تبلیغات گوگل ادوردز و کاربردهای آن برای کسب و کارها

مزایای استفاده از تبلیغات گوگل برای انواع مشاغل1 min


0

امروزه ایجاد فروشگاه های آنلاین به همین راحتی که به نظر می رسد نیست، مخصوصا که امروزه تعداد زیادی از مشاغل به صورت آنلاین در حال فعالیت هستند و رقابت با آن ها نیاز به تلاش زیادی دارد ، چرا که این کسب و کارها ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی بسیار قوی و ادامه داری دارند که عرصه رقابت را برای کسب و کارهای نوپا سخت تر از قبل می کند. به همین دلیل رسیدن به رنک های بالاتر در سرچ و جست و جوی گوگل برای کسب و کارهای نوپا رقابتی تر شده است و نمی توان به همین راحتی از گوگل ترافیک داشت. تلاش برای رسیدن به رنک های بالا در جست و جوهای گوگل می تواند نیاز به سال ها تلاش داشته باشد که اگر مطالب با کیفیت و سئوی بهینه شده ایی وب سایت شما نداشته باشد ، حتی ممکن است که در این زمینه موفق نشوید! دقیقا در همین شرایط ، گوگل ادوردز و یا تبلیغات گوگل وارد میدان می شود.

گوگل ادوردز و یا تبلیغات گوگل چیست ؟

گوگل ادوردز در واقع یک سیستم تبلیغاتی متعلق به گوگل می باشد که به کسب وکارها اجازه می دهد تا بتوانند تبلیغات خود را متناسب با کلمات کلیدی مرتبط با کسب وکارها در رتبه های اول جست و جوی گوگل به نمایش بگذارند. این نوع از تبلیغات معمولا در رتبه های اولیه جست و جوها و یا در قسمت پایینی سرچ گوگل قرار داده می شود. استفاده از تبلیغات گوگل یکی از مطرح ترین و کارآمدترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین می باشد که به کسب و کارهای نوپیا اجازه می دهد که بتوانند مانند کسب وکارهای مطرح دیده شوند و ترافیک نسبتا زیادی از گوگل داشته باشند.

مزایای استفاده از گوگل ادوردز برای کسب وکارها

تبلیغات گوگل یک ابزار بسیار قدرتمند بازاریابی برای کسب و کارهای مختلف با زمینه های مختلف می باشد ، در ادامه در مورد اینکه چرا تبلیغات گوگل مفید و کاربردی هستند بحث می کنیم.

پرداخت هزینه تنها برای نتیجه گرفته شده !

یکی از مهمترین ویژگی ها و یا در واقع مزیت هایی که گوگل ادوردز را به یکی از بهنرین راه ها و استراتژی های تبلیغاتی تبدیل کرده است ، پرداخت برای هزینه می باشد ، به این صورت که شما تنها برای تعداد کلیک هایی که بر روی تبلیغات شما می شود ملزم به پرداخت هزینه خواهید بود. امروزه تبلیغات آنلاین دیگر چنین ویژگی ندارند و شما باید هزینه ثابتی را برای تبلیغات بپردازید چه صد ورودی به وب سایت خود داشته باشید و چه هیچ ورودی نداشته باشید ، اما گوگل تنها در صورتی که برای شما تبلیغات کند و نتیجه ایی داشته باشد از شما هزینه دریافت می کند که این موضوع می تواند هزینه ها و بودجه شما برای تبلیغات را به طرز چشمگیری کاهش دهد و حتی می تواند کارایی بهتری برای کسب و کار شما نسبت به سایر انواع تبلیغات داشته باشد.

تبلیغات پروموشن

تبلیغات پروموشن به طور کلی به این معنا هستند که تبلیغات شما صد درصد برای مخاطبان هدف شما به نمایش در خواهند آمد و در واقع به این معنی است که تبلیغات شما هدفمند هستند. گوگل ادوردز به صورت هدفمند دقیقا همان مخاطبانی را که نیاز دارید ، مورد هدف تبلیغات قرار می دهد. علاوه بر این ها گوگل می تواند تبلیغات کسب و کار شما را متناسب با موقعیت جغرافیایی کاربر ، سن ، کلمه کلیدی جست و جو شده و سایر موارد به کاربران خاص نشان دهد که این موضوع می تواند کارایی تبلیغات شما را بالاتر ببرد. با استفاده از تبلیغات گوگل حتی می توانید زمانی را که برای نشان دادن تبلیغات هدفمند به کاربران دارید را هم مشخص کنید. برای مثال می توانید در زمان هایی که کسب و کارها عمدتا تعطیل هستند (مانند آخر هفته ها) تبلیغات خود را به کاربران هدف نشان دهید ، چرا که عمدتا تبلیغات در این زمان های خاص می توانند کارایی بیشتری داشته باشند. این موضوع به ویژه برای کسب و کارهای محلی از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد چرا که می توانند مخاطبان را به محل کسب و کار خود بکشانند !

هدف قرار دادن کاربران متناسب با دستگاه

بعد از به روز رسانی های مختلفی که تبلیغات گوگل دریافت کرد ، امروزه می توانید متناسب با نیاز خود تبلیغات را برای کاربران با دستگاه های مختلف به نمایش بگذارید ، برای مثال می توانید هر جست و جویی که توسط تبلت انجام می شود با جست و جوهایی که با گوشی موبایل انجام می شوند متفاوت باشد که این موضوع می تواند تاثیر مستقیمی بر کیفیت تبلیغات شما داشته باشد. اگر هم که قصد ندارید تا این ویژگی را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید می توانید آن را به گوگل بسپارید تا بهترین دستگاه های مختلف را متناسب با هدف شما برای تبلیغات انتخاب کند.

مدیریت و نظارت بر روی کارایی تبلیغات گوگل

یکی دیگر از مزیت های بی نظیر گوگل ادوردز ، امکان مدیریت و بررسی کارایی تبلیغات مختلف صاحبان مشاغل می باشد. این موضوع به این معنی است که شما می توانید انواع آمارهای مختلف از تعداد کلیک های کاربران و بازدیدها از تبلیغات را مشاهده کرده و تبلیغات خود را آنالیز کنید. علاوه بر این ها می توانید اقداماتی را که کاربران باید در خصوص تبلیغات انجام دهند را هم مشاهده کنید برای مثال یکی از این اقدامات می تواند نصب اپلیکیشن بعد از کلیک بر روی تبلیغات باشد که گوگل به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید این آمار را هم تحلیل و انالیز کنید.

طبق آمارهای ارائه شده توسط گوگل ، صاحبان کسب و کار با هر دلاری که برای تبلیغات گوگل صرف می کنند چیزی در حدود دو برابر ارزش ان را دریافت می کنند. متناسب با رقابت های تنگاتنگی که امروزه میان کسب و کارها وجود دارد ، تبلیغات گوگل یکی از باید های استراتژی های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ می باشد که باید در نظر داشته باشید. اگرچه که گوگل ادوردز می تواند برای اکثر کسب و کارها مفید واقع شود اما ممکن است برای تعداد کمی از کسب و کارها نتیجه دلخواه را به همراه نداشته باشد. تنها راهی که می توانید میزان مفید بودن تبلیغات گوگل برای کسب و کار خود را اندازه گیری کنید ، امتحان کردن گوگل ادوردز می باشد.

چرا تبلیغات PPC ؟

تبلیغات PPC که به طور مخفف Pay Per Click می باشد و به معنای پرداخت هزینه برای هر کلیک می باشد PPC ابزاری قدرتمند برای تبلیغات می باشد اما مانند هر ابزار دیگری ، اگر از آن به طور هوشمندانه استفاده نکنید نمی تواند به اندازه دلخواه شما نتیجه بخش باشد. قبل از اینکه بخواهید از تبلیغات گوگل استفاده کنید باید اهداف مارکتینگ خود را از قبل بشناسید و دقیقا بدانید که به دنبال چه اهدافی هستید. در حالی که فروش بیشتر یک هدف مناسب برای تبلیغات به نظر می رسد اما باید در مورد این موضوع کمی دقیق تر باشید.

امروزه احتمال اینکه افراد با اولین دیدار از وب سایت شما اقدام به خرید محصولات و یا خدمات کنند تقریبا پایین می باشد چرا که یکی از اصول خرید آنلاین ، ایجاد ارتباط نزدیک با مخاطبان و یا ایجاد اعتماد می باشد. اعتماد می تواند تاثیر بسیار زیادی در روند فروش محصولات آنلاین شما داشته باشد. طبیعتا هر چقدر که با مخاطبان خود ارتباط بیشتری داشته باشید می توانید انتظار درآمد و فروش بیشتری هم داشته باشید.

هدف های مختلقی می توانید برای تبلیغات گوگل خود در نظر بگیرید از جمله ، فروش محصولات و یا خدمات ، افزایش کاربران خود و کاربران ثبت نام شده ، داشتن اعضای بیشتر در خبرنامه ها ، افزایش آگاهی برندها شما و..

برای در نظر گرفتن اهداف تبلیغاتی می توانید چندین مورد را در نظر بگیرید اما نباید از این موضوع غافل شوید که برای رسیدن به چندین اهداف تبلیغاتی نیاز به چندین کمپین مختلف خواهید داشت تا بتوانید به اهداف مختلف برسید. علاوه بر تعیین اهداق تبلیغات نیاز به وب سایت بهینه شده و صفحه اول وب سایت سئو شده نیاز دارید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اهمیت صفحه ورودی وب سایت در موفقیت گوگل ادوردز

معمولا تبلیغات گوگل به این صورت هستند که بعد از کلیک کردن بر روی آن ها کاربران به صفحه مشخصی از وب سایت منتقل می شوند و در آنجا می توانند خدمات و یا محصولات ارائه شده را ببینند. صفحه ورودی تبلیغات گوگل و یا Landing Page می تواند صفحه اصلی وب سایت (Home و یا خانه)  یا صفحات دیگر وب سایت که بر روی موضوع خاصی تمرکز دارند باشد. داشتن صفحه ورودی بهینه شده و مناسب و کاربر پسند می تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت و یا شکست کمپین های تبلیغاتی شما داشته باشد. صفحه های ورودی بهینه و کاربر پسند می تواند کاربران عادی را به مشتری های وفادار شما تبدیل کند. در هنگام طراحی صفحات ورودی برای گوگل ادوردز و یا تبلیغات گوگل باید به موبایل فرندی بودن (مناسب برای کاربران گوشی های همراه) هم توجه داشته باشید تا کاربران گوشی های همراه هم بتوانند به طور بهینه از وب سایت شما بهره مند شوند.

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
محمد رجب پور

نویسنده سطح معمولی

مهدی رجب پور هستم ، چهار سال هست که در زمینه طراحی و ساخت وب سایت و اپلیکیشن اندروید در حال فعالیت هستم. در این مدت چندین اپلیکیشن و وب سایت طراحی و راه اندازی کردم. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا از سرگرمی های من در اوقات فراغت هستند. تجربه خیلی خوبی هم در زمینه تولید محتوا دارم که در سایت های مختلف و معتبر منتشر شدند.

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *