مقایسه بیت کوین و اتریوم : کدام یک بهتر است؟

اتریوم و بیت کوین دو تا از پرطرفدار ترین نام ها در دنیای امروز رمز ارز ها هستند، اما کدام یک از آن ها بهتر است؟


0

بسیاری از افراد برای مقایسه  بیت کوین و اتریوم به  کوکاکولا و پپسی شاره می کنند. بله ، آنها از نظر کل بازار و شهرت عمومی از این نظر جایگاه شماره 1 و شماره 2 هستند. اما وقتی به جزئیات وارد می شوید ، می فهمید که این 2 مفهوم در واقع اهداف کاملاً متفاوتی دارند و شاید مقایسه  بیت کوین و اتریوم از پایه کاری اشتباه باشد. در حقیقت ممکن است زمانی که به صورت دقیق به این دو نگاه کنیم به مقایسه کوکاکولا در مقابل آب سیب برسیم، پس انتظار نداشته باشید که بیت کوین و اتریوم به دلیل فعالیت در یک حوزه، شبیه به هم نیز عمل میکند.

یادگیری تفاوت های بین بیت کوین و اتریوم ، شما را به مسیری بسیار عمیق تر از پیشرفت تکنولوژی خواهد برد. لازم نیست که بلاکچین (فناوری اصلی پشت رمزنگاری) ، بیت کوین ، اتریوم یا dApps(به معنای اپلیکیشن های غیرمتمرکز) را بطور کامل درک کنید تا بدانید که ما در آستانه چیز خاصی هستیم. بیایید نگاهی بیندازیم که چه چیزی این پروژه ها را شبیه ، متفاوت و در نهایت هر کدام را به تنهایی عالی می کند به این صورت مقایسه  بیت کوین و اتریوم عملی تر خواهد بود.

مقایسه  بیت کوین و اتریوم: عمده تفاوت های بیت کوین و اتریوم

        اتریوم یک بستر برای طیف وسیعی از تراکنش هاست اما بیت کوین بستری برای تراکنش های مالی میباشد

        معاملات بیت کوین در درجه اول پولی است؛ معاملات اتریوم ممکن است کد اجرایی باشد.

        معاملات در شبکه اتریوم بسیار سریعتر از شبکه بیت کوین است.

        بیت کوین در درجه اول فروشگاهی برای مبادله و تراکنش هاست است، اتریوم اینگونه نیست.

        اتریوم به عنوان مکمل بیت کوین ایجاد شد اما به عنوان رقیب کار خود را ادامه داد.

مقایسه  بیت کوین و اتریوم : بیت کوین چیست؟

بیت کوین در حال حاضر پرطرفدار ترین رمز ارز دنیا است

در ژانویه سال 2009 ، یک چهره غریب به نام Satoshi Nakamoto ایده ای را که او در یک کاغذ سفید طرح ریزی کرده بود ، اجرا کرد – یک سیستم پول نقد الکترونیکی نظیر به نظیر ، که می تواند بدون یک مقام مرکزی با خیال راحت کار کند. با استفاده از بیت کوین ، ایده Cryptocurrency یا پول بدون هیچگونه شکل جسمی به وجود آمد.

بیت کوین اولین ایده ای نبود که میخواست یک شبکه نظیر به نظیر و غیر متمرکز و در عین حال ایمن باشد ، اما اولین بار بود که این ایده در واقع به مرحله ی عملیاتی رسید و رمز ارز بیت کوین پدید آمد. ارزش کلیه رمز ارزهای دیگر (از جمله اتر) به طور کلی در کنار بیت کوین حرکت می کند و بیت کوین هنوز هم بسیار بیشتر از هر رمز ارز دیگری معامله می شود.

هدف اصلی رمز ارز بیت کوین معرفی خود به عنوان جایگزین مناسب برای ارزهای سنتی با حمایت کشورها بود. با این تفاسیر می توان گفت بیت کوین در درجه اول یک فروشگاه با ارزش و واسطه مبادله ارزش و پول است.

مقایسه  بیت کوین و اتریوم : اتریوم چیست؟

اتریوم با هدف پوشش نقاط ضعف بیت کوین به میدان آمد اما اکنون به یک رقیب جدی برای بیت کوین تبدیل شده است

اتریوم بیش از بیش از یک رمز ارز و یک پلتفرم رمزنگاری است. در واقع ، اتریوم به هیچ وجه یک بستر رمزنگاری نیست اتریوم سکویی است که اتر مبتنی بر آن است و بسیاری از افراد این دو را با هم اشتباه میگیرند.

اتریوم یک زبان برنامه نویسی و یک بستر نرم افزاری غیرمتمرکز است. توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز (dApps) و قراردادهای هوشمند با استفاده از اتریوم قادرند تا تراکنش های خود را با استفاده از زبان مورد استفاده در این پلتفرم ایجاد و پردازش کنند. به عنوان واحد پول بومی در پلتفرم اتریوم ، اتر گازی است که برای تامین انرژی سیستم عامل و سخت افزار مورد استفاده در آن استفاده می شود.

اتریوم در سال 2015 به عنوان یک مکمل و برطرف کننده نقاط ضعف درک شده در بیت کوین راه اندازی شد. موارد استفاده از آن فرصت های بیشتری را برای توسعه دهندگان جهت ایجاد برنامه های جدید ایجاد کرده است ، بنابراین اتریوم در نهایت به یک پلتفرم جداگانه و رقابتی تبدیل شد.

شباهت های بین بیت کوین و اتریوم

هر دو پلتفرم بیت کوین و اتریوم غیرمتمرکز هستند و یک مرجع مرکزی بر آن نظارت و تراکنش های آن را کنترل نمی کند. هر دو آنها بر روی blockchain ledger توزیع شده ساخته شده اند ، که از دید ضد انحصاری بودن ایده ال به نظر برسند.

اگر در داخل یک پلتفرم تجاری معتبر و رمزنگاری تجاری فعال ، کار می کنید ، احتمالاً می توانید بیت کوین و اتر را برای مقاصد خود استفاده کنید. هر دو رمز ارز آنقدر محبوب هستند که غالباً برای استفاده در مبادلات می توان از آن ها استفاده نمود.

تفاوت بین بیت کوین و اتریوم

بیت کوین ساخته شده است تا یک کار را به خوبی انجام دهد و آن راهی است برای افراد تا بتوانند پول خود را بدون یک بانک مرکزی به صورت ناشناس از دیگری به دیگری منتقل کنند. اتریوم بیش از آنکه یک کپی بیت کوین باشد ، روی ایده بلاکچین ساخته شده است. در نتیجه ، اتریوم قادر است به جای اینکه فقط به عنوان یک بستر مالی در خدمت ما باشد می تواند  بسیاری از کارها را به خوبی انجام دهد.

اتر را می توان به عنوان یک رمز از دیجیتال استفاده کرد ، اما این هدف اصلی آن نیست. پلتفرم اتریوم در درجه اول برای کسب درآمد از قراردادهای هوشمند Ethereum و dApps ساخته شده است.

ارزش  بازار رمز ارز بیت کوین در ابتدای سال 2020 حدود 150 میلیارد دلار بوده است این میزان برای رمز ارز اتر حدود 1/10 از این اندازه است و در حدود 16 میلیارد دلار است. با این حال ، به همان اندازه که بسیاری از مردم اتر را در یک سبد یا کیف پول دیجیتالی به عنوان بیت کوین نگه می دارند (حدود 3 میلیون نفر) حداقل 7 میلیون نفر در ایالات متحده از بیت کوین با 42 میلیون واحد رمز ارز بیت کوین استفاده می کنند ، اما اتر در حال جلب توجه است و ممکن است در آینده ای نزدیک بیت کوین را از نظر حجم ارزش و مبادلات شکست دهد.

کاربران در بازارهای نوظهور ، که غالباً از این آمار غافل می شوند ، احتمالاً این تعداد را حتی بیشتر می کنند. اکثر این کاربران احتمالاً در مرکز توجه رمز ارز بیت کوین قرار دارند.

همانطور که گفته شده اتریوم بیش از یک رمز ارز یک پلتفرم برای پردازش قرارداد ها، اجرا کردن برنامه های کاربران و فراهم سازی یک بستر برای اجرا کردن کدهای توسعه دهندگان و حتی بیشتر از اینهاست.

هیچ تقابلی در مقایسه  بیت کوین و اتریوم وجود ندارد

 اگر می خواهید آینده همه چیز را از امور مالی گرفته تا دادگستری  تا ساخت و ساز بدانید ، احتمالاً بیت کوین و اتریوم بخش بزرگی از آن خواهند بود.

در مقایسه  بیت کوین و اتریوم  درک این نکته ضروری است که بیت کوین و اتریوم اساساً ایده های مختلفی هستند. بیت کوین یک فروشگاه با ارزش و به صورت ویژه یک رمزارز است. اتریوم یک بستر و پلتفرم غیر متمرکز برای برنامه ریزی سایر ایده های غیرمتمرکز است. اتر رمز ارزی است که اتریوم را اداره می کند. همه این ایده ها مهم هستند. زنجیره ای که بیت کوین و اتریوم را ممکن میسازد مهمترین ایده برای درک مقایسه  بیت کوین و اتریوم است. دیگر لازم نیست که ما برای انجام معاملات و تراکنش ها و حتی هر گونه عملیات مهم دیگر خود به دیگران اعتماد کنیم ، بلاکچین به ما این قدرت را می دهد که یک روش غیر قابل اعتماد و بدون امکان دستکاری توسط یک سازمان مرکزی برای انجام کار ایجاد کنیم.

ممکن است واقعاً مقایسه بیت کوین و اتریوم وجود نداشته باشد ، اما مقایسه های عظیمی با زندگی قبل و بعد از پذیرش جریان اصلی آنها وجود خواهد داشت

[zombify_post]


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

خسته کننده/تکراری خسته کننده/تکراری
0
خسته کننده/تکراری
چی!؟ چی!؟
0
چی!؟
جالب جالب
0
جالب
علمی علمی
0
علمی
اوه اوه
0
اوه
محمدرضا علی نیا

مترجم و تولیدکننده محتوا

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *