راز موفقیت چیست ؟

مهم ترین انگیزه ای که ما برای رسیدن به آن زندگی می کنیم موفقیت است . وقتی به گذشته نگاه می کنیم . خواهیم دید که افراد موفق در زندگی خود با مشکل های زیادی مثل از دست دادن پدر و مادر در خردسالی . بی پولی . ورشکستگی . مشکلات بسیار بزرگ و...


10
راز موفقیت
راز موفقیت

راز موفقیت چیست ؟

مقدمه

 

راز موفقیت
مهم ترین انگیزه ای که ما برای رسیدن به آن زندگی می کنیم موفقیت است . وقتی به گذشته نگاه می کنیم .

خواهیم دید که افراد موفق در زندگی خود با مشکل های زیادی مثل از دست دادن پدر و مادر در خردسالی . بی پولی . ورشکستگی . مشکلات بسیار بزرگ و…روبه رو بوده اند .  ولی با قدرت و تفکر در برابر آنها ایستاده اند و آنها را شکست داده اند . این افراد توانایی رسیدن به پیروزی را داشتند زیرا… در این مقاله راز موفقیت را خواهید خواند.

 

تعریف موفقیت :

موفقیت از آن کلماتی است که از دیدگاه هر شخص تعریف متفاوتی دارد . برای مثال ممکن است شخصی موفقیت را در پول و ثروت ببیند . شخصی در رشد فردی ببیند . یا کسی در رضایت از زندگی آن را ببیند . حتی ممکن است کسی در تنبلی آن را ببیند .

اما اگر با دقت به جزئیات کلمه موفقیت نگاه کنیم . متوجه می شویم .که به ازای هر شخص در دنیا از موفقیت یک تعریف ویزه وجود دارد .ولی این نکته قابل توجه است که اگر قرار است .کسی روزی برای شما موفقیت را تعریف کند آن شخص کسی جز خودت نیست .

دلیل آن این است که هر شخصی بهتر از بقیه افراد می داند که هدفش چیست و چه چیزی از زندگی می خواهد یا در چه در جه ای حالش خوب می شود و از زندگی رضایت پیدا می کند .

 

راز موفقیت
خیلی از افراد هستند که در دنیا به دنبال موفق شدن و رسیدن به اهدافشان هستند .

راز موفقیت :

خیلی از افراد هستند که در دنیا به دنبال موفق شدن و رسیدن به اهدافشان هستند . حتی این افراد ارزوی این را دارند که یک شبه به راز موفقیت برسند . اما تنها چیزی که می توان در برابر این افراد گفت این است . که پیروزی و رسیدن به راز موفقیت یک شبه وجود ندارد .

پس باید کاملا این تفکر را از ذهن خود خارج کنید زیرا حتی درصدی هم امکان ندارد . تنها چیزی که برای رسیدن به موفقیت به شما کمک می کند . فقط و فقط خودتان هستید . و برای این کار باید روی خودتان کار کنید یعنی :

1 ــ آموزش های لازم در موضوع تخصصی که برای هدف خود انتخاب کردید ببینید .

2 ــ مطالعه باید از مورد های برنامیان به صورت پایدار و ثابت روزانه باشد .

3 ــ اهمال کاری و تنبلی را از بین ببرید زیرا سدی بزرگ برای رسیدن به موفقیت است.

4 ــ خودتان را بارها برای رسیدن به موفقیت شارژ کنید و متوقف نشوید .

5 ــ و…

اولین راز موفقیت :

(( بهترین راه برای رسیدن به موفقیت این است که همیشه فقط یک بار دیگر هم تلاش کنید . J ))

 

دومین راز موفقیت :

(( تنها خودتان هستید که می توانید زندگیتان را بسازید. J ))

 

راز موفقیت افراد موفق چیست ؟

بیشتر افرادی افرادی که موفقیت رسیده اند ویژگی های مشترکی باهم دارند که همین ویزگی ها جز عامل های مهم راز موفقیت این اشخاص است . اگر زندگی نامه فرد موفقی مثل بیل گیتس را بخوانیم و مقداری در آن توجه و کنکاش کنیم . در واقع متوجه این اشتراکات می شویم .

 

عوامل موفقیت افراد موفق :

1ــ دائما در حال افزایش دادن انگیزه خود هستند :

شما باید بدانید که فقط خودتان هستید که می توانید زندگیتان را بسازید. و به خوبی آن را مدیریت کنید . در واقع می توان گفت تمام چیز های این زندگی در دست خودتان است نه هیچ شخص دیگری . اگر شما این نکته را بپذیرید به شدت می تواند در رسیدن به موفقیت به شما کمک کند .

اگر دقت کنید می بینید هنگامی که برای انجام دادن کاری انگیزه بسیار زیادی نیاز داریم . و با ذوق و شوق بسیار به سراغ انها می رویم . چقدر میزان بازدهی ما در آن کار بالاتر است و احتمال موفقیت ما درآن کار بیشتر است . برای مثال هنگامی که صبح از خواب بلند می شویم اگر بخواهد اتفاق خوبی برایمان رخ بدهد . زود تر از خواب بلند می شویم . و با انرژی بسیار روزمان را شروع می کنیم . پس ما باید برای موفقیت در زندگی مدام انگیزه خود را تقویت کنیم .

سومین راز موفقیت :

(( انگیزه خود را تقویت کنید . J  ، انگیزه سوخت مصرفی شما برای رسیدن به موفقیت است .))

راه تقویت انگیزه :

می توان گفت که یک پیشنهاد فوق العاده برای افزایش انگیزه این است که جملاتی را که درواقع به اصطلاح به آنها جملات انگیزشی می گویند . را به صورت مداوم با خود تکرار کنید . با خواندن این جملات و تکرار آن ، هر بار که انها را می خوانید انرژی شما چند برابر می شود .

جملاتی مانند :

من قدرتمندم

من می توانم

من بهترینم

من …

2 ــ  صبح قورباغه را قورت می دهند !

می توان گفت که یکی از مهم ترین و بارز ترین ویزگی های مشترک افراد موفق این است که مهم تریم و در واقع سخت ترین کار خود را به عنوان اولین کار خود قرار می دهند و صبح اولین کاری که برای شروع برنامه خود انجام می دهند ان است . کتاب قورباغه ات را قورت بده از بریان تریسی می گوید : سعی کنید روزتان را با انجام کارهایی شروع کنید که فکر می کنید براتان سخت تر است و احتمال دارد انجام انها را فراموش و یا به تعویق بندازید . این کار هم می تواند باعث شود که ادامه روزتان را خیلی راحت پیش ببرید . هم می توانید به انجام سایر کارهای خود برسید . و هم اینکه دیگر نگران انجام نشدن یا نصفه انجام شدن کار سخت خود نیستید .

پس می توان گفت افراد موفق نیز این الگو را برای کارها و زندگی خود پیش گرفته اند .

چهارمین راز موفقیت :

(( هر روز صبح قورباغه ات را قورت بده .! J ))

 

3 ــ سحر خیز هستند :

مهم ویژگی های افراد سحر خیز :

  • آرامش اعصاب
  • داشتن انرژی بالا
  • افزایش بازدهی کاری
  • افزایش اعتماد به نفس
  • افزایش قدرت یادگیری مغزی
  • داشتن خواب راحت شبانه
  • داشتن زمان بیشتر برای انجام کارها
  • قورت دادن قورباغه

 

پنجمین راز موفقیت :

(( سحر خیز باشید . ! J ))

 

4 خودشان را قبول دارند :

یکی از ویزگی افراد موفق قدرت باور به خود است . می توان از مزایای باور به خود به موارد زیر اشاره کرد :

برای مثال فردی که انرژی بسیار بالایی دارد از انجام دادن کارهای جدید ترسی ندارد و مدام تلاش می کند تا بتواند کارهای جدید را تجربه کند و مدام با خودش می گوید من می توانم .

مسلما این فرد خود باوری عجیبی دارد و می تواند پله های کامیابی را برای رسیدن به قله های موفقیت کم کم و به صورت مرحله ای یک به یک طی کند تا به هدف مورد نظرش برسد .

 

ششمین راز موفقیت:

(( خودت را باور داشته باش .! J ))

 

5 ــ ساختن عادت های مثبت برای خود :

در باره این ویزگی می توان گفت عادت یکی از پیزهایی است که می تواند فرق بین موفقیت و شکست را ایجاد کند همانطور که بزرگان می گویند : انسان های خوب کارهای خوب انجام نمی دهند . آنها عادت های خوب ایجاد می کنند . در واقع می توان گفت همه شگفتی هایی که انسان های موفق به وجود آورده اند نتیجه عادت های خوب این افراد است . عادت است که همیشه و در همه جا همراه یک فرد است .

 

هفتمین راز موفقیت :

(( برای خود عادت های خوب و موفق بساز. افرادی به موفقیت می رسد که عادت های موفق داشته باشند .! J  ))

 

برخی ویژگی های دیگر افراد موفق :

6 ــ نظم وانضباط داشتن

7 ــ برنامه ریزی مناسب

8 ــ اعتماد به نفس بالا

9 ــ پیگیری مداوم کارها

10 ــ پیش بینی آینده

11 ــ صبور بودن

12 ــ داشتن تفکرات بزرگ

13 ــ کوتاه بودن فاصله تصمیم تا اقدام

14 ــ داشتن تمرکز بالا

15 ــ و …

 

کلید موفقیت خودت هستی
موفقیت در زندگی تصادفی نیست و برای هیچ کس به صورت اتفاقی رخ نداده است .

موفقیت در زندگی :

موفقیت در زندگی تصادفی نیست و برای هیچ کس به صورت اتفاقی رخ نداده است . بزرگان عوامل متفاوتی را برای رسیدن به موفقیت در زندگی موثر می دانند . اما می توان گفت سه عامل هست که مهم ترین روش موفقیت در زندگی را ایجاد می کند .

 

1ــمثبت اندیش باشید :

اگر دقت کنید اشخاصی که بیشتر اوقات اخمو هساتند و ناراحت و عبوس هستند . اکثر اوقات وقت خود را در تنهایی می گذرانند . زیرا مردم اساسا از این گونه افراد خوششان نمی آید . اما اشخاصی که دائما از موفقیت و اتفاقات خوب و انرزی های مثبت صحبت می کنند در واقع محبوب ترین افراد بین بقیه هستند .

در واقع می توان گفت مثبت اندیشی می تواند به ما کمک کند تا همیشه حتی در بدترین شرایط هم از زندگی خود راضی باشیم و انرژی و انگیزه بسیار برای ادامه دادن داشته باشیم . بعد از هر شکستی بتوانیم دوباره بلند شویم و ادامه دهیم تا به موفقیت برسیم و …

پس هنگامی که همه این اتفاقات خوب و عالی با مثبت اندیشی برای ما می تواند اتفاق بیفتد اساسا می تواند جز یکی از مهم ترین عامل های سبقت گرفتن از دیگران می شود . و مطمنا یکی از راز های موفقیت مثبت اندیشی است .

 

هشتمین راز موفقیت :

(( مثبت اندیش باشید . J ))

 

2 ــ همیشه شکر گذاری کنید :

نعمت های خداوند به مقداری زیاد وفراوان هستند که بسیاری از افراد آن را به اقیانوسی بی کران تشبیه کردند . اقیانوس بی انتهایی که ما انسان تصمیم می گیریم چگونه از این نعمت ها استفاده کنیم . در واقع می توان گفت دقیقا مثل ضرب المثلی که می گوید (( شکر نعمت ، نعمتت افزون کند . )) اگر شکر گذار باشیم و به این ضرب المثل عمل کنیم . می توانیم با شکر گذاری نوعی انرژی خودمان را به صورت بی نظیزی افزایش بدهیم . و هم به مقدار بسیار زیادی از پروردگار خود تشکر کنیم . اما می تونیم به مصداق (( کفر نعمت ، نعمت از کفت بیرون کند . )) عمل کنیم تا به شخصه مشاهده کنیم که چگونه تمام لحظات خوب و اتفاقات خوبی که داریم از بین می رود .

 

نهممین راز موفقیت :

(( شکرگذاری را فراموش نکنید . J ))

 

3 ــ اضافه کردن ارزش به دیگران :

اضافه کردن ارزش به دیگران سومین عانل مهم موفقیت در زندگی است . یعنی اینکه تا می توانید در هر جایی که هستید و هر کاری که انجام می دهید . دیگران را با چیز های کوچک خوشحال کنید . حالا این کارهای کوچک می توانند متفاوت باشند برای مثال مکم کردن در کارهای انها و یا حتی کوچک ترین کار ممکن مثل دادن یک شکلات به یک بچه باشد .

این نکته بسیار مهم و جدی است و می تواند اتفاقات خوبی را در اینده برای شما رقم بزند .

 

دهمین راز موفقیت :

((  به دیگر ارزش اضافی بدهید .! J ))

 

راز موفقیت در کسب و کار :

عواملی که در ادامه گفته می شوند نه تنها برای موفقیت در کسب و کار بلکه برای موفقیت در زندگی هم می توان از آنها استفاده کرد زیرا عوامل موفقیت اصولا عواملی مشترک هستند .

 

1 ــ در مسیر استعداد هایتان قدم بردارید :

می توان گفت همیشه افرادی که به دنبال استعداد هایشان می روند موفق تر از افراد دیگر هستند .

استعداد یعنی میزان پیشرفت نسبت به زمان و کیفیت آن . هنگامی که کاری داشته و آن را در زمان کم و با کیفیت بالا انجام دهیم . اساسا پیشرفت بسیار زیادی در آن خواهیم کرد . به همین دلیل است که بیشتر افراد موفق پیشنهاد می کنند که به دنبال استعداد هایتان پیش بروید .

 

یازدهمین راز موفقیت :

(( به دنبال استعداد هایت برو .! J ))

 

2 ــ به سراغ کارهایی بروید که به آن علاقه دارید :

یکی از عامل های اصلی برای رسیدن به موفقیت این است که به دنبال چیزهایی بروید که به آنها علاقه دارید . این کار بسیار طبیعی است که وقتی به دنبال چیزی که علاقه داریم برویم  . شور شوق بیشتری خواهیم داشت و رسیدن به هدف مورد نظر برایمان آسان تر است .

 

دوازدهمین راز موفقیت :

(( به دنبال علایق خود بروید .! J ))

3 ــ از شکست خوردن استقبال کنید :

این جمله در زندگی همه افراد تکرار شده است که از شکست های خود درس بگیرید . می توان گفت هنگامی که شکست می خورید می توانید برای کارهای بعدی خودت از تجربیات شکست های قبلی خودت استفاده کنید .

توماس ادیسون می گوید :

(( من شکست نخوردم ، فقط 1000 روش پیدا کردم که به هدف مورد نظرم نمی رسیدند . ))

می توان گفت دیدگاه تمامی افرادی که در زندگی خود موفق شدند مانند توماس ادیسون است . تا زمانی که به شکست به دید یک اتفاق بد نگاه کنید . نمی توانید به هیچ گونه نتیجه خوبی برسید . می توان گفت از اول هم قرار نبوده راه رسیدن به موفقیت انقدر راحت باشد . که در آن شکستی نخوریم . اگر اینگونه بود تمامی افراد به موفقیت می رسیدند . و موفقیت چیز بی ارزشی میشد . در حقیقت باید قبول کنیم که موفقیت چیز آسانی نیست و برای رسیدن به آن ممکن است بارها شکست بخورید .

اما باید به شکست خود به دید مثبت نگاه کنید .

 

سیزدهمین راز موفقیت :

(( از شکست نترسید و از آن استقبال کنید . با تجربیات به دست آمده دوباره شروع کنید . J ))

 

4 ــ نقش مشاور را دست کم نگیرید :

مشاورین همیشه می توانند بهترین راه ها را برای پیشرفت و موفقیت در کسب و کار پیشنهاد کنند . هیچ زمان از مشاور دوری نکنید . و فکر نکنید که مشاور کارش فقط برای افراد شکست خورده است . اتفاقا افرادی که می خواهند به پیروزی های بزرگ برسند بیشتر به مشاور نیاز دارند . زیرا راهکار های یک مشاور می تواند کمک بسزایی در موفقیت یک فرد داشته باشد .

 

چهاردهمین راز موفقیت :

(( از مشاوره استفاده کنید . کسانی که به موفقیت می رسند . همان کسانی هستند که از مشاوره دوستان بهره می برند . ))

 

سرعت دهنده های موفقیت :

می توان گفت یک سری کارها ، زمان ها ، افراد و مکان ها وجود دارند که شما محض تماس با آنها انرژی و شارژتان به بالاترین حد ممکن می رسد .

اگر فرد تیزحسی باشید . باید لیستی از سرعت دهنده های خود درست کنید تا بتوانید گام بلندی برای رسیدن به رویاهایتان بردارید .

مواردی که در اینجا بیان می شوند می توانند مهم ترین سرعت دهنده های شما باشند .

1 ــ کلاس های رشد فردی و… که می توانند مقدار زیادی به انرزی و مهارت شما اضافه کنند .

2 ــ دوستان و اطرافیانی که اهل پیشرفت و رشد و رسیدن به موفقیت هستند .

3 ــ در رویا های خود زندگی کنید و خودتان را هر لحظه به رویاهایتان نزدیک تر ببنید.

4 ــ از هدف و جایی که می خواهید برسید تصویر سازی درستی داشته باشید و آن را مرتبا تکرار کنید .

سرعت دهندهای موفقیت
(( سرعت دهنده های خود را مشخص کنید . اگر ندارید سرعت دهنده خود را کشف کنید . J ))

پانزدهمین راز موفقیت :

(( سرعت دهنده های خود را مشخص کنید . اگر ندارید سرعت دهنده خود را کشف کنید . J ))

 

شانزدهمین راز موفقیت :

(( موفقیت فقط رسیدن به هدف نیست . همین که تو از دیروز بهتری یعنی تو موفق هستی . JJJ ))

 

سنگریزه های موفقیت :

می توان گفت در مقابل سرعت دهنده ها مواردی وجود دارد که سرعت رشد را کاهش خواهد داد . که می توان آنها را سنگریزه نام گذاری کرد . چون بیشتر اوقات بخاطر کوچک بودن آنها دیده نمی شوند . و از آنها غفلات می شود . مواردی که در بخش زیر بیان می شود سنگریزه هایی هستند که شاید بسیار بزرگ به چشم نمی آیند . اما اجازه هم نمی دهند که شما اوج بگیرید .:

1 ــ پیگیری کردن یا مجاورت داشتن با اخبار منفی .

2 ــ مشاهده زیاد فیلم یا تلویزیون.

3 ــ حضور بدون دلیل در انواع شبکه های اجتماعی.

4 ــ معاشرت داشتن با افراد بدون هدف و کم انرژی .

 

هفدهیم راز موفقیت :

(( سنگریزه های خود را مشخص کنید . و از آنها فاصله بگیرید . زیرا فاصله نگرفتن از انها یک تهدید جدی است برای رسیدن به هدف . L ))

(( مواظب باشید مشکلات کوچک مسیر موفقیت ، شما را از رسیدن به آن محروم نکند . L .))

 

بزرگ ترین اشتباه در راه موفقیت :

بدون می توان گفت بزرگ ترین اشتباه انسان ها در مسیر موفقیت این است که فقط به شیرینی آن فکر می کنن. و بر این باور هستند که رسیدن به موفقیت مسیری است پر از لبخند و رضایت از زندگی . زیرا که فقط لبخند و پیروزی های افراد رو وقتی که به اهدافشون می رسند می بینیم . و خبری از رنج و سختی های که در مسیر کشیده اند و ادامه داده اند نداریم .

ما نمی دانیم که این پیروزی حاصل روزا ماه ها و شاید سال هاست که این افراد تلاش و کوشش کرده اند . به همین دلیل است که تمامی مسیر موفقیت را شیرین و بدون دغدغه تصور می کنیم .

کسی که به هدفش می رسد درواقع بارها شکست خورده است و دوباره بلند شده است بعضی اوقات می توان گفت این افراد شاید تصمیم به رها کردن هدف خود گرفته اند اما بازهم ادامه دادند .تا توانستند به هدف دلخواه خود برسند .

هنگامی که افراد با این تصور پیش می روند مدام فکر می کنند این مسیر پر از شیرینی است و با برخورد به اولین سختی های این مسیر تفکر می کنند که ناتوان هستند . چون آن سختی با تصور موفقیت در تضاد کامل است . و به همین علت شاید زود تر از دیگران دست از تلاش و دست از این مسیر بکشند و آن کار را برای همیشه در ذهن خود ببندند.

 

هجدهمین راز موفقیت :

(( خطرناک ترین اشتباه شما در مسیر موفقیت می تواند این باشد که اوایل کار خودتان را با انتهای کار افراد موفق مقایسه کنید . J ))

موفقیت
(( خطرناک ترین اشتباه شما در مسیر موفقیت می تواند این باشد که اوایل کار خودتان را با انتهای کار افراد موفق مقایسه کنید . J ))

 

کتاب های موفقیت :

خواندن کتاب هایی که در حوزه موفقیت نوشته می شوند. به افراد انگیزه و انرژی می دهد . و تا حد بالایی افراد را به موفقیت نزدیک می کند . هر روز زمانی را برای مطالعه بگذارید . زیرا که تاثیر بسزایی در رسیدن به موفقیت دارد .

 

نوزدهمین راز موفقیت :

(( مطالعه خود را درباره موفقیت بالا ببرید . J . ))

 

(( من می توانم)) :

این جمله ای است که می تواند باور مارا نسبت به خودمان افزایش دهد . هر چقدر جمله من می توانم را بیشتر با خود تکرار کنیم . احتمال رسیدن به موفقیت در ما بیشتر خواهد شد . در واقع قدرت باور به خود یکی از مهارت هایی است که باید برای رسیدن به اهداف و ان جایگاهی که می خواهیم به آن دست پیدا کنیم . و بتوانیم آن را در خود تقویت کنیم . زیرا که داشتن یا نداشتن باور به خود شخص بستگی دارد .

 

(( این موقعیت نیست که انسان را می سازد این انسان است که ثروت را خلق می کند . ))

منظور بریان تریسی از گفتن این جمله این است که ما خودمان هستیم که می توانیم آینده و جایگاهمان را در زندگی مشخص کنیم نه هیچ شخص دیگری . یا هیچ عامل دیگری . موقعیت ها در رسیدن ما به اهدافمان مهم هستند . اما می توانیم هر چقدر هم که در موقعیت بدی گرفتار هستیم . از آن بیرون بیاییم و به هدفی که می خواهیم برسیم نزدیک شویم . البته افراد زیادی هم هستند که حتی با داشتن شرایط عالی . بازهم نمی توانند موفقیتی را برای خودشان به وجود بیاورند . این فقط خودتان هستید که می توانید آینده خودتان را بسازید .

 

بدترین نوع اتلاف وقت :

خیلی وقت ها ما کارهایی را انجام می دهیم که واقعا نیازی به انجام آن کار نداریم و در صورت انجام ندادن آن کار نیز هیچگونه اتفاق خاصی نمی افتد . یعنی می توان گفت اصلا نیازی به انجام دادن آن کار نیست . در واقع به این دسته از کارها می گویند کار های غیر مهم و غیر فوری . مثل بیرون رفتن با دوستی که ارزشی به ما اضافه نمی کند .

یکی از بزرگ ترین عواملی که باعث می شود تا ما به موفقیت نرسیم همین موضوع است . اگر اولویت بندی کارهایمان را به خوبی بدانیم . قطعا از اتلاف وقت بیهوده جلوگیری می کنیم و به موفقیت دلخواهمان دست پیدا می کنیم .

 

بیستمین راز موفقیت :

(( صبور باشید J ))

موفقیت هایی که نصیب ادم ها صبور می شود ، همان هایی هستند که توسط افراد عجول رها شده اند . ))

صبر یکی از اصلی ترین ویژگی های یک فرد موفق است . چرا که همه افراد موفق برای رسیدن به جایگاهی که اکنون دارند . بارها شکست خورده اند تا توانسته اند به آن برسند . اصلا اگر قرار بود موفقیت به همین سادگی باشد در واقع می توان گفت تمامی افراد می توانستند به انها برسند . می توان گفت افراد عجول افراد غالبا نا موفقی هستند .

صبور باشید
موفقیت هایی که نصیب ادم ها صبور می شود ، همان هایی هستند که توسط افراد عجول رها شده اند . ))

 

 

بیستو یکیمین راز موفقیت :

(( یک اشتباه را دوبار تکرار نکن J ))

(( موفقیت این نیست که هرگز اشتباه نکنیم . موفقیت این است که یک اشتباه را دوبار تکرار نکنیم.))

درواقع می توان گفت که یک انسان عاقل دوبار از یک سوراخ گزیده نمی شود . مضمون این جمله این است که اشتباه کردن امری طبیعی است و اصلا اگر کسی قرار باشد کار بسیار مهمی را انجام دهد مطمنا اشتباهاتی را نیز در آن انجام می دهد . اما می توان گفت نکته این جمله این است که تکرار کردن اشتباه باعث عدم موفقیت ما می شود . پس به باید این موضوع را به خاطر سپرد که یک فرد موفق هیچ گاه یک اشتباه را دوبار تکرار نمی کند .

 

بیستو دومین راز موفقیت :

(( بدبین نباشید .! J ))

وینستون چرچیل نخست وزیر کشور انگلستان است که توانست در دوره جهانی دوم تصمیمات خیلی مهمی بگیرد و به موفقیت های بزرگ دست پیدا کند . او با کلی تلاش و پشت کار به جایگاه نخست وزیری دست یافت . و این جمله را بیان کرد :

((بدبین ها همیشه کارهارا دشوار تر می کنند . و خوشبین ها هر کاری را فرصت می بینند .))

در این جمله وینستون چرچیل به نکته بسیار مهمی اشاره کرده و ان هم این است که در مسیر موفقیت هرکسی باور کند می تواند کاری را انجام دهد . حتی در سخت ترین شرایط هم آن کار را انجام می دهد . و به آن چیزی که در باورش دارد می رسد .

 

بیستو سومین راز موفقیت :

(( نترسید .! J ))

هنگامی که می نشینیم ،ترس هایمان را می سازیم . اما هنگامی که شروع به انجام کار می کنیم با آنها مقابله می کنیم …. این جمله از دکتر هنری لینک روانشناس است که به نکته بسیار مهم و جالبی در باره کارکرد ذهن افراد اشاره می کند . دکتر هنری می گوید با دست روی دست گذاشتن نمی توانیم هیچ کاری را به درستی انجام بدهیم . وقتی وارد عمل می شویم و کاری برای رسیدن به اهدافمان می کنیم . تازه موفقیت رخ خودش را نشان می دهد . در واقع می توان گفت موفقیت ما پشت دیوارهای ترس پنهان شده اند . دیوارهایی که اگر خراب شوند . رخ زیبای موفقیت خودش را نشان می دهد .

موفقیت

بازار بورس چیست ؟

http://https://www.uomi.ir/sara/%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%b3-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/

 

 


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

10

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

خسته کننده/تکراری خسته کننده/تکراری
0
خسته کننده/تکراری
چی!؟ چی!؟
0
چی!؟
جالب جالب
1
جالب
علمی علمی
4
علمی
اوه اوه
0
اوه