آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون را می توان یک زبان برنامه نویسی شی گرا و سطح بالا دانست. که توانایی طراحی نرم افزار های وب گرا و کاربردی را با معناشناسی پیچیده دارد . از طرفی دیگر توسعه ای که این زبان می تواند در طراحی یک نرم افزار ایجاد کند از دیگر زبان ها بیشتر است .1 min


1
آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون :

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

مقدمه :

امروزه پایتون در میان برنامه نویسان از محبوبیت بالایی برخوردار است . این زبان نسبت به دیگر زبان های موجود از محاسبات عددی ، تحلیل ها ، معادلات بسیار پیشرفته تر و پیچیده تری برخوردار است . به صورتی که گفته می شود اگر شما نسبت به دیگر زبان ها تسلط پیدا کنید .شاید نتوانید نسبت به زبان پایتون نیز تسلط پیدا کنید . اما اگر نسبت به زبان پایتون مهارت پیدا کنید به راحتی می توانید با زبان های دیگر هم کار کنید . در این متن به آموزش زبان برنامه نویسی پایتون به صورت کامل خواهیم پرداخت .

 

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون :

برای آموزش زبان برنامه نویسی پایتون قبل از هرچیزی باید بدانید که زبان برنامه نویسی پایتون چیست ؟

 

زبان برنامه نویسی پایتون چیست ؟

 

در ظاهر زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان ساده شناخته می شود. اما در باطن این زبان نسبت به دیگر زبان ها برتری دارد .و از معناشناسی پیچیده تری برخوردار است . همچنین شما برای یادگیری آموزش زبان پایتون به دلیل خوانایی راحت و آسان تمرکز بالاتری بر یادگیری نسبت به دیگر زبان ها خواهید داشت .

زبان برنامه نویسی پایتون به دلیل سادگی و کاربردی که دارد امروزه طرفدار های بسیاری پیدا کرده است .البته ناگفته نماند که یادگیری آسان و دسترسی ساده به این زبان نسبت به زبان های دیگر نقش بزرگی را در محبوبیت آن ایفا می کند . همچنینی افرادی که برای برنامه نویسی از زبان پایتون استفاده می کنند .نسبت به دیگر برنامه نویسان از درآمد بالا تری برخوردار هستند .

مزیت های زبان برنامه نویسی پایتون :

1 ــ استفاده از ماژول برای برنامه نویسی :

یکی از مزیت های زبان برنامه نویسی پایتون استفاده کردن از ماژول است . تصور داشته باشید .برنامه هایی که شما با زبان پایتون طراحی می کنید ، کد های نوشته شده برای آن برنامه به دلیل سبک ماژول قابل استفاده مجدد برای برنامه های دیگر نیز خواهد بود . مثلا اگر شما یک برنامه عمومی طراحی کنید و آن را در اختیار دیگر افراد قرار بدهید . نه تنها خودتان بلکه تمامی افراد می توانند از کدهای نوشته شده شما به سبک ماژول برای پروژه های شخصی خود استفاده کنند .

 

2 ــ مورد استفاده برای فناوری های معروف :

از معروف ترین فناوری هایی که امروزه موجود هستند. می توان به فناوری گوگل ، موزیلا ، فیس بوک ، ناسا ، یوتیوب ، یاهو ، دراپ باکس ، اینستاگرام ، کورا و حتی ردیت اشاره کرد . قابل  توجه است که بدانید تمامی این فناوری ها برای برنامه نویسی از زبن پایتون استفاده کرده .و دارای تیم های گسترده از مهندسان زبان برنامه نویسی پایتون هستند . به همین دلیل امروزه آموزش زبان برنامه نویسی پایتون تا حد بالایی مورد توجه قرار گرفته است .

برای مثال فناوری دراپ باکس تمامی بخش ها مورد نظر خود را شامل بک اند سرور ، منطق کنترل گر وب سایت ، انواع ابزارهای تحلیلی ، رابط برنامه نویسی و… را به زبان پایتون نوشته است . همچنین از وجود زبان پایتون در بزرگ ترین فناوری روز یعنی گوگل می توانیم به انواع الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل  موتور های جستوجو و… اشاره کنیم .

 

3 ــ هزینه کمتر نسبت به دیگر زبان ها :

همچنین هزینه ای که برای توسعه برنامه های ساخته شده از روی زبان پایتون در نظر گرفته می شود از دیگر زبان ها بسیار کمتر است .چرا زبان پایتون از کد های ساده تری استفاده می کند و موانع زبانی کمتری را برای برنامه نویسان به همراه دارد . همچنین آکسپورت و ایمپورت برای زبان برنامه نویسی پایتون نسبت به دیگر زبان ها بسیار آسان تر است .

 

4 ــ قابل یادگیری برای افراد مبتدی :

بسیاری از زبان ها برای افرادی که تازه به حوزه برنامه نویسی وارد شده اند مناسب نیست . چرا که از ساختار خاص و پیچیده ای برخوردار هستند. اما آموزش زبان برنامه نویسی پایتون به دلیل سادگی و انعطاف پذیری بالا برای این افراد اولین پیشنهاد محسوب می شود . همچنین اگر شما برای ورود به حوزه برنامه نویسی در ابتدا آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را فرا بگیرید .با سرعت بسیار بالاتری از یک برنامه نویس مبتدی به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل می شوید .

5 ــ ارائه رایگان کتابخانه به کاربران :

توجه داشته باشید زبان پایتون برای برنامه نویسان کتابخانه از نوع منبع یا دودویی را به صورت رایگان قرار می دهد البته در بعضی از موارد زبان برنامه نویسی پایتون به جای کتابخانه ارائه دهنده مفسر استادارد در نوع منبع یا دودویی است . این باعث می شود تا ابزار های لازم یک برنامه نویس برای استفاده از این زبان به صورت رایگان در پلتفرم های اصلی موجود باشند و برنامه نویس به صورت کلی برای توسعه برنامه مورد نظر خود به هزینه کمتری نیاز داشته باشد .

 

6 ــ زبان پایتون یک زبان همه منظوره !

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون امروزه نسبت به دیگر زبان های موجود از محبوبیت بسیار بالاتری برخوردار است . دلیل آن را می توان بر پایه همه منظوره بودن آن دانست . زبان برنامه نویسی پایتون قدرت بالایی در حل مسائل گوناگون دارد و شما می توانید با استفاده از کنترل بالایی بر برنامه نویسی داشته باشید تا جایی که می توان از این زبان برای ساخت وب سایت های گرافیکی و تحلیلی استفاده کرد . به صورت کلی می توان گفت شما با استفاده از این زبان تمامی کارایی های مورد نیاز خود را برای توسعه دریافت خواهید کرد .

 

7 ــ استفاده برای یادگیری ماشین :

زبان های بسیار زیادی هستند که می توانند برای یادگیری ماشین مورد استفاده قرار بگیرند . اما قابل توجه است که بیشتر یادگیری های ماشین از زبان پایتون برای برنامه نویسی استفاده می کنند . توجه داشته باشید یادگیری ماشین با دیگر زبان های برنامه نویسی بسیار سخت و پیچیده است . اما هنگامی که شما از زبان برنامه نویسی پایتون برای یادگیری ماشین استفاده می کنید یادگیری تا حد بسیاری سهولت میابد

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

 

ویژگی های آموزش زبان برنامه نویسی پایتون :

 

1 ــ طراحی برنامه در کوتاه ترین زمان ممکن :

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را یک آموزش ساده می توان معرفی کرد . به صورتی که شما تنها با مدت کوتاهی آموزش زبان برنامه نویسی پایتون می توانید .به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن یک برنامه را بالا بیاورید و آن را اجرا بکنید .

برای مثال اگر شما بخواهید یک برنامه پروتوتایپ طراحی بکنید. زبان برنامه نویسی پایتون می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. چرا که زبان برنامه نویسی پایتون می تواند بهترین گزینه انتخابی شما برای تعمیر نرم افزار های موجود و نگهداری آنها باشد .

2 ــ استفاده از ماژول های جدید :

یکی دیگر از ویژگی های آموزش زبان برنامه نویسی پایتون استفاده از ماژول هایی به جز ماژول های خود زبان پایتون است . به صورت واضح تر می توانم بگویم شما می توانید .در زبان برنامه نویسی پایتون علاوه بر ماژول های مخصوص به خود زبان از ماژول های جدید حتی اگر برای دیگر زبان ها مانند زبان سی باشند. استفاده کنید . چرا که زبان پایتون نسبت به دیگر زبان ها برتری دارد و می تواند از ابزارهای این زبان ها برای توسعه استفاده بکند .

3 ــ خوانایی بالای زبان برنامه نویسی پایتون :

شما برای آموزش زبان برنامه نویسی پایتون نسبت به دیگر زبان ها از زمان کمتری بهره خواهید برد. چرا که خوانایی زبان پایتون از زبان های دیگر بالا تر است و شما به راحتی می توانید دوره آوزش زبان برنامه نویسی پایتون را بگذرانید . توجه داشته باشید. به صورت واضح تر می توانم بگویم دیگر زبان های برنامه نویسی بیشتر به زبان کامپیوتر نزدیک هستند و شما برای تفسیر کد ها باید زمان بسیاری را ارائه بدهید . اما زبان پایتون بر خلاف دیگر زبان ها بیشتر به زبان انسان نزدیک می شود . و شما بایدمی توانید کد ها را در مدت زمان کمتری تفسیر بکنید . البته شما برای استفاده از زبان پایتون باید یک آشنایی سطحی با زبان انگلیسی داشته باشید . چرا که این زبان به زبان انگلیسی نزدیک است .

4 ــ  رایگان بودن پایتون :

شما برای برنامه نویسی با زبان پایتون هیچگونه هزینه نخواهید داد . و این باعث می شود .تا آموزش زبان برنامه نویسی پایتون تا حد بالایی مورد اهمیت قرار بگیرد . توجه داشته باشید درواقع می توان گفت شما برای اینکه از پایتون استفاده کنید تنها نیاز به دانلود رایگان آن دارید .شما نه تنها نیاز به هیچگونه هزینه یا پروانه برای استفاده نخواهید داشت بلکه می توانید به راحتی آن را کپی رایت و نشر کنید .

5 ــ سازگاری بالای پایتون :

زبان برنامه نویسی پایتون سازگاری بالا تری نسبت به دیگر زبان ها دارد . برای مثال شما با استفاده از پایتون می توانید. با گسترده ای از فناوری ها و سیستم های مختلف همچون انواع کامپیوتر ها ، ویندوز ها ، سیستم ها ، برند های مختلف مانند برند یونیکس و… ارتباط بگیرید .

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

 

توسعه نرم افزار ها با استفاده از زبان پایتون :

شما پس از یادگیری آموزش زبان پایتون می توانید .به عنوان یک توسعه دهنده از آن برای توسعه نرم افزار های مختلف استفاده کنید . زیرا  پایتون امروزه بیشتر برای توسعه توسط توسعه دهندگان نرم افزار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

برای مثال شما می توانید با استفاده از SCons در زبان پایتون عملکرد نرم افزار مورد نظر خود را کنترل کنید .، با استفاده از Buildbot  عملکرد نرم افزار را تست کرده و با استفاده از Apache Gump می توانید به صورت خودکار و مداوم کامپایل انجام بدهید . همچنین از دیگر ویژگی های زبان پایتون می توان به Trac  اشاره کرد. که شما می توانید از آن برای مدیریت نرم افزار و ردیابی باگ ها استفاده بکنید .

 

اما یکی از مهم ترین ویژگی های زبان پایتون واسطه های گرافیکی آن است . شما در کتابخانه زبان پایتون شاهد واسطه های گرافیکی کاربر Tklnter که در اکثر مواقع برای توزیع دودویی پایتون توسط ابزار های مختلفی همچون wxWidgets  ، Kivy ،  pyside ،  pyat و Ot  انجام می شود . البته قابل ذکر است که برای پلتفرم های خاص زبان پایتون از ابزارهایی مانند +GTK استفاده می کند .

بهترین نسخه زبان برنامه نویسی پایتون چیست ؟

شما هنگام برای یادگیری آموزش زبان پایتون باید روی کار با تمامی  نسخه های موجود از زبان برنامه نویسی پایتون را تسط داشته باشید . بیشتر برای استفاده از زبان پایتون برنامه نویسان نسخه های 2 و 3 را انتخاب می کنند  . دروصورتی که نسخه های 2 و 3 شباهت بالایی به هم دیگر دارند و کارایی آنها تفاوت خاصی ندارد .

اما شما با انتخاب نسخه 3.5 می توانید به توسعه بیشتری برای برنامه نویسی دست پیدا کنید. و عملکرد های جدیدی را همچون پشتیبانی قوی از این زبان مشاهده کنید .

البته توجه داشته باشید اگر می خواهید از زبان برنامه نویسی برای تعمیر نرم افزار یا نگهداری آن استفاده کنید بهتر است .از پایتون های حوزه 2.7  تا 3.4 استفاده بکنید چرا که این نسخه مدت زیادی است. که انتشار یافته اند و پشتیبانی قوی برای تعمیر نرم افزار با کمترین ایجاد مشکل را دارا هستند .

به صورت کلی این که کدام نسخه برای شما بهترین گزینه انتخابی می تواند باشد .تنها و تنها بستگی به نیاز های شما دارد . شما با یادگیری آموزش زبان برنامه پایتون و آشنایی با تمام ویژگی های نسخه های مختلف پایتون می توانید تشخیص بدهید. که کدام نسخه  برآورده کننده نیاز های شما است . پس در ابتدا باید نیاز های خود را مشخص کنید. و آن را با ویژگی های نسخه های مختلف تطبیق بدهید . تا بتوانید بهترین نسخه را انتخاب کنید .

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

آیا می توانیم از دو نسخه زبان پایتون به صورت همزمان استفاده بکنیم ؟

خوب اینکه شما از دو نسخه زبان برنامه نویسی پایتون به صورت همزمان استفاده بکنید .امکان پذیر نمی باشد . اما شما می توانید پس از استفاده از حتی نصفه از یک نسخه برای رفع مشکلات خود به نسخه دیگر پرش داشته باشید .و برنامه نویسی را با نسخه بعدی ادامه بدهید .

برای مثال شما هنگامی که از نسخه 2.7 استفاده می کنید .به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید برای ادامه راه خود از یک نسخه دیگر زبان پایتون استفاده بکنید . به همین دلیل گفته می شود که بهتر است. تا در آموزش زبان برنامه نویسی پایتون با تمامی ویژگی ها و توابع مختلف نسخه های متنوع زبان پایتون آشنا شوید . در این صورت می توانید در هر جا که با مشکلی برخوردید از نسخه دیگر بهره بگیرید .

 

کار با پایتون چگونه است ؟

شما برای برنامه نویسی در ابتدا باید زبان برنامه نویسی پایتون را در محیط راه اندازی کنید . محیط پایتون به اصطلاح Setup نام گذاری می شود . این محیط برای نگهداری کد ها ساخته شده است. اگر این محیط وجود نداشته باشد. شما نمی توانید از کارکرد درست کدها اطلاع پیدا کنید .

ابزار بعدی مورد نیاز برای راه اندازی زبان پایتون به جز محیط نگهداری کدها مفسر است . مفسر عاملی است که دستور های شما را برای کامپیوتر قابل خواندن می کند. و بیشتر برنامه را می نویسد .

شما پس استفاده از مفسر و نوشتن برنامه می توانید .با استفاده از شل نوشته های خود را به کد های مورد نیاز برای زبان پایتون و برنامه نویسی تبدیل کنید .

ممکن است از خود سوال کنید که چگونه باید از این عوامل استفاده کنم .؟ خوب در جواب می توانم بگویم بهترین راه استفاده از ابزار های زبان پایتون استفاده از ویرایشگر متن است از ویرایشگر های متن ساده و مفید می توان به WORDPAD و Notepad++ اشاره کنم . اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید. که نسبت به ویرایگشر متن آگاهی کافی ندارید مسلما می توانید از شل استفاده کنید .

 

شل پایتون چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد ؟

توجه داشته باشید شل پایتون یک ابزار است که توانایی تعامل هایی مانند فرمان ها ، آرگومان ها ، خط فرمان ها ، ترمینال و… را دارد و شما می توانید با استفاده از آن با مفسر ارتباط برقرار کرده و با کامپیوتر وارد گفتوگو بشوید .

برای درک بیشتر کارکرد شل به ایم مطلب توجه داشته باشید .

هنگامی که شما از شل برای راه اندازی پایتون استفاده می کنید. مفسر کد های موجود را می خواند تا بتواند آنها را تبدیل به دستورات مورد نیاز کند و به کامپیوتر انتقال بدهد.

درواقع شل پایتون بر خلاف ویرایشگر متن توانایی تفسیر و تبدیل در زمان اصلی حضور کد در کامپیوتر را دارد . زیرا ویرایشگر متن به هیچ وجه نمی تواند کد را هنگام حضور در کامپیوتر تبدیل کند .

برای مثال هنگامی که شما در حال تایپ کردن هستید شل می تواند تبدیل را انجام بدهد. اما ویرایشگر متن نمی تواند تبدیل را انجام بدهد و باید متن را به صورت فایل دریافت کند. تا بتواند هماهنگی های لازم را انجام بدهد .

از طرفی دیگر شل برای زبان پایتون در کارایی کد ها و چگونه به نظر رسیدن آن تاثیر بالایی دارند .اما با این وجود معایب خود را نیز دارد . برای مثال اگر شما از شل برای راه اندازی برنامه نویسی استفاده کنید .هنگام خطا یابی به مشکل برخواهید خورد .به همین دلیل است که برای آموزش زبان برنامه نویسی پایتون بیشتر از ویرایشگر متن برای راه اندازی استفاده می شود. زیرا نسبت به شل بسیار ساده تر عمل کرده و کار با آن آسان تر است .

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

چگونه به پایتون دسترسی داشته باشیم ؟

اینکه شما چگونه با زبان برنامه نویسی پایتون دسترسی داشته باشید .به نوع نیاز شما بستگی دارد . برای مثال بعضی از افراد هستند .که برای استفاده از شل برای زبان پایتون در ابتدا به نصب آن نیاز دارند . خوب این افراد می توانند از وب سایت رسمی پایتون نسخه مورد نظر خود را دانلود و نصب کنند . برای اینکه شما بتوانید زبان پایتون را نصب کنید .بستگی به سیستم مورد استفاده شما راه کار های متفاوتی وجود دارد .که در قسمت پایین به آنها اشاره کرده ایم.

 

1 ــ سیستم Mac OS X:

اگر سیستم شما سیستم Mac OS X باشد شما می توانید پایتون را از سایت رسمی برای نصب روی آن دانلود کنید. اما باید توجه داشته باشید . در بیشتر مواقع پایتون شماره 2 برای این سیستم ها می تواند بهترین پیشنهاد ممکن باشد . شما برای این بتوانید نسخه 2 زبان پایتون را به صورت نصب شده داشته باشید . باید در ابتدا قصد به نصب سیستم مدیریت بسته کنید. تا فعال سازی زبان پایتون برای شما راحت تر باشد .

 

2 ــ ویندوز :

برنامه نویسانی که برای برنامه نویسی از ویندوز استفاده می کنند. تنها باید PSF را دانلود کنند تا بتوانند اطمینان کامل از زبان پایتون استفاده کنند . قابل ذکر است که هنگام نصب پایتون باید پایتون را در طول نصب کنید . به بیان بهتر هنگام زدن گزینه افزون پایتون باید گزینه Add python exe path را انتخاب کنید. و پس از آن اقدام به نصب هادر درایو اصلی کنید . اینکه می توانید با اطمینان کامل از زبان نصب شده خود استفاده کنید .

 

3 ــ لیتوکس :

برخی از افراد هستند که برای برنامه ریزی و استفاده از زبان پایتون لینوکس استفاده می کنند . قابل ذکر است که این افراد نیازی به نصب زبان برنامه نویسی پایتون ندارند . چرا که زبان پایتون روی لینوکس موجود است . اما شما می توانید برای بهتر عمل کردن و استفاده از ویژگی های جدید لینوکس آن را به وسیله مدیریت بسته ارتقا بدهید .و به نسخه های جدید تبدیل کنید .

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

تفاوت زبان پایتون با دیگر زبان ها در چیست ؟

توجه داشته باشید آموزش زبان برنامه نویسی پایتون یکی از آسان ترین آموزش های ممکن است. زیرا درک زبان پایتون نسبت به دیگر زبان ها راحت تر است . علاوه بر اینکه زبان پایتون زبان راحتی است .برنامه نویسان می توانند آن را در کنار دیگر زبان های برنامه نویسی مانند زبان C استفاده کنند . زیرا جابه جایی این زبان نسبت به دیگر زبان ها آسان تر است . زبان پایتون نسبت به دیگر زبان زودتر به بازار برنامه نویسی وارد شده است و ردپای قوی برای حضور دارد .

اگر گفته می شود که زبان پایتون نسبت به دیگر زبان ها برتری ب دلیل آن است .که زبان پایتون می تواند برای افراد مبتدی مورد استفاده قرار بگیرد.  به صورتی که افراد مبتدی تنها با یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون به راحتی می توانند وارد بازار کار بشوند .همچنین  برای کارکرد می توانند از دستوراتی استفاده کند. که به جای نزدیکی به زبان کامپیوتر به زبان انسان نزدیک هستند .و برای ارائه از روشی ساده بهره می گیرند .

 

مزیت یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون چیست ؟

خوب مسلما اولین مزیت را برای یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون .آسان بودن این آموزش است . اما علاوه بر آن شما با یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون می توانید. از آن برای یادگیری دیگر زبان ها هم استفاده کنید . به زبان دیگر هنگامی که شما زبان پایتون را فرا می گیرید این زبان مبنایی برای یادگیری دیگر زبان های موجود است . و برای استفاده از دیگر زبان ها نیازی به یادگیری جامع ندارید تنها باید ویژگی های خاص آن ها فرا بگیرید .

اگر شما اولین باری است که می خواهید وارد دنیای برنامه نویسی شوید. و شروع به کد زدن بکنید . خوب مسلما زبان برنامه نویسی پایتون می تواند بهترین گزینه انتخابی برای شما باشد و شما می توانید با یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون در شرکت های معروفی مانند شرکت گوگل ، اینستاگرام ، یاهو ، دیزنی ، پینترست ، نوکیا و… مشغول به کار شوید .

البته باید بدانید که اگر شما زبانی به جز زبان پایتون را بلد باشید .نمی توانید به صورت اصلی وارد کار شوید زیرا کامپیوتر ها برای کار خود بر زبان برنامه نویسی پایتون در وحله اول تکیه دارد .و حتی اگر شما می خواهید از زبان های دیگر بهره یگیرید قبل از آن باید زبان برنامه نویسی پایتون را نیز به خوبی فرا گرفته باشید . تا به مشکلی در کار خود برنخورید .

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

چرا نمی توانیم کار خود را با دیگر زبان ها شروع کنیم ؟
1 ــ استفاده بیشتر پلتفرم ها از زبان پایتون :

توجه داشته باشید بیشتر پلتفرم های موجود مثل داده کاوی ، کلان داده ، اتوماسیون و …. کارکرد خود را بنا به پایتون قرار می دهند و برای برنامه نویسی روی زبان پایتون تکیه می کنند . چرا که زبان پایتون به عنوان یک زبان چند منظوره می تواند بهترین گزینه انتخابی برای این پلتفرم ها باشد .

2 ــ پایه پشتیبانی قوی زبان پایتون :

زبان پایتون نسبت به دیگر زبان های موجود از پایه پشتیبانی قوی برخورد دار است. یکی از دلایل آن را می توان استفاده از متن باز دانست که باعث می شود تا توسعه دهندگان بسیاری طرفدار این زبان باشند.  تصور داشته باشید در طول همین روز که شما در حال خواندن این متن هستید .هزاران برنامه نویس در حال کار با زبان پایتون هستند . این در حالی است .که برنامه نویسانی که بخواهند از دیگر زبان های موجود استفاده کننند نسبت به زبان پایتون از تعداد کمتری برخوردار هستند .

همچنین زبان برنامه نویسی پایتون برای پشتیبانی قوی تر نسخه های ارائه شده خود را هر مدتی یک بار به روز رسانی می کنند .

 

3 ــ سرعت در استفاده از زبان پایتون :

شما چه برای یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون ،. چه برای استفاده از آن از سرعتی بسیار بالاتر نسبت به دیگر زبان ها برخورد دار هستید . تصور داشته باشید شما به دلیل آسان بودن نوشتن کد ها در زبان پایتون اگر یک روز می خواهید وقت بگذارید . در زبان های دیگر این سرعت وجود ندارد. و شما باید حداقل ممکن چند روز وقت بگذارید . به همین دلیل است .که بیشتر توسعه دهنده گان و شرکت های فناوری برای پیشرفت در برنامه نویسی از زبان پایتون استفاده می کنند .

 

4 ــ قدرت زبان پایتون :

زبان پایتون نسبت به زبان های دیگر به دلیل استفاده از جنگو قدرت بالاتری دارد . جنگو یک چهارچوب نرم افزاری است که برای کار خود از وب بهره می گیرد. و از متن باز  استفاده می کند . این چهارچوب که زبان پایتون از آن استفاده می کند. تاثیر بسیار بالایی روی آسان سازی فرآیند های موجود زبان پایتون دارد .

 

5 ــ نیازی به مهارت بالا نیست :

شما برای اینکه بتوانید از زبان های برنامه نویسی دیگر استفاده کنید. نیاز به مهارت بسیار بالایی برای استفاده دارید. اما در زبان پایتون به دلیل اینکه خواندن کد های نوشته شده آسان تر از دیگر زبان ها است . شما نیاز به مهارت بالا برای بالا اوردن و توسعه دادن ندارید. و می توانید تنها با کمی تمرین کار خود را شروع کرده و در آن موفق بشوید .

این موضوع باعث شده است تا امروزه زبان پایتون بتواند نسبت به دیگر زبان های موجود برای شرکت ها و پروژه هایی که دارای تیم های گسترده ای برای پیاده سازی پروژه های خود هستند .به صورت گسترده مورد توجه قرار بگیرد . همچنین تیم های توسعه دهنده به دلیل دارا بودن افراد مبتدی بسیار بیشتر از این زبان برای راحتی بهره بگیرند .

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

 

کسب درآمد برای برنامه نویسان پایتون چگونه است ؟

شما برای اینکه بتوانید به عنوان یک مندس پایتون در شرکت های برنامه نویسی مشغول به کار شوید باید در شهر هایی مانند تهران ، اصفحان ، شیراز ، تبریز یا مشهد حضور داشته باشید . چرا که دیگر شهر ها دارای شرکت های استخدام کننده مهندس پایتون نیستند . اما حقوقی که می توانید به عنوان یک مهندس پایتون از این شرکت ها دریافت بکنید به دوازده میلیون تومان میرسد .

البته باید توجه داشته باشید حقوق دریافتی شما می تواند با توجه به عوامل گوناگون تغییراتی نیز داشته باشد . برای مثال اگر شما دارای سابقه کار یا پروژه های فعال بوده باشید ممکن است این حقوق بیشتر باشد . اما قبل از این بخواهید به سابقه کار برای استخدام در این شرکت ها اهمیت بدهید. باید به آموزش زبان برنامه نویسی پایتون بها بدهید . چرا که این شرکت ها افراد را بر اساس مهارت محور استخدام می کنند و توجه خاصی به مدرک آنها نخواهند داشت . شما برای اینکه بتوانید به این شرکت ها ورورد داشته باشید. باید از یک آموزش زبان برنامه نویسی پایتون  بهره بگیرید . مهارت بالایی در این زبان پیدا کنید .

شما برای کار به عنوان یک برنامه نویس پایتون می توانید. به صورت تمام وقت یا نیمه وقت مشغول شوید . چرا که ساعت کاری برنامه نویسان پایتون برای هر سازمان تفاوت های خاص خودش را دارد . به یاد داشته باشید که درامد دریافتی شما برای زبان پایتون نسبت به دیگر زبان های موجود بسیار بالاتر است .

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون :

به یاد داشته باشید با توجه به مزایا و معایب و مقایسه با دیگر زبان ها یادگیری آموزش زبان پایتون بهترین گزینه انتخابی شما برای ورود به دنیای برنامه نویسی است . شما می توانید با استفاده از زبان پایتون از فرد مبتدی در یک بازه زمانی کوتاه به یک فرد حرفه ای تبدیل بشوید .


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

1

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
1
:))
3> 3>
1
3>
like like
1
like