آموزش زبان برنامه نویسی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی زبان های برنامه نویسی بسیاری .برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد . این زبان ها نسبت به هم تفاوت های بسیاری دارند . و هر کدام از آنها برای هدفی خاص بنادهی شده اند . شما می توانید با توجه به هدف و ویژگی های مورد نظر خود برای برنامه نویسی پس .از بررسی این زبان ها یکی را انتخاب کرده و به یادگیری آموزش آن بپردازید .8 min


0
آموزش زبان برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
مقدمه :

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی زبان های برنامه نویسی بسیاری .برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد . این زبان ها نسبت به هم تفاوت های بسیاری دارند . و هر کدام از آنها برای هدفی خاص بنا دهی شده اند . شما می توانید با توجه به هدف و ویژگی های مورد نظر خود برای برنامه نویسی پس .از بررسی این زبان ها یکی را انتخاب کرده و به یادگیری آموزش آن پردازید .

البته قابل ذکر است که زبان هایی مانند زبان برنامه نویسی C .نیز از سطح میانی در بین زبان ها برخوردار است . شما باید با توجه به نوع فعالیت انتخابی خود یعنی وب سایت نویسی .، برنامه نویسی موبایل ، ساخت اپلیکیشن ، .توسعه نرم افزارها و… زبان مورد نظر خود را برای یادگیری انتخاب کنید .

در این متن برای شما نمونه‌هایی از زبان های برنامه نویسی را بیان کرده ایم .تا شما برای انتخاب زبان مناسب .برای یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی با آنها آشنایی سطحی داشته باشید. و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید .

آموزش زبان برنامه نویسی

برنامه نویسی چیست ؟

برنامه نویسی را می توان برقراری ارتباط در یک سیستم کامپیوتری و آموزش دادن این سیستم برای انجام دستور .ها و وظایف مشخصی دانست . درواقع می توان گفت ما می توانیم با استفاده از زبان های مختلف برنامه نویسی با سیستم های کامپیوتری صحبت کنیم .تا دستور های مختلفی به آنها بدهیم و وظایف متعددی را برای آنها مشخص کنیم .

زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی مانند یم واسطه ارتباطی عمل می کند .و بین انسان و سیستم مورد نظر .ارتباط برقرار می کند . هر زبان برنامه نویسی را می توان تشکیل شده. از حروف و عبارت های متعددی دانست . که هم برای انسان قابل فهم هستند و هم برای کامپیوتر قابل فهم هستند .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی

انواع زبان های برنامه نویسی :

 1.  آموزش  زبان برنامه نویسی پایتون
 2.  آموزش زبان برنامه نویسی PHP
 3.  آموزش زبان برنامه نویسی جاوا
 4.  آموزش زبان برنامه نویسی سی
 5.  آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ
 6. آموزش زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس
 7.  آموزش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت
 8.  آموزش زبان برنامه نویسی گو
 9. آموزش زبان برنامه نویسی R
 10. آموزش زبان برنامه نویسی سوئیفت

 

آموزش زبان برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون :

.اگر شما به دنبال کسب درآمد بالا از برنامه نویسی هستید .یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را باید جز .اولین کار های خود قرار بدهید . زبان برنامه نویسی پایتون از زمان طراحی خود تا به امروزه تواسنته تجربه های .خوبی نظیر گوگل ، اینستاگرام ، یوتیوب ، فیس بوک ، دراپ باکس ، موزیلا ، یاهو ، کورا ، ردیت را داشته باشد .

افرادی که تازه می خواهند .به یادگیری زبان برنامه نویسی پردازند. می توانند از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده کنند . زیرا این زبان ، زبان برنامه نویسی بسیار ساده است. و شما می توانید به راحتی به یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون بپردازید . علاوه بر این شما با یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون می توانید از کاربرد های .آن در یادگیری ماشین و علم داده استفاده کنید.

زبان برنامه نویسی پایتون با اینکه یک زبان ساده است .و یادگیری آن بسیار راحت است . اما به عنوان یک زبان همه منظوره شناخته می شود .و شما می توانید. از آن برای بیشتر پروژه ها استفاده  ببرید . این زبان برای برنامه نویسی از زبانی نزدیک به زبان انسان استفاده می کند . درصورتی که دیگر زبان ها در بیشتر مواقع از زبانی استفاده می کنند . که نزدیک به زبان کامپیوتر است .و درک آن بسیار وقت گیر است .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
ویژگی های زبان برنامه نویسی پایتون :

یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پایتون بسیار راحت است .همچنین اجرای برنامه هایی که با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون برنامه نویسی شدند . راحت تر از دیگر زبان ها است. از لحاظ کاربردی زبانی مناسب برای تعمیر و نگهداری نرم افزارهای مختلف است . و دارای کتابخانه استاندارد پایتون است که پشتیبانی بسیار قوی برای برنامه نویسی دارد .

این زبان دارای حالت تعاملی برای برنامه نویسی است . و می توان با استفاده از آن تست نرم افزار ها.را بسیار آسان تر از دیگر زبان های برنامه نویسی انجام داد .از طرفی کدنویسی با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون. نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی بهتر است .

محیطی که زبان پایتون برای توسعه .و برنامه نویسی از آن استفاده می کند یک محیط یک پارچه است . و از لحاظ خوانایی زبان برنامه نویسی پایتون نسبت به زبان انسان بیشتر از زبان کامپیوتر نزدیکی دارد . در صورتی که در دیگر زبان های برنامه نویسی اینگونه نیست . همچنین  زبان برنامه نویسی پایتون سازگاری بالا با گسترده وسیعی از انواع سیستم ها و کامپیوتر ها دارد . برای مثال می توان به ویندوز ها ، MacOS    ، یونیکس ، پلتفرم های مختلف و… اشاره کرد .

استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون با تمامی امکانات و .کتابخانه این زبان به صورت کامل برای عموم رایگان است . و شما برای استفاده از این زبان هیچگونه هزینه ای پرداخت نخواهید کرد . این زبان به عنوان یک زبان برنامه نویسی مفسری ، پویا ،. دارای قابلیت حمل بالا ، سطح برنامه نویسی بالا ، توسعه پذیری ، شی گرا ، ماژولار و تعاملی شناخته شده است . به همین دلیل موقعیت شغلی این زبان نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی بسیار بالا است و همچنین درآمدی که برای .استفاده از این زبان در برنامه نویسی به شما ارائه می شود حدود 12 تا 20 میلیون تومان در هر ماه است .

 

آموزش زبان برنامه نویسی PHP :

زبان پی اچ پی و با نام خارجی  Hypertext Pre Processor است. که در اکثر مواقع آن را به اختصار PHP  می نامند . این زبان بر پایه و اساس طراحی صفحات پویای وب به عنوان یک زبان اسکریپتی ساخته شده است . و توانسته با توجه به تجربه های عالی خود به عنوان یکی .از بهترین زبان های برنامه نویسی جهان شناخته شود .

این زبان به عنوان یک زبان رایگان به همراه فریم ورک های قوی و کتابخانه های معروفی. مانند لاراول و سیمفونی به همراه یک پشتیبانی بسیار قوی است . البته ناگفته نماند که زبان برنامه نویسی PHP دارای نقاط ضعف بسیاری همچون پایین بودن سرعت اجرا بود . اما توانست با بروز رسانی های پی در پی خود نقاط ضعف خود را از بین ببرد. و طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کند .

آموزش زبان php

ویژگی های زبان برنامه نویسی PHP :

 

زبان PHP به عنوان یکی از بهترین زبان‌ها برای طراحی وب است به صورتی که اگر شما آموزش زبان برنامه نویسی PHP را فرا بگیرید. به راحتی می توانید بهترین درآمد را از طراحی وب کسب کنید . شما می توانید با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP به صورت مستقل کد نویسی کنید . حدود 32% سایت های جهان ساخته شده بر اساس. سیستم مدیریت وردپرس بتنی بر زبان برنامه نویسی PHP است . همچنین سایت های معروفی مانند نت برگ ، فود ، دیجی کالا ، الوپیک ، اسنپ و… برای برنامه ویسی خود از زبان برنامه نویسی PHP بهره گرفته اند .

آموزش زبان پایتون

زبان برنامه نویسی PHP یک زبان برنامه نویسی شی گرا است  .و شباهت‌هایی با زبان برنامه نویسی C دارد . البته قابل ذکر است که نسخه های جدید زبان برنامه پایتون بیشتر به زبان برنامه نویسی جاوا شباهت دارد. تا زبان برنامه نویسی C به همین دلیل گفته می شود که شما می توانید با یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی PHP نسبت به زبان های دیگر نیز تسلط پیدا کنید .

زبان برنامه نویسی PHP توانسته سازنده جوملا .، وردپرس ، دروپال که جزیی از معروف ترین‌ها هستند  . البته  زبان برنامه نویسی PHP به عنوان یک ابزار سورس و رایگان بوده  .و  اجرای یک اسکریپت زبان برنامه نویسی PHP با سرعت بسیار بالایی روبه رو است . تا جایی که می توان آن را سه برابر اجرای یک اسکریپت ASP  دانست . همچنین زبان PHP قابلیت اجرا روی بیشتر پلتفرم های معروف مانند ویندوز .، لینوکس و حتی مکینتاش را دارد .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی جاوا :

زبان برنامه نویسی جاوا به صورت معمول یکی از بهترین انتخاب های زبان برنامه نویسی برای انواع سازمان‌ها است . این زبان برای افرادی که به دنبال کسب درآمد بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرد .

زبان برنامه نویسی جاوا به عنوان یک زبان مقیاس پذیر شناخته می شود. و برای ساخت برنامه های کاربردی وب و برنامه های کاربردی اندروید  به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد . درست است که این زبان نسبت به زبان برنامه نویسی پایتون از سختی بیشتری برخوردار است .اما می توان آن را دارای پشتیبانی بسیار قوی دانست .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی

 ویژگی های زبان برنامه نویسی جاوا :

این زبان یک زبان قانون مند و ساختار یافته است .و توانسته از لحاظ کارایی و استفاده بالاترین امتیاز را در سرتاسر جهان کسب کند . همچنین این زبان دارای ماشین مجازی جاوا یعنی JVM است .وبا تمامی پلتفرم ها سازگار است .شما می توانید از زبان برنامه نویسی جاوا برای برنامه نویسی اپلیکیشن های مختلف .، مانند اپلیکیشن های اندرویدی ، توسعه دهندگی بک اند ، میکروپروسورها و… استفاده کنید .

شما می توانید از زبان برنامه نویسی جاوا برای مدیریت BigData  استفاده بکنید . از طرفی  کدنویسی زبان جاوا نسبت به زبان های دیگر سیار قوی می باشد و همه فن حریف است . به همین دلیل می توان زبان برنامه نویسی جاوا به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی اندروید دانست .

 

آموزش زبان برنامه نویسی سی :

زبان برنامه نویسی سی را می توان یک اساس و پایه کلی برای برنامه نویسی دانست . توجه داشته باشید بیشتر سیستم های سطح پایین مانند سیستم عامل ، سیستم فایل و… با استفاده از زبان برنامه نویسی سی نوشته شده‌اند . زیرا این زبان نسبت به زبان های دیگر از پایداری بیشتری برخوردار است .و برای برنامه نویسی نیز با سرعت بالا روبه رو است .

به همین دلیل با وجود اینکه این زبان به عنوان یک زبان برنامه نویسی با سطح میانی شناخته می شود. اما مورد استفاده بیشتر برنامه نویسان است . و به عنوان یک زبان برنامه نویسی پرطرفدار شناخته می شود .

یکی از ویژگی های برتر این زبان نسبت به زبان های دیگر مجموعه ای از کتابخانه های آماده است. که به آنها STL و به صورت کامل Standard Template Library گفته می شود . این کتابخانه‌ها دارای داده های مختلف ، متغیر‌ها ،. آرایه‌ها ، عملیات های ریاضی .، الگوریتم ها متنوع و… است . که وجود آنها به صورت آماده باعث می شود تا یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی سی برای شما سهولت بیابد .و برای برنامه نویسی با سرعت بالا روبه رو شوید .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
ویژگی های زبان برنامه نویسی سی :

زبان برنامه نویسی سی در سیستم های نهفته ، میکروکنترلرها .، برنامه های سیستمی ، کامپیوتر های رومیزی ، اپلیکیشن ها ، مرورگر ها ، پایگاه های داده ای ، سیستم های عامل .، کامپایلر ها ، اپلیکیشن ها، اینترنت اشیا و… کاربرد دارد . این زبان  یک زبان ساختار یافته است. که به ماجول های متعددی می تواند تقسیم شود . البته این ماژول‌ها با وجود مستقل بودن ، به صورت یکپارچه عمل می کنند .

تست نگهداری کردن و دیباگ کردن با استفاده از زبان برنامه نویسی سی بسیار آسان است . البته زبان سی دارای توابع قدرتمند داخلی و 32 کلید واژه است .که کمک بالایی در برنامه نویسی به شما می کنند . همچنین از دیگر ویژگی های زبان سی می توان به کتابخانه های مختلف و آماده آن اشاره کرد . که در متن  انواع آنها توضیح داده شد. شما می توانید با استفاده از این زبان به نوشتن کامپایلر های مختلف در بازار پردازید .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ :

زبان برنامه نویسی سی شارپ با نام خارجی C# شناخته می شود . این زبان به عنوان یک زبان الگو گرفته از زبان برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس است .که امروزه به عنوان یکی از بهترین و قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی شناخته می شود .

این زبان برنامه نویسی یک زبان برنامه نویسی شی گرا است. که توسط شرکت ماکروسافت ساخته شده و به عنوان یکی از زبان های سطح بالا معرفی شده است . البته قابل ذکر است. که این زبان از زبان های سی و سی پلاس پلاس تنها الگو برداری کرده و شباهت بالایی با آنها ندارد . درواقع هنگامی که شما این زبان ها را در کنار یکدیگر مقایسه کنید .در ابتدا از لحاظ ظاهری و ساختاری شباهت بالایی با یکدیگر دارند . اما در ادامه راه خود را از یکدیگر جدا می کنند .

آموزش زبان برنامه نویسی

ویژگی های زبان برنامه نویسی C# :
 1.  این زبان یک زبان شی گرا است .
 2. یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی C# نسبت به زبان های دیگر مقداری سخت تر است .
 3. استفاده از زبان برنامه نویسی C# به عنوان یک میان بر برای برنامه نویسی به حساب می آید .
 4. سرعت اجرای زبان برنامه نویسی C# نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی بسیار بالا است .
 5. شما می توانید از این زبان برای برنامه نویسی اپلیکیشن های اندرویدی .و حتی اپلیکیشن های مبتنی بر IOS نیز استفاده کنید .
 6. زبان برنامه نویسی C#  را می توان برای برنامه نویسی وب و .برنامه نویسی نرم افزار های دسکتاپ نیز مورد استفاده قرار داد .
 7. ارزش یادگیری زبان برنامه نویسی C# بسیار بالا است .
 8. میزان محبوبیت این زبان در میان زبان های دیگر 35 % است .
 9. این زبان به صورت گسترده برای ساخت بک اند .و نرم افزر های کاربردی به کار گرفته می شود .

 

آموزش زبان سی پلاس پلاس :

زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس با نام خارجی C++  شناخته می شود . این زبان نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی دارای یک سطح میانی است . اما از محبوبیت بالایی برخوردار است . به صورتی که می توان گفت شرکت های معروفی همچون مایکروسافت ، اوراکل .، ادوبی از این زبان برای برنامه نویسی بهره گرفته‌اند .

البته قابل ذکر است که این زبان به عنوان یک زبان دانشگاهی نیز شناخته می شود. و یادگیری آن برای دانشجویانی که در رشته های فنی مهندسی تحصیل می کنند با نام آموزش زبان سی پلاس پلاس حتمی است .

یکی از دلایل بالای محبوبیت این زبان Standard Template Library است. که به صورت اختصار به آن STL  گفته می شود . STL یک مخزن بسیار قوی از انواع کتابخانه های قوی و معروف آماده است .که دارای محتوایی همچون داده ها ، الگوریتم های مختلف ، عملیات ریاضی ، و… برای برنامه نویسی می باشد .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
ویژگی های زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس :

این زبان برای برنامه نویسی بیشتر سیستم های قدیمی مانند سیستم های عامل .، سیستم های ماشین و سیستم های فایل و … به کار گرفته شده است . شما می توانید برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس در. حوزه بازی یارانه ای به یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی C++ پردازید .میزان محبوبیت زبان برنامه نویسی C++ در بین برنامه نویسان به 25 % می رسد . یادگیری این زبان نسبت به زبان های دیگر برنامه نویسی اندکی سخت تر است .زبان برنامه نویسی C++ نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی از سرعت بسیار بالایی برخوردار است . همچنین نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی از پایداری بالا روبه رو می باشد .

اموزش زبان برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت :

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت با نام خارجی JavaScript که به صورت اختصار می توان آن را JS  نامید. یکی از بهترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی موجود در حال حاضر است . شما برای شاخت انواع اپلیکیشن ها برای موبایل. یا دسکتاپ و انواع بازی ها می توانید از این زبان برنامه نویسی استفاده کنید . قابل ذکر است که این زبان یک زبان سطح بالا است. و به عنوان یک زبان شی گرا .، تفسیری و داینامیک شناخته می شود .که دارای پشتیبانی بسیار قوی برای برنامه نویسی است .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
ویژگی های زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت :

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت دارای 64 کلمه کلیدی برای برنامه نویسی است . این زبان دارای فریم ورک های فراوان و کتابخانه های متعددی مانند جی کوئری ،. آنگولار جی اس ، نود جی اس ، وی یو جی اس ، آنگولار ، ری اکت و… است .

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت  می تواند از روش برنامه نویسی زبان C پشتیبانی کند . و  به عنوان یک زبان پویا و دارای تعامل است .که توانایی روح بخشی به سایت‌ها را دارد . از طرفی  زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سمت سرور. و و به عنوان یک زبان بومی وب در مرورگر کاربران پردازش می شود.

این زبان یک زبان شی گرا است و به همین دلیل کد نویسی. را برای شما بسیار ساده تر از دیگر زبان ها خواهد کرد . یادگیری آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت نسبت به زبان های برنامه نویسی دیگر بسیار آسان تر است . این زبان به صورت کراس پلتفورم روی انواع مرورگر‌ها یا پلتفرم‌ها قابلیت اجرا شدن را دارد .و برای پردازش و اجرا نیازی به کامپایلر ندارد .

 

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت
آموزش زبان برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی گو (GO) :

زبان برنامه نویسی  گو با نام خارجی Golang که به اختصار در بیشتر مواقع آن را GO می نامند. یک زبان برنامه نویسی ساخته شده توسط گوگل است . این زبان بیشتر توسط استارتاپ مورد استفاده قرار می گیرد . آمورش زبان برنامه نویسی گو نسبت به زبان های دیگر برنامه نویسی نسبتا آسان است. و شما می توانید به راحتی روی آن تسلط پیدا کنید .

امروزه شرکت های بسیاری هستند که به دلیل پشتیبانی قوی این زبان به استفاده از آن روی آورده اند . درست است. که این زبان به صورت گسترده در سازمان های مختلف مورد استفاده قرار نگرفته است . اما بسیاری از مراکز هستند .که برای طراحی و برنامه نویسی نوع خاصی از پروژه های خود روی این زبان سرمایه گذاری می کنند .

اموزش زبان برنامه نویسی

ویژگی های زبان برنامه نویسی گو :

زبان برنامه نویسی گو یک زبان متن باز است . و همچنین زبان برنامه نویسی یک زبان برنامه نویسی شی گرا است . این  زبان برنامه نویسی  نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی از سطح پایین تری برخوردار است .و قابلیت پیاده سازی روی هر نرم افزاری را نیز دارا است .

شما می توانید از زبان برنامه نویسی گو برای بهینه سازی .زمینه های مختلف وب ، سرور و شبکه استفاده کنید .زبان برنامه نویسی گو نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی دارای مقیاس پذیری بالایی است .یادگیری آموزش برنامه نویسی گو نسبت به زبان های برنامه نویسی دیگر مقدار سخت است .و میزان محبوبیت زبان برنامه نویسی گو در بین برنامه نویسان به 7 % می رسد .

آموزش زبان برنامه نویسی (R)  :

زبان برنامه نویسی R را می توان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی. در زمینه برنامه نویسی تحلیل داده و یادگیری ماشین دانست . شما با یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی R می توانید .به آسانی روی آن تسلط پیدا کرده و از آن برای یادگیری ماشین به عنوان بهترین گزینه استفاده کنید . زیرا این زبان دارای کتابخانه های بسیار معروفی است که توسعه الگوریتم های یادگیری ماشین را فراهم می کند .

البته قابل ذکر است که این زبان برنامه نویسی علاوه برای یادگیری ماشین مورد استفاده قرار می گیرد. از آن برای محاسبات آمار عمومی و ترسیم نمودارها نیز استفاده می شود . به همین دلیل یادگیری آموزش این زبان را می توان یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی دانست که می خواهند .به تیم های تحلیلی برنامه نویسی پیوندند .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی سوئیفت :

زبان برنامه نویسی سوئیفت با نام خارجی Swift یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است .که برای برنامه های کاربردی IOS مورد استفاده قرار می گیرد . در گذشته استفاده از این زبان بسیار نبود . اما با گسترش افرادی که از دستگاه های مبنی بر IOS مانند اپل و ایفون استفاده می کنند . استفاده از این زبان برنامه نویسی نیز گسترش یافت . تا جایی که امروزه این زبان به رقابت تنگاتنگی با اندروید پرداخته است .

یادگیری آموزش زبان سولفیت نسبت به زبان های برنامه نویسی دیگر نسبتا آسان است . اما باید به یاد داشته باشید که شما با یادگیری این زبان تنها می توانید از آن برای برنامه نویسی دستگاه هایی استفاده کنید .که در انحصار شرکت اپل هستند.

آموزش زبان برنامه نویسی
ویژگی های زبان برنامه نویسی سوئیفت :

 

 •   این زبان برنامه نویسی یک زبان برنامه نویسی کامپایلری است
 •  ــ این زبان به منظور توسعه انواع نرم افزار های انحصاری شرکت اپل طراحی شده است. که می توان از آنها به macOS  ، IOS  ، watchOS ، tvOS اشاره کرد
 •  کاهش دادن میزان خطا برای برنامه نویسی و آسان سازی برنامه نویسی سیستم های عامل تا حد بالا
 •  ــ شما می توانید از این زبان در کنار زبان برنامه نویسی C  استفاده کنید
 • میزان محبوبیت زبان برنامه نویسی سوئفیت. در ین زبان های برنامه نویسی به 8% می رسد
 • یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی سوئفیت نسبت. به دیگر زبان های برنامه نویسی اط سطح متوسط برخوردار است و زیاد سخت نیست
آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی روبی :

زبان برنامه نویسی روبی در سال 1995 به عنوان دوست برنامه نویسی .و یک جواهر نایاب پا به عرصه برنامه نویسی گذاشت . این زبان یک زبان برنامه نویسی شی گرا است . البته قابل ذکر است که با وجود اینکه این زبان بسیار کمتر .از زبان های برنامه نویسی دیگر مانند زبان برنامه نویسی پایتون یا زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت مورد توجه قرار می گیرد. اما از زبان های سطح بالای برنامه نویسی است .

آموزش زبان برنامه نویسی

ویژگی های زبان برنامه نویسی روبی :

 

 • این زبان برای ساخت ، برنامه نویسی و توسعه لپلیکشن های وب مورد استفاده قرار می گیرد
 • این زبان دارای سینتکس بسیار روان و ساده است که شباهت بالایی به زبان انسان دارد
 • یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی روبی نسبت به دیگر زبان ها بسیار ساده تر است
 •  این زبان می تواند یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای افرادی باشد. که تازه می خواهند وارد حوزه برنامه نویسی شوند
 •  قابل ذکر است که فرصت های شغلی این زبان نسبت به دیگر زبان های معروفی. مانند زبان برنامه نویسی پایتون و جاوا بسیار کمتر است
 • میزان محبوبیت این زبان 10 % است

 

آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین :

زبان برنامه نویسی کاتلین نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی مدت کمتری است. که به بازار برنامه نویسی وارد شده است .و اولین نسخه پایدار این زبان را می توان متعلق به سال 2016 دانست . این زبان برنامه نویسی یک زبان متن باز و بسیار قدرتمند است . همچنین می توان این زبان را به عنوان یک زبان شی گرا معرفی کرد. که می تواند بهترین گزینه انتخابی شما برای توسعه دهندگی باشد .

قابل ذکر است که زبان برنامه نویسی کاتلین در سال 2017 .به عنوان دومین گزینه عالی برای برنامه نویسی سیستم عامل اندروید توسط شرکت گوگل معرفی شد .

آموزش زبان برنامه نویسی
آموزش زبان برنامه نویسی
 مراحل مختلف یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی :
 • مرحله اول : آشنایی با مفاهیم زبان برنامه نویسی مورد نظر.
 • مرحله دوم : آگاهی از مسیری که برای یادگیری زبان می خواهیم در آن وارد شویم.
 • مرحله سوم : شناخت حوزه برنامه نویسی مشخص.
 • مرحله چهارم : انتخاب دقیق زبان برنامه نویسی مورد نظر برای یادگیری.
 • مرحله پنجم : فراگیری شیوه های مختلف کد نویسی.
 • مرحله ششم : فراگیری پیش نیاز های زبان برنامه نویسی مورد نظر.
 • مرحله هفتم : تسلط نسبت به زبان برنامه نویسی انتخابی.
 • مرحله هشتم : شروع به برنامه نویسی.

 

 

بهترین زبان های برنامه نویسی سال 2020 چه زبان هایی بودند ؟
The-most-learned-languages
آموزش زبان برنامه نویسی

source


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like