کسب درآمد از نویسندگی و مقاله نویسی دورکاری

2 min


2
نویسندگی دورکاری

آموزش کسب درآمد از نویسندگی و مقاله نویسی به صورت دورکاری

مقاله نویسی و تولید محتوا یکی از شغل های پر‌درآمد محسوب می شود ، در همین حین مقاله نویسی و در واقع نویسندگی برای بسیاری از افراد جزو راحت ترین شغل های امروزی محسوب می شود ، چرا که برای کسب درآمد از نویسندگی و تولید محتوا برای فضای مجازی ، تنها به یک رایانه و یا حتی گوشی همراه نیاز خواهید داشت و می توانید با صرف زمان نسبتا کمتری به درآمدهای قابل توجهی دست یابید. در ادامه این مطلب به آموزش کسب درآمد از نویسندگی و مقاله نویسی به صورت دورکاری خواهیم پرداخت.

شغل مقاله نویسی و تولید محتوا

تولید محتوا را می توان نوعی از مقاله نویسی در نظر گرفت ، اما لزوما تولید محتوا به معنای تنها مقاله نویسی نیست! به طور کلی نوشتن مطالب مختلف از جمله داستان و یا رمان ها و هر نوع خاصی از نوشته مربوط به حوزه مقاله نویسی می شود ، اما تولید محتوا با مقاله نویسی از نظرهای مختلفی متفاوت می باشد.

تولید محتوا چیست ؟

با توجه به اهمیت بسیار زیادی که موتورهای جست و جو برای وب سایت های امروزی دارند ، تولید محتوا هم به بخشی جداناپذیر از کسب و کارهای آنلاین اینترنتی تبدیل شده است. با این توضیحات ، تولیدکننده محتوا باید علاوه بر تسلط کافی بر موارد نگارشی و تایپ ، به مسائل و مباحث مختلف سئو هم مسلط باشد.

تولید محتوا بدون در نظر گرفتن مباحث سئو نمی تواند برای وب سایت ها ارزش زیادی داشته باشد ، چرا که همانطور که اشاره کردیم ، تولید محتوا تنها به معنای نوشتن مقاله نیست و باید محتوا و یا در واقع نوشته هایی ایجاد و خلق کرد که برای موتورهای جست و جو هم بهینه باشد تا بتواند برای وب سایت های مورد نظر مفید واقع شود.

سئو چیست ؟

اگر بخواهیم در یک جمله سئوی وب سایت را تعریف کنیم ، می توانیم بگوییم که در واقع سئو ، بهینه سازی یک وب سایت برای بیشتر دیده شدن توسط موتورهای جست و جو می باشد. بخش عمده ایی از سئو ، مرتبط با مباحث کدنویسی وب سایت می شود که عملا ربطی به تولیدکننده محتوا ندارد اما این به آن معنی نیست که تولیدکنندگان محتوا نقشی در بیشتر دیده شدن وب سایت ها توسط موتورهای جست و جو نداشته باشند ! علاوه بر مباحث مرتبط با کدنویسی وب سایت ها ، مطالب و یا در واقع محتوایی که تولیدکنندگان محتوا ایجاد می کنند هم می تواند برای سئوی وب سایت ها نقش بسیار حائز اهمیتی داشته باشد.

بهینه سازی مطالب برای موتورهای جست و جو

در ادامه به برخی از مهمترین نکات و مباحث مرتبط با سئوی مطالب و محتواها برای وب سایت ها می پردازیم که در واقع همه تولیدکنندگان محتوا باید این نکات را به خوبی رعایت کنند تا مطالب آن ها بیشتر توسط موتورهای جست و جو مشاهده شود.

استفاده از کلمات کلیدی در قسمت های مختلف یک مقاله و یا محتوا

کلمات کلیدی در واقع کلماتی هستند که موتورهای جست و جو می توانند با استفاده از آن ها مطالب مرتبط با جست و جوهای کاربران را شناسایی کنند. با این توضیحات ، کلمات کلیدی نقش بسیار زیادی در سئوی یک مطلب و به طور کلی یک وب سایت دارند و باید نهایت توجه را در استفاده از آن ها به عنوان یک تولیدکننده محتوا داشته باشید.

نکات مهم در استفاده از کلمات کلیدی

  • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان مطالب
  • توجه به پراکندگی کلمات کلیدی
  • استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف اول مطالب
  • توجه به تعداد دفعات استفاده از کلمات کلیدی که معمولا تعداد مناسب می تواند متناسب با تعداد کل کلمات متفاوت باشد
  • استفاده از کلمات کلیدی در قسمت snippet
  • استفاده از مترادف ها برای کلمات کلیدی

عنوان ها

عنوان ها معمولا به عنوان مهمترین قسمت هر مقاله محسوب می شوند و می توانند نقش تعیین کننده ایی در رتبه بندی مقاله ها در نتایج جست و جوهای کاربران داشته باشند. انتخاب عنوان مناسب و همچنین استفاده مناسب از کلمات کلیدی در عنوان ها می تواند مطالب و یا محتواهای تولید شده شما را برای موتورهای جست و جو بهینه کند که این موضوع می تواند منجر به افزایش ترافیک ورودی به وب سایت مورد نظر شما شود.

عنوان های هر مطلب به 6 دسته تقسیم می شوند که اهمیت هر کدام هم به ترتیب کاهش پیدا می کند ، این عنوان ها H1 ، H2 ، H3 ، H4 ، H5 ، H6 هستند که معمولا هر مطلب از یک تگ H1 استفاده می کند و سایر تگ های عنوان هم در ادامه ی مطالب مورد استفاده قرار می گیرند. ناگفته نماند که معمولا چهار تگ با ارزش ، استفاده بیشتری نسبت به دو تگ انتهایی این لیست دارند.

نکات مهم برای انتخاب عنوان ها

  • باید سعی کنید که عنوان های انتخابی شما تا حد امکان خلاصه باشند و بتوانند به خوبی بیانگر مطالب باشند
  • استفاده از کلمات کلیدی برای عنوان ها
  • استفاده از تگ های مختلف عنوان ها

لینک سازی

Post-Hummingbird: Link Building is Much Alive and Kicking. - Syndacast

لینک ها در واقع به عنوان یکی از مهمترین مباحث سئو شناخته می شوند که می توانند نقش اساسی در رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جست و جوهای کاربران داشته باشند. اگر بعد از گذشت مدتی متوجه شده اید که وب سایت های مورد نظر شما پیشرفت قابل توجهی در رتبه بندی گوگل نداشته اند ، شاید یکی از عوامل آن لینک سازی مطالب وب سایت باشد. در واقع لینک ها باعث می شوند که کاربران بتوانند مدت زمان بیشتری در وب سایت های مورد نظر به فعالیت خود ادامه دهند که باعث افزایش ارقام و آمارهای مختلف یک وب سایت می شود.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه تعداد لینک می تواند برای یک مطلب مفید و کاربردی باشد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نمی توان تعداد لینک های مشخصی برای هر مطلب در نظر گرفت اما معمولا برای مطالب 1000 کلمه ایی استفاده از حداقل 5 لینک و حداکثر 10 لینک پیشنهاد می شود که می تواند سئوی مطلب را بالا ببرد و مورد توجه موتورهای جست و جو قرار گیرد. لینک های مطالب به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شوند که هر دو لینک از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

لینک های داخلی برای نگه داشتن و در واقع ادامه فعالیت کاربران در وب سایت می باشد و به همین دلیل لینک های داخلی باید با حساسیت بیشتری انتخاب شود. علاوه بر لینک های داخلی باید برای هر مطلب خود لینک های خارجی هم داشته باشید تا سئوی مقاله شما افزایش یابد.

یونیک بودن مقاله ها

امروزه با توجه به وجود و فعالیت وب سایت های مختلف ، بهینه سازی و بحث سئو از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. یکی دیگر از مهمترین نکات سئو مربوط به اختصاصی و ویژه بودن مطالبی می شود که در قسمت وبلاگ سایت خود اضافه می کنید. امروزه وب سایت های مختلفی وجود دارند که به دنبال مطالب کپی شده هستند و این مطالب را در وب سایت خود منتشر می کنند که نه تنها سودی برای وب سایت مورد نظر ندارد ، بلکه می تواند حتی باعث کاهش سئوی وب سایت هم شود !

بنابراین اگر به دنبال کسب درآمد از راه مقاله نویسی هستید ، باید با علاقه مقاله های خود را تایپ کنید و علاوه بر آن می توانید با رعایت سئو ، بازدیدهای مطالب خود را افزایش دهید.

تعداد کلمات مناسب برای هر مقاله

تعداد کلمات مناسب برای هر مقاله می تواند متناسب با عنوان مقاله متفاوت باشد ، اما می توان تعداد کلمات 800 را برای حداقل تعداد کلمات در نظر گرفت. معمولا مقاله هایی که تعداد کلمات آن ها از 800 بیشتر باشد می توانند شانس بیشتری برای بیشتر دیده شدن داشته باشند ، چرا که الگوریتم های گوگل به کامل و جامع بودن مطالب هم اهمیت زیادی قائل می شوند.

کسب درآمد از مقاله نویسی و نویسندگی

Typesy | Touch Typing & Keyboarding Software & App

معمولا اگر دست به قلم خوبی داشته باشید و کمی چاشنی خلاقیت را به مطالب و مقاله های خود اضافه کنید ، می توانید درآمد مناسبی از نویسندگی و تولید محتوا داشته باشید. این درآمد می تواند متناسب با زمانی که برای این کار اختصاص می دهید متفاوت باشد و می توان گفت که می توانید در مدت زمان نسبتا کمی در این زمینه به پیشرفت برسید. یکی از بستری هایی که امکان پیشرفت برای کسب درآمد از مقاله نویسی را برای نویسندگان فراهم کرده است سایت نوآوری های روز Uomi می باشد.

وب سایت نوآوری های روز و یا UOMI چیست و به چه منظور ایجاد شده است ؟

وب سایت نوآوری های روز وب سایتی برای همه نویسندگانی است که به دنبال کسب درآمد مستمر هستند. در واقع این وب سایت این امکان را برای انواع نویسندگان فراهم کرده است که بتوانند کسب درآمد قابل توجهی از نویسندگی و تولید محتوا داشته باشند ، علاوه بر این ها با فعالیت و نویسندگی در Uomi می توانید پیشرفت داشته باشید و کسب درآمد خود را افزایش دهید.

می توان گفت که وب سایت نوآوری های روز و یا Uomi تنها وب سایتی باشد که فعالیت نویسندگان را دنبال می کند و به ازای هر نوع فعالیتی که نویسندگان در مقاله های خود داشته باشند ، مبلغی را پرداخت می کند ، بنابراین حتی تعداد لینک هایی که در هر مطلب قرار داده می شوند ، شامل هزینه می شوند و شما به عنوان نویسنده می توانید از حتی تعداد لینک و یا عکس های خود در هر مطلب ، کسب درآمد داشته باشید.

در چه زمینه هایی می توان در وب سایت نوآوری های روز مقاله نوشت ؟

تقریبا در هر زمینه هایی که علاقه داشته باشید می توانید در این وب سایت مقاله بنویسید و از مقاله های خود کسب درآمد مستمر داشته باشید. محوریت اصلی وب سایت ، تکنولوژی و نوآوری های روز می باشد ، اما می توانید در سایر زمینه های مختلفی که در وب سایت وجود دارد هم به فعالیت بپردازید. حتی اگر در زمینه هایی مانند اقتصاد و مدیریت مالی ، تخصص داشته باشید ، می توانید در این زمینه ها هم مقاله های خود را در وب سایت منتشر کنید.

کسب درآمد مستمر از نویسندگی به چه معناست ؟

Tech Pros Can Save a Lot of Cash Working Remotely: Study

یکی از قابلیت های بسیار عالی که وب سایت نوآوری های روز برای نویسندگان به ارمغان آورده است ، قابلیت کسب درآمد مستمر از نویسندگی و تولید محتوا می باشد ، بنابراین حتی در صورتی که مقاله هایی را در وب سایت منتشر کرده باشید و در حال حاضر فعالیتی نداشته باشید ، می توانید از مقاله های قبلی خود کسب درآمد داشته باشید. به ازای هر بازدید می توانید درآمد مشخصی متناسب با سطح خود در وب سایت داشته باشید.

سطح های نویسندگی در وب سایت نوآوری های روز

برای کسب درآمد بیشتر نویسندگان از مقاله نویسی و تولید محتوا ، وب سایت نوآوری های روز عوامل مختلفی را برای این مورد در نظر گرفته است. متناسب با دو عامل می توانید از نویسندگی خود در وب سایت درآمد داشته باشید ، یکی از این عوامل تعداد کلمات نوشته شده می باشد که متناسب با تعداد کلماتی که برای هر مقاله نوشته اید متناسب با سطح خود درآمد مشخصی خواهید داشت.

یکی دیگر از این عوامل تعداد بازدید های هر مقاله می باشد که می توان حداقل درآمدی را برای آن در نظر گرفت اما متناسب با تعداد بازدید هایی که هر مقاله شما داشته باشد ، می توانید درآمد قابل توجهی داشته باشید. نویسندگان وب سایت نوآوری های روز ی توانند در 5 سطح مختلف قرار داشته باشند که به ترتیب سطح ، معمولی ، فانوس ، جغد ، گلادیاتور ، قلم طلایی می باشد. در ادامه به بررسی سطح های مختلف نویسندگی در وب سایت نوآوری های روز می پردازیم که با افزایش سطح خود می توانید به درآمد بیشتری از تولید محتوای خود برسید.

نویسنده سطح معمولی

در ابتدای فعالیت خود به عنوان نویسنده سطح معمولی آغاز به کار و نویسندگی خواهید کرد که دستمزد به ازای هر 1000 کلمه 10 هزار تومان خواهد بود و همچنین اگر هر مقاله شما 1000 بازدید داشته باشید می توانید 10 هزار تومان دیگر هم از مقاله خود درآمد داشته باشید. در مدت زمان نسبتا کمی می توانید سطح خود را از معمولی به نویسنده سطح 2 و یا سطح فانوس برسانید. شاید در ابتدای کار این درآمد چندان جالب برای شما نباشد اما قطعا اگر به نویسندگی خود ادامه دهید می توانید در زمان نسبتا کمی به سطح های بعدی برسید و دستمزد خود را برای هر 1000 کلمه و هر 1000 بازدید افزایش دهید ، بنابراین نباید در ابتدای کار نا امید شوید و با پشتکار خود به درآمدهای قابل توجه دست یابید.

نویسنده سطح 2 و یا سطح فانوس

برای رسیدن به این سطح باید 30 مقاله یا خبر در وب سایت نوآوری های روز منتشر کرده باشید و یا به مجموع 5 هزار بازدید از مقاله های خود در وب سایت رسیده باشید. درآمد نویسندگان این سطح به ازای هر 1000 کلمه 15 هزار تومان خواهد بود و همچنین به ازای هر 1000 بازدید از مقاله های خود می توانید مبلغ 11 هزار تومان از وب سایت دریافت کنید. همانطور که متوجه شده اید ، رسیدن از سطح معمولی به سطح فانوس نیاز به زمان چندانی ندارد و می توانید تنها با منتشر کردن 30 مقاله به این سطح دست یابید و کسب درآمد مستمری از مقاله های خود داشته باشید.

نویسنده سطح 3 و یا سطح جغد

کسب درآمد در سطح 3 بسیار راحت تر از دو سطح قبلی خواهد بود چرا که می توانید به ازای هر 1000 کلمه 30 هزار تومان دریافت کنید و به ازای هر 1000 بازدید هم مبلغ 11 هزار تومان دریافت کنید. علاوه بر این ها در سطح جغد به ازای هر عکسی که در مقاله های خود قرار می دهید ، هم می توانید درآمد داشته باشید و این درآمد در این سطح 800 تومان خواهد بود که در سطح های بعدی این رقم می تواند افزایش داشته باشد.

بنابراین اگر سطح نویسندگی شما در وب سایت نوآوری های روز و یا Uomi ، سطح سوم و یا همان سطح جغد باشد ، می توانید با تنها چند ساعت مقاله نویسی و تولید محتوا (متناسب با سرعت تایپ و مقاله نویسی شما ) در ماه درآمد میلیونی داشته باشید. پس اگر در ابتدای فعالیت خود در وب سایت هستید ، از لحاظ درآمد نباید نگرانی داشته باشید و تنها باید بر روی تولید مقاله های با کیفیت و سئو شده و همچنین افزایش و ارتقای سطح نویستدگی خود تمرکز داشته باشید.

نویسنده سطح 4 و یا سطح گلادیاتور

برای دستیابی به سطح 4 و یا همان سطح گلادیاتور ، به تولید و یا منتشر کردن 500 مقاله در وب سایت نیاز دارید و یا مجموع تعداد بازدیدهای مقاله های شما باید به 100 هزار برسد. شاید در نگاه اول این ارقام کمی دست نیافتنی به نظر برسند اما با تولید محتوای مستمر این ارقام دست نیافتنی نخواهند بود و در مدت زمان نسبتا کمی می توانید به سطح های مختلف وب سایت درست یابید.

دستمزد هر 1000 کلمه ایی که در وب سایت نوآوری های روز ، در سطح گلادیاتور منتشر می کنید ، 40 هزار تومان خواهد بود و می توانید به ازای هر 1000 بازدید از مقاله های خود مبلغ 12 هزار توامن را از وب سایت دریافت کنید.

نویسنده سطح 5 و یا سطح قلم طلایی

نویسنده سطح قلم طلایی ، آخرین سطح نویسندگی در وب سایت نوآوری های روز می باشد که با منتشر کردن 1000 مقاله و یا رسیدن به 500 هزار بازدید می توانید به درآمد 50 هزار تومان از هر 1000 مقاله خود برسید و همچنین دستمزد هر عکسی که در مقال های خود قرار می دهید 1000 تومان خواهد بود و همچنین به ازای هر 1000 بازدید از هر مقاله خود می توانید مبلغ 13 هزار تومان را از وب سایت دریافت کنید.

مقاله نویسی با محیطی کاربرپسند

یکی دیگر از مزیت های مقاله نویسی در وب سایت نوآوری های روز ، مقاله نویسی با محیطی کاربرپسند می باشد که این امکان را برای نویسندگان فراهم می کند که بتوانند با در اختیار داشتن امکانات لازم برای ویرایش و تولید مقاله های خود ، مقاله های با کیفیتی را در وب سایت منتشر کنند.

در محیط ویرایشی که وب سایت نوآوری های روز در اختیار نویسندگان خود قرار می دهد ، می توانید مقال هایی با سئوی بالا تولید کنید که با در نظر داشتن نکات سئویی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم ، می توانید تعداد بازدیدها از هر مقاله خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهید و متناسب با تعداد بازدیدها ، درآمد خود را هم افزایش دهید.

امکانات مختلف و عالی وب سایت نوآوری های روز

علاوه بر ویژگی ها و امکاناتی که به آن ها اشاره کردیم ، وب سایت نوآوری های روز ، امکانات گسترده و مختلف دیگری را هم برای راحتی کار نویسندگان فراهم کرده است. یکی از این امکانات قرارگیری مقاله های برتر در صفحه اول وب سایت می باشد که به نویسندگانی که تولید محتوای با کیفیت دارند این امکان را می دهد که بتوانند تعداد بازدیدها از مقاله های خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهند .

مقاله های مختلف می توانند در سه دسته ترند ، محبوب و داغ قرار بگیرند که هر کدام از این ویژگی ها به مقاله ها این امکان را می دهد که بتوانند بیشتر از سایر مقاله ها دیده شوند ، اما معمولا وب سایت های مختلف بازدیدهای خود را از موتورهای جست و جو و البته که گوگل بدست می آورند ، بنابراین می توانید با تولید مقاله های سئو شده ، از گوگل برای مقاله های خود ترافیک و بازدید دریافت کنید و متناسب با آن درآمد بیشتری دریافت کنید .

با رعایت موارد سئو می توانید مقاله های با کیفیتی از نظر موتورهای جست و جو و همچنین گوگل تولید کنید و همچنین اگر همانطور که اشاره کردیم چاشنی خلاقیت را به مقاله های خود اضافه کنید ، می توانید با فعالیت مستمر در وب سایت نوآوری های روز و یا Umoi به درآمدهای میلیونی دست پیدا کنید. اگر نویسنده و یا تولید محتوا کار هستید این فرصت عالی برای کسب درآمد ار نویسندگی را از دست ندهید !

Resources:

Cyberg

Wikipedia

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

2

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
آرش ابوالحسنی

آرش ابوالحسنی کارشناس امنیت اطلاعات و علاقه مند به تکنولوژی های کامپیوتر. برنامه نویس پایتون و جاوا.

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *