صفر تا صد انواع پادکست , اپ پادکست

پادکست ها برنامه هایی هستند که به عنوان یک شیکه مجازی به افراد امکان ارتباط با مخاطبین در یک حیطه خاص را می دهند . این مخطبان می توانند با نزدیکان و فالوورهای پادکست خود با سرعت بالا و به صورت بهینه ارتباط برقرار کنند . شاید شما تصور داشته باشید ساخت یک پادکست چیز خیلی سختی است .و شما نمی توانید این عمل را انجام بدهید . اما می توان گفت شما برای ساخت پادکست تنها باید صدای خودتان را به صورت مستقیم و بدون هیچگونه دخالت کننده ای ضبط کنید .و از طریق این شبکه اجتماعی به گوش کاربران پادکست خود قرار بدهید .28 min


4
پادکست

صفر تا صد درباره اپ پادکست و انواع پادکست ها

اپ پادکست ، تفاوت های پادکست و رادیو ، بهترین پادکست های فارسی ، پادکست فارسی ، تولید پادکست

این مقاله در حجم بالایی ارائه شده است .و شمادر صورت خواندن این مقاله تا پایان با تمام محتوایات مربوط به پادکست قبیل :

 • پادکست چیست ؟
 • واژه پادکست
 • چرا باید از پادکست استفاده کنیم ؟
 • چگونگی کارکرد پادکست
 • چگونگی کارکرد پادکست ؟
 • چگونگی تهیه لیست پادکست ها :
 • روش کلی برای استفاده شما از پادکست :
 • اپ پادکست چیست؟
 • انواع اپ پادکست ها :
 • انتخاب زبان مورد نظر در اپ پادکست
 • نوع سرچ کردن :
 • ویژگی های خاص اپ پادکست
 • مدیریت پلی لیست
 • استفاده از اپ پادکست به عنوان پلی لیست
 • پادکست برای گوشی آیفون
 • پادکست های خوب فارسی
 • نمونه هایی از بهترین پادکست های فارسی
 • بهترین پادکست های انگلیسی
 • مزایای استفاده از پادکست
 • تفاوت های پادکست و رادیو
 • تولید پادکست
 • چگونه تولید پادکست کنیم ؟
 • چگونه محتوای خوب برای تولید پادکست بسازیم ؟
 • از مطالب دسته اول و غیر کپی استفاده کنیم .
 • از کلمات پر رقابت استفاده کنیم
 • به چگالی کلمات دقت داشته باشیم
 • از تک های درست استفاده کنیم
 • مطالب در گوگل معادل نداشته باشند
 • به گذاشتن لینک توجه کنیم
 • به قرار دادن تصاویر و ویدیو در مطلب توجه کنیم
 • بعد از تولید پادکست چکار باید بکنیم ؟
 • چکار کنیم تا بازدید پادکست را بالا ببریم ؟
 • قرار دادن پادکست در متن
 • قرار دادن جایگاه خاص برای پادکست در سایت
 • توضیح پادکست
 • مداومت در ارسال پادکست
 • اقدام مشترک
 • هزینه پادکست :

 

 

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی

 

مقدمه :

پادکست ها برنامه هایی هستند که به عنوان یک شیکه مجازی به افراد امکان ارتباط با مخاطبین در یک حیطه خاص را می دهند . این مخطبان می توانند با نزدیکان و فالوورهای پادکست خود با سرعت بالا و به صورت بهینه ارتباط برقرار کنند .

شاید شما تصور داشته باشید ساخت یک پادکست چیز خیلی سختی است .و شما نمی توانید این عمل را انجام بدهید . اما می توان گفت شما برای ساخت پادکست تنها باید صدای خودتان را به صورت مستقیم و بدون هیچگونه دخالت کننده ای ضبط کنید .و از طریق این شبکه اجتماعی به گوش کاربران پادکست خود قرار بدهید .

نکته مورد توجه و جالب درباره پادکست بی نیاز بودن این برنامه از گرفتن تاییدیه از یک سازمان یا سانسور کردن قسمتی از آهنگشان است . هدف این برنامه نشان دادن مزیت صدا نسبت به متن است . شما ممکن است بخواهید متنی را بیان کنید . اما برای آن به صورت نوشته نمی توانید منظور خود را به صورت دقیق برسانید . اما اگر همان متن را با صدای خود بخوانید ، ضبط کنید و انتشار بدهید . می توانید منظور را به صورت دقیق به مخاطب برسانید .

تصور داشته باشید اگر شما یک جمله از زبان یک گوینده بشنوید . این باعث می شود تا بتوانید طبق لحنی که گوینده برای بیان جمله خود دارد منظور او را به صورت دقیق بفهمید . از نظر علمی هم این موضوع ثابت شده . به صورتی که تحقیقات اعلام کرده اند هنگامی که یک فرد جمله ای را به صورت صوت به شما ارائه می دهد دریافت شما از معنی جمله می تواند دوبرابر یک دریافت عادی از یک جمله متنی باشد . پس به صورت کلی می توان گفت صوت بر صدا برتری دارد .

 

پادکست چیست ؟

آیا تا به حال کسی را می شناسید که به رادیو گوش نکرده باشد ؟ کسی را می شناسید که به رادیو علاقه نداشته باشد یا تا به حال از آن استفاده نرکده باشد ؟

مسلما جواب شما نیز مانند من خیر است . زیرا تمام افراد حداقل برای یک بار در زندگی خود رادیو گوش کرده اند و از آن استفاده کرده اند . در این جا می توان بگویم پادکست با رادیو هیچگونه تفاوتی ندارد . همانطور که شما در رادیو اخبار های متفاوت را گوش می کنید . می توانید در پادکست هم صحبت کردن درباره موضوعات متفاوت را گوش کنید .

تنها تفاوتی که پادکست از خود با رادیو نشان داده است اختیار شما در پادکست است . توجه داشته باشید شما در برنامه پادکست می توانید خودتان نوع زمان پخش ، نوع برنامه ای که می خواهید به اپیزود های آن گوش کنید ، زبانی که می خواهید برنامه را با آن گوش کنید ، سرعتی که می خواهید برای استفاده از برنامه پادکست انتخاب کنید دست شماست .

شما می توانید هر برنامه را با سرعت دلخواه خود ، زبان دلخواه خود ، زمان پخش دلخواه خود استفاده کنید . تنها کافی است برای دریافت اپیزود های پادکست های مختلف جز کاربران و مخاطبان این پادکست ها باشید .

این را به یاد داشته باشید که انواع پادکست ها همیشه و در هر زمانی که شما بخواهید در اینترنت وجود دارند .و شما می توانید خود را به عنوان مشترک این پادکست ها اعلام کنید .و از اپیزود های آن در هر زمان که می خواهید استفاده کنید . فرقی نمی کند شما در چه مکانی هستید یا چه کاری انجام میدهید . تنها کافی است اپیزود مورد علاقه خود را از یک پادکست دانلود کنید . و به آن گوش فرا دهید .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

واژه پادکست چیست ؟

واژه پادکست به عنوان یک واژه آمریکایی شناخته می شود .و همچنین می توان گفت این واژه توانسته به عنوان واژه سال در آکسفورد معرفی شود .

آکسفورد این واژه آمریکایی را اینگونه کعرفی کرده است . (( پادکست برنامه ای رادیویی است که به صورت حالت دیجیتالی ضبط شده .و برای استفاده از آن باید آن را دانلود کنید . در صورتی که بخواهید این برنامه را در دستگاه شخصی خود داشته باشید باید آن را از اینترنت بگیرید . زیرا برای استفاده شما در اینترنت به اشتراک گذاشته شده است . ))

و اما این واژه آمریکایی علاوه بر اینکه در لغت نامه آکسفورد مورد استفاده قرار بگیرد . در لغت نامه اینترنتی ویکی پدیدا هم مورد استفاده قرار گرفته است . در این لغت نامه واژه پادکست را اینگونه تعریف کرده است . (( پادکست به عنوان یک پاد پخش شناخته شده است . که روشی برای ارائه و انتشار پرونده ها روی شبکه اینترنت و نام های عمومی نوعی از برنامه های آوایی استفاده می شود . این برنامه توسط کاربران و مخاطبان روی یک پخش کننده موسیقی دیجیتال یا یک آی پاد یه صورت یک فایل صوتی ساخته شده است. که برای پخش دیجیتال از اینترنت روی رایانه های خانگی و گوشی های همراه  استفاده می شود .

 

چرا باید از پادکست استفاده کنیم ؟

می دانم ممکن است الان این سوال را از خود پرسیده باشید که چرا باید از پادکست استفاده کنم ؟ به چه دلیل . خوب برای جواب به این سوال بزرگ ترین و اولین مزیت پادکست را برای شما بیان می کنم .

بزرگ ترین مزیت پادکست : تصور داشته باشید شما شخصی هستید که زمان برای مطالعه ندارید . اما علاقه بسیاری به دانستن مطالب مختلف دارید . خوب در این صورت می توانید از پادکستی که در حوزه مورد علاقه شما مطلب ارائه می دهد استفاده کنید . و از اپیزود های این پادست ها هنگامی که در حال رانندگی هستید ، هنگامی در یک اتوبوس هستید ، هنگامی که در حال پیاده روی هستید ، هنگامی که در حال رفت و آمد هستید استفاده کنید .

نکته مخصوص این است که امکان ندارد شما نتوانید پادکستی را پیدا کنید .که محتواهای مخصوص و مورد علاقه شما را ارائه بدهد . همیشه یک پادکست وجود دارد که مطالب مورد علاقه و مفید شما را ارائه میدهد .و شما می توانید از آن استفاده کنید . در این صورت وقت های مرده شما به عنوان فرصتی برای یادگیری در زمینه های مورد علاقه تان تبدیل می شود .

(( پس پادکست را می توان راهی برای استفاده از وقت مرده دانست . ))

 

اما دلیل دومی که می توانم آن را هم یکی از بزرگ ترین دلایل استفاده از پادکست معرفی کنم تقویت قوه شنیداری است حتی برای یاد گرفتن زبان های خارجی است .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

یاد گرفت زبان خارجی از طریق پادکست :

این را به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین دلایلی که شما می توانید از پادکست استفاده کنید یاد گرفتن زبان انگلیسی به بهترین روش است . زیرا ، پادکست هایی وجود دارند که که مطالب بسیار مفیدی برای آموزش زبان انگلیسی ارائه می دهند .و شما می توانید با استفاده از این مطالب در زبان انگلیسی به عنوان یک فرد حرفه ای عمل کنید  .

تصور داشته باشید شخصی شما را آموزش بدهد . که برای آموزش خود آموزش های خود از زبان اسکریپ  استفاده کند . خوب در نتیجه می توان  با توجه به نوع صحبت معلم شما در این پادکست ها گفت که ای پادکست ها به عنوان بهترین گزینه برای یادگیری زبان انگلیسی شما معرفی می شوند .

و اما دلیل سومی که می خواهم شما را برای استفاده از پادکست تشویق کنم . گوش دادن برنامه های مورد علاقه خود در هر زمان که خواستید است . توجه داشته باشید شما ممکن است یک برنامه را خیلی دوس داشته باشید . اما در زمان پخش این برمانه نتوانید به موقع حاضر بشوید. خوب در همین زمان شما وارد پادکست مورد نطر این برنامه می شوید . و بدون اینکه به اینترنت نیاز داشته باشید . اپیزود مربوط به برنامه مورد علاقه خود را دانلود می کنید .

 

چگونگی کارکرد پادکست ؟

تصور داشته باشید سما یک تولید کننده پادکست هستید.. یک پادکست رو طبق علم و روش تولید ، تولید می کند . سپس برای کارکرد پادکست خود فایل های صوتی که مد نظر دارد . رو در سایت های معتبری که کار خود را میزبانی از آپلود پادکست می دانند ، آپلود می کنید .

سپس پس از مدت بسیار کوتاهی برای کارکرد پادکست سازنده ، سایت مورد نظر برای هر فایل صوتی به سازنده یک لینک ارائه می دهد . این لینک درواقع لینکی است . که مخاطب های پادکست با استفاده از آن می توانند مشترک اون پادکست باشند .

و شما می توانید برای اشتراک مخاطبان خود این لینک را در پادکست خود قرار بدهید .

 

چگونگی تهیه لیست پادکست ها ؟

اما کارکرد پادکست به صورت کلی از طریق اپ ها صورت می گیرد . تصور داشته باشید شما وارد برنامه پادکست می شوید . و می خواهید از انواع پادکست هایی که در این برنامه وجود دارند اطلاع داشته باشید . مطمنا این کار کار اپ ها است . اپ ها از سایت های موجود یک لیست تهیه می کنند . و به عنوان لیست پادکست های موجود به شما نشان می دهند . تا شما یتوانید از بین آنها هر کدام را که خواستید برای اشتراک انتخاب کنید .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

روش کلی :
روش کلی برای استفاده شما از پادکست :

شما برای استفاده از پادکست ، اپ پادکست رو نصب می کنید ، سپس اسم پادکستی که قسط دارید از فایل های آن استفاده کنید. را در این اپ پادکست سرچ ( جستوجو ) می کنید . تا اپ پادکست بتواند این پادکست را  برای شما ارائه بدهد . سپس شما می توانید با مشاهده محتوای این پادکست . اگر از این پادکست خوشتان آمد و محتوای آن را با علایق خود سازگار دانستید . می توانید خود را به عنوان مشترک جدید این پادکست معرفی بکنید .

اما اگر شما از این راه برای اینکه از پادکست استفاده کنید خوشتان نمی آید . یا نمی توانید از آن استفاده کنید . ما راه دیگری را به شما پیشنهاد می کنیم . در این راه شما اپ پادکست را نصب نمی کنید . بلکه لینک فیلد پادکست را ابتدا پیدا کرده .و آن را روی گوشی همراه خود وارد می کنید . سپس پادکست مورد نظر شما از طریق وارد کردن این لینک پیدا شده و شما می توانید آن را مشاهده کرده و خود را به عنوان کاربر جدید پادکست معرفی بکنید .

اما این نکته را حتما به یاد داشته باشید . که اپ پادکست راه بسیار بهتری برای وارد شدن شما به پادکست است . تنها در صورتی که نتوانستید از طریق نصب اپ پادکست وارد پادکست شوید پیشنهاد می شود . از راه حل دوم استفاده بکنید .

 

اپ پادکست :

اپ پادکست ها برنامه هایی هستند که می توانند حضور پادکست های متفوت را پوشش بدهند . اما نکته مورد نظر نوع اپ پادکست است . توجه داشته باشید . یک سری از اپ پادکست ها می توانند پادکست های فارسی را پوشش بدهند . اما یک سری از اپ پادکست ها نمی توانند پادکست های فارسی را به زبان فارسی پوشش بدهند . یا برای مثال یک سری از اپ پادکست ها نسبت به دیگر اپ پادکست ها از پلیر بهتری برخوردار هستند . یا برخی کاربر پسند از دیگر اپ پادکست ها هستند .

به صورت کلی اپ پادکست ها از مزیت های متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردار هستند . و ما در این قسمت به چند نوع از بهترین اپ پادکست ها اشاره کرده ایم . که شما می توانید با خواندن این مطالب به آنها آشنا شوید .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

انواع اپ پادکست ها :

 

1 ــ podecast  addict   :

اپ پادکست ادیکت یکی از انواع اپ پادکست ها است و همچنین  به نظر من به عنوان یکی از بهترین اپ پادکست ها است . که توانسته خدمات عالی را به کاربران خود ارائه بدهد . اما برای استفاده از اپ پادکست چند نکته وجود دارد . که بهتر است در هنگام استفاده به آنها توجه کنید .

ایمیل : support@podcastaddict.com

http://podcastaddict.com/

 

 • انتخاب زبان مورد نظر در اپ پادکست

هنگامی که قسط استفاده از پادکست را دارید . در ابتدا باید پلی استور را نصب کنید . و پس تکمیل فرایند نصب پلی استور در قسمت تنظیمات زبان هایی را پادکست های آن به شما پیشنهاد شوند را انتخاب کنید . تصور داشته باشید . شما در این اپ پادکست اگر زبان مورد نظر خود را انتخاب مکنید . اپ پادکست ، پادکست های مختلف با زبان های مختلف را به شما پیشنهاد می دهد . و از آنجا که پادکست های خارجی نسبت به پادکست های ایرانی از مقدار خیلی بالاتری برخوردار هستند . به راحتی نمی توانید پادکست های ایرانی را برای استفاده پیدا کنید .

اما اگر همانطور که گفته شد به هنگام نصب این پلی لستور بتوانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید کار شما بسیار ساده تر خواهد شد . برای مثال اگر شما زبان فارسی را به عنوان زبان مورد نظر خود انتخاب کنید . این اپ تنها پادکست های فارسی را به شما پیشنهاد می کند . و انتخاب شما در بین این پادکست ها بسیار راحت تر خواهد بود .

البته این نکته را به یاد داشته باشید که شما می توانید در قسمت جستوجو اپ پادکست ، پادکست های مورد علاقه خود را سرچ کنید . و تنها این راه حل را برای راحت پیدا کردن پادکست های شما گم نشدن آنها در بین دیگر پادکست هایتان پیشنهاد می کنیم .

 

 • نوع سرچ کردن :

همانطور که گفتم شما برای ساده پیدا کردن پادکست های خود می توانید این پادکست ها را در قسمت جستوجو سرچ کنید .برای این کار شما روی دکمه + در برنامه اپ کلید می کنید . تا بتوانید پادکستی را در برنامه اپ خود اضافه کنید . سپس در این قسمت محل جستوجو را به راحتی می توانید مشاهده کنید . و با سرچ کردن در این قسمت پادکست مورد خواسته شده شما را ارائه خواهد داد .  و بعد ارائه این پادکست ها از طریق اپ جز مشترک های آنها بشوید و از آنها استفاده کنید .

مثلا شما میتونید یک کانال مانند کانال بی باید  را با عنوان  channel b رو توی در قسمت جستوجو سرچ کنید . یا برای مثال می توانید یک پادکست را همانطور که گفته شد سرچ کنید . تصور داشته باشید اگر شما به دنبال پادکست هزارتو باشید . آن را با عنوان Hezaartou می توانید در این قسمت سرچ کنید تا اپ پادکست آن را برای استفاده در اختیار شما قرار بدهد .

همچنین شما اگر بخواهید در این قسمت کتاب صوتی دانلود کنید . کی توانید در همین قسمت روی گزینه audiobook  کلید کنید .و با استفاده از آن کتاب های صوتی مورد علاقه خود را سرچ کرده و آنها را اپ پادکست خود برای استفاده اضافه بکنید .

البته این نکته رو به یاد داشته باشید . که شما بازهم اگر علاقه ای به سرچ کردن و این موضوعات ندارید . می توانید همانطور که از قبل گفتم با استفاده از لینک فیلد پادکست . بدون هیچگونه سرچ کردن از آن استفاده کنید .و جز مشترک های آن حساب بشوید .

برای مثال اگر بخ جای اینکه کانال بی رو در اپ پادکست سرچ کنید . روی لینک این کانال کلیک بکنید . به راحتی و به صورت اتوماتیک وار شما جز مشترک های کانال بی حساب می شوید .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

 • ویژگی های خاص اپ پادکست :

همانطور که می دانید هر برنامه از ویژگی های خاص خودش برخوردار است . که شما با دانستن آنها می توانید استفاده بهتری از آن برنامه داشته باشید . اپ پادکست نیز مانند دیگر برنامه ها از ویژگی های مخصوص خودش برخوردار است . مثلا اگر شما در حال گوش کردن یک پادکست باشید .و آن را نصفه رها کنید . و به سراغ پادکست بعدی بروید . این امکان را به شما می دهد . که پادکست اول را از همانجایی که رها کردید برای شما پخش کند . یعنی می توان گفت این برنامه ویژگی پخش اتوماتیک و توقف اتوماتیک دارد .

شما می توانید در این برنامه هر زمان که بخواهید سرعت پخش پادکست را طبق میل خود کم یا زیاد کنید . ممکن است شما بخواهید پادکست مورد علاقه خود را با سرعت کم گوش کنید .پس سرعت پخش آن را کم می کنید . مانند کتاب های داستان صوتی که با سرعت بالایی داستان را تعریف می کنند . تصور داشته باشید شما می توانید سرعت این کتاب داستان را کم کنید . تا بتوانید مطالب و داستان این کتاب را بهتر درک کنید . در واقع به این ویژگی در پادکست حفظ موقعیت پخش گفته می شود . و باعث می شود تا شما روی شنیده های خود مدیریت داشته باشید .

اپ پادکست دارای ویژگی پاک کردن اتوماتیک است . یعنی شما می توانید با استفاده از این ویژگی هر زمان که بخواهید تمامی پاکدست های خود را به صورت کامل پاک کنید . یا حتی می توانید اگر می خواهید تنها یک پادکست را حذف کنید . تنها او را بین همه پادکست های خود پاک کنید .و بقیه پادکست ها را در اپ پادکست برای استفاده خود مگه دارید .

 

 

 • مدیریت پلی لیست :

مدیریت پلی لیست را می توان یکی دیگر از ویژگی های اپ پادکست معرفی کرد . که خیلی خیلی به درد میخوره . شما می توانید با استفاده از این ویژگی تمامی اپیزود های پادکست ها را مدیریت کنید .

مثلا اگر به یک اپیزود در یک پادکست علاقه نداشتید می توانید این اپیزود را در اپ پادکست خود حذف کنید . تا حجمی از اپ پادکست شما را مشغول نکند . اما اگر هم شما به یک اپیزود علاقه داشته باشید ، در جایی شنیده باشید ، یا کسی به شما معرفی کرده باشد . که آن را در اپ پادکست خود موجود نداشته باشید مسما می توانید آن را به لیست خود اضافه کنید . همچنین شما می تونید برای اضافه کردن این اپیزود ها دانلود منیجر خوب داشته باشید . برخی اپ پادکست ها از این ویژگی برخوردار نیستند . اما پیشنهاد می کنم شما از اپ پادکستی استفاده کنید . که این ویژگی را حتما داشته باشد . زیرا این ویژگی برای استفاده از اپ پادکست خیلی کاربرد دارد و بسیار مهم است .

 

 • استفاده از اپ پادکست به عنوان پلی لیست :

شما می تونید از اپ پادکست به عنوان پلی لیست فایل های صوتی گوشی خودتان استفاده کنید . توجه داشته باشید . اگر شما بخواهید می توانید آهنگ ها ، قایل های صوتی هود را به اپ پادکست خود اضافه کنید و با باز کردن آنها در این برنامه ، استفاده بسیار عالی از آنها داشته باشید .

 

 

2 ــ اپلیکیشن CASTBOX

این اپ هم برای گوشی های اندروید قابل استفاده است . هم برای ios کاریرد دارد . این اپ پادکست مانند پادکست قبلی نیست و با زبان قارسی سازگاری کمتری دارد . به صورتی که پیشنهاد می شود . اگر شما از آن دسته افرادی هستید . که استفاده از پادکست های ایرانی برای شما خیلی مهم است . از این اپ پادکست به هیچ عنوان استفاده نکنید . زیرا این اپ پادکست توانایی پشتیبانی و سازگاری با تمام پادکست های ایرانی و فارسی را ندارد .

اما اگر شما به دنبال پادکست های فارسی زیاد نیستید می توان گفت این اپ پادکست نسبت به پادکست های دیگر یک پادکست شیک تر و مدرن تر است . که شما می توانید پادکست های غیر فارسی را در آن به راحتی آب خوردن پیدا کنید .

اما درباره این پادکست می توانم بگویم نکته بسیار بسیار مهمی وجود دارد .و آن هم عضو شدن در این اپ پادکست است . برای درک بهتر گفته من به این مثال توجه کنید . ممکن است شما هنگامی که وارد اپ پادکست می شوید و شروع به فعالیت می کنید . خود را در این اپ پادکست عضو نکرده باشید . به همین دلیل پس از مدتی تمامی پادکست هایی که در این اپ پادکست به عنوان ذخیره دارید از بین می روند و بع اصطلاح میپره . خوب برای جلوگیری از این امکان شما می توانید تا وارد این اپ شدید در صورت علاقه به اپ خود را عضو کنید . تا در اینده مشکلی برای اپیزود ها و پادکست های شما پیش نیاید .

 

 

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

ایمیل :contact@castbox.fm

وبسایت :http://castbox.fm/

3ــ پادکست برای گوشی آیفون :

همانطور که می دانید برنامه هایی که برای گوشی ایفون مورد استفاده قرار می گیرند . با دیگر برنامه ها که بر روی گوشی هایی مانند سامسونگ و… نصب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است . به همین دلیل می توان گفت اپ پادکست هایی که تا به حال به شما معرفی کردم ممکن است . بر روی گوشی آیفون توانایی نصب را نداشته باشند . اما

طبق تجربه خود من اپ پادکست هایی مانند castboxs   و overcats  برای گوشی ایفون جز بهترین اپ پادکست ها قرار می گیرند . و شما می توانید از آنها حتی برای گوشی آیفون خود نیز استفاده کنید .

درست است که برای گوشی آیفون نیز پیشنهاد های زیادی از اپ پادکست وجود دارد . اما موضوع اپ پادکست نیست . موضوع اصلی امکانات اپ پادکست ، کارایی های اپ پادکست و اینکه آیا با زبان فارسی سازگاری دارد یا نه است . وگرنه شما می توانید تنها با سرچ کردن ، صدها اپ پادکست برای نصب پیدا کنید . اما آیا آنها برای شما کاربرد دارند ؟

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

پادکست های خوب فارسی :

ما در قسمت پایین برای شما از بهترین پادکست های فارسی مثال های زیادی زده ایم . همچنین برای هرکدام توضیح داده ایم که چه کارآیی دارند و به چه درد می خورند . اما اگر می خواهید به صورت خلاصه لیستی از بهترین پادکست های فارسی مطالعه کنید . می توانم لیست زیر رت را در اختیار شما برای اضافه کردن پادکست به اپ پادکست شما قرار بدهم .

 • کانال بی : ارائه اطلاعات عمومی
 • بی پلاس : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات کتاب های غیر داستانی )
 • چنل بی : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات انگلیسی به فارسی )
 • رادیو مرز : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره فاطله های بین مردمی )
 • رادیو گیگ : ارائه اطلاعات تخصصی آی تی
 • کرن: ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات موسیقی )
 • پرگار : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه موضوعات سیاسی ، دینی و عقیدتی )
 • رادیو دیو: ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات هنر ، ادب ، علم )
 • استرینگ کست : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات دانستنی ها )
 • رادیو جولون : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره سفر )
 • رادیو دست نوشته : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات موسیقی )
 • فردوسی خوانی : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات شاهنامه )
 • رادیو دال : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات مهاجرت از کشور )
 • دایجست: ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره سیاست و اجتماع )
 • آلبوم: ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره آلبوم های آهنگ )
 • پرچم سفید : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره جنگ ها )
 • ساگا : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه داستان های مختلف درباره افسانه ها با زبان امروزی )
 • پاراگراف : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه داستان های متفاوت درباره حکومت های مختلف )
 • رادیو آفساید: ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات و مسابقات ورزشی به خصوص فوتبال )
 • یورری : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره دنیای انیمه و کمیک )
 • هزار تو : ارائه اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره سریال وست ورلد )
 • پاپریکا : اطلاعات عمومی ( ارائه اطلاعات درباره سنمای ایران )

 

 

 

 

نمونه هایی از بهترین پادکست های فارسی :

 

1 ــ پادکست چنل بی :

پادکست چنل بی اولین پادکستی است به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی شناخته شده  . پادکست چنل بی برای اولین در کشور ایران توانست در سال حضور خود را به رسمیت بشناساند .و به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی فعالیت خود را آغاز کرده و شروع به انتشار پادکست بکند .

از سال 2015 به بعد پادکست چنل بی توانست به مدت هر 3 هفته یک بار از خود یک اپیزود جدید وارد بازار بکند و در سایت های مختلف پادکست چنل بی به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی به انتشار برساند .

این اپیزود ها که هز 3 هفته بک بار در سایت پادکست چنل بی به انتشار می رسیدند . داستان یک ماجرای واقعی توسط یک رسانه بسیار معتبر برای کشور انگلیس بودند . که توسط افراد فعال سایت پادکست چنل بی ترجمه شده و با زبان فارسی در این سایت به انتشار می رسیدند .

کاربران با گوش کردن به این ماجراها هر سه هفته ای یک بار در سایت پادکست چنل بی به این سایت علاقه پیدا کردند . و این کار باعث شد تا در طول زمان سایت پادکست چنل بتواند کاربران بیشتری را چذب کند .

بر اساس گزارشاتی که برای سایت پادکست چنل بی درنظر گرفته شده است . گفته می شود از زمستان سال 1395 تا به حال سایت پادکست چنل بی توانسته با همکاری گروه سه نفره علی بندری به عنوان یک سایت خوب و حرفه ای به نظر برسد .

همچنین سایت پادکست چنل بی به عنوان یک سایت نمونه هر ساله مطالبی تکمیلی به پادکست های فارسی قبلی خود اضافه می کند . تا بتواند به کاربران تازه وارد در سایت پادکست چنل بی ثابت کند که سایت پادکست چنل بی به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی می تواند عملکرد داشته باشد .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

پادکست فارسی چنل‌بی

2 ــ پادکست بی پلاس :

پادکست بی پلاس را نیز می توان یکی از بهترین پادکست های فارسی معرفی کرد . که بازهم یک پادکست فارسی ساخته شده توسط علی بندری است . این پادکست فارسی محتوای بسیار متفاوتی نسبت به پادکست چنل بی دارد . و در طول متن های ضبط شده خود درباره کتاب های غیر داستانی صحبت می کند . پادکست بی پلاس با توجه به خلاصه کتاب های غیر داستانی که ارائه می دهند مانند پادکست چنل بی توانسته کاربران بسیاری به خود جذب کند . و به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی شناخته شود .

نکته جالب درباره پادکست بی پلاس نوع اپیزود های آن است . پادکست بی پلاس به گونه ای اپیزود های خود را کار کرده است .که مانند خواندن یک کتاب نباشند . بلکه در هدف ساخت این پادکست  فارسی بتوانند خلاصه ای کلی از یک کتاب غیر داستانی را ارائه بدهند .

تصور داشته باشید بسیاری از افراد هستند . که علاقه بسیاری به خواندن کتاب های مختلف و بادگیری مطالب این کتاب ها دارند . اما متاسفانه از وقت خواندن این کتاب ها حتی از وقت خواندن چکیده ای از این کتاب ها برخوردار نیسیتند . خوب در این شرایط مسلما گوش کردن این افراد به پادکست بی پلاس که در اپیزود های خود خلاصه ای از این کتاب ها را بیان می کند . می تواند بهترین راه حل را رقم بزند . به همین دلیل است .که پادکست بی پلاس توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی به شناخت مردم برساند .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

صفحه اصلی – فصل سوم

3 ــ پادکست رادیو مرز :

پادکست رادیو مرز نیز مانند پادکست چنل بی . پادکست بی پلاس که بیش از این به شما پیشنهاد کردیم به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی شناخته می شود . و موضوع اپیزود های خود صحبت کردن درباره فاصله ها قرار می دهد .

ممکن است شما با شنیدن اسم این پادکست فارسی یعنی یعنی پادکست رادیو مرز یا شنیدن موضوع اپیزود های این پادکست فارسی یعنی دلیل فاصله فکر کنید که پادکست رادیو مرز قسط به صحبت کردن درباره فاصله های کشوری ، فاصله های مرزی ، فاصله های اجتماعی دارد . در صورتی که موضوع اپیزود های پادکست رادیو مرز هزاران بار این صحبت ها تفاوت دارد .

پادکست رادیو مرز برای برای اپیزود های خود فاصله بین آدم ها قرار داده است . به صورتی که مرضیه رسولی سازنده پادکست رادیو مرز در این پادکست درباره مسائلی به صحبت می نشیند . که مردم تا به امروزه به دلایل آنها از هم فاصله گرفته اند . مسائلی که می تواند دلایلی بزرگی برای فاصله ادم ها را از یکدیگر توضیح بدهد . در واقع یکی از مهم ترین موضوع هایی که پادکست رادیو مرز به بازگو آن می پردازد دلایلی است که بخاطر آن دنیا های موجود از یکدیگر جدا شده اند .

موضوعاتی که پادکست رادیو مرز به بازگو و بیان آنها می پردازد . باعث شده تا پادکست رادیو مرز بتواند خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی به مردم معرفی کند .

تصور داشته باشید . شما با دنیای خود در اختلاف هستید . از آدم های دورور خود فاصله گرفته اید . اما مسلما دلیل این دوری این تنهایی را نمی دانید . و در همین حال پادکست رادیو مرز توانایی توضیح این دوری ، این فاصله ، این جدایی را به شما دارد .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

http://radiomarz.libsyn.com/

4 ــ پادکست کرن :

تا به اینجا درباره پادکست چنل بی ، پادکست بی پلاس و پادکست رادیو مرز که جز بهترین پادکست های فارسی معرفی می شوند . با شما صحبت کردیم . و حالا می خواهیم نه تنها یکی ار بهترین پادکست های فارسی بلکه یکی از حرفه ای ترین پادکست های فارسی را با نام پادکست کرن به شما معرفی بکنیم .

پادکست کرن به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی به دست بردیا دوستی ساخته شده است . و اپیزود های خود متفاوت از پادکست های دیگر مانند پادکسا چنل بی  یا پادکست بی پلاس ارائه داده است . به صورتی که این پادکست ها یک اهنگ یا یک قطعه از یک موسیقی ایرانی را ارائه می دهند و سپس شروع به بررسی و تحلیل این اهنگ و موسیقی می کنند .

تصور داشته باشید شما طرفدار موسیقی های ایرانی هستید . و به بررسی و تحلیل این موسیقی ها علاقه خاصی از خود نشان می دهید . سپس برای گوش کردن یکی از اپیزود های پادکست کرن یعنی یکی از بهترین پادکست های فارسی وقت خود را می گذارید .

در این پادکست ابتدا یک قطعه از یک موسیقی زیبا برای شما ارائه داده شده .و سپس حدود بیست دقیقه درباره این قطعه از موسیقی در این پادکست صحبت می شود . تا شما بتوانید از موسیقی های متفاوت اطلاعات متفاوت و بسیار کسب کنید .

پادکست کرن با توجه به تحلیل های زیبای بردیا دوستی توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی در جهان معرفی کند . و مردم از شنیدن اپیزود پادکست کرن به دلیل حرفه ای بودن آن تا به حد بالایی لذت می برند .

http://koron.podbean.com/

5 ــ پادکست پرگار :

پادکست پرگار به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی شناخته شده است . و یکی از معرف های پادکست پرگار شبکه فارسی بی بی سی است . که این پادکست فارسی را تا حد بالایی به تبلیغ می رساند .

پادکست پرگار ساخت داریوس کریمی است .و توسط میزبانی و زحمات بی وقفه همین شخص میز توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی به نمایش بگذارد . همانطور که می دانید داریوش کریمی شخص معروفی است که برنامه های ویژه خود توانسته باعث به وجود آوردن یک سرگرمی برای به دست آوردن اطلاعات مفید و به روز باشد . این فرد در هر برنامه خود معمولا دو با چند فرد را باهم روبه رو می کند . تا این افراد بتوانند با یکدیگر درباره انواع موضوعات مختلف مثل موضوعات سیاسی ، موضوعات دینی ، موضوعات عقیدتی و حتی موضوعات ادبی به صحبت بنشینند .

سپس صدای این افراد و کل اجرای برنامه توسط داریوش کریمی ضبط شده و به عنوان یک اپیزود در پادکست پرگار ارائه می شود . تا افرادی که نتوانستند این برنامه را در موصع خود مشاهده کنند . این اپیزود را گوش کرده . و از این پادکست بهترین استفاده را ببرند .

هنر و خلاقیتی که داریوش کریمی در برنامه های خود به نمایش می گذارد . باعث شده تا پادکست کرن بتواند به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی در بین مردم ایران شناخته شود . و کاربران زیادی را نسبت به خود جلب کند .

http://bbc.com

6 ــ پادکست رادیو دیو :

پادکست رادیو دیو یک نوع پادکست فارسی کاملا متفاوت از دیگر پادکست هاست که تا به حال به شما به عنوان بهترین پادکست های فارسی معرفی کردیم . یعنی برای اینکه بتوانید با پادکیت رادیو دیو آشنایی پیدا کنید . پادکست هایی مانند پادکست چنل بی ، پادکست بی پلاس ، پادکست رادیو مرز ، پادکست کرن و پادکست پرگار کلا فراموش کنید .

زیرا این پادکست رادیو دیو به عنوان یک مجله شنیداری بسیار عالی و بی نظیر شناخته می شود . که در اپیزود های خود به صحبت کردن درباره حوزه های فرهنگ ، هنر ، ادب ، علم و… می پردازد .

برای طراحی پادکست رادیو دیو به عنوان یک پادکست فارسی از خلاقیت بسیار خاصی بهره گرفته شده است . و سازنده این پادکست در هر اپیزود آن بر اساس تم مشخص آن روز خود به موسیقی های متفاوت و ادبیات متفاوت  در کنار یکدیگر اشاره می کند . تا بتوانند کاربران را با موضوعات مختلف خود جذب کند .

این پادکست ها به عنوان نمونه هایی برای نشان دادن فرهنگ و هنر ملت ایران هستند . و با توجه به اینکه کابران زیادی از این نوع پادکست فارسی با نام پادکست رادیو دیو استقبال فراوان کردند . می توان ای پادکست را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی در کسور ایران معرفی کرد .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

http://www.radiodeev.org

7 ــ پادکست استرینگ کست :

خیلی از واقعیت ها هستند که شما از آنها اطلاع ندارید . بسیاری از عجایب هستند که شما از آنها آگاهی ندارید . بسیاری اطلاعات هستند که می توانید با دانستن آنها زندگی بهتری برای خودتان رقم بزنید .

شاید شما از همان افرادی باشید که از خود تا به حال پرسیده اید آیا بابانوئل واقعیت دارد ؟

آیا قلب خانم ها بیشتر از قلب آقایان میزند ؟

آیا اختاپوس ها نسبت به انسان ها بیشتر است ؟

پاسخ این سوال های واقعا جیست ؟

خوب برای پاسخ به این سوال ها درواقع می توان گفت تنها کافی است شما یکی از کاربران یکی از بهترین پادکس های فارسی با نام پادکست استرینگ کست باشید . این پادکست محتواهایی بسیار عالی با اطلاعات به روز و جدید در اختیار کاربران خود قرار می دهد .

به جرئت می توانم بگویم شما هر گونه سوال علمی درباره هر چیزی داشته باشید می توانید پاسخ سوال خود را در یکی از اپیزور های پادکست استرینگ کست پیدا کنید . زیرا پادکست استرینگ کست به عنوان یک پادکست فارسی در اپیزود های خود به صحبت کردن درباره موضوعات علمی می پردازد .و سعی می کند تا برای پاسخ دهی به این سوال ها چالش های فراوان ایجاد کند .

پادکست استرینگ کست توانسته با استراتژی های جدید و به روز خود کاربران فراوانی را نسبت به دیگر پادکست های فارسی به خود جذب کند . و علاوه بر این که یکی از بهترین پادکست های فارسی به شمار می رود . بلکه توانسته خود را به عنوان یکی از پرکاربرد ترین پادکست های کسور ایران معرفی کند .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

http://stringcast.ir/donate.php

8 ــ پادکست رادیو جولون :

تا به اینجا مقاله پادکس های فارسی به شما معرفی کردیم . که هر کدام از آنها در یک حوزه خاص مشغول به فعالیت بودند . و به عنوان بهترین پادکست های فارسی شناخته می شدند . اما پادکست رادیو چولون یک پادکست بسیار نشاط آور و جذاب است . که فعالیت خود را برای کاربران در حوزه سفر قرار می دهد .

تصور داشته باشید . شما با پادکست های فارسی فراوانی که اپیزود با موضوعاتی مانند دانستنی ها ، موسیقی ، برنامه های محاصبه و یا کتاب های غیر داستانی ارائه می دادند . اما پادکست رادیو جولون توانسته حوزه صحبت های خود را در هر اپیزود سفر قرار بدهد . تصور داشته باشید . شما با کاربر این پادکست فارسی بودن می توانید . همراه با افراد مختلف سفر کنید .و از شهر های گوناگون در تصورات خود به همراه صحبت های دلنشین پادکست رادیو جولون سفر کنید .

درست است که پادکست رادیو جولون از اپیزود های بسیار زیاد و مختلفی برخوردار است . اما در نهایت مقصد تمامی این اپیزود ها به هدف اصلی پادکست رادیو جولون یعنی مسافرت است .

این پادکست توانسته از طریق آشنا کردن مردم مختلف با شهر های مختلف کاربران بسیاری را جذب کند .و خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی در کشور ایران به معرفی برساند .

تصور داشته باشید شما فردی هستید که به سفر کردن . و دیدن شهرهای مختلف خیلی علاقه دارید . اما به دلایل مختلف کانند نداشتن وقت کافی ، هزینه بالای سفر و… نمی توانید سفر کنید . اما می توانید با استفاده از یک پادکست فارسی مانند پادکست رادیو جولون از شهر های مختلف دیدن کنید .

به صورتی که گویا واقعا در این شهر وجود دارید .و در حال بازدید از آن شهر هستید . مسلما شما نیز مانند من به همین دلیل از کاربران وفادار پادکست رادیو جولون خواهید بود .

پادکست سفر رادیو جولون

9 ــ رادیو دست نوشته :

رادیو دست نوشته را مانند یک سری از پادکست های فارسی خاص  علاوه بر اینکه یکی از بهترین پادکست های فارسی است . به عنوان یکی از حرفه ای ترین و کاربردی ترین پادکست های کشور ایران نیز شناخته شده است . تا حدی که توانسته کاربرد بالای خود را در حرفه موسیقی با مقدار بالا نشان داده و کاربران زیادی را به خود جذب کند .

این پادکست برای کارایی خود و موسیقی های هر اپیزود به موسیقی های چهل سال پیش تا امروز می پردازد . تصور داشته باشید سما فردی علاقه مند به موسیقی هستید . ولی اسم اهنگ های مورد علاقه خود یا جملات قدیمی اما معروف قدیمی خود را نمی دانید . در این حالت مسلما می توانید با استفاده از پادکست دست نوشته این آهنگ ها یا جملات را پیدا کنید . و از آنها استفاده کنید .

امروزه بخشی از زندگی هر فرد به موسیقی متصل است . گره ای بین موسیقی و زندگی هر فرد وجود دارد . به همین دلیل است که پادکست دیت نوشته توانسته با انتخاب حوزه کاری خود در این زمینه خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی نشان بدهد .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

http://castbox.fm/channel/

10 ــ پادکست فردوسی خوانی :

خیلی از افراد هستند که مطالعه شاهنامه را از هر چیزی بیشتر در زندگی خود دوست می دارند . حتی شاید شما نیز جز این دسته از افراد باشید . و خواندن شاهنامه را به حد بالایی دوست داشته باشید . تا جایی که آن را جز کارهای روزانه خود قرار داده باشید .

خوب اگر واقعا شما اینگونه فردی هستید . بهترین پیشنهادی که می توانم به شما بکنم استفاده از پادکست فردوسی خوانی است . شما می توانید با استفاده از پادکست فردوسی خوانی در این اپیزود ها داستان هایی را از خوشنگ ، طهمورث ، جمشید ، ضحاک ، فربدون ، کاوه و… گوش کنید .

این پادکست توانسته با اعمال این ویژگی عالی و بی نظیر خود برای اجرای اپیزود ها خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی قرار بدهد .

تصور داشته باشید شما یکی از طرفدار های محکم شاهنامه خوانی هستید . اما به دلیل وقت کم نمی توانید این کار را انجام دهید ، یا کتاب شاهنامه را در دسترس ندارید یا حتی علاقه به خواندن شاهنامه ندارید بلکه علاقه به شنیدن داستان های شاهنامه دارید . در هر صورت به پادکست فردوسی خوانی سر می زنید . و اپیزود هایی در باره داستان رستم و سهراب ، رستم و اسفندیار و… گوش می دهید . و از گوش دادن آنها نهایت لذت خود را می برید .

http://readingferdowsi.com/

11 ــ رادیو دال :

رادیو دال یکی از پادکست هایی هست که مانند پادکست رادیو جولون در حوزه هایی مانند سفر صحبت می کند . اما این تفاوت کوچک که در این پادکست موضوع اصلی مهاجرت نام گرفته است .

برای مثال این پادکست فارسی در اپیزود های خود درباره افرادی به صحبت می نشیند .که از یک کشور به کشوری دیگر مهاجرت کرده اند .

در بیشتر گفتوگو های این اپیزود ها در پادکست دال موضوعاتی همچون نوع مهاجرت ، چگئنگی تحصیل کردن این افراد ، تجربیاتی که این افراد از زندگی خود به دست می آورند . توضیحات حتی جزئی از زندگی این افراد ، مطالب مورد نیاز برای افرادی که علاقه به مهاجرت دارند . و نمی دانند چگونه باید این کار را انجام بدهند . صحبت می شود .

تصور داشته باشید شما فردی هستید که قسط به مهاجرت دارید اما نمی دانید چگونه باید یک مهاجرت مفید را برای خود رقم بزنید . مسلما در این صورت یک پادکست مفید مثل پادکست رادیو دال می تواند برای شما بهترین گزینه باشد . تا بتوانید بهترین مهاجرت را داشته باشید .

خوب با توجه به این توضیحات باید خودتان متوجه شده باشید که این پادکست به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی شناخته شده است .و با اطلاعات عالی خود توانسته کاربران فراوانی را جذب کند .

http://radiodaal.ir

12 ــ پادکست دایجست :

پادکست دایجست به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی و همچنین یکی از متفاوت ترین پادکست های فارسی شناخته می شود . همانطور که می دانید . تمامی پادکست هایی که تا به حال برای شما توضیح دادیم. کارکرد خود را در حوزه های خاصی می دانستند . برای مثال هر کدام از آنها ممکن است در حوزه هایی مانند کتاب های غیر داستانی ، سفر ، مهاجرت و… صحبت کنند .

اما پادکست دایجست برخلاف این پادکست های فارسی یک موضوع تنها را دنبال نمی کند . بلکه از موضوعات بسیار متفاوتی برای صحبت های خود استفاده می کند . برای مثال ممکن است .از موضوعاتی همچون تاریخ ، موضوعات اجتماعی ، سیاست و… برای بررسی در پادکست های خود استفاده کند .

در اپیزود های این پادکست سعی شده است . تا کوضوعاتی که با سختی فراوان و پیچیده بیان در کتاب های مختلف و منابع مختلف بیان شده اند . حالا با زبانی ساده و قابل فهم بیان شوند . تا کاربران کیفیت این اپیزود ها را درک کنند .و نسبت به آنها علاقه نشان بدهند .

تصور داشته باشید . شما به یکی از اپیزود های پادکست دایجست گوش می کنید . ممکن است در این پادکست درباره چگونگی شکل گیری داعش ، قاعده های داعش ، بودجه بندی کشور ، دنیای گیاه خواری و… صحبت شود . تمامی این موضوعات ، موضوع های متفاوت و جالبی هستند که دانستن آنها برای شما ممکن است جالب باشد . و همچنین برای زندگی شما مفید باشد .

صفحه نخست

13 ــ پادکست آلبوم :

همانطور که می دانید بسیاری از افراد هستند که علاقه بسیار زیادی به آلبوم های موسیقی دارند . زیرا هر آلبوم تشکیل شده از یک داستان خاص و یک هویت منحصر به فرد است .

و حالا پادکستی وجود دارد که توانسته با صحبت کردن درباره داستان هر آلبوم موسیقی ، صحبت کردن درباره هویت هر آلبوم موسیقی ،و هویت سازنده این آلبوم های موسیقی خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی قرار بدهد .

تصور داشته باشید از نمونه آلبوم های موسیقی که که این پادکست به صحبت درباره آنها با مخاطبین خود پرداخته است . می توان به آلبوم های موسیقی پلکانی به سوی بهشت که ساخته از گروه لد زپلین هستد و داستان آلبوم موسیقی گروه ایگز و داستان ساخت آلبوم موسیقی هتل کالیفرنیا و… اشاره کرد . این ها نمونه هایی از کار اپیزود های این پادکست هستند که توانسته کاربران زیادی را به سوی جذب کند .و در نهایت خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی به مردم و مخاطبین خود معرفی کند .

http://www.albumpod.com/

14 ــ رادیو پرچم سفید :

تا به حال شده به جنگ هایی که در دنیا رخ داده اند فکر کنید . به تاریخ این جنگ ها ، به وقایعی که در این جنگ ها اتفاق افتاده است ، به داستان های چگونگی به وجود آمدن این جنگ ها فکر کنید .مطمن هستم جواب شما نیز مانند بسیاری از افراد و خود من بله هست و حتی ممکن است شما از افرادی باشید . که حتی به دانستن تاریخ و چگونگی داستان این جنگ ها علاقه خاص دارید .

حال تصور داشته باشید . پادکستی وجود داشته باشد که در اپیزود های خود به صحبت کردن و بیان این داستان ها و تمامی جنگ های اتفاق افتاده می پردازد . مدیریت این پادکست بر عهده احسان طریقت است .و نام پادکست را به دلیل موضوعاتی که در اپیزود های خود به آن می پردلزد پرچم سفید نهاده است . تصور داشته باشید پرچم سفید نمادی است که درس گرفتن از جنگ را بیان می کند .و برای پایان دادن به یک جنگ یا حتی تمامی جنگ های موجود امید می دهد . به همین دلیل است .که اسم پرچم سفید برای این پادکست انتخاب شده است .

برای مثال از نمونه جنگ هایی که در اپیزود های این پادکست داستانشان بیان شده است . می توان به جنگ نبرد مسکو یا همان نبرد ارتش ها برمی خیزند ، یا داستان جنگ پرل هاربر یا همان جنگ از یک مکان تا یک اتفاق اشاره کرد .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

http://www.whiteflagpodcast.com

15 پادکست ساگا :

پادکست ساگا یک پادکست دوست داشتنی و متفاوت است که در اپیزود های خود به بیان افسانه ها و اسطوره ها پرداخته است . اما نکته جالب این پادکست بیان این افسانه از طریق گوینده های هر اپیزود به صورت امروزی و زبان امروزی است . توجه داشته باشید . شاید شما به عنوان یک کاربر با بسیاری از این داستان ها که پادکست ساگا به بیان آنها پرداخته است آشنا باشید . اما به صورت حتم به شما می گویم که بسیاری از این داستان ها هستند . که شما برای اولین بار است با آنها آشنا می شوید .و تا به حال آنها را نشنیده اید .

درواقع صحبت هایی که اپیزود های این پادکست بیان می کند را می توان حرف هایی برای افزایش آگاهی مردم میبت به گذشته و همچنین نسبته داستان های متغیر در دنیا دانست .

این مزیت پادکست ساگا که افسانه های جالب ، لذت بخش و زیبا را با زبان امروزی و قابل فهم برای کاربران خود ادامه می دهد . باعث شده است تا این پادکست بتواند با اپیزود های زیبای خود جز بهترین پادکست ها فارسی قرار بگیرد .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

روایت‌های کهن؛ خوانشی نو

16 ــ  پادکست پاراگراف :

پادکست پاراگراف مانند یکی دوتا از دیگر پادکست های فارسی که تا به حال به شما معرفی کردم جز بهترین پادکست های فارسی است . که به بیان داستان هایی درباره حکومت های مختلف در دنیا و ایران ، اشخاص های خاص .و دوره های خاص تاریخ که افراد زیادی مشتاق به بررسی آنها هستند می پردازد . تا بتواند در اپیزود های خود داستان های جالب و زیبایی با عناوینی مثل تمدن دره سند ، اسکندر مقدونی ، داستان روم ، انقلاب کشاورزی ، داستان روم و… اشاره کند .

تصور داشته باشید شما شخصی هستید که به تاریخ و تمدن علاقه بسیار بالایی دارید . اما وقت این را ندارید که به دنبال این بگردید که چه کسی چه شخصیتی داست ؟ حکومت ها چگونه اداره می شدند ؟  در دوره های خاص تاریخ چه اتفاقاتی افتاده است ؟ به همین دلیل می توانید با استفاده از پادکست پاراگراف به تمامی سوالات خود پاسخ بدهید .و درباره همه چیز از گذشته تا کنون اطلاعات خود را بالا ببرید .

http://paragraph.podbean.com

17 ــ پادکست رادیو آفساید :

همانطور که می دانید افراد زیادی هستند که مسائل ورزشی ، مسابقه ها ، رشته های ورزشی و هر چیزی مربوز به ورزش علاقه دارند . حتی ممکن است شما نیز مانند بسیاری از مردم جز این افراد باشید .

حتی ممکن است تا به حال این سوال را از خود پرسیده باشید . که پرا پادکستی وجود ندارد که مسائل ورزشی را بیان کند . یا درباره مسابقات ورزشی به بررسی بپردازد .

خوب مسلما در جواب این سوال می توانم بگویم نه تنها اینگونه پادکستی وجود دارد . بلکه این پادکست جز بهترین پادکست های فارسی با نام پادکست رادیو آفساید ارائه شده است .

این پادکست در اپیزود های خود به بیان مسائل ورزشی و صحبت کردن درباره مسابقات ورزشی می پردازد . به خصوص بیشتر موضوعات ورزشی این پادکست درباره ورزش فوتبال ارائه شده است . زیرا فوتبال نسبت به ورزش های دیگر از طرفداران بسیار بیشتری برخوردار است .

تصور داشته باشید شما یکی از طرفداران ورزش فوتبال هستید . و برای تماشای این ورزش نمی توانید خود را به مسابقه برسانید ، یا علاقه بسیار زیادی به توضیخات درباره لیگ های مختلف کشوری های مختلف دارید . اما منبع مناسبی برای این لیگ ها پیدا نمی کنید .

خوب در نهایت می توانم به شما بگویم پادکست آفساید می تواند به علاقه شما در این پاره پاسخ داده .و بهترین گزارش را از مسابقات مختلف یا لیگ های ورزشی در کشور های مختلف ارائه بدهد .

درواقع این پادکست فارسی توانسته با این کار برای خود کاربران بسیاری را جذب کند . چه بسیار که بیشتر مخاطبان این پادکست را آقایانی تشکیل می دهند که علاقه بسیار زیادی به فوتبال و ورزش دارند .

صفحه نخست

18 ــ پادکست یووری :

آیا می دانید دنیای انیمه و کمیک چیست ؟ آیا تا به حال دنیای انیمه و کمیک در ایران مشاهده کرده اید ؟ آیا جز طرفداران این دمیا ها هستید ؟

خوب مسلما می توانم بگویم دنیای انیمه و کمیک با اینکه از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است . اما تا به حال این مورد را مشاهده نکرده بودیم و بهتر می توان گفت تا به امروزه این دنیا نتوانسته بود در کشور ایران یک پادکست تخصصی به خودش اراده بدهد .

پادکستی که درباره دنیای انیمه و کمیک تنها صحبت کند . و اتفاقات متفاوت این دنیا را بیان کند . اما مدتی است که پادکست یورری به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی این حوزه را برای اپیزود های خود قرار داده .و شروع به صحبت کردن درباره دنیای انیمه و کمیک کرده است .

اگز شما از طرفداران دنیای انیمه و کمیک هستید مطمن هستن که علاقه بسیار خاصی به این پادکست نشان خواهید داد . و می توانید از آن بهترین استفاده را کنید .

مزیت مهم این پادکست که توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی قرار بدهد دقیقا انتخاب یک موضوع متفاوت برای ارائه است

 

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

http://shenoto.com

بهترین پادکست های انگلیسی :

از بهترین پادکست های انگلیسی می توان مواردی همچون MASTERS OF SCALE   رو برای شما پیشنهاد کرد . اما موازد بیشتری برای نمونه های بهترین پادکست های انگلیسی در بخش زیر برای شما ارائه داده ایم :

 • پادکست MASTERS OF SCALE :

این پادکست به جرئت می توان گفت یکی از بهترین پادکست های انگلیسی است . که در اپیزود های خود به صحبت کردن درباره موضوعات کارآفرینی می پردازد . اگر شما به دنبال شغلی جدید هستید . اما نمی دانید باید چه شغلی را برای خودتان انتخاب کنید . اگر می خواهید اطلاعات جدیدی در حوزه کارآفرینی به دست بیاورید . به جرئت می توانم بگویم این پادکست به عنوان یکی از بهترین پادکست های انگلیسی می تواند برای شما کارآیی بالایی داشته باشد . همچنین استفاده از این پادکست رو به دلیل بیان عالی گوینده آن در این زمینه برای همه شما عزیزان واجب می دانم .

http://tehranpodcast.ir

 • پادکست THE PITCH :

این پادکست نیز مانند پادکست قبلی که به شما ارائه دادم . یکی از بهترین پادکست های موجود در اپ پادکست ها است . که می توانم آن را یکی از بهترین پادکست های انگلیسی نیز معرفی کنم . این پادکست اطلاعات بسیار جالبی را درباره استار تاپ ها ارائه می دهد . که مطمن هستم اگر شما به استار تاپ ها علاثه داشته باشید . این پادکست می توانید نقش بزرگی در زندگی شما ایجاد کند . من خودم از این پادکست به شخصه استفاده کرده ان و بسیار هم از استفاده آن راضی هستم . زیرا توانسته اطلاعات متفاوت و زیادی را درباره استار تاپ های واقعی برای سرمایه گذاران به من بدهد . مطمن هستم که شما هم با گوش کردن به آن راضی خواهید بود .

http://podcasts.apple.com

 • پادکست WORK LIFE WITH ADAM GRANT :

ایا تا به حال علاقه داشته اید . با استفاده از یک پادکست انگلیسی به اطلاعاتی مانند اطلاعات روانشناسی ، احتماعی ، شناختی ، کسب و کار ، زندگی شخصی  ، زندگی اجتماعی و… پی ببرید . ایا ممکن است شما هم جز افرادی باشید که از این پادکست به هدف اطلاع پیدا کردن از این اطلاعات استفاده کنید ؟

خوب نمی دانم جواب سوال من خیر است یا بله . اما در هر صورت می توانم بگویم تمامی مردن بدون استثناء نیاز دارند تا اطلاعات و آگاهی هایی برای مسائل روانشناختی ، دوانشناسی ، کسب و کار ، زندگی شخصی ، اجتماعی و… پیدا کنند . چه بسا کسانی هستند که به دلیل اطلاعات کافی نداشتن و آگاهی نداشتن نسبت به این مسائل اشتباهات بزرگی در زندگی خود می کنند . به همین دلیل پیشنهاد می کنم . تمامی شما از این پادکست . که به عنوان یکی از بهترین پادکست های انگلیسی شناخته شده است . برای آگاهی از مسائل متفاوت برای زندگی شخصی خود و آگاهی نسبت به مسائلی که گفته شد . استفاده کنید .

من خودم از این پادکست استفاده کرده ام و به جرئت می توانم بگویم اطلاعاتی که این پادکست در اپیزود های خود در اختیار شما قرار می دهد . بی نهایت عالی و بی نظیر هستند .

http://www.ted.com

 

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

مزایای استفاده از پادکست :

 

 • هموپوشانی مخاطبان خاص :

هنگامی که تلویزیون برای اولین بار به بازار ارائه شد همه می گفتند که رادیو از بازار خارج خواهد شد . و تاریخچه وجود او از بین خواهد رفت اما این اتفاق نیفتاد . درست است که سطح درصد آن در شبکه های اجتماعی کمتر شد . اما بازهم از بین نرفت . زیرا هر رسانه ای برای وجود خودش مخاطبان خاص خودش را دارد . تصور داشته باشید مردم تصویر و فیلم را نمی توانند در رسانه ای به غیر از تلویزیون تماشا کنند . زیرا تلویزیون یک رسانه دیداری است و توانایی ارتباط با مدیای مربوط با خودش را دارد .

ولی رادیو توانایی ارتباط با مدیای صوت را دارد .و امروزه برنامه جدیدی به وجود آمده است .که آن هم نیز توانایی برقراری ارتباط با مدیای صوت را دارد . و مسلما این برنامه پادکست است . پادکست می تواند به همراهان خود برای گوش سپردن به اپیزود ها این اجازه را بدهد که چند وظیفه ای باشند . در هنگام ورزش به اپیزود ها گوش بدهند . در هنگام کار گوش بدهند . در هنگام رفت و آمد و زمان هایی که مخاطبان وقت این را ندارند .که از کتاب و تلفن خودشان استفاده کنند . گوش فرا دادن به پادکست راهی برای نجات زمان آنها می شود .

 

 • ایجاد رابطه نزدیک :

توجه داشته باشید ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید . که از اپ پادکست برای ساخت پادکست های خود استفاده می کنید . خوب در این صورت می توان گفت این بهترین کار است . زیرا رسانه های دیگر آنلاین مثل اینستاگرام که مکتوب هستند یا رسانه آفلاین مثل کتاب نوشتن که باز هم مکتوب هستند . نمی توانند احساسات شما را ، لحن صحبت کردن شما را ، بیا شما را به شنوده برسانند . و باعث ایجاد ارتباط بین شما و شنونده بشوند . اما پادکست توانایی ایجاد ارتباط نزدیک بین شما و شنوده را دارد .

تصور داشته باشید شما از پادکست استفاده کنید . در این صورت عواطف ، لهجه ، لحن ، گویش . بیان شما در صحبت کردنتان همراه با جذابیت صدای شما به شنوده انتقال پیدا می کند . و مطمن هستم که بسیار بیشتر روی تاثیر می گذارد . تا جایی که او می تواند با گفته شما ارتباط بسیار نزدیکی بر قرار کند .

 

 • برجسته سازی توانایی ها :

برای مثال ممکن است شما بخواهید محصوا=لی را به فروش برسانید . خوب مطمن هستم که یکی از بهترین راه های فروش محصول مشاوره ذاذن به خریدار و مردم در زمینه خرید محصول است . یعنی شما فواید و مضرات این محصول را در مشاوره بیان می کنید . و آن فرد تصمیم می گیرد . که آیا این محصول را از شما خریداری کند . یا نه .

مشاوره در زمینه فروش محصول باعث می شود تا مخاطب برای خرید به شما و محصول شما اعتماد پیدا کند . اما اگر شما از افرادی نیستید که بتوانید مشاوره حضوری در اختیار مخاطبان خود قرار بدهید خوب مسلما می توانید از پادکست برای ضبط و نشر مشاوره خود استفاده کنید .

یا اگر شما از آن دسته افراد موفق هستید . که برای مردم سمینار ها و کنفرانس های متنوع و متعدد می گذارید . می توانید این سمینار ها و کنفرانس ها را به صورت پادکست ضبط کنید تا آنها را در اختیار افراد و کاربرانی قرار بدهید . که نتوانسته اند در سمینار یا کنفرانش شما مشارکت داشته باشند .

به این دو مثال توجه کنید . خوب مسلم است که پادکست می تواند به برجستگی توانایی های شما تا حد بالایی کمک کند . و باعث پیشرفت شما در دنیای کسب و کار شود .

 

 • تبلیغات برای کسب درآمد :

اگر شما بتوانید بعد از اینکه پادکست را تولید کردید و نشر دادید مخاطبان بسیاری جذب کنید . مطمن باشید می توانید از این راه برای کسب درآمد استفاده کنید .

تصور داشته باشید درست مانند برنامه اینستاگرام است . که افراد فالوور های بسیار زیاد جذب می کنند . و پس از اینکه فالوور های بالا جذب کردند . با نشر تبلیغات افراد دیگر از آنها هزینه دریافت می کنند .و از این راه کسب درآمد می کنند .

در پادکست نیز دقیقا به همین شیوه است شما هنگامی که از فالوور های بالا برخوردار باشید . می توانید از طریق تبلیغات در پادکست خود یا حتی از طریق فروش پادکست های خود کسب درآمد بالایی داشته باشید .

 

 • پاسخ به بازخورد ها :

هنگامی که شما یک پادکست را برای مردم به اشتراک می گذارید مخاطبان شما می توانند نسبت به این پادکست بازخورد های متنوع بدهند . و اگر شما نسبت به این پازخورد ها بتوانید پاسخ دهی داشته باشید بدون هیچگونه شکی می توانم بگویم یک رابطه بسیار عالی و منحصر به فرد بین شما و مخاطبان شما پدید خواهد آمد .

زیرا در پادکست شما بازهم باید پاسخ دهی خود را به صورت یک پادکست دیگر و به عنوان یک فایل صوتی ارسال کنید . و این کاملا با روش های متنوع و همیشگی یعنی ارسال ایمیل ، نوشتار و متن متفوت است . و باعث ایجاد صمیمیت بین شما و مخاطبانتان می شود .

 

 

 

رایگان نه !!!!

هنگامی که شما یک محتوای عالی برای ایجاد پادکست در اختیار دارید . آن را به صورت رایگان در اختیار مخاطبا خود قرار ندهید . خوب منظورم از رایگان صرفا پرداخت هزینه نیست . بلکه شما می توانید در ازای دریافت پادکست خود بخواهید . تا مخاطبان مواردی مثل ایمیل خودشان ، شماره همراه خودشان ، آدرس شبکه های اجتماعی خودشان مثل اینستاگرام را در اختیار شما قرار بدهند .

شاید از خود بپرسید خوب داشتن این ها اصلا چه فایده ای به حال من خواهد داشت . اما این کاملا اشتباه است . زیرا دریافت این اطلاعات می تواند مدت زمان ارتباط شما با مخاطبتان را بیشتر کند . به خصوص اگر زمانی بخواهید از طریق شبکه های اجتماعی محصول یا خدماتی را به تبلیغ برسانید می توانید از اطلاعاتی که از طریق اپ پادکست دریافت کردید . استفاده کنید.

برای مثال تصور داشته باشید. می خواهید محصولات خود را از طریق تبلیغات در ایمیل به فروش برسانید . در این حالت مطمن هستم که ایمیل هایی که از طریق اپ پادکست به دست آوردید . می تواند .کمک بزرگی به شما کند .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

تفاوت های پادکست و رادیو :

از تفاوت های پادکست و رادیو در این قسمت به 5 مورد اشاره می کنیم . اما توجه داشته باشید در این قسمت تفاوت های پادکست و رادیو را تنها برای آگاهی بیشتر شما بیان می کنیم در صورتی که در ظاهر رادیو و پادکست کاملا به یکدیگر شباهت دارند . و تنها تفاوت آنها دسترسی به آنهاست .

اما در این قسمت برای بیان تفاوت های پادکست و رادیو به جزئیتات توجه خواهیم داشت .

 

تفاوت های پادکست و رادیو :

 • تفاوت های پادکست و رادیو ( 1 )

یکی از تفاوت های پادکس و رادیو روش push technology است . این روش برای جذب مخاطب تاثیر دارد . توجه داشته باشید به عنوان یکی از تفاوت های پادکست و رادیو این روش قدرت انتخابی کمتری را در اختیار مخاطب برای محصولی که می خواهد از طریق برنامه دریافت کند . قرار می دهد . مثلا اگر شما یک کاربر برای رادیو باشید . این روش برای شما به کار رفته و شما نمی توانید انتخاب های گسترده ای برای انتخاب شبکه ای که می خواهید گوش کنید . یا محصولی که می خواهید داشته باشید .

اما در پادکست روش pull technology به کار رفته و باعث یکی از بزرگ ترین تفاوت های پادکست با رادیو شده است . این روش به عنوان یکی از تفاوت های پادکست و رادیو می تواند قدرت بسیار زیادی برای انتخاب مخاطبان قرار بدهد . یعنی اگر شما مخاطب پادکست باشید . این روش به شما گسترده بزرگی از انتخاب را ارائه داده است . و شما می توانید به صورت شخصی سازی محصول مورد نظر خود را دریافت کنید . در صورتی که ئر رادیو محصولات ارائه شده برای عموم هستند . و شما شخصا توانایی انتخاب در آنها را ندارید .

هنگامی که از پادکست استفاده کنید خودتان نیز به این مورد در بین تفاوت های پادکست و رادیو پی خواهید برد . و من اگر این مورد را برای بیان تفاوت های پادکست و رادیو بیان کردم تنها برای اطلاعات بیشتر شما بوده است . در صورتی که مطمن هستم . شما خودتان به صورت واضح به این مورد از تفاوت های پادکست و رادیو پی می بردید .

 

 • تفاوت های پادکست و رادیو ( 2 ) :

درست است که تفاوت های پادکست و رادیو خیلی هستند و من نمی توانم تمامی تفاوت های پادکست و رادیو را برای شما بیان کنم . اما می توانم به عنوان یکی از بزرگ ترین تفاوت های پادکست و رادیو به شما امکانات شنیدن را بگویم . در رادیو شما نمی توانید فایل های صوتی که گوش می دهید  جلو یا عقب کنید . درواقع می توان گفت یکی از بزرگ ترین تفاوت های پادکست و رادیو همین است . که شما در رادیو تنها گوش می کنید . حتی اگر نفهمید که چه چیزی بیان شد نمی توانید آن را جلو یا عقب کنید . اما در پادکست شما هر زمان که بخواهید می توانید فایل صوتی را جلو و عقب کنید . یعنی شما در پادکست از امکانات پخش برخوردار هستید. .

البته شاید به خودتان بگویید در رادیو اینترنتی شاید این مزیت پادکست وجود داشته باشد و این یکی از تفاوت های پادکست و رادیو اینترنتی به حساب نیاید . اما به جرئت می توانم بگویم در هر صورتی با هر رادیویی این یکی از تفاوت های پادکست و رادیو است .

 

 • تفاوت های پادکست و رادیو (3 )

یکی از واضح ترین تفاوت های پادکست با رادیو دستگاه های پخش است . توجه داشته باشید هنگامی که شما می خواهید از پادکست استفاده کنید . لزوما نیازی به دستگاه های کامپیوتری ندارید . و می توانید از اپ پادکست بر روی دستگاه های غیر رایانه ای نیز استفاده کنید . اما رادیو اینطور نیست .

در واقع می توان گفت پادکست ها به عنوان یک دستگاه پخش موسیقی به حساب می آیند که می توان آنها را حمل کرد در نتیجه به یکی دیگر از تفاوت های پادکست و رادیو خواهیم رسید . و مطمنا آن زمان و مکان گوش کردن به پادکست است که می تواند به دلخواه مخاطب عمل کند .

یعنی شما در هر جا و در هر زمان که بخواهید از پادکست خود استفاده می کنید . و فایل های مورد علاقه خود را گوش می دهید . اما در رادیو اینطور نیست . و این به عنوان یکی از بزرگ ترین تفاوت های پادکست با رادیو شناخته شده است .

همچنین یکی دیگر از تفاوت های پادکست و رادیو شبکه های ارتباطی است . توجه داشته باشید رادیو برای پخش فایل های خود همیشه به شبکه های رادیویی نیاز دارد . اما در پادکست اینگونه نیست . شما پس از اینکه پادکست را به صورت آنلاین و از طریق اینترنت به عنوان یک شبکه ارتباطی دریافت کنید . دیگر نیازی به اینترنت برای هر بار گوش کردن آن ندارید . و تا آخر عمر شما این پادکست بدون نیاز به هیچگونه شبکه ارتباطی در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

 • تفاوت های پادکست و رادیو ( 4 )

یکی دیگر از بزرگ ترین تفاوت های پادکست و رادیو به عنوان یکی از تفاوت های پادکست و رادیو وب گاهی است که پادکست مورد استفاده قرار می گیرد . توجه داشته باشید . در پادکست شما نیازی به یک وب گاههای مختلف برای اینکه به محتویات مختلف بخواهید دسترسی پیدا کنید ندارید . اما در رادیو اینگونه نیست و شما به شبکه های وب گاهی مختلفی برای دسترسی به اطلاعات نیاز دارید .

خوب در این صورت می توان گفت یکی از تفاوت های پادکست و رادیو دقیقا نوع نرم افزار است . در اپ پادکست شما می توانید با تنظیم نرم افزار و اضافه کردن نشانی پادکست به صورت اتوماتیک وار از آن استفاده کنید . اما در رادیو به هیچ وجه این ویژگی وجود ندارد .

 

 • تفاوت های پادکست و رادیو ( 5 ) :

به عنوان آخرین مورد از تفاوت های پادکست و رادیو می توان به روز رسانی اطلاعات را به شما معرفی کنم . در پادکست در هر ثانیه ، در هر لحظه اطلاعات در حال به روز رسانی از طریق سازنده های پادکست هستند . اما در رادیو اینگونه نیست . و اطلاعات از هر بار اجرای برنامه تا بار دیگر اجرای همان برنامه در یک شبکه به روز رسانی می شود .

یکی دیگر از تفاوت های پادکست و رادیو نیز در اختیار قرار دادن لیست محسوب می شود . تصور داشته باشید . شما هنگامی که اپ پادکست را نصب می کنید . همانطور که گفته شد لیستی از تمامی پادکست های موجود برای استفاده به شما داده می شود . اما هیچگاه در رادیو لیستی برای برنامه هایی که در شبکه های مختلف اجرا خواهند شد به شما داده نمی شود . به همین دلیل این موضوع به عنوان یکی از اصلی ترین تفاوت های پادکست و رادیو محسوب می شود .

توجه داشته باشید در این مطلب من نتوانستم تمامی تفاوت های پادکست و رادیو را برای شما بیان کنم . اما مطمن هستم شما خودتان پس از گوش کردن به پادکست به تمامی تفاوت های پادکست و رادیو پی خواهید برد .

در اینجا هدف بد جلوه دادن رادیو نبوده و نیست بلکه می گوییم هر رسانه مشتری های خاص خودش را دارد . اما پادکست امروزه توانسته ویژگی های بهتری نسبت به رادیو از خود ارائه بدهد . و ما نیز تنها هدف از ارائه تفاوت های پادکست و رادیو را داشتیم .

 

تولید پادکست :

 

چگونه تولید پادکست کنیم :

قبل از اینکه بخواهیم توضیح دهیم که چگونه باید تولید پادکست کرد . بهتر است توضیح بدهم که برای تولید پادکست بهتر است از چه محتوایی استفاده کنیم . زیرا تولید پادکست های خوب باید از مطالبی تشکیل شوند که بتوانند در موتور جستوجو از جایگاه خوبی برخوردار بشوند . در غیر این صورت پادکست به عنوان یک پادکست ارزشمند شناخته نمی شود . و تولید پادکست کاملا بیهوده است .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

چگونه محتوای خوب برای تولید پادکست بسازیم ؟

 • از مطالب دسته اول و غیر کپی استفاده کنیم .

برای تولید پادکست بهتر است از مطالبی استفاده کنیم . که جز مطالب دست اول باشند . همچنین مانند مقالاتی که در گوگل نوشته می شوند . مطالبی که برای تولید پادکست نیز به کار می روند باید مطالبی باشند . که جز محتوای غیر کپی به حساب بیایند و منحصر به فرد باشند . زیرا در غیر این صورت ممکن است هزاران پادکست دیگر وجود داشته باشد . که این مطالب را برای تولید پادکست ارائه داده باشد . و باعث بی ارزش جلوه دادن و تکراری جلوه دادن تولید پادکست شما شود . در این صورت شما نمی توانید مخاطبین و کاربران زیادی را برای پادکست خود جذب کنید . و همانطور که گفتم در نهایت زحمات شما با انتخاب مطالب نادرست برای تولید پادکست هدر خواهد رفت .

 • از کلمات پر رقابت استفاده کنیم

شما باید برای تولید پادکست از کلماتی استفاده کنید که نسبت به کلمات دیگر از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند . و افراد زیادی هستند که برای تولید پادکست خواستار این کلمات باشند . در واقع می توان گفت شما باید برای تولید پادکست های خود از کلمات پر رقابت استفاده کنید . تصور داشته باشید . کلمه ورزش یک کلمه بسیار پر رقابت هست . و افراد زیادی وجود دارند که به دنبال پادکست های ورزشی هستند . پس شما با استفاده از کلمه ورزش می توانید در تولید پادکست خود جلب توجه کنید . و باعث جذب مخاطبین بالا برای پادکست خود شوید .

البته توجه داشته باشید برای به دست آوردن این کلمات پر ارزش و پر رقابت برای تولید پادکست باید تحقیق کنید . و کلمه ورزش در اینجا به عنوان کلمه پر رقابت برای تولید پادکست تنها به عنوان یک مثال بیان شده است .

 • به چگالی کلمات دقت داشته باشیم

شما باید پس پیدا کردن کلمات پر رقابت برای تولید پادکست خود چگالی این کلمات را در بین کلمات عادی دیگر برای تولید پادکست حدود پنج درصد در نظر بگیرید . تصور داشته باشید شما به عنوان صفحه اصلی پادکست خود باید سه هزار تا چهار هزار کلمه ارائه بدهید پس اگر بخواهید . پنج درصد از حجم این کلمات پر رقابت استفاده کنید . یعنی باید حدود دویصد کلمه را در تولید پادکست به این کلمات ارائه بدهید .

توجه داشته باشید شاید به نظر شما این یک موضوع ساده باشد . اما به یاد داشته باشید . تنها ارائه کلمات پر رقابت در تولید پادکست مهم نیست . بلکه برای تولید پادکست باید به تعداد کلمات به کار برده شده و حجم آنها نسبت به کلمات دیگر توجه بالا داشته باشید .

 • از تک های درست استفاده کنیم

شما باید برای تولید پادکست مطالب خود را بسیار درست و دقیق تیتر بندی کنید . تا تولید پادکست شما بتواند به عنوان یک تولید پادکست خوب شناخته شود . و از مخاطبین زیادی برای بازدید برخوردار شود .

توجه داشته باشید منظور از تیتر بندی مطالب قرار دادن h ها است . برای مثال شما باید مانند محتوا سازی در گوگل تنها از یک h1 در محتوای خود استفاده کنید . و بهتر است این تیتر به عنوان یک تیتر سوالی بیان شود . همچنین باید برای قرار دادن تیتر های h3  نیز از تیتر های سوالی استفاده کنید . زیرا این تیتر بهتر می توانند در گوگل pank بگیرند . و جذب مخاطب کنند .

اما طبق مقررات و تکنیک های گوگل بهتر است برای تیتر های h2 تولید پادکست خود از کلمات پر رقابتی که برا تولید پادکست خود انتخاب کرده اید استفاده کنید . زیرا این کلمات می توانند در گوگل از pank خوبی به عنوان تیتر h2 برخوردار شوند .

استفاده از این تک ها در مطالب خود باعث راحت تر بالا رفتن مخاطبین تولید پادکست شما می شود . زیرا می توانند به راحتی در گوگل برای بارگیری به مخاطبان معرفی شوند .

برای مثال توجه داشته باشید . در همین مطالبی که تا به حال شما در این مقاله مطالعه کردید تفاوت های پادکست با رادیو (1) تفاوت های پادکست با رادیو (2) تفاوت های پادکست با رادیو (3) تفاوت های پادکست با رادیو (4) تفاوت های پادکست با رادیو (5) اینها همه دارای کلید واژه یعنی تفاوت های پادکست با رادیو هستند . و به عنوان تیتر h2 تیتربندی شده اند .

 • مطالب در گوگل معادل نداشته باشند :

برای اینکه مطالب شما برای تولید پادکست به عنوان یک مطلب عالی در گوگل شناخته شده و بتواند از جایگاه خوبی برای تولید پادکست برخوردار شود . مطمنا باید طبق قانون اول گوگل . دارای معادلی در گوگل نباشند .

زیرا اگر مطلبی که شما می خواهید برای تولید پادکست خود ارائه بدهید . حتی کوچک ترین قسمت آن متن از یک منبع خاص در گوگل برداشت شده باشد . خوب مسلما گوگل در ساده ترین حالت با توجه به سیستم خود از این موضوع مطلع می شود . و آن را خطا و کپی برداری در نظر می گیرد . به همین دلیل شما اگر خواستید از مطلبی از یک منبع در گوگل برداشت مطلب برای تولید پادکست داشته باشید . باید  در انتهای این مطلب حتما ذکر کنید . که این مطلب مطعلق به سایت … است .

 • به گذاشتن لینک توجه کنیم :

برای اینکه بتوانید از جایگاه بالایی در pank دهی گوگل برای تولید پادکست خود برخوردار باشید باید به لینک دهی توجه ویژه ای داشته باشید . توجه داشته باشید در pank دهی گوگل به لینک دهی توجه بسیار خاصی می شود . اینکه از داخل سایت شما به چه مقدار به محتوای شما لینک داده شده است . از بیرون سایت تا چه مقدار به این محتوا لینک داده شده است . وب های خارجی تا چه مقدار به مطلب توجه داشتند و بع چه مقدار به این مطلب لینک داده اند . حتی اینکه شما در مطلب خود به بیرون از سایت یا درون سایت چقدر لینک دهی کرده اید . نیز بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد .

پس برای تولید پادکست های خود به لینک دهی توجه ویژه ای کنید . تا بتوانید مطالب خود را در صدر قرار بدهید . و آنها را برای تولید پادکست با ارزش بکنید .

 

 • به قرار دادن تصاویر و ویدیو در مطلب توجه کنیم :

اگر شما می خواهید مطالب خوبی برای تولید پادکست به دست بیاورید حتی اگر از کلید واژه های پر طرفدار استفاده نکنید . می توانید مطالب خود را با رعایت سه خصوصیت در صدر جدول بازبینی گوگل قرار بدهید . تا این مطالب برای تولید پادکست از روی آنها به عنوان مطالب با ارزش شناخته بشوند .

توجه داشته باشید مدتی پیش تحقیقاتی انجام شد . و در این تحقیقات مطالبی که از کلید واژه های پر بازدید گوگل استفاده نکرده بودند . در گوگل منتشر شدند . و توانستند از pank  دهی خوبی برخوردار شوند . و در صفحه اول گوگل برای بازدید قرار بگیرند . و به عنوان بهترین مطالب برای تولید پادکست از روی آنها معرفی شدند .

لینک دهی:

شاید شما تعجب کرده باشید . که چگونه این مطالب بدون استفاده از کلید واژه های خوب توانسته در جایگاه خوبی قرار بگیرد . اما این موضوع به هیچ وجه جای تعجب ندارد . زیرا این مقالات برای تولید پادکست . از سه موضوع مهم در تولید خود برخوردار بودند

یک اینکه مطالب به صورت طولانی ترین مطالب ارائه شده بودند . دوم اینکه این مطالب به عنوان دسته اول ترین مطالب معرفی شدند . که وجود داشتند . و سوم اینکه این مطالب دارای بهترین و منحصر به فرد ترین مقادیر عکس ها ، فیلم ها و صوت ها در خود بودند و در نهایت همانطور که تا به حال بیان کردم . این مطالب لینک دهی بسیار عالی داشتند .

یعنی در لینک دهی خود به بیرون از سایت لینک دهی بالایی کرده بودند . همچنین به درون سایت خود لینک دهی بالا داشتند . پس از این موضوع متوجه شوید . که تنها قرار دادن کلید واژه مهم نیست بلکه قرار دادن عکس ، فیلم ، صوت نیز برای منحصر به فرد بودن مطلب برای تولید پادکست نیز مهم است .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

چکار کنیم تا بازدید پادکست را بالا ببریم  ؟

 • قرار دادن پادکست در متن :

شما برای انکه بتوانید پس از تولید پادکست ، پادکست خود را با تعامل دیداری خوبی مواجه کنید . می توانید این پادکست را در متنی که برای تولید پادکست خود منتشر کردید قرار بدهید .

تصور داشته باشید . مخاطب وارد گوگل می شود . و کلمه کلیدی مورد نظرش را سرچ می کند . در این صورت مطالب شما که مرتبط با آن کلمه کلیدی است .و از سئو گذاری خوبی نیز برخوردار است . در اختیار این شخص قرار می گیرد . حال اولین چیزی که مخاطب مشاهده می کند پادکست شما است . این باعث می شود . تا مخاطب پادکست شما را بارگزاری کرده . و اقدام به پخش آن کند .

همچنین شما می توانید در متنی که مربوط به تولید پادکست خود نوشته اید . به صورت گسترده به تولید پادکست های با موضوعات دیگر اشاره کنید . در این صورت مطمن باشید . که بسیاری از مخاطبان پس از خواندن متن بی نظیر شما .و اعتماد به شما . به پادکست های دیگر نیز برای بارگزاری مراجعه خواهند کرد .

در نهایت می توان گفت شما نوعی لینک گذاری به پادکست های دیگر خود کرده اید . و از طریق متن منحصر به فرد خود بازدید پادکست خود را تا حد بالایی بالا می برید .

 

 • قرار دادن جایگاه خاص برای پادکست در سایت :

توجه داشته باشید شما برای اینکه بتوانید پس تولید پادکست بازدید بسیار عالی برای آن رقم بزنید . باید آن را سایت مربوطه خود در جایگاه بسیار عالی و پر بازدیدی قرار بدهید . تا مخاطب اولین چیزی که نظرش را جلب می کند پادکست های شما باشد . اینگونه زحمات شما برای تولید پادکست به هدر نمی رود . و پادکست های شما با بازدید بالا رو به رو می شود .

برای مثال همانطور که گفته شد اگر شما پس از تولید پادکست . پادکست را در قسمت اولیه ورود به متن قرار بدهید . یا اینکه پادکست را به عنوان یک اسلاید شو در سایتتان برای مخاطب ارائه بدهید . یا اینکه پادکست را در منوی اصلی یا در یک باکس خوب قرار بدهید مطمن باشید پادکست با بازدید بالایی رو به رو خواهد شد .

برای مثال تصور داشته باشید شما وارد یک سایت می شوید . مقالات سایت را می خوانید سپس در انتهای یک مقاله با پادکست آن نیز رو به رو می شوید خوب مسلما احتمال اینکه آن پادکست را دانلود نید و گوش کنید نسبت به اینکه پادکست را در جایگاهی مثل اول صفحه ، اسلاید مشاهده کنید . بسیار کمتر است .

 

 • توضیح پادکست :

شما برای اینکه بتوانید پس از تولید پادکست بازدید خوبی برای ن فراهم کنید . باید توضیحاتی مربوط به تولید پادکست خود در سایت قرار بدهید . تا مخاطب بتواند با پادکست شما آشنا بشود . به آن اعتماد کند . و به دانلود پادکست اشتیاق پیدا کند .

همچنین شما می توانید توضیحاتی از پادکست پس از تولید پادکست در مکان هایی مانند رادیو های اینترنتی مانند رادیو اینترنتی شنوتو یا رادیو های اینترنتی دیگر قرار بدهید . تا این تبلیغات بتواند برای تولید پادکست شما برند سازی انجام بدهد . و پادکست شما را به بقیه معرفی کند . در نهایت مطمن باشید پادکست شما با بازدید بسیار عالی و مخاطبان خاص خود روبه رو خواهد شد . پس پیشنهاد می کنم سریع تر توضیحاتی از تولید پادکست خود به صورت جامع و کوتاه تهیه کنید . که بتواند پادکست شما را به خوبی به مردم معرفی کند . و باعث اشتیاق افراد نسبت به پادکست شما شود .

همچنین شما می توانید این توضیحات را در مورد تولید پادکست های خود در شبکه های اجتماعی متفاوت مثل فیس بوک . اینستاگرام ، ایمیل ، تلگرام و… قرار بدهید . تا مخاطبانی که در این سبکه ها شما را دنبال می کنند . پادکست شما را مشاهده کرده .و جزئی از مخاطبان شما شوند.

 • مداومت در ارسال پادکست :

پس از تولید پادکست نباید این تصور را داشته باشید . که دیگر نیازی به تولید پادکست های بیشتر ندارید بلکه می توانم بگویم شما باید تولید پادکست های خود را افزایش بدهید .

اگر می خواهید مخاطبان پادکست خود را به صورت دائم برای خود نگه دارید . و با آنها ارتباط طولانی مدت داشته باشید . باید این نکته را در ذهن خود نگه دارید . که مخاطب هنگامی که خدماتی دریافت نکند شما رها خواهد کرد .

پس برای اینکه بتوانید ارتباط دائم با مخاطبان خود رقم بزنید باید به صورت دائم شروع به تولید پادکست کنید . طبق تحقیقاتی که انجام شده است . گفته می شود . شما باید حداقل هفته ای یک بار یک پادکست قرار بدهید . تا مخاطب نسبت به فعالیت شما مطمن شود . و نسبت به شما برای ادامه ارتباط و همراهی با پادکست های شما اعتماد پیدا کند .

همچنین پس از اینکه با مخاطبان سایت خود بیشتر آشنا شدید سعی داشته باشید . تا تولید پادکست  که می خواهید برای این مخاطبان انجام می دهید . پادکست هایی باشند .که مطالب آنها طبق میل و علاقه مخاطبان شما طراحی شده باشند . درواقع می توان گفت این موضوع می تواند برای شما به عنوان یک اصل اصلی برای ارتباط دائم با مخاطبان خود معرفی بشود .

 • اقدام مشترک :

پس تولید پادکست برای اینکه بتوانید تولید پادکست خود را به موفقیت برسانید و برای تولید پادکست خود بازدید های بسیاری رقم بزنید پیشنهاد می کنم به اقدام های مشترک دست بزنید . تا بتوانید برای پادکست خود مخاطبان همیشگی و پایدار پیدا کنید . برای مثال شما می توانید با صاحبان وب سایت های معروف مذاکره کنید . تا در برابر مبلغی مشخص به عنوان هزینه تبلیغ یا در برابر کاری متغابل از طرف شما پادکست های شما را به تبلیغ برساند .

همچنین یکی دیگر از تبلیغ کننده های خیلی موفق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هستند . شما اگر بتوانید با یکی از فعالان این شبکه ها به اشتراک برسید . برای اینکه پادکست های شما را تبلیغ کند . در تولید پادکست به برد رسیده اید .

همچنین اگر نمی توانید هزینه ای در برابر این گونه تبلیغ ها پرداخت کنید . می توانید با صاحب سایت یا فعالان شبکه های اجتماعی به نتجیه تبلیغ در برابر تبلیغ برسید . توجه داشته باشید . اگر شما در یک باکس سایت متقابل را تبلیغ کنید . و آن سایت هم در یک اکس شما را تبلیغ کند . در این صورت نیاز نیست شما برای انجام تبلیغات هزینه ای پرداخت کنید . تنها کافی است بتوانید به یک مذاکره یک خاتمه خوب برای انجام تبلیغات بدهید .

اپ پادکست تفاوت های پادکست و رادیو بهترین پادکست های فارسی پادکست فارسی تولید پادکست

هزینه پادکست :

توجه داشته باشید هزینه برای تولید پادکست . توسط کسانی که این کار را برای شما انجام می دهند در برابر معیار های خاصی همچون کیفیت پادکست شما ، صدای گوینده پادکست ، موزیکی که به عنوان پیش زمینه برای پادکست قرار می گیرد و… انجام می شود .

 

امیدوارم در این متن توانسته باشم تمامی اطلاعاتی که درباره پادکست ها نیاز دارید را در اختیار شما برای تولید یک پادکست و بالا بردن بازدید آن قرار بدهم . همچنین اگر شما جز افرادی به حساب می آیید . که می خواهید از این پادکست ها استفاده شخصی کنید . و جز مخاطبان آنها باشید امیدورام توانسته باشم روش استفاده از پادکست . بهترین پادکست های فارسی در کشور ایران و بهترین پادکست های خارجی را به شما برای استفاده بهتر شما معرفی کنم .

 

 

با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان 🙂

http://https://www.uomi.ir/sajadi/%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8ce-business-%d8%a7%d8%b2-%d9%81%d8%b1%d8%b5%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d8%b1

//https://www.uomi.ir/samane/%d8%a7%d9%be-%d9…%aa-%d9%87%d8%a7/

http://www.uomi.ir/samane/%d8%a7%d9%be-%d9…%aa-%d9%87%d8%a7/

http://https://www.uomi.ir/sara/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

4

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
سمانه باقری