مد روز ساعت

ساعت وسیله  ای است که در روز همیشه همراه شماست  و باعث جذابیت بخشیدن به استایل ظاهری شما می شود 1 min


1
مد روز ساعت

مد روز ساعت

اولین چیزی که در خرید ساعت مچی باید در نظر داشت این است که مقصود از خرید آن چیست؟ آیا فقط  برای اینکه  زمان را بدانیم؟ یا اینکه می خواهید ظاهری آراسته و زیبا داشته باشید؟ شاید برای خیلی از ما استفاده از ساعت مچی مردانه  و یا ساعت مچی زنانه علاوه بر دانستن زمان و تاثیر بر روی ظاهر برای اطلاع از وضعیت جوی و انجام فعالیت های ورزشی از اهمیت خاصی برخورداراست. ساعت وسیله  ای است که در روز همیشه همراه شماست  زیرا با ساعت هم زمان را متوجه می شوید و هم باعث آراستگی ظاهر شما می شود و نباید طوری باشد که در طول روز موجب خستگی و آزار مچ دستتان شود پس از خرید خود اطمینان حاصل کنید.

به عقیده بعضی ها ساخت ساعت توسط هندی ها ، بابلی ها ، یونانی ها ، مصری ها ، انجام شد اما به طورکلی ساخت ساعت برای اندازه گیری زماناز 5000 سال پیش توسط تمدن های آسیای میانه وشمال آفریقا انجام گرفت. ساعت یکی از قدیمی ترین اختراعات انسان ها می باشد. کلمه clock  از زبان های محلی فرانسه و لاتین یعنی از کلمات CLLOCA و CLAGAN  که به معنی زنگ است به  وجود آمده است.

در قدیم هر ابزاری که برای نشان دادن زمان به کار میرفت ولی صدا نداشت را به نام زمان نگار می دانستند امروزه به هر ابزاری که زمان را نمایش  دهد ساعت می گویند.

اکنون شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله مد روز ساعت در همین وبسایت مراجعه نمایید.

 

ساعت های آفتاب

ساعت های آفتاب روشی بود که زمان را  در طی روز با استفاده ار نور خورشید نشان می داد. این ساعت در دوران باستان مورد استفاده قرار می گرفت. اگر ساخت آن با دقت انجام می شد می توانست زمان را به خوبی نشان دهد.از عیب های ساعت های آفتاب می توان به اینکه در شب کار نمی کرد و به نور خورشید احتیاج  داشت اشاره کرد. که در آن زمان به فکر ساخت وسیله ی دیگری برای اندازه گیری زمان شدند.

 

ساعت شمعی

ساعت های شمعی با شمع های باریکی که در محفظه های علامت گذاری شده بودند کار می کرد که با سوختن شمع زمان را نشان میداد. ساعت شمعی دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد اما نسبت به شاخص های  آفتاب بهتر بودند چون مردم  در هوای ابری و در نبود خورشید نیز می توانستند زمان را بفهمند.

ساعت شنی

هر ساعت شنی میتواند چند دقیقه یا چند ساعت را نشان دهد که به اندازه آن بستگی دارد . دو حباب شیشه ای دارد که به هم وصل شده اند بین دو حباب حفره وجود دارد که مواد از حباب بالایی به حباب پایینی می ریزد. در صورت خالی شدن حباب بالایی می توان آن را برعکس کرد تا زمان را از اول اندازه گیری کند. همچنین سرعت عبور شن در ساعت شنی ثابت است.

ساعت های آبی

ساعت های آبی نیز همراه  شاخص های آفتاب ،  یکی از قدیمی ترین وسیله ی اندازه گیری زمان بودند. جریان آب در یک کاسه یکی از ساده ترین ساعت های آبی است که در 16 قرن قبل تولد مسیح در بابل و مصر وجود داشته است. همچنین در حدود 400 سال قبل از تولد مسیح مواردی از ساعت آبی دیده شده  که در چین و  هند نیز ساعت های آبی وجود داشته اند.

برای اندازه گیری بهتر ساعت های آبی در تمدن های یونانی و رومی چرخ دنده هایی پیچیده را به ماشین خودکار متصل کردند که باعث دقت بیشتر در اندازه گیری زمان شد. به طور کلی سا عت های آبی بیشتر در نجوم و در جوامع اسلامی مورد استفاده قرار می گرفت. ولی دقت آنها مثل ساعت های پیشرفته حالا نمی رسید ولی این ساعت ها طی مدت هزار سال یکی از ساعت هایی بود که به طور معمول استفاده می شد.

ساعت آونگی

در قرن 17 ساعت آونگی جایگزین ساعت های آبی شدند. این ساعت ها از یک پاندول که وزنه ی نگهدارنده زمان در این نوع ساعت می باشد استفاده می شود. این ساعت توسط کریستین هویگنس در سال 1656 اختراع شد و یکی از دقیق ترین ساعت های اختراع شده در جهان بوده است. هر گونه برخورد یا حرکت در پاندول تاثیر میگذارد و باعث اختلال در زمان می شود. امروزه از این ساعت ها برای دکوراسیون منزل استفاده می شود.

ساعت مچی

در سال 1524 اولین ساعت مچی  در کشور آلمان توسط پیتر هنلین ساخته شد. از سال 1548 ساعت های مچی یکی یکی پدیدار گشتند و پس از سال 1575 ساعت های بسیاری توسط سوئیس و انگلیس به وجود آمده اند. وزن ساعت ها باعث غیر قبال حمل بودنشان می شد که با پیشرفت اولین ساعت های استیل و برنج تولید شدند که دچار مشکل نبودند در سال 1600 ساعت های فرم با قالب هایی که به شکل حیوانات و اشیا بودند تولید شدند.

 

انواع ساعت مچی

اگر از آن دسته افرادی هستید که  این وسیله ی زیبا را دوست دارید باید هنگام خرید دچار سردرگمی شده باشید که چه مدل ساعت مچی برای ظاهر شما مناسب است. ساعت مچی عقربه ای یا ساعت مچی دیجیتال؟ ساعت مچی بند چرم یا ساعت مچی بند استیل؟ اگر نمی دانید توصیه می کنیم انواع ساعت مچی را که  در پایین برای شما شرح می دهیم را مطالعه کنید تا ساعت مورد پسند خود را بیابید.

 

ساعت مچی عقربه ای یا آنالوگ

اگر تکنولوژی را دوست ندارید پیشنهاد ما به شما ساعت مچی عقربه ای است. این ساعت در طی سال ها بین خانم ها و آقایان محبوبیت خود را از دست نداده و در طرح ها و رنگ های مختلف درصنعت مد وجود دارد. در جنگ جهانی اول به ساعت مچی توجه بیشتری شد زیرا افراد نظامی یک ساعت جیبی طلا یا نقره در جیب خود داشتند که  ناپدید می شد. برای پیروزی در جنگ نیاز به ساعت داشتند برای همین اسرباران به اجبار ساعت جیبی را به مچ خود بستند. به این ترتیب جنگ با ساعت جیبی به نظم بیشتری رسید. از آن زمان ساعت مچی مردانه وارد بازار مد و  فشن شد. افرادی که به ظاهر ساده و کلاسیک علاقه خاصی دارند بهتر است از  ساعت مچی عقربه ای یا آنالوگ استفاده کنند.

 

ساعت مچی خلبانی

این ساعت در سال 1906 به دلیل اینکه خلبان برزیلی هنگام پرواز نمی توانست ساعت جیبی را از جیب خود دربیاورد وارد دنیای مد ساعت شد. او از دوست خود خواست تا یک ساعت مچی برای او بسازد تا کارش آسان شود. به همین دلیل ساعت خلبانی در سال 1911 به فروش رسید. اما پس ازآن هم ساعت مچی خلبانی چندان مورد پسند مردم نبود. از اوایل جنگ جهانی دوم به دلیل استفاده هواپیماهای جنگی برای تعیین ارتفاع  بار دیگر توانست مورد استقبال برخی مردم قرار بگیرد. امروزه این ساعت علاوه بر نشان دادن زمان ، قطب نما ، تعیین ارتفاع  فقط  برای استفاده خلبان ها نیست و افرادی که ورزش هایی مثل بدنسازی ، قایقرانی و … را انجام می دهند نیز طرفدار ساعت مچی خلبانی می باشند.

 

ساعت مچی دیجیتال

ساعت مچی دیجیتال توسط برند همیلتون در سال 1972 ساخته شد. نوجوانان به ساعت مچی دیجیتال علاقه خاصی را نشان دادند.  مردم نیز به دلیل ساده نشان دادن زمان به آن علاقه مند شدند. مشکل این ساعت این بود که به طور مداوم شارژ می خواست و در سال 1972 برند سیکو اولین ال.سی.دی ساعت سیکو را ساخت. تا سال ها برخی از برند ها از آن استفاده می کردند. امروزه ساعت مچی دیجیتال پیشرفت های زیادی کرده است که علاوه بر نشان دادن زمان و زنگ هشدار قابلیت های دیگری نیز دارد. این ساعت علاقمندان خود را دارد بنابراین اگر استایل شما ورزشی و اسپرت است ساعت مچی دیجیتال می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

ساعت مچی هوشمند

شرکت اپل و سامسونگ که از تولید کننده های اصلی ساعت های مچی هوشمند هستند در قرن 21 تصورات افرادی که به فیلم های تخیلی علاقه خاصی دارند را به واقعیت تبدیل کرد و ساعت مچی هوشمند وارد صنعت مد شد اما ساعت مچی دیجیتال بنیان ساعت مچی هوشمند می باشد. ساعت هوشمند مثل صفحه گوشی عمل می کند و دارای سنسورهای حساسیتی بالایی است. مزیت هایی همچون نمایش پیامک ، پخش موسیقی ، قدم شمار ، موقعیت یابی و … را دارد.

ساعت های هشومند

ساعت مچی بند فلزی یا ساعت مچی بند چرم؟

اگر پوست حساسی دارید و با تغییر دما در فصل ها ساعت مچی بند فلزی باعث اذیت شما می شود. بهترین انتخاب ساعت مچی بند چرم است. چرم در ظواهر نیمه رسمی و کلاسیک زیبایی خاصی دارد. باید توجه کرد که بند فلزی حالت رسمی دارد و افرادی که به ظاهر رسمی علاقه دارند طرفدار این ساعت هم هستند. این بند به درخشندگی شما و جذابیت شما می افزاید.

امروزه بین ساعت مچی مردانه و ساعت مچی زنانه تفاوتی وجود ندارد و تنها میان سایز صفحه تفاوت وجود دارد. انتخاب یک ساعت علاوه بر اینکه به ظاهر شما بستگی دارد می تواند به روحیه  شما هم مربوط باشد.

برند های ساعت مچی

*ساعت مچی مردانه JAEGER-LECOULTRE (جگر لوکولتر)

*ساعت مچی مردانهA.LANGE & SÖHNE (آ. لانگی اند زونه)

*ساعت مچی مردانهAUDEMARS PIGUET (اودمرپیگه)

*ساعت مچی مردانه برندPIAGET (پیاژه)

*ساعت مچی مردانه برندCARTIER (کارتیه)

*ساعت مچی مردانه مارکBAUME & MERCIER (بوماَندمِرسیه)

*ساعت مچی اسپرت ULYSSE NARDIN (اولیسه ناردین)

*ساعت مچی مردانهLONGINES (لونژین)

*ساعت مچی مردانه لوکسIWC (آی‌دابلیوسی)

*ساعت مچی مردانهPARMIGIANI FLEURIER  (پارمیجیانی فلوریه)

*ساعتTUDOR (تودِر)

*ساعت مردانه برندOMEGA (اُمِگا)

*ساعت مچی مردانه لوکس برندROLEX (رولِکس)

*ساعت مچی مردانهPATEK PHILIPPE (پتِک فیلیپ)

*ساعت مچی لوکس مردانهVACHERON CONSTANTIN (واشرون کنستانتین)

*ساعت مچی اسپرت مردانهTAG HEUER (تگهویِر)

* ساعت مچی PANERAI (پانِرای)

*ساعت مچی برندHUBLOT (اوبلو)

*ساعت مچی BREITLING (برایتلینگ)

* ساعت مچی CHOPARD (شوپارد)

* ساعت مچی MONTBLANC (مونبلان)

* ساعت مچی زنانه برندBVLGARI (بولگاری)

*ساعت مچی مردانه بند چرمیGLASHÜTTE  (گلاسهوت)

* ساعت مچی زنانهBREGUET (برگه)

* ساعت مچی زنانهGIRARD PERREGAUX (جراردپرگو)

* ساعت مچی SHINOLA (شاینُلا)

 


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

1

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
پوریا عبدلی قمصری