آموزش برنامه نویسی موبایل

امروزه برنامه نویسی موبایل یکی از پردرآمد ترین شغل های موجود در جهان شناخته شده است .به همین دلیل آموزش برنامه نویسی موبایل بیشتر از دیگر آموزش ها مورد توجه قرار می گیرد . شما می توانید با یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل کسب درآمد بالا را بدون داشتن هیچگونه مدرکی تجربه کنید .8 min


0
آموزش ساخت برنامه

آموزش برنامه نویسی موبایل

 

آموزش برنامه نویسی موبایل :

مقدمه:

امروزه برنامه نویسی موبایل یکی از پردرآمد ترین شغل های موجود در جهان شناخته شده است .به همین دلیل آموزش برنامه نویسی موبایل بیشتر از دیگر آموزش ها مورد توجه قرار می گیرد . شما می توانید با یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل کسب درآمد بالا را بدون داشتن هیچ گونه مدرکی تجربه کنید .

آموزش برنامه نویسی موبایل

آموزش برنامه نویسی موبایل

ممکن است شما مانند هزاران نفر دیگر که به برنامه نویسی موبایل می پردازند یک مهندس کامپیوتر باشید و دارای اطلاعات فراوانی برای برنامه نویسی باشید . اما ممکن هم هست یک فرد عادی بدون داشتن هیچ گونه اطلاعات قبلی از برنامه نویسی باشید . که به دلیل درآمد بالای برنامه نویسی موبایل قصد به یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل دارید .

در این متن برای همه افرادی که قصد به یادگیری آموزش برنامه نویسی دارند اطلاعاتی همچون چگونگی برنامه نویسی موبایل ، چگونه یادگیری برنامه نویسی موبایل ، ویژگی های برنامه نویسی موبایل و… ارائه داده شده است .

آموزش برنامه نویسی موبایل

 

برنامه نویسی موبایل چیست ؟

قبل از هر چیز شما باید اطلاع پیدا کنید . که برنامه نویسی موبایل دقیقا چیست و شما به یادگیری چه چیزی خواهید پرداخت . بسیاری از افراد تصور دارند که برنامه نویسی موبایل تنها در ساخت اپلیکیشن های متنوع خلاصه می شود . اما این یک تفکر اشتباه است . زیرا ساخت اپلیکیشن های مختلف برای موبایل تنها بخشی از برنامه نویسی موبایل است .

توجه داشته باشید برنامه نویسی موبایل تنها برای ساخت و توسعه دادن اپلیکیشن ها مختلفی که برای موبایل تنها مورد استفاده قرار می گیرند نیست . بلکه نام این برنامه نویسی به عنوان یک اصطلاح برای برنامه نویسی است که می تواند باعث توسعه تمامی دستگاه های قابل حمل و گجت های پوشیدنی مانند گوشی ، تبلت ، گوشی های اندروید ، ساعت هوشمند شود .

این اپلیکیشن ها در 90 % مواقع اپلیکیشن های ساخته شده بر اساس وب هستند و برای توسعه و برنامه نویسی مرورگر نقش به سزایی را بازی می کند .

 

آموزش برنامه نویسی موبایل

چرا باید از برنامه نویسی موبایل استفاده کنیم ؟

بسیاری از افراد پس از آشنایی با برنامه نویسی به این فکر می کنند که چرا باید از آموزش ساخت برنامه موبایل استفاده کنند ؟

توجه کنید در بیشتر برنامه نویسی ها مانند وب سایت نویسی یا برنامه نویسی پایتون و… شما نمی توانید به صورت یک نفره عمل کرده و نیازمند یک تیم هستید . مخصوصا اگر یک فرد تازه کار هستید . اما هنگامی که به یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل می پردازید . و می خواهید که یک اپلیکیشن ایجاد کنید . می توانید به صورت تک نفره و بدون نیاز به هیچگونه تیمی کار کنید .

زیرا برنامه نویسی موبایل نسبت به برنامه نویسی یک نرم افزار یا وب سایت نویسی ساده تر است و بیشتر در دسترس برنامه نویسان قرار می گیرد .

 

آموزش برنامه نویسی موبایل

پلتفرم های برنامه نویسی موبایل چیست ؟

توجه داشته باشید در حوزه برنامه نویسی بیشتر پلتفرم ها متعلق به برنامه نویسی کامپیوتر ها هستند . و تنها تعداد کمی پلتفرم مجزا برای برنامه نویسی موبایل طراحی شده است .

البته درست است که در سال های اخیر توجه روی برنامه نویسی موبایل بسیار شده و بازار برنامه نویسی موبایل رونق گرفته است . برای مثال در سال های گذشته پلتفرم Windows CE برای برنامه نویسی موبایل طراحی شد . اما نتوانست حضور پایداری در بین برنامه نویسان داشته باشد .

یا از دیگر پلتفرم هایی که غوغا کرد اما نتوانست پایدار باقی باشد .  می توان به پلتفرم Blackberry  اشاره کرد

پلتفرم IOS :

بهترین و اصلی ترین پلتفرم برنامه نویسی را می توان پلتفرم IOS دانست . قابل ذکر است که پلتفرم IOS توانست برنامه نویسی موبایل را به راه جدید وارد کند . و مفهوم کلی آن را تغییر دهد . به صورتی که حتی می توان گفت قبل از به وجود آمدن پلتفرم IOS برای برنامه نویسی موبایل ها از ویژگی خاصی برخوردار نبودند و پس از آن موبایل ها به اوج در کارایی خود قرار گرفتند .

 

پلتفرم IOS چیست ؟

پلتفرم IOS یک پلتفرم اختصاصی است که روی دستگاه های اپل اجرا می شود . از نمونه دستگاه هایی که قادر به اجرای این پلتفرم هستند .می توان به اپل اشاره کرد.

این زبان بر اساس OS X  و Darwin  ساخته شده است و دارای هسته ای با شباهت بسیار با Unix  دارد . در اینجا منظور از ساخته شدن بر اساس شراکت در فرم ورک های مهم است . همچنین این پلتفرم برای ساخت خود از شباهت هایی در رابط کاربری Apple Cocoa UI برگرفته است . البته قابل ذکر است که این رابط کاربری به صورت کامل کپی نشده و دوباره طراحی و ساخته شده است و همانطور که گفته شد تنها دارای شباهت هایی با Apple Cocoa UI است . شما برای اینکه  تسلط بالایی روی آموزش برنامه نویسی موبایل داشته باشید . باید کار با این پلتفرم را یاد گیرید .

آموزش برنامه نویسی موبایل

Android :

هنگامی که شما نمیخواهید از IOS  استفاده کنید  .و نمی خواهید برای IOS برنامه نویسی کنید . مسلم است که قصد به برنامه نویسی موبایل برای اندروید خواهید داشت .اندروید را می توان بعد از IOS بهترین پلتفرم موجود برای برنامه نویسی موبایل است . این پلتفرم حدود یک سال بعد از طراpی پلتفرم IOS برای برنامه نویسی موبایل طراحی شد  اما با این حال توانست بزرگ ترین سهم را در بازار گوشی های موبایل از آن خود کند .

به صورتی که می توان گفت اندروید حدود 80 % از برنامه نویسی موبایل را به خود اختصاص داده است توجه کنید .  IOS یا اندروید امروزه به عنوان سیستم هایی کامل شناخته می شوند و بخش های گسترده ای از برنامه نویسی را به خود اختصاص داده اند . در اینجا منظور از ارائه اصطلاح پلتفرم ،بستری است که برای ایجاد و اجرای سایر اجزای یک سیستم استفاده می شود .

 

 

زبان های مورد نیاز برای برنامه نویسی موبایل با استفاده از سیستم عامل اندروید :

اولین زبانی که شما برای برنامه نویسی موبایل با استفاده از سیستم عامل اندروید با آن روبرو می شوید . مسلما زبان پر طرف دار جاوا است . زیرا خود سیستم اندروید از زبان جاوا نوشته شده. و به راحتی می تواند این زبان را درک کند .  در گفتاری بهتر می توان گفت بهترین گزینه انتخابی شما برای توسعه برنامه نویسی موبایل انتخاب زبان جاوا است زیرا تمامی برنامه های نوشته شده موبایل از زبان جاوا برای ساخت خود استفاده کرده اند .

البته بسیاری از افراد به دلیل پیچیدگی بالای این زبان به هیچ عنوان از آن استفاده نمی کنند. چرا که سیستم عامل اندروید خود دارای برنامه نویسی پیچیده است. و اضافه شدن یادگیری زبان جاوا نیز به می تواند مشکلات فراوانی را برای برنامه نویس به وجود خواهد آورد .

به همین دلیل استفاده از زبان ها مانند زبان کاتلین ، زبان پایتون ، زبان بیسیک ، زبان کورونا ، زبان فون گپ نیز برای برنامه نویسان اندروید پیشنها می شود .

به صورت کلی درباره این زبان ها در قسمت زیر توضیحات کوتاهی ارائه داده ام شما می توانید با آنها آشنایی بیشتری پیدا کنید .

آموزش برنامه نویسی موبایل

1 ــ زبان کاتلین برای برنامه نویسی موبایل با سیستم عامل اندروید  :

توجه داشته باشید آشنایی با زبان کاتلین باید به صورت جداگانه از آموزش برنامه نویسی موبایل صورت گیرد . زبان کاتلین برای برنامه نویسی موبایل به منظور پوشش دادن مشکلات زبان جاوا مورد استفاده قرار می گیرد . زیرا این زبان یک زبان باز است . و شما می توانید با استفاده از آن کد نویسی راحت و بدون دغدغه ای را تجربه کنید . برای مثال 100 خط کد در زبان جاوا در 10 خط کد در زبان کاتلین خلاصه می شود . اما اجرای این کد ها باهم برابر خواهد بود .

به صورت کلی زبان کاتلین برای کاهش حجم اندازه کد نویسی مورد استفاده قرار می گیرد. تا برنامه نویسان بتوانند برنامه نویسی موبایل راحت تری را تجربه کنند . همچنین در محیط کد ها فضای کمتری برای حضور اشغال خواهد شد .

 

2 ــ زبان پایتون برای برنامه نویسی موبایل در سیستم عامل اندروید :

همانطور که می دانید زبان برنامه نویسی پایتون مشهور ترین زبان برنامه نویسی است. که شما می توانید از آن برای برنامه نویسی موبایل خود استفاده کنید. زیرا این زبان یک زبان سطح بالا می باشد و نه تنها برای برنامه نویسی موبایل بلکه می تواند برای توسعه برنامه ها ، توسعه نرم افزار های کاربردی ، تولید GUI و حتی آنالیز داده های عددی و غیر عددی به کار رود .

درست است که زبان پایتون یبه عنوان یک زبان مشهور شناخته شده و یادگیری آن نیازمند زمان است .اما قابل به ذکر است. که اطلاع پیدا کنید این زبان نسبت به زبان های دیگر از خوانایی و سادگی بسیاری فراگرفته شده است .

آموزش برنامه نویسی موبایل

3 ــ زبان بیسیک برای برنامه نویسی موبایل در سیستم عامل اندروید :

توجه کنید زبان بیسیک نسبت به زبان های دیگر از پیچیدگی بسیار کمتری برخوردار است و به راحتی می توان آن را بهترین زبان برنامه نویسی موبایل برای افراد مبتدی نام گذاری کرد . افرادی که می خواهند با سیستم عامل اندروید کار کنند اما تحمل پیچیدگی و سخت بودن کار خود را ندارند مسلما می توانند از زبان برنامه نویسی بیسیک برای کار خود استفاده کنند .

 

 

آموزش برنامه نویسی موبایل

زبان های مورد نیاز برای برنامه نویسی در سیستم عامل IOS :

از زبان هایی که شما می توانید برای برنامه نویسی در سیستم عامل IOS  استفاده کنید . می توان به زبان برنامه نویسی سوئیفت ، زبان برنامه نویسی آبجکتیو _ سی ، زبان برنامه نویسی سی شارپ ، زبان برنامه نویسی پی اچ پی ، زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس ، زبان برنامه نویسی روبی ، زبان برنامه نویسی پرل ، زبان برنامه نویسی است ، زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و… اشاره کرد .

تفاوت میان اندروید و IOS  چیست ؟

1 ــ این دو در نوع سیستم تفاوت دارند . اندروید یک سیستم عامل باز است اما IOS  یک سیستم عامل باز نیست . زیرا اندروید به وسیله گوگل پشتیبانی می شود . اما IOS  به وسیله اپل پشتیبانی می شود .

2 ــ اندروید سیستمی است . که هر کسی می تواند از آن استفاده کند . و یک دستگاه اندرویدی سازد . زیرا سیستم اندروید به صورت طراحی شده است . که می تواند برای پلتفرم های سخت افزار و انواع دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . اما IOS به این صورت نیست .

3 ــ اندروید برای ساخت خود روی هسته لینوکس پایه گذاری کرده است . همچنین سورس کد اندروید توسط گوگل معرفی شده و به صورت متن باز شناخته می شود .

4 ــ IOS به گونه ای طراحی شده است که تنها می توان از آن برای دستگاه های اپل استفاده کرد و استفاده از آن روس دیگر دستگاه امکان پذیر نخواهد بود .

 

آیا به جز IOS و اندروید پلتفرم دیگری نیز وجود دارد ؟

توجه داشته باشید درصد استفاده از پلتفرم اندروید برابر 80 % است و این در حالی است .که درصد استفاده از IOS  برای برنامه نویسی موبایل 18 % است . با توجه به این آمار مشخص می شود که برای برنامه نویسی موبایل پلتفرم های دیگری نیز وجود دارند . اما به میزان درصد بسیار پایینی مورد استفاده قرار می گیرند .

پیشنهاد من به شما این است که از دیگر پلتفرم ها به جز IOS و اندروید برای برنامه نویسی موبایل نه تنها استفاده نکرده . بلکه برای یادگیری آموزش موبایل هیچ گاه از این پلتفرم ها بهره نگیرید

 

 

چگونه برنامه نویسی موبایل انجام دهیم ؟

توجه کنید. در گذشته زمانی که اندروید و IOS  تازه به بازار پا گذاشته بودند . برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل باید از انواع ابزار های بومی این دو استفاده می کردید .

برای مثال زمانی که قصد به یادگیری IOS برای برنامه نویسی موبایل دارید باید از محیط برنامه نویسی XCode و برای انتخاب زبان از Objective-C استفاده کنید یا اگر قصد به یادگیری اندروید دارید باید از محیط Eclipse به همراه زبان برنامه نویسی جاوا استفاده کنید .

اما امروزه روش های مختلفی برای برنامه نویسی وجود دارد . برای مثال شما برای یادگیری IOS علاوه بر محیط و زبان انتخابی و اصلی خود اپل می توانید از زبان Swift برای توسعه اپ ها استفاده کنید .

البته قابل ذکر است کهاطلاع پیدا کنید اندروید با گذشته برای استفاده از زبان یا محیط انتخابی زیاد فرق نکرده است . تنها محیط انتخابی معروفی گوگل از Eclipse به Android Studio  تغییر پیدا کرده است . البته در برخی از موارد برنامه نویسانی که خیلی در برنامه نویسی موبایل ماهر هستند از زبان برنامه نویسی C  برای اندروید بهره می گیرند . اما اگر تازه به فرا گرفتن آموزش برنامه نویسی موبایل پرداخته اید پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید . زیرا مشکلات بسیاری برای شما به وجود خواهد آمد .

 معایب استفاده از روش های جدید برای IOS  و اندروید چیست ؟

 

همیشه همانطور که یک چیز مزیت های خاص خودش را دارد معایب مخصوص به خود را نیز دارد . برای مثال شما برای اینکه  از اندروید یا IOS  استفاده کنید باید کد ها را برای ساخت هر اپلیکیشن  خودتان سازید . و نمی توانید از کد های قبلی استفاده کنید .

البته این موضوع برای اپ هایی که تنها نیاز به حضور در یک پلتفرم دارند موضوع مهمی نیست . اما اگر شما به دنبال اجرای اپ در چند پلتفرم هستید . باید راه حلی برای آپدیت های بعدی پیدا کنید . تا از ساخت دوباره برنامه جلوگیری کنید .

 

زمان مورد نیاز برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل چه مقدار است ؟

بسیاری از افراد هنگامی که می خواهند شروع به یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل کنند . این سوال که چقدر زمان برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل مورد نیاز است فکر آنها را مشغول خواهد کرد .

لازم به ذکر است که بدانید نه تنها ما بلکه هیچ شخص دیگری نمی تواند پاسخ مشخصی برای این سوال دهد . زیرا پاسخ این سوال تنها و تنها بستگی به عملکرد شما طبق پارامتر های زیر دارد .

1 ــ داشتن پیش زمینه برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل :

بسیاری از افراد که قصد به یادگیری برنامه نویسی موبایل دارند یک فرد عادی بدون هیچگونه تجربه در زمینه برنامه نویسی هستند و می خواهند به یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل پردازند . اما بسیاری از افراد هم هستند که قبل از یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل دوره هایی مانند آموزش زبان جاوا اسکریپت ، آموزش زبان سی اس اس و… را گذرانده اند و توانایی ساخت یک وب سایت استاتیک را دارند . خوب مسلما این افراد برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل دیگر نیازی به یادگیری این زبان ها ندارند و دوره یادگیری آنها بسیار کم تر از افراد عادی می شود .

البته توجه کنید شما برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل نیازی به یادگیری این زبان ها از قبل ندارید و می توانید به عنوان یک فرد عادی نیز برنامه نویسی موبایل را فرا گیرید . اما اگر شما این زبان ها را بلد باشید در مدت زمان کمتری می توانید نسبت به برنامه نویسی موبایل تسلط پیدا کنید .

 

2 ــ انتخاب زبان برنامه نویسی موبایل :

توجه کنید برای برنامه نویسی موبایل زبان های مختلفی وجود دارد .و شما نسبت به انتخاب هر کدام از انها زمان دوره یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل خود را تعیین خواهید کرد . برای مثال اگر شما یک فرد عادی باشید و نسبت به هیچ زبانی آگاهی نداشته باشید .مسلما با یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا می توانید مدت زمان کمتری برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل خود رقم بزنید . زیرا این زبان هم یک زبان حرفه ای است و می تواند برنامه های حرفه ای را برای موبایل شما طراحی کند. و هم یادگیری آن نسبت به دیگر زبان ها برای برنامه نویسی موبایل راحت تر است .

البته این تنها دیدگاه من برای برنامه نویسی موبایل نیست .بلکه زبان جاوا با توجه به شاخص TIOBE یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی در طی دو دهه اخیر در جهان و صنعت های برنامه نویسی شناخته شده است . از شرکت های معروفی که برای برنامه نویسی موبایل از زبان جاوا استفاده می کنند. می توان به شرکت Google Netflix ، شرکت NASA ، شرکت lntel  ، شرکت Amazon و شرکت  eBay  اشاره کرد . استفاده از زبان جاوا برای برنامه نویسی موبایل در این شرکت ها توانسته نرم افزار های بسیار موفقی را به وجود آورد . و باعث معروف بودن این شرکت ها شود .

 

آموزش برنامه نویسی موبایل

3 ــ انتخاب منبع آموزش برنامه نویسی موبایل مناسب :

علاوه بر اینکه شما باید زبان مناسبی برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل انتخاب کنید باید . یک منبع بسیار عالی برای آموزش برنامه نویسی موبایل استفاده کنید . توجه داشته باشید شما باید منبعی را انتخاب کنید که با سطح شما همخوانی داشته باشد . بسیاری از افراد هستند که منابع سطح بالا انتخاب می کنند . اما نسبت به درک و تسلط روی آن ضعیف هستند. و باید مدت زمان بسیار طولانی را برای تسلط روی این منابع ارائه دهند .

شما باید به عنوان یک تازه کار مطمئن شوید که منبع آموزش برنامه نویسی موبایل شما آموزش خود را از پایه شروع کرده است . و آموزش صفر تا صد انجام می دهد . زیرا بسیاری از منبع های آموزشی هستند که اساس و پایه آموزش خود را از صفر شروع نمی کنند .و برای بیان خود از بیانی سخت و پیچیده استفاده می کنند . بیان ساده در مدت زمانی که شما باید برای یادگیری آموزش برنامه نویسی ارائه دهید تاثیر بسیار بالایی دارد .

پیشنهاد من برای افرادی که تازه کار هستند استفاده از ویدیو های آموزشی است . زیرا در این ویدیو ها شما می توانید به صورت مستقیم با گفتار معلم خود ارتباط داشته باشید .و درک بالاتری نسبت به آموزش برنامه نویسی موبایل پیدا کنید .

نکته دیگر درباره انتخاب منبع آموزشی شما برای آموزش برنامه نویسی موبایل انتخاب منبع جدید است. زیرا برنامه نویسی روز به روز توسعه پیدا می کند . و شما ممکن است نمی توانید با مطالعه منابع قدیمی آموزش برنامه نویسی موبایل نسبت به این توسعه ها آگاهی پیدا کنید . همچنین منابع قدیمی در بیشتر مواقع برای ارائه مطالب از مطالب دانشگاه طور استفاده می کند ،این مطالب پیچیده هستند. و ممکن است شما نتوانید درک کاملی از آنها داشته باشید .

 

4 ــ انتخاب یک محیط مناسب برای برنامه نویسی موبایل :

محیط انتخابی شما برای برنامه نویسی موبایل تاثیر بسزایی روی مدت مورد نیاز برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل دارد .شما پس از یادگیری برنامه نویسی  موبایل می توانید یک محیط اندروید استودیو که دارای پلتفرم های رسمی باشد برای برنامه نویسی انتخاب کنید . تا  از این طریق برنامه ها و نرم افزار حرفه ای برای موبایل سازید . البته به یاد باشید در این قسمت و انتخاب محیط مناسب برای برنامه نویسی باید نسبت به طراحی متریال تسلط کافی پیدا کنید و یاد گیرید رابط کاربری را به خوبی آزمایش کنید .

 

5 ــ پیش زمینه شما در زبان انگلیسی :

توجه کنید . یک برنامه نویس باید یک تسلط سطحی نسبت به زبان انگلیسی داشته باشید . زیرا شما در هر آموزش برنامه نویسی با لغات و مفهوم های انگلیسی فراوانی روبرو می شوید . برای اینکه بتوانید بدون هیچگونه مشکلی و با سرعت بالایی دوره آموزشی خود را گذرانید. باید  به درک درستی از این مفاهیم و لغات رسید .

علاوه بر این شما هنگام برنامه نویسی برای خطایابی خطاهای خود را هنگام برنامه نویسی به زبان انگلیسی دریافت می کنید . و اگر به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید . مسلما نمی توانید به درک درستی از مشکلات پیش آمده رسید. تا آنها را برطرف کنید . اما اگر نسبت به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. می توانید با سرعت بالایی عملکرد خطایابی را به پایان رسانید و به پیشرفت بالایی دست پیدا کنید .

خوب مسلما اگر شما نسبت به زبان انگلیسی تسلط کفی را نداشته باشید .مدت زمانی بیشتر نسبت به دیگر افراد برای پیشرفت نیاز دارید. تا بتوانید به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای عمل کنید . پس سعی کنید برای سرعت بالای خود در برنامه نویسی و یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل یادگیری سطحی زبان انگلیسی حداقل یادگیری زبان انگلیسی مرتبط به برنامه نویسی را در برنامه خودتان قرار دهید .

 

6 ــ ضریب هوشی شما برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل :

توجه کنید اگر یک کتاب را به دو فرد بدهند ممکن است .پس از خواندن این کتاب یک فرد 80 % مطالب را درک کرده باشد . در صورتی که فرد دیگر با خواندن همان کتاب به دلیل ضریب هوشی پایین تنها 50 % مطالب را درک کرده باشد .

در آموزش برنامه نویسی موبایل نیز دقیقا این موضوع وجود دارد . شما برای سرعت بالا در یادگیری باید ضریب هوشی بالایی داشته باشید . اگر از ضریب هوشی پایینی برخوردار باشید نیاز به تمرکز بیشتر و زمان بیشتری برای درک مطالب دارید . البته به یاد داشته باشید .که برنامه نویسی نیازمند ضریب هوشی بسیار بالایی نیست و همانطور که گفته شد .اگر شما برای آموزش برنامه نویسی موبایل یک منبع درست و کامل به زبان ساده انتخاب کنید . می توانید در مدت زمان کمی نسبت به مطالب مورد نظر خود تسلط پیدا کنید .

 

7 ــ میزان تمرین و تکرار :

برنامه نویسی عملکردی است که شما تنها می توانید با تمرین زیاد به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید . اینکه شما به چه میزان به تمرین و تکرار برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز داشته باشید مسلما روی بازه زمانی مورد نیاز شما برای یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل تاثیر خواهد گذاشت . بعضی از افراد با توجه به مهارت بالایی که در صورت یادگیری برنامه نویسی موبایل پیدا کرده اند. نسبت به دیگر افراد به مدت زمان کمتری برای تمرین نیاز دارند. و تمرین های خود را حتی با تعداد بالا نیز با سرعت بالایی سپری می کنند . ولی برخی از افراد به دلیل مهارت پایین در یادگیری برنامه نویسی موبایل نه تنها نیاز به تمرین های بسیار زیادی دارند. بلکه برای هر تمرین نیاز به مدت زمان زیادی دارند .و نمی توانند با سرعت بالا هر تمرین را پشت سر گذارند .

هر مقدار که شما تلاش بیشتری داشته باشید. و در اثر یادگیری بالا مهارت بهتری در برنامه نویسی پیدا کنید .مسلما مدت زمان مورد نیاز شما برای آموزش برنامه نویسی موبایل کاهش پیدا خواهد کرد .

شاید در اثر تمرین های زیاد مدت زمان بسیاری از وقت شما گرفته شود. اما در عوض می دانید .پس از تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای موبایل می توانید کسب درآمد فراوانی را تجربه کنید .و با پیشنهادات فراوانی از طرف بازار برنامه نویسان روبه رو شوید .

 

آموزش زبان برنامه نویسی موبایل

کسب درآمد از طریق برنامه نویسی موبایل چگونه است ؟

یکی از حوزه های برنامه نویسی موبایل برنامه نویسی گوشی های هوشمند اندروید است. که امروزه تا حد بالایی در جامعه مورد استفاده قرار می گیرند . این حوزه برای برنامه نویسی موبایل نسبت به حوزه های دیگر از درآمد بالاتری برخورد دار است . البته قاب ذکر است .که شما برای برنامه نویسی در تمامی حوزه ها درآمد بالایی را دریافت می کنید و می توانید به یک فرد ثروتمند تبدیل شوید .

شاید سخنان من برای شما عجیب باشد و به نظرتان ثروتمند شدن از طریق برنامه نویسی موبایل یک راه غیر ممکن باشد. اما افرادی همانند جف بیزوس ، بیل گیتس ، لری الیسون ، مارک زاکبرگ و صدها فرد دیگر همگی به دلیل تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای به یک فرد ثروتمند تبدیل شدند. و حالا جز مردان ثروتمند جهان شناخته می شوند .

برای مثال بیل گیتس به دلیل حرفه بالا در برنامه نویسی توانست بنیان گذار اصلی برای  مایکروسافت باشد . و پس از مشهور شدن این نرم افزار تولیدی به ثروت باور نکردنی دست پیدا کرد . یا  پجف بیزوس پنیانگذار آمازون یکی از معروف ترین سیستم های وب گرا ، زاکر برگ بنیان گذار فیس بوک است که امروز به یک برنامه و شبکه اجتماعی جهانی تبدیل شده است. به صورتی که اولین شبکه محبوب در جهان شناخته می شود . خوب زاکر برگ در ابتدا یک فرد مبتدی مانند شما بود .و تنها با یادگیری آموزش برنامه نویسی و مهارت بالا توانست این شبکه اجتماعی را تولید کند شما چرا نتوانید ؟

اینکه شما یک برنامه نویس موبایل هستید یا یک برنامه نویس زبان پایتون یا یک برنامه نویس اندروید مهم نیست . درواقع تنها و تنها مهارت شما در حوزه انتخابی مهم است . شما با مهارت بالا می توانید به موفقیت در حوزه انتخابی خود دست پیدا کنید .

آموزش برنامه نویسی موبایل

آمار های داده شده جهانی برای کسب درآمد از برنامه نویسی :

طبق آمارهای جهانی گفته شده است حقوق برنامه نویسان در جهان به صورت کلی چیزی بین 76 هزار دلار در سال است . البته این مقدار در کشور ایران چیزی حدود 800 میلیون در سال شناسایی شده است . که در هر ماه می توان آن را چیزی حدود 65 میلیون تومان دانست . خوب شما به من بگویید آیا در دیگر مشاغل کسب همچین درآمدی ممکن است ؟

اگر بخواهیم شغل برنامه نویسی را نسبت به دیگر شغل ها بررسی کنید . درآمد شغل برنامه نویسی نسبت به بالاترین حقوق برای دیگر شغل های موجود چیزی حدود 30 % بیشتر است .و شغل های دیگر نمی توانند به این میزان درآمد دسترسی داشته باشند .

 

کسب درآمد از برنامه نویسی موبایل در ایران :

توجه داشته باشید در کشور ایران موبایل و به خصوص موبایل های هوشمند از طرفداران بسیار زیادی برخوردار هستند . به همین دلیل برنامه نویسی برای موبایل های هوشمند طرفدار های بسیار زیادی دارد . شما می توانید با یادگیری آموزش برنامه نویسی موبایل در کشور ایران به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید. و کسب درآمد فراوانی را تجربه کنید .

البته به یاد داشته باشید. کسب درآمد شما از برنامه نویسی موبایل چه در کشور ایران چه در دیگر کشور ها نه تنها به یادگیری خوب شما در آموزش برنامه نویسی موبایل بستگی دارد. بلکه به میزان تجربه ، سابقه ، مهارت ، روابط و… هم بستگی دارد . اما بسیاری از شرکت ها که پذیرنده برنامه نویس در کشور ایران هستند برای استخدام روی مهارت شما تمرکز می کنند و به آن بیشتر از دیگر عوامل اهمیت می دهند .

 

طراحی سایت و برنامه نویسی

آیا کسب و کار شما به طراحی سایت در سال 2021 نیاز دارد ؟

 

 

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
سمانه باقری