آموزش زبان مجازی

6 min


0
آموزش زبان مجازی

آموزش زبان مجازی :

آموزش زبان مجازی

آموزش زبان مجازی

 

مقدمه

زبان انگلیسی یکی از محبوب ترین زبان های موجود در جهان است . این زبان از دایره لغت گسترده ای تشکیل شده است با یک آرایش خاص در کنار یکدیگر تشکیل دهنده گرامر یا همان دستور زبان هستند که شما می توانید با استفاده از آن جمله بندی درست را یاد گیرید .

شما برای آموزش زبان مجازی نباید تنها حالت نوشتاری زبان انگلیسی را فرا گیرید . بلکه باید بخش گسترده ای از تمرکز خود را روی لیسنینگ و اسپیکینگ قرار دهید که برای مهارت پیدا کردن شما در نوع مکالمه با استفاده از زبان انگلیسی در با استفاده از تلفظ و آوای درست در نظر گرفته می شوند .

آموزش زبان مجازی

چرا شما باید از آموزش زبان مجازی استفاده کنید ؟

زبان مهم ترین و ساده ترین وسیله ای است . که شما می توانید با استفاده از آن با انسان های دیگر ارتباط برقرار کنید و مفاهیم پیچیده مد نظر خود را به ساده ترین شکل نتقال بدهد.

با این وجود در کل جهان زبان های بسیار و مختلفی وجود دارد . که باعث می شود تا انسان نتواند با یکدیگر ارتباط برقرار کند زیرا نسبت به زبان یکدیگر آشنایی کافی ندارد . برای مثال آیا شما می توانید با شخصی که به زبان فرانسوی در حال صحبت کردن است ارتباط برقرار کنید ؟

سال ها این مشکل در کل جهان وجود داشت . تا اینکه یک زبان واحد برای تمامی جهان انتخاب شد .که از آن در کنار زبان خود استفاده کنند .و با استفاده از آن با کشور های دیگر و جامعه های دیگر ارتباط داشته باشند .

این زبان ، را می توان زبان انگلیسی دانست .که امروزه در تمامی کشور های جهان در کنار زبان اصلی به مردم آموزش داده می شود و حجم بسیاری از جمعیت جهان به این زبان مسلط هستند .تا  به راحتی ارتباط برقرار کنند .

در سال های گذشته با پیشرفت دنیای مدرن و استفاده آن از زبان انگلیسی ، گسترش ارتباطات بین المللی و استفاده از زبان انگلیسی برای ارتباط  ، گسترش تجارت جهانی و… باعث شده است تا یادگیری زبان انگلیسی دیگر تنها یک مزیت برای برقراری ارتباط در بین مردم نبوده بلکه می توان آن را به عنوان یک ضرورت برای هر فرد دانست .

مشاهده محصولات آموزش ویدیویی مرتبط با زبان

از طرفی دیگر کشور های انگلستان و آمریکا که از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی خود استفاده می کنند . پایه و اساس اصلی پیشرفت تکنولوژی و دنیای مدرن هستند . این باعث شده تا تمامی افرادی که قصد به پیشرفت در تکنولوژی و استفاده از این دانش ها دارد مجبور به یادگیری آموزش زبان انگلیسی باشد .

آموزش زبان مجازی

منابع مختلف یادگیری زبان انگلیسی :

شما برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید از منابع مختلفی بهره گیرید که در این قسمت به سه نوع از آنها اشاره خواهیم داشت .

 

1 ــ منابع متنی برای یادگیری زبان انگلیسی :

منابع متنی که شما برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید از آنها استفاده کنید در کتاب های آموزشی ( در آموزش زبان حضوری و آموزش زبان مجازی ) ، انواع مجله های آموزشی ، وب سایت های آموزشی زبان انگلیسی ( کلاس های آموزش زبان مجازی ) ، انواع کتاب های داستان و رمان های انگلیسی و… خلاصه می شوند .

استفاده از منابع متنی برای پیدا کردن مهارت خواندن زبان انگلیسی که در ادامه متن با آن اشنا می شوید الزامی است . همچنین شما با مطالعه منابع متنی و استفاده از آموزش مجازی زبان متنی می توانید علاوه بر مهارت خواندن ، مهارت زبانی خود را در ریدینگ نیز افزایش داده و دایره لغات خود را که بخش بسیار مهمی از یک زبان انگلیسی است گسترش دهید .

2 ــ منابع تصویری برای آموزش زبان مجازی انگلیسی :

بسیاری از سایت های آموزش زبان مجازی این نوع منابع برای آموزش زبان مجازی استفاده می کنند . این منابع خلاصه شده در قالب های محتوایی و سرگرم کننده به صورت تصویر یا ویدیو هستند . برای مثال شما در یوتیوب می توانید ویدیو های آموزش زبان مجازی بسیاری را پیدا کنید که نمونه ای از این منبع هستند . همچنین بسیاری از افرادی که قصد به افزایش دایره لغت ، افزایش مهارت شنیداری و مهارت خواندن دارند . از فیلم ها و سریال هایی که برای گفتوگو از زبان انگلیسی بهره می گیرند استفاده می کنند .

منابع تصویری و به خصوص به صورت ویدیو چه به صورت آموزش زبان مجازی و چه به صورت یک ویدیو ، فیلم و سریال تاثیر بالایی در درک مطلب شما از زبان انگلیسی خواهد داشت .

3 ــ منابع صوتی برای یادگیری زبان انگلیسی :

منابع صوتی هنگامی که در کنار منابع متنی برای آموزش زبان مجازی مورد استفاده قرار می گیرند . می توانند قسمتی از قدرتمند ترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی باشند . زیرا منابع صوتی تاثیر بسیاری بالایی در درک زبان انگلیسی و تقویت لیسنینگ دارد . از نمونه منابع صوتی که شما می توانید به عنوان آموزش زبان مجازی از آنها استفاده کنید . می توان به انواع پادکست های صوتی آموزشی ، موزیک های انگلیسی ، برنامه های زنده ویدیویی به زبان انگلیسی ، فایل های صوتی انواع کتاب های انگلیسی و… اشاره کرد .

آموزش زبان مجازی :

شما برای اینکه بتوانید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید . باید بدانید که راه طولانی را در پیش دارید . چرا که یادگیری زبان انگلیسی، تلفظ درست کلمات ، و مهارت در مکالمه با استفاده از زبان انگلیسی کار ساده ای نیست .

بسیاری از افراد برای اینکه  زبان انگلیسی را فرا گیرند از کلاس های مختلف آموزش زبان انگلیسی به صورت حضوری بهره می گیرند . و وقت بسیاری را برای گذراندن این کلاس ها ارائه می دهند .  این در حالی است که بسیاری از افراد دیگر به دلیل مشغله های فراوان روزانه نمی توانند تمامی زیادی را برای آموزش زبان انگلیسی ارائه دهند . یا اگر هم بتوانند این تایم را در روزمره خود برای یادگیری زبان انگلیسی گذارند .ممکن است با ساعت اجرای کلاس های زبان مطابقت نداشته باشد .

دوره آموزش جامع کاربردی IELTS

البته قابل ذکر هم هست که با گسترش بیماری کرونا در سال 2020 و ماندگاری این بیماری در سال 2021 بسیاری از کلاس های زبان و آموزش های حضوری کار خود را ادامه نداده و آموزش زبان انگلیسی را در نیمه رها کرده اند .

شاید با این وجود و شرایط ذکر شده یاد گیری زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد حتی خود شما غیر ممکن باشد . اما این اشتباه است . شما می توانید با استفاده از آموزش زبان مجازی به یادگیری زبان انگلیسی در خانه و در هر زمان که خودتان می خواهید پردازید .

آموزش زبان مجازی

بهترین سن برای یادگیری زبان انگلیسی چه موقع است ؟

توجه داشته باشید شما در هر سنی که باشید . می توانید زبان انگلیسی را فرا گیرید . و اگر برای مثال گفته می شود که 10 سال سن خوبی برای فراگیری زبان است . این به این معنی نیست که اگر شما سنی بیشتر از 10 سال دارید دیگر نمی توانید زبان انگلیسی را فرا گیرید . بلکه به این معنی است که سن 10 سال برای یادگیری زبان سنی بهتر از سن های دیگر است .

توجه داشته باشید هر چه سن شما بالاتر رود یادگیری زبان انگلیسی حتی با استفاده از بهترین کلاس آموزش زبان مجازی سخت تر می شود . طبق تحقیقات گفته شده است که بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی بین 10 سال تا 18 سال است . و زمانی که شما وارد سن 18 سال می شوید توان یادگیری زبان انگلیسی در شما کاهش می یابد زیرا مشغله های کاری و فکری شما بیشتر شده و نمی توانید زمان مورد نیاز و مناسب را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید .

 

زبان انگلیسی از چند قسمت تشکیل شده است ؟

تمامی زبان های موجود در جهان از سه قسمت تشکیل شده اند .

 

1 ــ لغات زبان انگلیسی :

همانطور که گفته شد زبان انگلیسی از دایره لغات گسترده ای برخوردار است . این لغات با قرار گیری در کنار یکدیگر جمله های کوتاه و بلند را تشکیل می دهند . که شما می توانید با استفاده از آنها به ارتباط با دیگر افراد پردازید . نکته قابل نظر درباره لغات استفاده شده در زبان انگلیسی معنای آنها است .

هر لغت در زبان انگلیسی می تواند معنا های زیادی داشته باشد . و شما زمانی می توانید معنای اصلی و حقیقی را به طرف مقابل خود رسانید که از چند کلمه دیگر استفاده کرده و لغت مورد نظر خود را در یک جمله بازگو کنید .  شما برای اینکه توانید نسبت به آموزش زبان مجازی مهارت کامل پیدا کنید . باید سعی کنید نسبت به لغات زبان انگلیسی مهارت پیدا کنید .

برای گستردگی معانی هر واژه دو حالت وجود دارد :

 • ــ لغتی که دارای معنی در یک زمینه خاص است .
 • ــ لغتی که دارای یک دایره معنی است . و از چند معنی بهره می گیرد .

آموزش زبان مجازی

2 ــ دستور زبان ( گرامر ) زبان انگلیسی :

دستور زبان انگلیسی را می توان آرایش لغات در کنار یک دیگر به گونه صحیح دانست . در زبان انگلیسی قرار گیری لغات در کنار یک دیگر تشکیل دهنده یک جمله است . در هر جمله با توجه به دستور زبان  لغت نقش خاصی دارد .

گرامر را می توان مانند سیستم یک زبان دانست که باید در آموزش زبان مجازی به صورت کامل روی آن تسلط پیدا کرد. یک لغت به تنهایی در بیشتر مواقع نقش خاصی ندارد . اما هنگامی که در یک جمله قرار می گیرد . این سیستم مشخص می کند که نقش این لغت چیست و در کجای جمله باید از آن استفاده کرد .

توجه داشته باشید بسیاری از افراد تصور دارند که گرامر زبان یک سری قانون خاص و پایدار هستند . در صورتی که این موضع صحت ندارد . گرامر ها متعلق به یک زمان خاص هستند و ممکن است بعدا دستخوش تغییر شوند .

آموزش زبان مجازی

3 ــ تلفظ زبان انگلیسی :

لیسنینگ و اسپیکینگ یکی از مهم ترین بخش های مورد توجه برای آموزش زبان مجازی هستند . توجه داشته باشید گرامر و لغات علاوه بر اینکه در بخش نوشتاری زبان انگلیسی نقش دارند  در درست مکالمه کردن هم نقش دارند . اما تلفظ زبان انگلیسی که با نام های لیسنینگ و اسپیکینگ شناخته می شود تنها برای درست مکالمه کردن مورد استفاده قرار می گیرند .

هنگامی که شما قصد به مهارت پیدا کردن در مکالمه و ارتباط گفتاری با اطرافیان خود داشته باشید . باید از Listening  و Speaking استفاده کنید . این بخش از زبان انگلیسی تشکیل شده از نکات بسیار ریزی در مورد تلفظ مانند ظرافت صامت ها ، موصت ها ، افت و خیر ، بمی صدا ، تکیه در کلمات ، بیان درست جمله ، اتصال درست کلمات بهم و… است .

از نمونه مواردی که باید در تلفظ روی آنها دقت داشت همانطور که گفته شد می توان به موارد زیر اشاره کرد .

 • Vowels and Consonants
 • Word
 • Sentence Stress
 • Intonation
 • Connected Speech

 

انواع مهارت های زبان انگلیسی چیست ؟

مهارت های زبان انگلیسی را می توان در دو دسته تقسیم بندی کرد

 • ــ مهارت های ورودی :

مهارت ورودی شامل مهارت شنیداری و مهارت خواندن است . در این مهارت مخاطب برای انجام مهارت به تولید چیزی نیاز ندارد .

 • ــ مهارت های خروجی :

مهارت خروجی شامل مهارت های گفتاری و مهارت نوشتاری است . در این مهارت مخاطب برای انجام نیاز به تولید دارد .

 

شما برای اینکه زبان انگلیسی را به صورت کامل فرا گیرید . باید  نسبت به هر چهار مهارت در آموزش زبان مجازی علم پیدا کرده و تمرین و تکرار نسبت به آنها تسلط کامل پیدا کنید .در این قسمت به توضیحات مختصری درباره هر مهارت خواهیم پرداخت .

آموزش زبان مجازی

1 ــ مهارت های ورودی زبان انگلیسی:

 

 • مهارت خواندن زبان انگلیسی :

آیتا به حال توانسته اید یک روز زندگی خود را بدون خواندن یک صفحه کتاب ، یک متن ، یک پیام و… سپری کنید ؟

در پاسخ این سوال می توانم بگویم مهارت خواندن یک بخش حیاتی و روزانه در زندگی هر شخص است . که شاید به دلیل عادی شدن مورد توجه قرار نمی گیرد . شما روزانه ممکن است ساعت ها در حال خواندن مطالب مختلف باشید بدون اینکه حتی متوجه عملکرد خود شوید .

به همین دلیل مهارت خواندن نه تنها در زبان انگلیسی بلکه در تمامی زبان های موجود به عنوان یک مهارت اصلی است و از اهمیت بالایی برخوردار است . چرا که شما برای خواندن بسیاری از متن های آموزشی نیازمند مهارت خواندن زبان انگلیسی هستید . امروزه بیشتر منابع علمی جهان به زبان انگلیسی منتشر می شوند .

آموزش زبان مجازی

 • مهارت شنیداری زبان انگلیسی :

همانطور که ممکن است تا به حال خودتان تجربه کرده باشید لیسنینگ یکی از مهم ترین بخش های آموزش زبان مجازی است که شما برای تسلط روی زبان انگلیسی نیازمند پیدا کردن مهارت در آن هستید . اگر شما نسبت به لیسنینگ یا شنیداری مهارت کافی نداشته باشید هر چقدر هم که در گرامر یا لغات قوی باشید بازهم نمی توانید در گفتگو ارتباط مفیدی برقرار کنید . و در نهایت با مشکل روبرو خواهید بود .

شما برای اینکه  یک ارتباط مفید با طرف مقابل خود داشته باشید نیازمند این هستید که حرف طرف مقابل خود را درک کنید . اگر شما حرف شخصی که با شما در گفتگو است را درک نکنید . نمی توانید با ارتباط موثری برقرار کنید .

آموزش زبان مجازی

لازم به ذکر است مهارت در لیسنینگ نیازمند مدت زمان طولانی به همراه تمرین و گوش کردن متن های مختلف انگلیسی صوتی است  . تا بتوانید به صورت دقیق با لهجه  و گفتار زبان انگلیسی آشنا بشوید .

به هیچ وجه  نباید انتظار داشته باشید .که در مدت زمان کوتاهی نسبت به آن مهارت بالا پیدا کنید. زیرا در این صورت نا امید شده و آن را رها خواهید کرد .

 

در این دو مهارت شما نیازی به نوشتن یا گفتو گو ندارید . و به زبانی دیگر نیازی به تولید چیزی ندارید . و تنها در حال شنیده یا خواندن هستید . به همین دلیل است که به این دو مهارت در زبان انگلیسی  مهارت های ورودی گفته می شود . با وجود اینکه شما برای این دو مهارت نیاز به تولید ندارید اما با اهمیت بالایی روبه رو هستند . و بخش گسترده ای از آموزش زبان مجازی را تشکیل می دهند .

 

 

2ــ مهارت های خروجی  زبان انگلیسی :

 

 • مهارت نوشتن زبان انگلیسی :

مهارت نوشتاری زبان انگلیسی را می توان یکی از پر چالش ترین مهارت ها دانست . این مهارت به عنوان یک بخش از زبان انگلیسی است که بدون اطلاع از آن نمی توانید از زبان انگلیسی استفاده کنید . زیرا در زبان انگلیسی مکاتبات اهمیت بسیار زیادی دارند و بدون آنها نمی تواند یک ارتباط موثر را برقرار کرد .

قابل ذکر است که بدانید مکاتبات به دو دسته رسمی و غیر رسمی تقسیم می شوند . و در . زبان انگلیسی قوانین نوشتاری هر کدام از آنها کاملا متفاوت با دیگری است . شما برای اینکه نسبت به زبان انگلیسی مهارت کافی داشته باشید باید  به صورت کامل روی این قوانین تسلط پیدا کنید .

مهارت نوشتاری از نکات بسیار ریز و قابل اهمیتی برخوردار است که حتی نادیده گرفتن یکی از آنها می تواند جمله شما را به صورت کامل دگرگون کند . شما باید برای پیدا کردن مهارت در این زمینه به علائم نگارشی تا حد بالایی توجه داشته باشید .

 

زبان انگلیسی رسمی و زبان انگلیسی غیر رسمی باهم چه تفاوت هایی دارند ؟

آیا تا به حال به تفاوت یک مکالمه در یک حوزه اداری با رئیس اداره با یک مکالمه عادی با دوستان خود فکر کرده اید ؟

زبان انگلیسی زبانی است که در همه جا یکسان نیست و شما باید  سازگار با محیط و شرایط موجود از آن استفاده کنید . همانطور که گفته شد سبک های زبان انگلیسی به دو دسته اداری و غیر اداری تقسیم بندی می شود . شما می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی رسمی از منابعی همچون اسناد رسمی ، کتاب هایی که از زبان رسمی برای گفتار خود استفاده کرده اند ، مقاله نامه های تجاری ، گزارش های خبری ، انواع سخنرانی ها به زبان رسمی و… که از زبان انگلیسی رسمی برای بیان خود استفاده کرده اند ، استفاده کنید .

درصورتی که منابع سبک زبان انگلیسی غیر رسمی را می توان همان منابع عادی دانست .که شما روزانه بارها و بارها برای یادگیری آموزش زبان مجازی درحال استفاده از آنها هستید .

آموزش زبان مجازی

تفاوت های زبان انگلیسی رسمی و زبان انگلیسی غیر رسمی :

 

 • ــ زبان رسمی بیشتر در مکتوب های دانشگاهی ، متن های ادبی ، متن های اداری و… به کار می رود .

 

 • ــ مطالب  زبان انگلیسی رسمی به صورت ویرایش شده و دقیق بیان می شوند و حالت کتابی دارند .

 

 • ــ نویسنده ها برای استفاده از زبان غیر رسمی نیازی به ویرایش متن های خود ندارند و بسیار سریع تر از متن های رسمی می نویسند.

 

 • ــ همچنین زمانی که می خواهیم از زبان رسمی برای مکالمه و گفتار استفاده کنیم . معلوما از متن هایی استفاده خواهیم کرد که از قبل نوشته و آماده شده اند .

 

 • ــ زبان غیر رسمی در گفتار خود از صحبت های بداهه استفاده می کند و در صورت معمول گوینده برای گفته های خود آمادگی قبلی ندارد .

 

 • ــ جملاتی که برای زبان انگلیسی رسمی مورد استفاده قرار میگیرند بسیار طولانی تر و همچنین پیچیده تر از زبان انگلیسی غیر رسمی هستند .

 

 • ــ شما ممکن است در منابع زبان انگلیسی رسمی با لغاتی روبه رو شوید . که تا به حال آنها را نشنیده یا به ندرت با آنها روبه رو هستید .

 

 • ــ زبان غیر رسمی تشکیل شده از لغاتی است که شما به صورت عامیانه در زبان انگلیسی با آنها روبه رو هستید . و از آنها استفاده می کنید .

 

 • ــ همچنین افعالی که برای بیان زبان انگلیسی رسمی مورد استفاده قرار می گیرد در درصد بالایی تشکیل شده از افعال چند قسمتی هستند . در صورتی که این افعال معمولا در زبان انگلیسی غیر رسمی مورد استفاده قرار نمی گیرند .

 

 • ــ زبان غیر رسمی برای بیان خود از افعال عادی استفاده می کند . این افعال را می توان افعالی دانست که به صورت کوتاه و ساده بیان می شوند و به مقدار در زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرند .

آموزش زبان مجازی

 

 • مهارت گفتاری زبان انگلیسی :

شما زبان انگلیسی را فرا می گیرید تا  با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید . اما اگر در مکالمه مهارت نداشته باشید و نتوانید قابل فهم صحبت کنید مسلما ارتباط موثری برقرار نخواهید کرد .

شما باید منبعی را برای آموزش زبان مجازی انتخاب کنید . که به شما صحبت کردن را به زبان انگلیسی زیبا ، روان ، صحیح ، اصولی یاد بدهد . تا با استفاده از آن دامنه ارتباطات خود را دیگر افراد گسترش دهید .

قابل ذکر است که بدانید در کشور ایران هنگامی که شما به زبان انگلیسی مسلط باشید . و همچنین مهارت بالایی در مکالمه داشته باشید فرصت های شغلی فراوانی برای شما وجود خواهد داشت .

شما باید بتوانید در گفتگو با یک فرد از لحن مناسب و قابل فهمی استفاده کنید و همچنین به گونه ای صحبت کنید که شخص مقابل از اینکه شما ساکن کشور دیگر هستید مطلع نشود . بسیاری از افراد هستند که برای مکالمه با دیگر افراد به زبان انگلیسی از لهجه خاصی برخوردار نیستند و گویا دارند به زبان فارسی از روی یک کتاب روخوانی می کنند . یا حتی ممکن است برای بیان یک جمله به مدت زمان زیادی احتیاج داشته باشند .

در مکالمه نه تنها لحجه و زبانی که شما برای مکالمه در نظر می گیرید مهم است . بلکه شما باید به لحن مناسب ، تن صدای مناسب ، مکث کردن به موقع هنگام صحبت ، گوش کردن به جا به حرف طرف مقابل و درک سخن او برای پاسخ دهی و… توجه داشته باشید .

آموزش زبان مجازی

گفتوگو در زبان انگلیسی باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟

هر گفتگویی همانطور گه گفته شد باید دارای ویژگی های بسیاری باشد که می توان ویژگی های اصلی آن به موارد زیر اشاره داشت .

 

 • روان بودن گفتار شما :

شما باید در یک مکالمه سعی کنید روان صحبت کنید و مشکلی برای حرف زدن نداشته باشید . درواقع روان صحبت کردن به معنی میزان کارآمد بودن شما در بیان کردن حرف هایتان است . برای مثال تصور داشته باشید می خواهید با یک شخص گفتوگویی با زبان انگلیسی داشته باشید . هنگامی که شما روان صحبت کنید مسلما در آن بحث موفق تر از بحثی خواهید بود که برای بیان صحبت های خود با مکث های طولانی مواجه باشید و روان و پشت سرهم صحبت نکنید .

البته قابل ذکر است که شما هنگامی که قصد به روان صحبت کردن دارید با خطاهای گرامری بسیاری روبه رو خواهید بود  . زیرا به عنوان شخصی به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده است . زمان کافی برای فکر کردن به جمله بندی نخواهید داشت . همچنین هنگامی که شما با انگلیسی زبان ها روان صحبت می کنید . باعث می شوید تا آنها شما را قسمتی از جمع خود داند .

آموزش زبان مجازی

 • صحیح بودن گفتار شما :

صحت گفتار شما مهم ترین ویژگی در یک مکالمه است . شما زمانی می توانید یک مکالمه تاثیر گذار را تجربه کنید . که  از گرامر ، نگارش و دایره لغات به گونه ای صحیح استفاده کرده و در جمله بندی خود از فعل های درست ، حروف اضافه و ضمایر دقیق استفاده کنید . تا صحبت های شما برای فرد مقابل قابل درک باشد .

توجه داشته باشید اینکه شما برای صحبت کردن از بهترین واژه های ممکن استفاده کنید و بدون هیچگونه اشتباهی صحبت کنید مهم نیست . بلکه مهم صحیح صحبت کردن شما است . شما ممکن است بارها و بارها در ابتدای آموزش زبان مجازی با اشتباهات بسیار روبه رو بسیار در گفتگو های خود روبه رو شوید . اما نباید دست از تلاش برای صحیح صحبت کردن کشید . زیرا صحبت کردن درست 50 % استفاده از زبان انگلیسی است .

آموزش زلان مجازی

انواع آزمون های معتبر جهان که به زبان انگلیسی اختصاص دارند :
 • ــ آزمون تافل زبان انگلیسی
 • ــ آزمون آیلتس زبان انگلیسی
 • ــ آزمون زبان دانشگاه کمبریچ
 • ــ آزمون توییک زبان انگلیسی

دوره آموزش جامع کاربردی IELTS

 

1 ــ آزمون تافل زبان انگلیسی :

آزمون تافل برای زبان انگلیسی یکی از آزمون های بین المللی است و شما در صورت موفقیت در این آزمون دارای مدرک بین المللی تافل خواهید بود . این آزمون در بیشتر مواقع برای اهداف آموزش زبان مجازی قرار نمی گیرد و بیشتر برای اهداف دانشگاه ها و آکادمی های زبان است .

مشخصات آزمون تافل :

ـــ  آزمون تافل 4 ساعت وقت دارد .

ـــ   آزمون تافل از چهار بخش تشکیل شده است .

 • Reading
 • Speaking
 • Listening
 • Written

ـــ هر بخش از آزمون تافل دارای 30 نمره است .

ـــ آزمون توسط کامپیوتر برگزار شده و نمرده دهی می شود .

ـــ فرم معتبر شرکت در آزمون تافل در اینترنت موجود می باشد .

ـــ نمره نهایی آزمون تافل از 120 داده می شود .

ـــ نتایج آزمون شما تا دو سال اعتبار دارد .

آموزش زبان مجازی

2ــ آزمون آیلتس زبان انگلیسی :

این آزمون یا برای آکادمی ها برگذار می شود یا برای جنرال ها مورد استفاده قرار می گیرد . و مانند آزمون تافل یک آزمون جهانی است . البته قابل ذکر است که بدانید این آزمون بیشتر برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که قصد به انجام یک کار خاص ، مهاجرت به کشور دیگر یا شرکت در دانشگاه های معتبر دارند .

ویژگی های آزمون آیلتس :
 • آزمون دارای 4 بخش است .

 

 • Reading
 • Speaking
 • Listening
 • Written

 

 • این آزمون در بخش Reading و Written با آزمون جنرال تفاوت دارد . اما در باقی آزمون دارای شباهت با آزمون جنرال است .
 • هر بخش از ازمون بین یک تا نه نمره دارد .
 • نمره نهایی آزمون از میانگین نمره های تمامی بخش ها گرفته می شود .
 • زمان آزمون 44 دقیقه است .
 • آزمون از دو بخش شفاهی و کتبی برگرفته شده است .
 • نتیجه شما از این آزمون 2 سال اعتبار دارد .

آموزش مجازی زبان

3ــ آزمون زبان دانشگاه کمبریچ :

دانشگاه کمبریچ دارای 4 آزمون مختلف در 4 سطح متفاوت است .:

 • آزمون PET :

این آزمون پایین ترین سطح آزمون دانشگاه کمبریچ است . نتیجه این آزمون برای اثبات اطلاعات کافی شما برای برقراری ارتباط های ساده مورد استفاده قرار می گیرد .

 • آزمون FCE :

این آزمون مانند آزمون آیلتس است و دارای دو سطح متفاوت B1  دارای 5.5 آیلتس و B2  دارای 6.5 آیلتس است .

 • آزمون CAE :

این آزمون مانند آزمون آیلتس است . اما از سطح دشوار تری نسبت به سطح قبلی این آزمون برخوردار است و دارای دو سطح C1 و C2 است . که هر کدام از آنها را می توان بین 6.5 تا 8 آیلتس دانست .

 • آزمون CPE :

این آزمون پیشرفته ترین نوع آزمون دانشگاه کمبرچ است . و در واقع آن را پیشرفته ترین نوع آزمون زبان انگلیسی در تمامی جهان نیز می داند . این بخش از بخش های مختلف گرامر تشکیل شده است

در نهایت پس از اعلام نمره نهایی شما از هر آزمون به شما مدرک داده می شود و قابل ذکر است که بدانید این مدرک مادام و العمر است .

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
سمانه باقری