آخرین اخبار و اطلاعات بازی cyberpunk 2077

بازی cyberpunk 2077 و دیگر هیچ !10 min


1

بازی cyberpunk 2077 سرانجام در تاریخ 19 نوامبر به دنبال تأخیر دوم در ماه ژوئن ، برای PS4 ، Xbox One و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد. شرکت بازی سازی پرآوازه CD Projekt Red سازنده این بازی RPG علمی تخیلی خواهد بود همان استودیویی که با سری محبوب Witcher توانست صنعت بازی های ویدیویی را دگرگون کند.

و در حالی که ممکن است تاریخ انتشار این بازی برای بسیاری از گیمرها ناخوشایند به نظر برسد اما ، تأیید شده است که بازی Cyberpunk 2077 برای PS5 و Xbox Series X هم ساخته خواهد شد و حتی انتظار می رود که نسخه Stadia این بازی در اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. بازی Cyberpunk 2077 در دنیای آزاد Night City ، کلانشهر واقع در ایالت کالیفرنیا جریان دارد و توسط بسیاری از شرکت ها و فرقه های مختلف کنترل می شود. شما قادر خواهید بود که از طریق تعدادی از مسیرهای مشخص و انشعاب پذیر ، این شهر نمادین را کشف کرده و اسلحه های مختلفی را بر روی دشمنان آزمایش کنید.

Cyberpunk 2077 بازی در ژانر نقش آفرینی و اکشن اول شخص می باشد که توسط CD Projekt Red توسعه دهنده Witcher 3 در حال ساخت می باشد. این شرکت سعی دارد تا مانند تجربه فانتزی پرشور ویچر تجربه بی نظیر دیگری را برای گیمرها خلق کند. این بازی برای اولین بار پشت درهای بسته E3 2018 به خبرنگاران دنیای گیم نمایش داده شد. مدتی بعد از E3 تریلر و در واقع گیم پلی 48 دقیقه ایی از این بازی منتشر شد که نقدهای مثبت و منفی به دنبال داشت.

Cyberpunk 2077 در مقایسه با سری بازی های Witcher کاملا متفاوت می باشد و علاوه بر اینکه با آسمان خراش ها و پارکور سرکار خواهید داشت باید از دید اول شخص به تجربه بازی بپردازید. موضوعی که به دل تمامی گیمرها خوش نیامد ! در E3 2019 اطلاعات بیشتری در مورد نقشه بازی منتشر شد که علاوه بر این اطلاعات حضور Keanu Reeves به عنوان Johnny Silverhand هم تایید شد. ریوز شخصیتی به نام Johnny Silverhand را بازی می کند که به شخصیت اصلی بازی که V نام دارد در مسیر بازی کمک خواهد کرد.

سه مسیر متفاوت برای تجربه ایی خاص !

وقتی به دنیای Cyberpunk 2077 قدم می گذارید ، باید یک داستان اصلی و یا در واقع یک پیش زمینه برای شخصیت خود انتخاب کنید. انتخاب بین Street Kid ، Nomad و Corpo می باشد و هر كدام را که انتخاب كنید ، در ادامه بازی ماموریت های خاصی را تجربه خواهید کرد. Street Kids در شهر نایت سیتی متولد شده و با شرایط مختلفی روبرو شده است در حالی که اگر پیش زمینه Nomad را انتخاب کنید ماخموریت های شما در اطراف نایت سیتی آغاز خواهد شد. در مقابل ، اگر Corpo را انتخاب کنید ، به عنوان عضوی از شرکت آراساکا در خانه یک هیئت مدیره احساس امنیت بیشتری خواهید کرد. هر انتخاب دیالوگ و تصمیمات شما تأثیر متفاوتی در مسیرهای پیشرفت ، و فرصتهای مختلف دیگر در طول بازی خواهد داشت.


انواع سلاح متناسب با هر نوع استایل بازی کردن وجود دارد

تعداد بسیار زیادی سلاح برای انتخاب در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد. می توانید از بین سلاح های سرد به مخفی کاری بپردازید و بدون جاگذاری ردی از خود مراحل را به پایان برسانید ، اما اگر ترجیح می دهید با قدرت به دشمنان شلیک کنید ، اسلحه های زیادی در Night City وجود دارد که این اجازه را به شما می دهند. اسلحه ها به کلاسهای مختلفی از قبیل سلاح های فنی ، قدرتی و هوشمند تقسیم می شوند.

سلاح های فنی قدرت باورنکردنی دارند و می توان از آنها برای عبور از دیوارها یا سایر موانع استفاده كرد ، در حالی كه سلاحهای قدرتی به شما این امکان را می دهند كه گلوله ها را از سطوح عبور داده تا به اهدافی كه ضربه زدن به آنها غیرممكن است صدمه بزنید. اسلحه های هوشمند قادر خواهند بود اهداف را ردیابی کنند ، حتی اگر در حرکت باشند. هر نوع سلاح گزینه های سفارشی سازی خاص خود را دارد ، بنابراین می توانید دوربین های مختلف یا صدا خفه کن های مختلف را به اسلحه های اضافه کنید یا مودهایی را برای تغییر مواردی مانند سرعت آتش یا دقت به آن ها اضافه کنید. در بازی اسلحه های کمیابی هم وجود دارند که اگر بتوانید آن ها را پیدا کنید می توانید راحت تر از قبل به دشمنان آسیب برسانید.

سکانس های تعاملی !

سایبرپانک 2077 حتی در سکانس هایی که شخصیت های در حال گفت و گو هستند نیز به دنبال تعامل و می باشد. سایبرپانک 2077 به جای مجبور کردن شما به تماشای سکانس های بعضا تکراری ، به شما امکان می دهد تا اطراف خود را جستجو کنید و محیط اطراف خود را مشاهده کنید. بنابراین باید مراقب اطراف خود حتی در هنگامی که در حال گفت و گو هستید هم باشید چرا که ممگن است دشمنان از پشت به شما حمله ور شوند در صورتی که اگر مواظب اطراف خود باشید می توانید اینگونه خطرها را دفع کنید.

امکان اتمام بازی بدون انجام ماموریت های اصلی !

بسیاری از سازندگان بازی های ویدیویی سعی می کنند تا علاوه بر جذاب کردن محتوای اصلی بازی خود ، رازهای مخفی هم در بازی های خود بگنجانند تا بازی بیش از پیش سرگرم کننده تر به نظر برسد. یکی از رازهای مخفی که اکثر سازندگان سعی بر ایجاد آن دارند ، اتمام بازی بدون انجام مراحل بازی می باشد. نمونه ایی از این موضوع در بازی farcry 5 پیاده سازی شده است که می توانید با انجام یک حرکت بازی چندین ساعته را در تنها چند دقیقه به پایان برسانید. البته که با انجام این سری کارها ، روند اصلی بازی را نخواهید فهمید اما می تواند حس نابی را به شما بدهد ، چرا که راه چند ساله را یک شبه طی کردید !
اخبار زیادی در مورد اینکه خواهید توانست بازی cyberpunk 2077 را به چندین روش به پایان برسانید به گوش رسیده است ، اما ظاهراً امکان تمام کردن بازی Cyberpunk 2077 بدون انجام ماموریت های اصلی نیز امکان پذیر خواهد بود.

در مصاحبه ای با پاول ساسكو ، طراح مراحل بازی ، پاول توضیح می دهد كه ساختار بازی براساس تجربه هایی که سازنده ها در بازی The Witcher 3 کسب کرده اند ، ساخته شده است كه گیمرها می توانستند با گوش دادن به مکالمه های npc ها ماموریت جدیدی داشته باشند. ساختار بازی Cyberpunk 2077 ، به احتمال زیاد شبیه بازی ویچر 3 خواهد بود که گیمرها می توانند با جست و جو در محیط های مختلف بازی ، ماموریت های ویژه ایی داشته باشند.

پاول ادامه می دهد : “این ویژگی ها به ما امکان می دهند کاری را انجام دهیم که قبلاً انجام نداده ایم – آنها طرح اصلی بازی را تغییر می دهند و باعث می شوند شما بدون انجام ماموریت های اصلی بازی را به سمت پایان هدایت کنید و به این صورت ، متناسب با اقداماتی که گیمر انجام داده است و دیالوگ هایی که انتخاب کرده است می تواند با افراد جدیدی ملاقات داشته باشد و روند داستانی کاملا متفاوتی را رقم بزند.”

بازی cyberpunk 2077 در هنگام انتشار برای Xbox Game Pass در دسترس نخواهد بود

Cyberpunk 2077 در هنگام انتشار بر روی اکثر پلتفرم های بازی قابل بازی خواهد بود ، اما آن را در سرویس اشتراک Microsoft Xbox Game Pass پیدا نخواهید کرد. این خبر توسط مدیر روابط عمومی شرکت سازنده یعنی  Radek Grabowski ، در توییتر تأیید شد. اما با این وجود می توانید با خیالی راحت بر روی پلتفرم های بازی از بازی cyberpunk 2077 لذت ببرید.

سیستم پارکور !

یکی از تغییراتی که نسبت به بازی موفق قبلی cd project red باید شاهد آن باشیم ، اضافه شدن سیستم پارکور می باشد. این سیستم علاوه بر اینکه در بازی های مختلفی پیاده سازی شده بود اما در بازی dying light بیشتر از بقیه عناوین خود را مطرح کرده بود. با اضافه شدن این سیستم به بازی قاعدتا خواهید توانست بر روی دیوارها راه بروید و از آن ها بالا بروید که می تواند به جذاب تر کردن تعقیب و گریزهای بازی کمک بسیاری کند. باید به این نکته هم اشاره کنیم که در بسیاری موارد شاید حتی به پارکور و یا تعقیب و گریز نیاز نداشته باشید ، چرا که با اسلحه های هوشمندی که در بازی وجود دارند می توانید به راحتی از پشت موانع و دیوارها به دشمنان شلیک کنید !

احتمال ادامه ماجراجویی در نایت سیتی با DLC های مختلف

یکی از نکات برجسته بازی ویچر 3 پشتیبانی بی نظیر شرکت سازنده از این بازی بود. دو DLC مختلفی که برای بازی ویچر 3 ساخته شد توانست دو داستان کاملا متفاوت و جذاب را برای گیمرها به تصویر بکشد دو داستانی که اگر از داستان اصلی با کیفیت تر نبود بی کیفیت تر هم نبود ! با این اوصاف احتمال اینکه DLC های مختلفی برای بازی ساخته شود بسیار بالا خواهد بود چرا که علاوه بر سود هایی که برای شرکت سازنده خواهد داشت می تواند تجربه گیمر را در شهر نایت سیتی لذت بخش تر کند.

امکان شخصی سازی بالا 

علاوه بر اینکه تعداد زیادی اسلحه در بازی برای کشتن دشمن ها وجود خواهد داشت می توانید هریک از آن ها را هم به سلیقه خود شخصی سازی کنید که از اونع دوربین های مختلف گرفته تا صدا خفه کن و … علاوه بر شخصی سازی اسلحه های بازی می توانید شخصیت اصلی بازی را هم تا حد زیادی شخصی سازی کنید البته به احتمال زیاد صورت شخصیت خود خیلی نخواهید دید مگر اینکه به بازتاب های صورت شخصیت در آینه و یا سطوح صاف دقت کنید !

صداسازی با شناخته شده ها

یکی از ویژگی های برجسته بازی ویچر 3 موزیک و آهنگ های ساخته شده برای بازی بود که به طرز شگفت انگیزی می توانست حس و احساس سکانس های مختلف بازی را به گیمر منتقل کند. در بازی جدید شرکت cd project red هم باید شاهد موسیقی های بی نظیری باشیم.

آیا قابلیت بازی کردن به صورت چند نفره وجود خواهد داشت ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله چنین امکانی وجود خواهد داشت. CD Projekt رسما تأیید کرد که Cyberpunk 2077 دارای بخش چند نفره خواهد بود ، اما تا زمانی که تمام DLC های بازی منتشر نشوند ، این حالت معرفی نمی شود.
این موضوع جای تعجب ندارد ، چرا که چندین سال می شود که بازی ها از قابلیت چند نفره پشتیبانی می کنند و به سود بسیار خوبی هم دست پیدا می کنند. اولین بار در سال 2013 در مورد ویژگی های چند نفره شنیدیم ، اما CD Projekt RED به وضوح می دانست که این کلمه می تواند طرفداران را تحریک کند. “این بازی یک تجربه نقش آفرینی مبتنی بر داستان خواهد بود که دارای نمایشنامه های شگفت انگیز تک نفره است” ، “مدیر عامل این شرکت آدام بادیوفسکی در گفتگویی در سال 2013 اطمینان داد که این بخش جزوی از بازی خواهد بود . ” ما می خواهیم ویژگی های چند نفره را به بازی اضافه کنیم. ”
در سال 2017 ، آدام کیچیسکی ، مدیرعامل CD Projekt گفت که ویژگی های چند نفره موفقیت طولانی مدت سایبرپانک را تضمین می کند. بخش های چند نفره معمولا می توانند گیمرها را بیشتر با بازی درگیر کنند چرا که بگیمرها می توانند با دوستان خود به تجربه بازی ها بپردازند. اگر نگاهی به چند عنوان منتشر شده مانند gtav بیندازیم متوجه اهمیت بخش چند نفراه خواهیم شد. بازی gtav بعد از گذشت چندین سال هنوز هم جزو بازی های پرطرفدار محسوب می شود با اینکه نزدیک به هفت سال از عرضه آن می گذرد. با این وجود انتظار می رود که بخض چند نفره بازی cyberpunk 2077 مانند بخش اصلی بازی با کیفیت باشد.

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

1

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
محمد رجب پور

نویسنده سطح معمولی

مهدی رجب پور هستم ، چهار سال هست که در زمینه طراحی و ساخت وب سایت و اپلیکیشن اندروید در حال فعالیت هستم. در این مدت چندین اپلیکیشن و وب سایت طراحی و راه اندازی کردم. دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا از سرگرمی های من در اوقات فراغت هستند. تجربه خیلی خوبی هم در زمینه تولید محتوا دارم که در سایت های مختلف و معتبر منتشر شدند.

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *