سئو کوتاه ترین راه برای بالابردن رتبه سایت

سئو (بهینه سازی سایت ) مجموعه ای از تکنینک ها قبیل کلید واژه خوب ، طراحی سایت به ویژه و... و دستورالعمل قبیل کلید واژه ، لینک ورودی و... است .که توانایی آن را دارد که با بالا بردن کارکرد سایت بر اساس قوانین و ایتاندارد های موتور جستوجوبازدید سایت را در گوگل بالا برده  و در نهایت باعث افزایش رتبه سایت در موتور جستوجو شود( مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان . ) .


10
سئو کوتاه ترین راه تا بالا بردن رتبه سایت
سئو کوتاه ترین راه تا بالا بردن رتبه سایت

سئو کوتاه ترین راه برای بالابردن رتبه سایت

سئو (بهینه سازی سایت ) مجموعه ای از تکنینک ها قبیل کلید واژه خوب ، طراحی سایت به ویژه و… و دستورالعمل قبیل کلید واژه ، لینک ورودی و… است .که توانایی آن را دارد که با بالا بردن کارکرد سایت بر اساس قوانین و ایتاندارد های موتور جستوجوبازدید سایت را در گوگل بالا برده  و در نهایت باعث افزایش رتبه سایت در موتور جستوجو شود( مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان . ) .

سئو (بهینه سازی سایت ) مجموعه ای از تکنینک ها قبیل کلید واژه خوب ، طراحی سایت به ویژه و...
سئو (بهینه سازی سایت ) مجموعه ای از تکنینک ها قبیل کلید واژه خوب ، طراحی سایت به ویژه و…
مثال :

هنگامی که شما کلمه ای را در اینترنت سرچ میکنید  چندین لینک در ابتدای صفحه برای شما بالا می آید که شما وارد یکی از لینک های اولیه می شوید .

به همین علت تمامی سایت ها تلاش دارند که با بالا بردن رتبه سایت خود جز لینک های اولیه قرار بگیرند .

 

سئو و اهمیت آن در سایت :

1 ـــ باعث قرارگیری  سایت در لینک های اولیه

امروزه با رشد پدیده مجازی می توان گفت که بیشترافراد صفحه های مورد نظر خود را درنمونه هایی از موتور جستوجوی در دسترس خود مثل گوگل سرچ می کنند . و موتور جستوجو دقیقا همان چیزی را در اختیار  این افراد قرار می دهد . که این افراد به دنبال آن هستند .

2 ــ بالا رفتن بازدیدکنندگان سایت

هنگامی که یک سایت دارای سئو مناسب باشد درواقع کلیدی است برای رسیدن به مقدار بازدید کننده بسیار بالا است .

3 ــ اعتماد کاربران

کاربران چون از طریق موتور جستوجو وارد لینک سایت برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود می شوند به سایتی که به آن وارد شده اند . اعتماد می کنند که اعتماد مشتریان باعث بیشتر شدن اهمیت موضوع سئو می شود .

4 بالا بردن فروش شرکت ها

هر روز 3.5 میلیارد انسان در گوگل فعالیت دارند که با دیدن تبلیغات شرکت های متنوع خرید از این شرکت هارا انجام می دهند . هنگامی که سایت یک شرکت در لینک های اولیه باشد میزان فروش این شرکت بسیار بالا می رود .

 

مزایای بهینه سازی سایت

 • با کلمات مهم بازیدید دورودی سایت افزایش پیدا می کند
 • پیشی گرفتن از رقیب ها
 • با بالاتر بودن جستوجو در گوگل اعتماد کاربران جذب می شود
 • پیشرفت کسب درآمد از فروش های اینترنتی
 • پیشرفت دنیای تجارت الکترونیک
 • زمان کم و فرصت بالا برای تبلیغ های مداوم
 • کم شدن هزینه تبلیغات

 

انواع روش هاس سئو :

 • کلاه سفید
 • کلاه سیاه
 • کلاه خاکستری

 

1ــ کلاه سفید

کلاه سفید مجموعه ای از روش های اخلاقی و تنکنیک های اخلاقی گفته می شود که باعث بالا بردن رتبه سایت به صورت قاونونی طبق استاندارد های موتور جستوجو و به صورت طبیعی در موتور جستوجو می شود .

این روش بهترین ، سخت ترین و طولانی ترین روش در سئو گذاری است . برای سئو گذاری در کلاه سفید صاحب سایت باید نظارت بالایی بر سایت خود داشته باشد و تکنیک ها را به صورت کامل و درست انجام دهد تا جایگاه سایت خود را تضمین کند .

2 ــ کلاه سیاه

( فریب دادن موتور جستوجو و پیروی نکردن از قانون )

کسانی ازروش کلاه سیاه استفاده می کنند که می خواهند در مدت زمان بسیار کم با انجام روش های تقلبی به رتبه بالا در گوگل برسند . البته این نکته هم هست که گوگل راه تشخیص روش های این افراد را همیشه پیدا میکند و به صورت هوشمندانه با آنها مبارزه می کند .

با استفاده از این روش شاید بتوان چند روزی در اوج بود اما سقوط حتمیست .!

3 ــ کلاه خاکستری

( ریسک کم در فریب دادن موتور جستوجو )

می توان روش کلاه خاکستری که به دست سئو کاران حرفه ای انجام می شود . روش خوبی است البته تا زمانی که آن را پیدا نکرده باشد .

تکنیک های سئو آن پیج ( بهینه سازی داخلی ) آف پیج ( بهینه سازی خارجی )
تکنیک های سئو آن پیج ( بهینه سازی داخلی ) آف پیج ( بهینه سازی خارجی )

تکنیک های سئو

 • آن پیج ( بهینه سازی داخلی )
 • آف پیج ( بهینه سازی خارجی )

 

1 ــ آن پیج ( بهینه سازی داخلی )

بهینه سازی صفحاتی که در داخل سایت هستند سئو داخلی سایت گفته می شود که باعث شناختن سایت توسط موتور جستوجو می شود . و موتور جستوجو درجه مفید بودن سایت را برای کاربران مشخص میکند . برای اینکه بتوان بهینه سازی سئو داخلی را انجام داد باید نکات زیادی را رعایت کرد که بسیاری از آنها هنگام طراحی سایت انجام می شوند .

 • آدرس صفحات سایت
 • کلمات کلیدی
 • ساختار متن
 • عنوان سئو
 • آنکرتکست ها
 • توضیحات متا
 • چگالی کلمات کلیدی
 • ساخت لینک برای داخل سایت
 • کد نشانه گذاری
 • واکنش سایت
 • عکس ها

 

1 ــ  آدرس صفحات سایت :

آدرس صفحات سایت بسیار مهم هستند زیرا گوگل به آنها توجه کرده . اگر این آدرس ها خوانایی بهتر داشته باشند . کوتاه تر باشند . و مرتبط با مطالب سایت باشند . بیشتر مورد پسند گوگل قرار می گیرد .

2 ــ کلمات کلیدی

کلمات کلیدی که برای سایت انتخاب می شوند بسیار مهم هستند طراحان سایت باید بررسی کنند که کاربران بیشتر از چه کلمه های کلیدی برای جستوجو کردن استفاده می کنند که برای پیدا کردن این کلمه های کلید ابزار های متفاوتی وجود دارد . و با استفاده از این روش  محتوای سایت خود را با استفاده از کلماتی که در رده های اول انتخاب کاربران هستند تولید کنند .

3 ــ  عنوان سئو

تیتری که در صفحه گوگل برای یک سایت نمایش داده می شود . عنوان نام گذاری می شود . هنگامی برای عنوان یک متن جذاب انتخاب شود که در آن کلمه کلیدی و بخصوص در اول آن کلمه کلیدی به کار رفته باشد . بازدید از مطلب  بسیار بالا می رود . البته باید به این نکته توجه داشت که  این عنوان باید کمتر از 55 بار در مطلب تکرار شود و به عنوان H1 انتخاب شود .

4 ــ  ساختار متن

بهینه کردن ساختار متن و بالا بردن خوانایی متن را با استفاده از سرتیتر های H1 و H2و  H3  و… انجام میدهند . در این مورد باید این نکته را در نظر داشت که تیتر H1 باید به عنوان تیتر اصلی قرار بگیرد و تیتر 1 باید فقط یک عنوان داشته باشد . و تیتر های بعدی به عنوان زیر شاخه های تیتر اصلی انتخاب می شوند . با انجام این کار گوگل توانایی تشخیص بهتر متن را پیدا می کند . و سختار متن دارای نظم بهتری میشود .

5 ــ آنکرنکست

لینک هایی که داخل سایت گذاشته می شود آنکر تکست نام گذاری میشوند . بهترین حالت برای قرار دادن این لینک ها در سایت این است که این لینک ها مرتبط با موضوع مطلب باشند و کلمه کلیدی در طول لینک به کار گرفته شده باشد .

6 ــ توضیحات متا

متنی که در صفحات گوگل  هنگام جستوجو در زیر عنوان نمایش داده می شود توضیحات متا نام گذاری می شود . تعداد کلمات توضیحات متا با گذشت زمان کم شده و از 155 به تعداد کمتری رسیده است . بهترین حالت برای گذاشتن توضیحات متا این است که محتوا را به صورت ساده و روان به کاربران و معرفی کرده و در متن توضیحات متا از کلمه کلید حتکا استفاده شود . در این صورت سئو سایت بالا رفته و بازدید از سایت افزایش پیدا می کند .

7 ــ چگالی کلمات کلیدی

برای اینکه متن خوبی داسته باشید نباید بیشتر متن را از کلمه کلیدی تشکیل دهید بلکه باید تعداد محدودی از کلمه کلیدی را متن به گونه ای توزیع کنید که گوگل آن را تایید کند و کاربران نیز متوجه منظور شوند . اگر متن پر از کلمه کلیدی باشد گوگل متن را تایید نمی کند و آن را به صورت متن نامفهوم و بدون خوانایی شناسایی می کند .

8 ــ ساختن لینک داخل سایت

لینک سازی موضوع بسیار مهمی است که به دو بخش اصلی تقسیم می شود . بخش اول مربوط به لینک دادن برای محصولات است. که در صفحه داخلی سایت هستند . بخش دوم آن مربوط به سایت های دیگر است که ارتباط معنایی با موضوع مطلب گذاشته در سایت دارند . در مورد هایی ممکن است که که با گذاشتن لینک سایت های دیگر برای آنها تبلیغ انجام شود. اما نکته مورد نظر از این کار این است که مطالب مورد نظر سایت به لینک سایت های خوب دیگر نیز پیوند بخورند .

9 ــ کد نشانه گذاری

کد های نشانه گذاری فهرستی دارند که طراحان سایت آن را تهیه کرده با استفاده از هر کد به گوگل توضیح میدهند که در هر بخش از سایت درباره چه موضوعی صحبت شده است .

10 ــ  عکس ها

عکس ها و تصاور در هر سایت بسیار مهم هستند هنگام بارگذاری هر عکس سرعت بارگذاری مختلفی دارد که حجم عکس روی آن تاثیر می گذارد . در واقع می توان گفت که در نهایت سرهت بارگذاری عکس ها روی سئو اثر می گذارند یعنی اگر این سرعت بسیار کم باشد سایت دیر باز شده و بازدید از سایت هایی که دیر باز میشوند نیز بسیار کم است در این صورت سئو کاهش پیدا کرده .و بازدید از سایت کم میشود . البته باید به این نکته توجه داشت که ابزار ها و سایت هایی هستند. و برای کاهش حجم عکس بدون کم کردن کیفیت آن استفاده می شوند. و میتوان از آنها کمک گرفت .

نکته دیگر در باره عکس ها این است که هنگام گذاشتن هر عکس در مطلب باید تگ مناسب برای آن انتخاب شود تا گوگل بتواند ارتباط عکس با متن و موضوع آن را متوجه شود .

11 ــ واکنش سایت

هنگامی که یک سایت بتواند خودش را با تمامی دستگاه های موجود قبیل گوشی ، لپتاب ، تبلت و… منطبق کند و کاربران بتوانند با هر دستگاهی که می خواهند وارد آن سایت شود و به خوبی از آن سایت استفاده کنند گفته می شود که این سایت واکنش گرا است .

2 ــ آف پیج ( بهینه سازی خارجی )

کارهایی که در خارج از سایت انجام میشوند تا گوگل رتبه بهتری به سایت بدهد و باعث بالا رفتن سئو آن شود . بهینه سازی خارجی نام گذاری می شود. بهینه سازی خارجی شامل :

 • ساخت لینک خارجی
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی ، است .

1 ــ لینک سازی خارجی

هنگامی در سایت با مطالب بسیار عالی و غنی شده کار کنید سایت های دیگر برای سایت خود از مطالب شما استفاده می کنند به اصطلاح شما مورد بک لینک قرار میگیرید که به آن لینک سازی خارجی گفته می شود . البته این نکته نیز مورد توجه است که لینک سازی خرجی از طریق خرید لینک اسپم نیز انجام می شود که با خرید این لینک رتبه سایت افزایش پیدا کرده و بازدید از سایت بالا می رود .

2 ــ فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت و حضور در شبکه های اجتماعی دارای دو مزیت است

 • ساخت لینک با منتشر کردن مطالب سایت در شبکه های اجتماعی
 • به وجود آمدن ارتباط نزدیک با کاربران از طریق حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی زیرا کاربران از طریق خواندن صفحات شما ، صحبت درباره آنها و به اشتراک گذاری آنها برای شما برندسازی می کنند . این کار باعث افزایش سئو سایت شما می شود و در نهایت بازدید سایت به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند .
برای به دست آوردن اعتماد موتور جستوجو سه روش وجود دارد
برای به دست آوردن اعتماد موتور جستوجو سه روش وجود دارد

جلب اعتماد موتور جستوجو ( گوگل )

برای به دست آوردن اعتماد موتور جستوجو سه روش وجود دارد

 • اعتبار سایت : معتبر شدن در صورتی اتفاق می افتد که با تولید محتوای غنی و مفید بتواند به صورت مداوم به روز رسانی شود و با این کار بتواند لینک های متفاوتی دریافت کند .
 • گرفتن گواهی : هنگام ساخت یک سایت باید یک گواهی از شرکت ارائه دهنده SSL دریافت شود . گرفتن این گواهی برای سایت نشان دهنده این است که اطلاعات کاربرانی که وارد سایت شما میشوند دارای امنیت خواهد بود .
 • تاریخچه : در این مورد می توان گفت سایت هایی که دارای فعالیت به مدت زمان زیاد هستند اعتبار بیشتری نسبت به سایت های تازه ساخته شده و جوان به دست می آورند .

رفتار کاربران و تاثیر آن بر سئو

بیشترین تلاشی که گوگل دارد جذب مخاطبان بیشتر است و به همین دلیل مرتبط ترین و بهترین نوع لینک ها را برای جستوجو کاربران نسبت به تحلیل رفتار مخاطبان در اختیار انها قرار میدهد. تحلیل این رفتار ها در گوگل از منابع متفاوتی نظیر اطلاعات استخراج شده از محصولات مورد استفاده کاربران  به دست می آید .

رنک برین الگوریتمی است که مسئولیت بهینه سازی نتایج جست وجو را از طریق بررسی رفتار کاربران انجام می دهد . قبیل زمانی که کاربران در سایت های متفاوت می گذرانند یا اینکه چه درصد از کلیلک هایشان برای یک سایت خاص است .

 

میزان هزینه ای که صاحبان کسب و کار های آنلاین باید برای سئو پرداخت کنند یکی از مهم ترین چیزهایی است
میزان هزینه ای که صاحبان کسب و کار های آنلاین باید برای سئو پرداخت کنند یکی از مهم ترین چیزهایی است

قیمت سئو سایت

چگونگی تعیین شدن  قیمت سئو سایت

میزان هزینه ای که صاحبان کسب و کار های آنلاین باید برای سئو پرداخت کنند یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید به آن توجه شود . از آنجایی که افزایش سئو باعث افزایش فروش سایت می شود . می توان گفت هزینه کردن برای افزایش سئو نوعی سرمایه گذاری تلقی می شود .

تعیین هزینه برای سئو متفاوت است و بسته به نوع خدماتی که سایت ارائه میدهد تعیین می شود . این خدمات قبیل نوع نحوه انجام شرکت برای خدمات  ، نوع هدف کسب و کار و… بستگی دارد . برخی از شرکت ها هستند که در کوتاه ترین زمان سئو گذاری را انجام می دهند اما می توان گفت بیشتر این شرکت ها از روش کلاه سیاه برای کار خود استفاده می کنند . که در بلند مدت سقوط میکنه ، درسته که شیرینی اول آن خوب است . اما اثر بسیار زیان باری روی سایت می گذارد .

درباره قیمت گذاری سئو میتوان گفت که در کشور ایران برای این کار طیف قیمتی بسیار گسترده ای وجود دارد و دلایل این موضوع به صورت زیر است :

 

 • نبود وجود تعریف درست از خدمات سئو

در واقع می توان گفت که تعریف برخی از افراد و شرکت ها از این خدمات نادرست است این افراد از دیدگاه خود فکر می کنند که این خدمات یعنی نصب یک پلاگین در اسکریپت های نوع آماده قبیل وردپرس ، که این دیدگاه کاملا غلط است . درواقع می توان گفت این دیدگاه در حد یک تنظیمات اولیه حساب می شود . در این دیدگاه خدمات به صورت یک بار در کوتاه مدت و برای همیشه انجام میشود اما بدون نتیجه است . درست است که افرادی که این دیدگاه خدماتی را انجام می دهند نسبت به دیگران افراد که به صورت کامل خدمات را انجام می دهند هزینه کمتری دریافت می کنند اما این هزینه برای کار خاصی دریافت نمیشود . و این کار ارزش ب خصوصی نخواهد داشت .

 

 • قیمت گذاری سئو بر اساس کلمه کلیدی

گروه دیگری از افراد و شرکت ها هستند که قیمت خدمات را بر اساس نوع کلمه کلیدی تعیین می کنند . این افراد شرایط سئو داخلی و کارهایی که باید انجام بدهند را در نظر نمیگیرند . این روش قیمت گذاری را می توان اشتباه دانست زیرا این خدمات فعالیتی بلند مدت است و الگوریتم های گوگل همواره روز به روز در حال تغییر هستند . و در پایان کار می توان گفت شرکت انجام دهنده و مشتری هر دو راضی نخواهند بود .

 

 • سئو سفید و سئو سیاه

گروهی از شرکت ها هستند که با بستن قرارداد های کوتاه مدت با مشتری از اینکه سایت آنها در گوگل باقی بماند یا نه  خود را راحت کرده و تعهدی برجا نمیگذارند به صورت دیگر می توان گفت که این شرکت ها نتیجه کار را به قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل برای کلمه خاصی منطبق می کنند و تعهدی نسبت به باقی ماندن سایت در آن جایگاه نخواهند داد. و اگر سایت مشتری مورد نظر اسپم شود هم پاسخگو نخواهند بود .

 

 • پکیج

یک سری از شرکت ها هستند که خدمات سئو خود را بر اساس پکیج های سئو به مشتریان ارائه میدهند در این خدمات می توان به دیدی بلند مدت برای همکاری با شرکت سئو وجود دارد ، انجام فعالیت ها بر اساس اصول و قوانین موتور جستوجو و بر اساس روش کلاه سفید ، بالا بردن ورودی های گوگل ، کم بودن تاثیر پذیری سایت نسب به تغییرات گوگل در رتبه بندی . اشاره کرد .

 

عامل هایی که می توانند در سئو تاثیر منفی بگذارند

 • استفاده از محتوای کپی شده : هنگامی که برای سایت می خواهید مقالهد گذاری کنید باید مراقب باشید که در آن از محتوا های تکراری استفاده نشده باشد زیرا این محتوا ها برای مالکیت های سایت های دیگر هستند . و گوگل بات ها این تخلف را تشخیص میدهند و از آن جلوگیری می کنند . و اگر این خطا ها در یک سایت موجود باشد رتبه آن سایت در گذر زمان هیچ تغییری نمیکند و ثابت می ماند .
 • بک لینک گرفتن : اگر برای بهبود سایت از بک لینک های مخرب استفاده کنید نه تنها به سایت بهبود نمیبخشد بلکه باعث تزلزل در سایت میشود . برای انجام این کار و بک لینک گرفتن باید این نکته را در نظر داشته باشیم که سایت معتبر باشد .

بهترین سایت های آنالیزگر سئو

برای اینکه بتوانیم یک سئو موفق داشته باشیم باید و بتوانیم در صحفحه اول گوگل سایت خود را ببینیم این است که از طریق سایت های انالیز گر سئو ابتدا سایت خود را تحلیل کنیم و بفهمیم که در چه مرحله ای قرار داریم تا بتوانیم گام های خود را برای افزایش و بهبود سایت خود انجام دهیم.

از بهترین سایت های آنالیز گر می توان به ساعت های ذکر شده اشاره کرد:

 • Woorank
 • Seo site checkup
 • Ahrefts
 • Seo Analyzer
 • Seoptimer
 • Nibler

 

1 woorank :

مواردی که این سایت برای آنالیز سایت شما مشخص میکند :

 • تعداد کلمات کلیدی استفاده شده در متن
 • تعداد هدینگ های استفاده شده در متن
 • بررسی لینک های گذاشته شده در محتواها ( لینک های داخلی و لینک های خارجی )
 • زبان سایت
 • نمایش سایت در گوشی همراه
 • نکات مربوط به سرعت سایت
 • زبان برنامه نویسی
 • بررسی تکنولوژی استفاده شده در سایت
 • مشخص کردن خطاهای سایت
 • پیدا کردن اطلاعات استفاده در شبکه های مجازی
 • ترافیک
 • بیان جایگاه سایت در ایران و جهان

 

2ــ  seo site checkup

مواردی که این سایت برای آنالیز سایت شما مشخص میکند :

 • تعداد کلمات استفاده شده در هدینگ
 • توضیحات متا
 • عنوان های بکار رفته
 • تصاویر
 • سرعت سایت
 • تعداد لینک ها
 • نکاتی درباره سرور
 • امنیت سایت
 • نمایش سایت در موبایل

 

3 ــ seo Analizer

مواردی که این سایت برای آنالیز سایت شما مشخص میکند

 • جایگاه وبسایت
 • ارائه شکل سایت در موبایل و دستکاپ
 • سرعت سایت
 • حجم تصاویر ها
 • مفاهیم کلی سئو
 • حجم کلمه کلیدی در متن

 

4 ــ Ahrefts

مورد هایی که در این سایت برای آنالیز سایت شما استفاده می شود

 • کلمات کلیدی
 • حجم جستوجوی کلمه کلیدی
 • عنوان
 • محتوا
 • ترافیک در گوگل

 

5 ــ  seoptimer

موردهایی که در این سایت برای انالیز سایت شما استفاده می شود :

 • سئو
 • سرعت سایت
 • توضیحات متا
 • هدینگ ها
 • کلمات کلیدی
 • فراوانی کلمه کلیدی
 • تصاویر
 • لینک ها
 • شبکه های اجتماعی
 • امنیت
 • تکنولوژی های سایت

 

 

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

آموزش سئو سایت

http://https://www.uomi.ir/mohammad/seo-of-website-tutorial/


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

10

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

خسته کننده/تکراری خسته کننده/تکراری
0
خسته کننده/تکراری
چی!؟ چی!؟
0
چی!؟
جالب جالب
0
جالب
علمی علمی
6
علمی
اوه اوه
0
اوه