های کسب و کار از جمله حوزه های بازاریابی تاثیرگذار بوده است.

از بلاک چین می توان برای دستیابی به اهداف کلیدی در بازاریابی مانند مبارزه با کلاهبرداری و ایجاد شناخت برند استفاده کرد.

بلاک چین نیاز مشتری به شفافیت و محافظت از داده ها را برطرف می کند.

بلاک چین چیست و چگونه به بازاریابی خدمت می کند؟

تکنولوژی بلاک چین چیست و چگونه به بازاریابی کمک میکند؟

لاکچین به بهترین شکل به عنوان یک سری سوابق دیجیتالی شناخته می شود که به عنوان بلوک شناخته می شوند و بدون نیاز به تایید شخص ثالث به یکدیگر متصل می شوند.

بلاک چین به زبان ساده یک سری از رکوردهای دیجیتالی هستند که با نام بلوک شناخته شده و بدون نیاز به تایید شخص ثالث به یکدیگر متصل می شوند. بلاک چین به دلیل فناوری هایی که به لطف بیت کوین امکان پذیر شد به رسمیت شناخته شده است.

بازاریابان می توانند از ویژگی های مثبت این فناوری که مشتریان نیز در فضای دیجیتالی امروز به دنبال آن هستند ، استفاده کنند: شفافیت و محافظت از داده ها.

به لطف بلاکچین بازاریابی و شفافیت داده ها می تواند پیشرفت چشمگیری داشته باشد. فناوری بلاکچین در بسیاری از صنایع نفوذ کرده است. این فناوری معمولا در حوزه مالی و بانکی مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار می‌گیرد با این وجود فناوری بلاکچین در خارج از بازارهای سنتی تاثیرات زیادی خواهد داشت.

طبق گفته های استاتیستا ، تحقیق و توسعه بلاک چین در بخش های ارتباط از راه دور ، رسانه ها و فناوری به خوبی در حال انجام است. از این میان ، 40٪ گفتند که  در مرحله آگاهی هستند یا در زمینه فناوری آموزش می بینند. 39٪ گفتند که در حال آزمایش بلاکچین یا اثبات مفهوم و کارایی آن هستند. 12٪ در حال حاضر از فناوری بلاکچین در تجارت خود استفاده می کنند.

از آنجایی که مفهوم بلاک چین با امور مالی گره خورده است ، بسیاری تعجب می کنند که بازاریابان چگونه حتی از این فناوری استفاده می کنند. آیا پتانسیلی برای استفاده از فناوری بلاکچین در بازاریابی وجود دارد؟ همانطور که مشخص شد ، بله ، وجود دارد. بلاکچین توانایی تغییر نحوه بازاریابی و جمع آوری داده ها ، نحوه آدرس دهی آنها به مشتری و نحوه مدیریت تبلیغات را دارد. در اینجا نگاهی داریم به تأثیر بلاکچین در بازاریابی دیجیتال.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

ردیابی و تحقیق کلمات کلیدی یک چالش برای بازاریابان است. اول، الگوریتم های موتور جستجو اغلب به قدری تغییر می کنند که بازاریاب ها به طور مداوم مجبور به تغییر استراتژی های خود می شوند. دوم ، ردیابی کلمات کلیدی در دستگاه های مختلف و تلاش برای تحقیق کلمات کلیدی در جستجوی محلی در مقابل جست و جوی ملی مسئله ساز است. درک رتبه بندی ارگانیک SERP بسیار پیچیده است و بسیاری از بازاریاب ها هنگام ایجاد گزارش ها باید از حدس و گمان استفاده کنند.

با استفاده از بلاکچین ، بازاریابان می توانند اعداد واقعی برای ردیابی کلمات کلیدی داشته باشند. یک ردیاب ساخته شده بر روی بلاکچین می تواند تمام ناسازگاری هایی را که بازاریابان هنگام جمع بندی تحقیقات خود با آن رو‌به‌رو میشوند را شرح دهد. این نوع فناوری می تواند موقعیت کلمات کلیدی را در همه دستگاه ها و در هر مکان ردیابی کند. بازاریابان می توانند از این اطلاعات برای ایجاد کمپین های دقیق و مبتنی بر داده استفاده کنند.

تغییر در شبکه های اجتماعی

تاثیر بلاکچین بر شبکه های اجتماعی

شرکت هایی مانند Sociall در حال تغییر شیوه اتصال و فعالیت کاربران در رسانه های اجتماعی هستند. این شبکه غیرمتمرکز به کاربران اجازه می دهد بدون نظارت سنتی بر رسانه های اجتماعی، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند ، افراد دیگر را کشف و با آن ها ارتباط برقرار کنند. پلتفرم دیگری به نام WildSpark ، اولین ابزاری که توسط Synereo منتشر شده است ، “راهی جدید برای توجه” به کاربران خود ارائه می دهد. آن ها در اصل از محتوای وایرال شده با این ایده که تنها بهترین و محبوب ترین مطالب در رده های بالاتر قرار می گیرند ، درآمد کسب می کنند. به نقل از وب سایت ، WildSpark “یک لایه اقتصادی فارغ از یک پلتفرم خاص است که در بالای مراکز موجود در شبکه های اجتماعی واقع شده است. WildSpark به سازندگان محتوا و متصدیان این امکان را می دهد تا مستقیماً از ارزشی که به صورت آنلاین تولید می کنند بهره مند شوند.”

این تغییرات در شبکه های اجتماعی به کاربران امکان کنترل بیشتر داده های خود را می دهد. آنها همچنین به خاطر یک محتوای خوب یا یک محتوای وایرال شده به کاربران پاداش می دهند. با توجه به این مسئله همه چیز برای بازاریابان تغییر خواهد کرد. اولین و مهمترین مساله، بازاریابان باید ارزیابی کنند که این شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز تا چه اندازه با کسب و کار آن ها مرتبط بوده  و آیا مشتری های آنها از این شبکه ها استفاده می کنند یا خیر. دوم، برندها باید شفافیت مطلق ارائه دهند.

برخی از بازاریاب ها از این که در جمع آوری اطلاعات ضرر کنند، می ترسند و از آنجا که جمع آوری داده ها از غول های شبکه اجتماعی فعلی نسبتاً آسان است، از آن ها استفاده میکنند اما بلاکچین به سادگی راه های بازاریابی را تغییر خواهد داد.

ارتباط بهتر با مشتریان بالقوه (lead)

در حال حاضر ، جمع آوری داده ها برای بازاریابی رویکرد متنوعی دارد. بسیاری از بازاریابان داده ها را از منابع مختلف جمع آوری می کنند ، همه را در کنار هم قرار می دهند و بر اساس آن یک کمپین ایجاد می کنند. این روش عالی نیست و بسیاری از کمپین ها دارای داده های ناسازگار یا نادرست هستند.

از آنجا که معاملات بلاکچین غیر متمرکز است ، بازاریاب ها باید به سمت منبع اصلی اطلاعات بروند: مصرف کننده. بازاریاب ها می توانند برای جمع آوری داده های خود به کاربران هزینه پرداخت کنند و یا آن ها را برای ارائه این اطلاعات تشویق کنند. گرچه این کار هزینه بیشتری در پی خواهد داشت، اما بازگشت سرمایه از طریق کمپین های ایجاد شده بر اساس این داده ها به مراتب مطلوب تر خواهد بود. به این ترتیب ، بازاریابان داده های دقیقی دارند که دقیقاً از طریق مصرف کنندگان آنها تهیه می شود.

این موضوع را در نظر داشته باشید که مصرف کنندگانی که داده های تجاری خود را در اختیار شما قرار می دهند، احتمالا به برند شما علاقه مند شده اند.این امر باعث افزایش بهره‌وری و تبدیل آسان تر مخاطب به مشتری(قیف تبدیل) خواهد شد. بله، این روش نیازمند تلاش و هزینه ی بیشتری خواهد بود اما بازاریابان به وسیله بلاکچین می توانند مزایایی بسیار مطلوبی به دست آورند.

مبارزه با تقلب در فضای تبلیغات

همانطور که بازاریابان به خوبی می دانند ، در تبلیغات مرتباً کلاهبرداری با کلیک انجام می شود. AdChain شرکتی است که سعی دارد با adChain Registry ، یک قرارداد هوشمند در بلاکچین Ethereum ، با این موضوع مبارزه کند. نمایش ها و کلیک های تبلیغاتی معتبر هستند زیرا در یک بلاکچین کاملا قابل اعتماد قرار دارند. این شرکت می خواهد مشکل عدم شفافیت و میزان بالای تقلب در تبلیغات را حل کند. این پلتفرم شفافیت همتا به همتا را برای همه داده ها فراهم می کند ، شرایطی که امروزه در فضای تبلیغات سنتی وجود ندارد.

شفافیت بیشتر برای مصرف کنندگان

بسیاری از فناوری های بلاک چین در نهایت شفافیت بیشتری را برای مصرف کنندگان فراهم می کنند. با استفاده از این فناوری مصرف کنندگان می دانند که چه کسانی داده های آن ها را در اختیار دارد و می دانند که این افراد چگونه به این اطلاعات دست یافته اند. این موضوع سبب خواهد شد تا بازاریابان داده های بیشتری برای کمپین خود در اختیار داشته باشند. اگرچه ممکن بازاریابان برای دستیابی به اطلاعات مورد نظر خود نیاز داشته باشند تا به کاربران هزینه پرداخت کنند، اما داده های به دست آمده از این طریق، واقعی و قابل استفاده خواهد بود.

صنعت بازاریابی ظاهراً تازه شروع به استفاده از فناوری بلاکچین کرده است ، اما امکانات و تاثیرات آن بر این صنعت بی پایان خواهد بود.

[zombify_post]


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
محمدرضا علی نیا

مترجم و تولیدکننده محتوا

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *