آموزش زبان php

درست است که برای یادگیری آموزش زبان php در ابتدا مانند بسیاری از برنامه نویسان دیگر سردرگم می شوید .و سوالات بسیاری ممکن است ذهن شما را فرا بگیرد . اما در نهایت می توانید از آن به یکی از پردرآمد ترین شغل های جهان دست پیدا کنید . تا به موفقیت برسید .11 min


0
آموزش زبان php

آموزش زبان php :

آموزش زبان php

آموزش زبان php

آیا تا به حال درباره زبان برنامه نویسی php شنیده اید ؟

زبان php یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است . که توانسته در سال های اخیر با توجه به استفاده از تحلیل برای انواع محاسبات و معادلات به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی شناخته شود .

در این متن شما می توانید با صفر تا صد آموزش زبان php یعنی تمام ویژگی ها ، مزایا ، معایب ، نوع استفاده. از زبان برنامه نویسی php  ، انواع نسخه های زبان php ، جمعیت برنامه نویسانی که از این زبان برای برنامه نویسی استفاده می کنند .، انواع شغل هایی که در ایران می توانند از مهارت زبان php برای کسب درآمد استفاده کنند . انواع پروژه هایی که می توانند برای برنامه نویسی از زبان php استفاده کنند و… آشنا شوید .

درست است که برای یادگیری آموزش زبان php در ابتدا مانند بسیاری از برنامه نویسان دیگر سردرگم می شوید .و سوالات بسیاری ممکن است ذهن شما را فرا گیرد . اما در نهایت می توانید از آن به یکی از پردرآمد ترین شغل های جهان دست پیدا کنید . تا به موفقیت رسید .

زبان برنامه نویسی php  چیست ؟

قبل از اینکه به یادگیری آموزش زبان php پردازید باید بدانید که اصلا این زبان چیست ؟

برای تفسیر این زبان می توان گفت زبان php یک زبان تفسیر شونده است. که بر پایه و اساس به وجود آوردن پویایی برای وب سایت ها عمل می کند . کسانی از این زبان استفاده می کنند. که قصد به کد نویسی سایت دارند. و می خواهند با استفاده از زبان برنامه نویسی php به کدنویسی و طراحی یک برنامه پردازند .

برنامه هایی که با استفاده از زبان برنامه نویسی php طراحی می شوند. همگی حالت پویا دارند و دارای تعامل بالایی در اجرا هستند . توجه داشته باشید بسیاری از سایت ها و برنامه ها هستند که حالت پویا ندارند. و از زبان php برای طراحی استفاده نکرده اند .

در اینجا منظور از پویا بودن یک سایت و تعامل داشتن آن با کاربران یعنی اینکه کاربران بتواند با سایت یا برنامه مورد نظر ارتباط های متنوعی نظیر ثبت نام کردن در سایت .، ایجاد یک پنل کاربری برای حضور خود در برنامه مورد نظر ، ذخیره کردن اطلاعات شخصی خود در سایت مورد نظر و… که باعث می شود تا کاربر مورد نظر احساس دوستی با برنامه را داشته باشد .

برای مثال هنگامی که شما در برنامه ای مانند برنامه اینستاگرام وارد می شوید . مسلما اگر نتوانید. در ین برنامه دارای یک صفحه شخصی باشید .و در آن اسم نویسی کنید . دیگر جذابیت نخواهند داشت. و اساس و بنیان پویایی خود را از دست خواهد داد .

این زبان علاوه بر اینکه می تواند باعث ایجاد حالت پویایی و ایجاد تعامل بین برنامه یا سایت مورد نظر با کاربران باشد . دارای نقطه های قوت فراوان دیگری نیز هست .

 

میزان کاربرد زبان php :

توجه داشته باشید زبان های برنامه نویسی بسیاری در بازار وجود دارد . اما قابل ذکر است. که بدانید زبان php توانسته به عنوان پرطرفدار ترین زبان برنامه نویسی برای وب سایت نویسی انتخاب شود . برای مثال درصد زبان هایی مانند زبان پایتون یا زبان جاوا نویسی در کاربرد برای وب سایت نویسی شاید زیاد باشد . اما در برابر درصدی که زبان برنامه نویسی php به خود اختصاص داده است . از بخش بسیار کوچکی برخوردار می شود .

ممکن است با خود تصور داشته باشید که این زبان نهایتا در برابر دیگر زبان های برنامه نویسی چیزی مانند 50 % درصد وب سایت ها را برای طراحی به خود اختصاص داده است . اما قابل ذکر است که بدانید زبان برنامه نویسی php حدود 80 % از وب سایت هایی که طراحی می شوند. را برای برنامه نویسی به خود اختصاص داده است .

این درصد بالای کاربرد زبان php تنها به دلیل پویا بودن این زبان نیست . بلکه زبان برنامه نویسی php از مزایای بسیاری برخوردار است .که می توان از آنها به رایگان بودن این زبان و همگان قرار گرفتن این زبان به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه ،. متن باز، پشتیبانی عالی که این زبان را در بر می گیرد ، همچنین بخش بسیاری از برنامه نویسان که از این زبان استفاده می کنند و…. اشاره کرد .

آموزش زبان php

کارکرد زبان php به چه صورت است ؟

برای اینکه  روی آموزش زبان php به صورت کامل تسلط داشته باشید. باید بدانید که تمامی سروکار این زبان با کد هایی است. همچنین یکی از مزایای این زبان استفاده کردن از کد هایی است که حتما نیاز به وجود HTML را ندارند.

زبان php تنها کد هایی را تفسیر می کند که در جداکننده های خاص قرار گرفته باشند . توجه داشته باشید. اگر دستوراتی برای اجرا خارج از جداکننده های زبان php قرار گیرد . این زبان این دستورات را تفسیر نمی کند .

در اینجا منظور از جدا کننده کد های نوشته شده یک برنامه یا یک اتفاق خیلی خاص نیست . بلکه جدا کننده ها را می توان تنها در چند علامت مانند ?  >  <  / و… خلاصه کرد . این جدا کننده های باعث می شود تا کدها از یک دیگر فاصله داشته باشند و  به صورت دقیق تر درک و تفسیر شوند .

 

چگونگی قرار دادن متغیر ها در زبان php :

شما در آموزش زبان php  با انواع متغیر ها آشنا خواهید شد . ممکن است. باتوجه به حساسیت زبان php درباره جدا کننده ها تصور داشته باشید . که در متغیر ها نیز باید حتما نماد های خاص مانند نماد ذکر شده دلار { $ } در برخی از متغیر ها مشخص و دقیق باشد. در غیر این صورت متغیر کاربردی نخواهد داشت .

اما اینگونه نیست . توجه داشته باشید بیشتر زبان ها برای متغیر های خود به این نماد ها اهمیت می دهند. اما زبان php برای برنامه نویسی و استفاده از متغیر ها به این نماد ها اهمیت نمی دهد . بلکه حساسیت خود را روی کوچیک بودن یا بزرگ بودن حروف استفاده شده. برای نوشتن هر متغیر متمرکز کرده است . هنگامی که شما به صورت دقیق از حروف کوچک و حروف بزرگ برای نوشتن متغیر ها استفاده کنید. دیگر نماد ها و فاصله بین خطوط به صورت کامل مورد توجه قرار نمی گیرد .

البته توجه داشته باشید . در اینجا منظور از مورد توجه قرار نگرفتن فاصله مسلما فاصله هایی نیست .که در بین رشته ها برای نوشتن متغیر ها قرار می گیرد . شما باید توجه داشته باشید. تا فاصله گذاری بین رشته ها را به صورت کامل و دقیق رعایت کنید .

آموزش زبان php ازقسمت های بسیاری برخوردار است . برای مثال شما برای برنامه نویسی با این زبان باید تمامی جدا کننده ها ، پایان دهنده ها و شروع کننده ها را فرا گیرید . تا  به صورت کامل برنامه نویسی کنید . برای مثال علاوه بر جدا کننده هایی که برای شما ذکر شد در کد نویسی برای پایان دادن به دستور در زبان php از علامت ; استفاده می شود . اگر شما در کد نویسی از این علامت در پایان دستور خود استفاده نکنید . مسلما این کد غیر قابل خواندن و مورد توجه قرار گرفتن است .

آموزش زبان php

روش کارکرد زبان php  به عنوان یک زبان مفسری :

زبان های برنامه نویسی به دو دسته تقسیم می شوند . اولین دسته مربوط به زبان های مفسری و دومین دسته مربوط به زبان های کامپایلری است . این دو زبان نوع نتیجه یکسان هستند و هر دو ترجمه و پردازش انجام می دهند . اما در نوع روشی که برای که برای ترجمه و پردازش استفاده می کنند دارای تغییرات هستند .

یکی از دلایلی که آموزش زبان php تا حد بالایی در بین آموزش دیگر زبان های برنامه نویسی مورد توجه قرار گرفته است . مسلما مفسری بودن این زبان است .

برای مثال کدی را در نظر داشته باشید .  که نزدیک به چهل خط است . زبان مفسری برای اینکه این چهل خط کد را اجرا کند تک به تک عمل کرده و از خط اول شروع به تفسیر می کند .

برای مثال این زبان خط اول را دریافت کرده ، تفسیر کرده و در صورتی که در نوشتار این کدها مشکلی پیدا نکند . آن را اجرا کرده و به سراغ خط دوم برای تفسیر می رود . اما در صورتی که خط اول دارای مشکل نوشتاری باشد . مسلما تا زمانی که شما این مشکل را برطرف نکنید . نمی توانید تفسیر کدهای شما انجام نمی شود . و حتی اگر در خط 20 باشد تفسیر در همن جا پایان می یابد.

برای مثال می توانم به یک مترجم اشاره کنم . توجه داشته باشید هنگامی که شما از یک مترجم برای گفته های خود استفاده می کند . بعد از هر جمله مکث کوتاهی می کنید . تا مترجم آن را با تفسیر کرده و با زبانی دیگر بیان کند . اگر شما در گفته خود از کلمات درستی استفاده نکرده باشید . و کلمات شما قابل فهم نباشد . مترجم به شما مشکل  را بیان می کند. تا به گونه ای دیگر منظور خود را به او ارائه کنید .سپس گفته شما را ترجمه کرده و آن را اجرا می کند .

 

آموزش زبان php

زبان مفسری یا زبان کامپایلری :

توجه داشته باشید اگر شما یک تازه کار هستید .و می خواهید به یادگیری آموزش زبان برنامه نویسی پردازید. مسلما بهتر از از آموزش زبان php استفاده کنید . زیرا این زبان همانطور که برای شما بیان شد. یک زبان برنامه نویسی مفسری است و کم پیش می آید .که زبان های برنامه نویسی به عنوان زبان برنامه نویسی مفسری شناخته شوند . در بیشتر مواقع زبان برنامه نویسی به عنوان یک زبان کامپایلری شناخته می شود .

تفاوت زبان مفسری و زبان کامپایلری در راحت بودن آنها ، سرعت و خطایابی است . توجه داشته باشید . یک زبان مفسری از سرعت کمتری از یک زبان دیباگی برای برنامه نویسی استفاده می کند. و شما به عنوان تازه کار فرصت بیشتری برای تمرکز کردن روی کدهای نوشته شده و رفع اشکال دارید . به دلیل این سرعت پایین خطایابی برای شما بسیار راحت تر است .و شما برنامه نویسی دقیق تری را انجام خواهید داد .

استفاده از زبان کامپایلری :

اما هنگامی که شما از زبان کامپایلری برای برنامه نویسی استفاده می کنید . مسلما مدت زمانی که برای برنامه نویسی به عنوان یک تازه کار به شما داده می شود .کافی نخواهد بود . همچنین ممکن است شما نتوانید در مدت زمان کمی که برای برطرف کردن خطاها به شما داده می شود. عملکرد مثبتی داشته باشید .

اما یکی از اصلی ترین فرق های بین زبان مفسری و زبان کامپایرلری در محصول خروجی است . توجه داشته باشید. هنگامی که شما از زبان مفسری برای برنامه نویسی استفاده می کنید. محصول نهایی به عنوان یک واحد خروجی کد نوشته شده و ارائه داده می شود . اما هنگامی که شما از زبان های کامپایلری  استفاده می کنید . این حالت صدق نمی کند .

 

ممکن است از خود بپرسید که زبان کامپایلری چیست ؟

زبان کامپایل شده به زبانی گفته می شود که کار کامپایل تمامی سورس کدها را به صورت یک جا انجام می دهند و از روش مرحله ای برای تفسیر و پردازش استفاده نمی کند .سپس نتیجه مورد نظر را به صورت یک نرم افزار در اختیار برنامه نویس قرار می دهد . تا کاربر پس از دریافت نرم افزار آن را تست کرده و شروع به تبدیل کدها به کدهای فشرده تر و قابل فهم تر برای سیستم کند .

تفاوت زبان کامپایلری با زبان مفسری :

تفاوت این زبان با زبان مفسری در نوع کارکرد ، سرعت و تحلیل است . توجه داشته باشید همانطور که گفته شد در زبان برنامه نویسی مفسری مانند زبان php کد ها به صورت خط به خط و یکی پس از دیگری تفسیر می شوند. و اگر یکی از آنها با خطایی مواجه شود دیگر بقیه خط ها دریافت نمی شوند . اما در زبان کامپایلری این روش اصلا وجود ندارد .

زبان مورد نظر تمامی خط های کد را در لحظه اول به صورت یک جا دریافت می کند ، ترجمه می کند. و به کاربر مانند یک نرم افزار در فایل خروجی ارائه می دهد . در این زبان سرعت از زبان مفسری مانند زبان برنامه نویسی php بسیار بیشتر است . و شما دیگر نیاز به عملیات مجدد برای کامپایل ندارید. اما دیباگ کردن کد ها و خطایابی هنگام برنامه نویسی با استفاده از این زبان ها تا حد بالایی دشوار است . به صورتی که استفاده از این زبان تا زمانی که زبان برنامه نویسی php است پیشنهاد نمی شود .

آموزش زبان php

زبان php یک زبان سمت کاربر است ؟ یا زبان سمت سرور است ؟

توجه داشته باشید به دلیل مزایای زیادی که زبان برنامه php به خود اختصاص داده است . افراد بسیاری هستند. که به یادگیری آموزش زبان php می پردازند . اما شما برای اینکه بخواهید زبان php را به عنوان زبان اصلی برای برنامه نویسی انتخاب کنید . و به یادگیری آموزش زبان php پردازید . اول باید تشخیص دهید .که قصد به برنامه نویسی سمت کاربر دارید یا قصد به برنامه نویسی سمت سرور دارید .؟

 

زبان سمت کاربر چه زبانی است؟

زبان های سمت کاربر به زبان هایی گفته می شود .که اطلاعات ذخیره شده خود را در مرورگر کاربر به اشتراک گذاشته. و در آنجا شروع به پردازش می کنند و در نهایت دستور های داده شده را اجرا می کنند . از این نوع زبان های می توان به بهترین نوع یعنی زبان معروف جاوا اسکریپت اشاره کرد .که توانایی اجرای دستورات در مرورگر کاربر را دارد .

توجه داشته باشید اداره این زبان ها دیگر به صورت کامل در دست شما نیست .و سرعت این زبان برای اجرای دستورات به نوع سیستم کاربر مورد نظر و سخت افزاری که از آن استفاده می کند. نیز بستگی دارد .

برای مثال ممکن است سرعت زبان تا حد بسیار بالایی باشد . اما نوع سخت افزاری که از آن استفاده می کند خوب نباشد. و پردازش زبان نیازمند زمان بسیاری طولانی باشد . در این زمان شما نمی توانید تاثیری روی سرعت یا کارکرد زبان سمت کاربر داشته باشید .

 

زبان سمت سرور چه زبانی است ؟

به زبان هایی که دستورات مورد نیاز خود را در سایت پردازش می کنند. و برای اجرا  از سرور مرکزی استفاده می کند. زبان سمت سرور گفته می شود . این زبان ها تمامی کارهای مورد نیاز را در سرور انجام می دهند. و سپس نتیجه انجام شده را تنها برای کاربر ارسال می کنند .

در این صورت نوع سیستم و سخت افزاری که کاربر از آن استفاده می کند مسلما روی عملکرد زبان تاثیری نخواهد گذاشت . از نمونه زبان های سمت سرور یا بهتر بگویم بهترین نوع زبان سمت سرور می توان به زبان php اشاره کرد .

البته توجه داشته باشید شما برای اینکه بین سرور و کاربر ارتباط مورد نیاز را برقرار کنید مسلما نیاز به وب سرور برای ایجاد ارتباط هستید .

ممکن است که تا به امروز به وب سرور به عنوان یک نرم افزار نگاه نکرده باشید . اما قابل ذکر است که وب سرور یک نرم افزار است. که طراحی شده.تا شما بتوانید وب سایت های متفاوت را روی آن اجرا کنید . و از آنها استفاده کنید .

وب سرور چیست ؟

درواقع وب سرور تنها وسیله ای است که توانایی مدیریت وب سایت های مختلف را دارد و شما به آن درخواست می دهید. تا آنها را برای شما نمایش دهد و اجرا کند . البته توجه داشته باشید وب سرور با اپ سرور کاملا متفاوت است . شما هنگامی که از اپ سرور صحبت می کنید.

درواقع در حال صحبت کردن درباره یک وب سایت هستید . اما هنگامی که می خواهید از یک وب سرور استفاده کنید درحال صحبت درباره  مدیر تمامی وب سایت ها هستید .

ویدیو آموزشی:

زبان php یک زبان سطح بالا است. یا به عنوان یک زبان سطح پایین شناخته می شود ؟

آموزش زبان php همانطور که در مطالب قبل گفته شد یکی از پرطرفدار ترین آموزش های برنامه نویسی است . و مسلما دلیل معروفیت آموزش زبان php را می توان سطح بالا بودن زبان php دانست .

البته این موضوع هم هست که به هر مقدار که زبان php از سطح بالاتری برخوردار باشد آموزش زبان php نیز سطح بالاتر و اندکی سخت تر خواهد بود .

آموزش زبان php

سطح زبان های برنامه نویسی :

توجه داشته باشید زبان های برنامه نویسی از نظر سطح به دو دسته تقسیم می شوند . اولین سطح را می توان سطح پایین و دومین سطح را می توان سطح بالا دانست . و همانطور که گفته شد. زبان برنامه نویسی php و آموزش زبان php جز زبان های سطح بالا شناخته می شوند .

شاید شما تصور داشته باشید. که زبان های سطح پایین مورد استفاده نیستند و از تفاوت های بسیاری با زبان سطح بالا برخوردار هستند . اما اینگونه نیست . هر چیزی برای وجود خود دلیل و کاربردی دارد . و زبان های سطح پایین هم در جای خود کاربرد ویژه خود را دارند .

در اینجا به برخی از ویژگی ها و تفاوت های زبان های سطح پایین و زبان های سطح بالا اشاره می کنیم . تا شما تسلط بهتری روی آموزش زبان php داشته باشید .

 

تفاوت های زبان سطح پایین و سطح بالا در چیست ؟

توجه داشته باشید . زبان های برنامه نویسی سطح پایین را می توانید زبان هایی دانست .که برای برنامه نویسی خود از زبان ماشینی یا از زبان ساده صفر و یک استفاده می کنند . در واقع می توان گفت زبان های سطح پایین دقیقا از این زبان ها استفاده نمی کنند . بلکه ساختاری بسیار شبیه به این زبان ها دارند .

این زبان ها به صورت مستقیم با پردازنده ارتباط برقرار می کنند . زیرا توانایی برقرار کردن ارتباط غیر مستقیم را ندارند . اما می توان از آنها برای ساخت برنامه های ساده یا وب سایت های ساده استفاده کرد . از این زبان ها می توان به زبان اسمبلی اشاره کرد .

زبان های سطح بالا :

زبان های سطح بالا ساخته شدند تا کار دشوار برنامه نویسان را برای استفاده از زبان های سطح پایین برای برنامه نویسی آسان کنند . این زبان ها مانند زبان php به صورتی ساخته شده اند .

که به جای نزدیک بودن به زبان ماشینی یا زبان صفر و یک به زبان انسان یعنی زبان انگلیسی نزدیک هستند. و می توانند زبان انگلیسی را درک کنند . این مسلما کار برنامه نویسان را بسیار راحت می کند .

زیرا می توانند تنها با تسلط روی زبان انگلیسی کد نویسی کنند. و دیگر نیازی برای تمرکز بسیاربرای کدنویسی با استفاده از منطق نرم افزار ها ندارند . این زبان ها مانند زبان php امروزه توانسته است سطح بالایی از جمعیت برنامه نویسان را در بر گیرد .

البته قابل ذکر است . بسیاری از افراد که تازه وارد حوزه برنامه نویسی می شوند از همان اول از آموزش زبان php استفاده می کنند. تا  کد ها را به صورت اتوماتیک و خودکار ترجمه کنند و باعث اجرای آنها از طریق سیستم شوند .

 

آموزش زبان php

زبان php سایت داینامیک می سازد ؟ یا سایت استاتیک می سازد ؟

زبان php زبانی است که به منظور ساخت سایت های داینامیک ساخته شده است. و اساس خود را به صورتی پایه ریزی کرده است . که بتواند این سایت ها را طراحی کند . توجه داشته باشید هنگامی که شما از زبان هایی مانند زبان php برای ساخت سایت استفاده می کنید .

معمولا سایت هایی را می سازید که حالت صفحه وب به صورت ایستا دارند . در اینجا منظور از بیان حالت ایستا یعنی کد هایی HTML و Css ایجاد می شوند و صفحه وب فقط با استفاده از این کدها برنامه نویسی را ادامه می دهد .

برای مثال اگر شما سایتی را طراحی کنید و صاحب سایت از شما درخواست تغییرات جزئی یا کلی در سایت بدهد . شما باید به صورت دستی این تغییرات را در سایت طراحی شده یکی یکی اعمال کنید. اگر شما از سایت داینامیک بهره مند باشید این تغییرات را می توانید به راحتی اعمال کنید .

اما اگردر طراحی سایت از سایت استاتیک بهره مند باشید . برای اینکه بتوانید حتی تغییرات جزئی را اعمال کنید .باید نسبت به استفاده از داشبورد های مدیریتی ، تنظیمات پیشرفته و تمامی عامل هایی که باعث ایجاد تغییر در سایت استاتیک می شوند تسلط داشته باشید .

خوب شما مسلما در آموزش زبان php با این موارد آشنایی نخواهید داشت. زیرا همانطور که گفته شد. شما با یادگیری آموزش زبان php و استفاده از آن در نهایت سایت داینامیک طراحی خواهید کرد . که دشواری کمتری دارد .

اگر شما برای طراحی سایت خود از زبانی استفاده کنید که در نهایت منجر به طراحی سایت استاتیک شود . مسلما با محدودیت های فراوانی در بخش های مختلف و امکانات روبه رو خواهید شد .و برنامه نویسی برای شما بدون استفاده از زبان php بسیار سخت خواهد بود .

آموزش زبان php

مزیت های زبان php چیست ؟

هنگامی که شما قصد به یادگیری آموزش زبان php دارید. با مزایای فراوانی روبه رو خواهید شد . که به باعث می شود. تا شما به هیچ عنوان از راهی که انتخاب کرده اید پشیمان نشوید . برای مثال از مزیت هایی که یادگیری آموزش زبان php برای شما دارد . می توان به موارد زیر اشاره داشت .

 

مزیت های یادگیری آموزش زبان php :

1 ــ زبان php به عنوان یک ابزار اپ سورس به صورت رایگان شناخته شده است .

2 ــ شما با یادگیری آموزش زبان php می توانید میزبانی ارزان برای برنامه نویسی باشید .

3 ــ ابزار هایی که شما در آموزش زبان php با آنها روبه رو می شوید . همگی رایگان هستند و شما می توانید به صورت اپن سورس بدون ارائه هیچ گونه هزینه ای از آنها استفاده کنید .

4 ــ یادگیری آموزش زبان php نسبت به دیگر زبان ها بسیار راحت است . شما می توانید با ارائه مدت زمان بسیار کمی نسبت به آموزش زبان php تسلط پیدا کنید .

5 ــ شما می توانید با یادگیری آموزش زبان php از آن روی تمامی پلتفرم ها استفاده کنید . توجه داشته باشید در اینجا منظور از تمامی پلتفرم ها نمونه هایی مانند انواع ویندوز ها ، انواع مکینتاش ها و لینوکس ها است .

6 ــ شما علاوه بر اینکه می توانید با صرف مدت زمان کمی نسبت به یادگیری آموزش زبان php تسلط پیدا کنید . می توان گفت سرعت این زبان برای برنامه نویسی چیزی حدود سه برابر زبان های دیگر مانند زبان ASP است .

 

از چه نسخه ای از زبان php استفاده کنیم بهتر است ؟

با  توجه به اینکه زبان php یک زبان پر طرفدار است و هر روز نسبت به دیروز پیشرفت های زیادی می کند . نسخه های بسیاری از آن وجود دارد . شاید این نسخه ها با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی نداشته باشند . اما نسخه های جدید به روز رسانی شده هستند و دارای ویژگی های مثبت بیشتری هستند .

برای مثال در حال حاضر بهترین نسخه ای که شما می توانید چه برای یادگیری آموزش زبان php و تمرین و چه برای برنامه نویسی اصلی از آن استفاده کنید .نسخه 5.5 است . البته توجه داشته باشید در کنار این نسخه در حال حاضر نسخه های دیگری نیز درحال توسعه هستند .

برای مثال شما می توانید از نسخه 6 که دارای پشتیبانی قوی تری نسبت به نسخه 5.5 از این زبان است استفاده کنید . اما این نسخه هنوز منتشر نشده است . و شما برای استفاده باید منتظر انتشار این نسخه باشید .

آموزش زبان php

چگونه زبان php را نصب کنیم و از آن استفاده کنیم ؟

توجه داشته باشید شما چه برای یادگیری آموزش زبان php و چه برای استفاده از این زبان باید آن را به صورت نصب شده .روی دستگاه خود داشته باشید . برای اینکه شما بتوانید این زبان را برای یادگیری آموزش زبان php روی دستگاه خود نصب کنید . و از آن استفاده کنید به چه چیزهایی نیاز دارید .

1 ــ یک ابزار یا یک برنامه برای اینکه برای شما کد نویسی انجام بدهد .

2 ــ یک سرور که نقش اجرا کننده را بازی کند.

3 ــ یک مرورگر وب که نمایش دهنده نتیجه کار شما باشد .

 

از نمونه ابزاری که می توانید برای کد نویسی استفاده کنید می توان به Notepad  و در حالت پیشرفته این ابزار می توانید از Notepad+ استفاده کنید . البته باید توجه داشته باشید.

که اگر بخواهید یک سایت خیلی حرفه ای طراحی کنید می توانید از ابزار حرفه ای مانند Netbeans یا phpED استفاده کنید . اما یادگیری این ابزارها کاملا جدا از یادگیری آموزش زبان php است و تنها به نوع سایتی که می خواهید طراحی کنید بستگی دارد .

از نمونه مرورگر هایی که می توانید  برای استفاده از زبان php استفاده کنید .می توان به مرورگر پیش فرض و در حالت پیشرفته تر به مرورگر کروم اشاره کرد . که انتخاب آنها با توجه به هدف شما از طراحی سایت مشخص می شود .

و همچنین از سروری که بتواند اجرا کننده زبان php باشد .می توان به خود زبان php به صورت نصب شده به همراه mysql نصب شده روی سیستم شما اشاره کرد .زیرا این دو می توانند .در کنار یکدیگر نقش سرور مورد نیاز شما را بازی کنند و از تمامی ابزارهای مورد نیاز شما مانند برنامه و کتابخانه های مورد نیاز نیز بهره مند هستند .

 


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like