عکاسی صنعتی و گسترده ای از انواع آن

عکاسی صنعتی می توان به عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی محصول ، عکاسی هوایی ، عکاسی معماری  ، عکاسی ماشین ، عکاسی غذا ، عکاسی خبری ، عکاسی ورزشی ، عکاسی جواهرات  ، عکاسی محصولات ، عکس برداری اشاره کرد.11 min


7
عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری عکاسی غذا

عکاسی صنعتی و گسترده ای از انواع آن

عکاسی صنعتی :عکاسی صنعتی حوزه ای بسیار قوی تشکیل شده از چند شاخه مختلف عکاسی است . که توانسته تخصص های مختلفی را برای رسیدن به اهداف تجاری در زیر مجموعه خود بگیرد . از شاخه های عکاسی صنعتی می توان به عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی محصول ، عکاسی هوایی ، عکاسی معماری  ، عکاسی ماشین ، عکاسی غذا ، عکاسی خبری ، عکاسی ورزشی ، عکاسی جواهرات  ، عکاسی محصولات ، عکس برداری اشاره کرد.

درواقع هدف عکاسی صنعتی را تبلیغ یک کالا ، یک شخص یا یک خدمات به صورت پیشرفته است . این نوع تبلیغات می تواند تمام ویژگی های محصول را با شیوه ای هنرمندانه در عکس صنعتی به نمایش درآورد . به گونه ای که عکس صنعتی توجه مشتری را به خود جلب کند .و باعث رضایت برای خرید محصول مورد نظر شود .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری

عکاسی صنعتی:

علاوه بر تمامی نمونه های عکاسی که برای تخصص های عکاسی صنعتی گفته شد . تمامی عکس هایی که با هدف فروش یک محصول یا یک خدمات گرفته می شود . یک عکس صنعتی به حساب می آیند . اما در هر صورت اگر این عکس ها توسط عکاس های حرفه  عکاسی صنعتی گرفته بشوند . از کیفیت بالاتر و هنر بیشتر در نمایش محصول برخوردار هستند .

زیرا عکس صنعتی می تواند با توجه به کیفیت و ویژگی های منحصر به فرد خود که در ادامه به آنها می پیوندیم باعث می شود تا مشتری از برند مورد نظر خود آگاهی بیشتری داشته باشد و به سمت خرید از برند مورد نظر ترغیب شود .

برای مثال می توان به عکس های زیبایی که به عنوان نمونه عکس صنعتی بر روی بیلبورد های تبلیغاتی ، مجلات ، کاتالوگ ها ، روزنامه ها ، وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی و… به عنوان تبلیغ به نمایش در می آیند اشاره کرد .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری عکاسی غذا

توانایی های عکاسی صنعتی :

هنگامی که شما برای فروش محصول خود عکاسی صنعتی را مورد انتخاب خود قرار می دهید . گویا ذات محصول خود را برای نمایش به دست عکس صنعتی می سپارید . تا آن را برای مشتریان در بهترین حالت ممکن به نمایش بگذارد . عکس صنعتی درواقع تمامی ویژگی ها و چیزهایی که یک برند یا یک محصول با آن معنا پیدا می کند را برای مشتریان با هنر های ویژه خود به نمایش در می آورد .

البته هنگامی که می گوییم هنر های ویژه منظور تغییر جلوه واقعی محصول نیست . زیرا یکی از مهم ترین قانون های عکاسی تبلیغاتی . وفادار بودن عکس صنعتی به جلوه واقعی محصول ، خدمات یا انسان مورد نظر است .

عکاسی تبلیغاتی تنها می تواند به شکلی با استفاده از هنر های خود مانند نورپردازی ، طراحی صحنه عکس برداری ، استفاده از ویرایش پس از عکس برداری و… که در ادامه به آنها می پیوندیم . تغییراتی در عکس صنعتی ایجاد کند . تا محصول بتواند ویژگی های برتر خود را در عکس به نمایش بگذارد .

برنامه ریزی و ثبت دقیق نتایج با استفاده از علم و دانش نکته تمایز عکاسی صنعتی نسبت به دیگر عکاسی ها است . به صورتی که می تواند در عکس برداری خود بازتابی از واقعیت را  با کنترل ویژه خود .و ثبت دقیق تمامی جرئیات به نمایش درآورد .

 

انواع عکاسی صنعتی :

همانطور که در ابتدا اشاره شد عکاسی صنعتی را می تواند حوزه وسیعی از عکاسی دانست . که زیرا شاخه های بسیاری دارد .و ما در اینجا تنها به برخی از زیر شاخه های آن اشراه خواهیم کرد .

عکاسی صنعتی عکاسی محصولات عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری

1ــ عکاسی تبلیغاتی :

استفاده از عکاسی تبلیغاتی همانطور که از نامش پیداست برای به نمایش گذاشتن یک تبلیغ در جاهایی مانند مجلات ، روزنامه ها ، بروشورها و… به عنوان تبلیغات چاپی .و در جاهایی مانند وب سایت ها ، تبلیغات دیجیتالی ، تبلیغات تلویزیونی ، شبکه های اجتماعی ، بیلبوردهای تبلیغاتی و… به عنوان تبلیغات دیجیتالی است .

در واقع عکاسی تبلیغاتی را نسبت به شاخه های دیگر عکاسی می توان محبوب ترین دانست . زیرا می تواند با استفاده از جلوه های ویژه خود یک کالا ، محصول یا خدمات را به گونه ای در عکس برداری خود نمایش دهد که مخاطب برای خرید ترغیب شود .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

2 ــ عکاسی هوایی :

ممکن است تا به حال اسم عکاسی هوایی را نشنیده باشید . زیرا نام عکاسی هوایی زیاد برای عکس برداری مطرح نیست . اما عکاسی هوایی نیز یکی از شاخه های موجود است . که برای عکس برداری هایی که باید در ارتفاع بالا انجام شوند . مورد استفاده قرار می گیرد .

برای مثال اگر یک عکس برداری باید از درون یک هلیکوپتر در فاصله بسیار زیاد گرفته شود . مطمنا تنها عکاسی که می تواند این عکس برداری را پوشش بدهد عکاسی هوایی است .

همچنین از نمونه های دیگر عکاسی هوایی می تواند به عکس برداری هایی که در ارتفاع از درون سیستم های هواپیمایی ، چتر نجات و بالون ها انجام می شوند نیز اشاره کرد .

عکاسی هوایی نسبت به دیگر شاخه های موجود کمی متفاوت است . اما به صورت کلی مفهوم پیشرفته عکاسی هوایی را می توان عکس برداری در یک فاصله کانونی از زمین معرفی کرد . که از تکنیک ها و ابزار عکاسی هوایی  مختلف استفاده می کند .

برای مثال از ایزار های عکاسی هوایی می توان به  تعداد فریم های عکاسی هوایی ، علائم اطمینان عکاسی هوایی ، پوشش استریوسکوپیک عکاسی هوایی ، خطوط هوایی عکاسی هوایی ، نقشه راهنما عکاسی هوایی و… اشاره داشت .

در بیشتر فیلم ها ، عکس های تبلیغاتی که برای شهر ها مورد استفادهقرار می گیرند ، تیزر های تبلیغاتی که در فاصله زیاد گرفته می شوند . عکاسی هوایی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

عکاسی معماری :

عکاسی معماری ، توانایی عکس برداری از ساختمان ها ، نمای داخلی خانه ، نمای داخلی رستوران ، بناها ، شرکت ها ، هتل ها ، بانک ها و…. می شود . در واقع می توان گفت عکاسی معماری می تواند از هرگونه فضایی عکس برداری کند .

عکاسان ، عکاسی معماری دانش و هنر ویژه ای دارند . و برای عکاسی معماری از تکنیک های خاص نورپردازی برای نما و فضای داخلی استفاده می کنند . تا بتوانند در عکاسی معماری فضای داخلی و نما را به بهترین شکل به نمایش بگذارند .

کاربرد های عکاسی معماری :

عکاسی معماری کاربرد های زیادی در زندگی روزمره دارد . اما به صورت کلی می تواند گفت عکاسی معماری در انواع تبلیغات برای ساختمان ها ، آپارتمان ها ، خانه های ویلایی و… برای مشاور املاک مورد استفاده قرار می گیرد .

همچنین عکاسی معماری کاربرد ویژه ای از خود  برای نمایش هتل ها ، سالن ها ، رستوران ها ، سالن های عروسی و… نشان داده است .

برای مثال عکاسی معماری با استفاده از نورپردازی ویژه خود از یک هتل عکس برداری می کند . مشتری هنگامی که به دنبال یک هتل عالی در اینترنت می گردد . پس از دیدن عکس هایی که عکاسی معماری از هتل تهیه کرده است . مطمنا آن هتل را برای خدمات مورد نظرش انتخاب می کند .

به همین دلیل است که بیشتر رستوران ها ، هتل ها ، سالن های عروسی و سالن های دیگر برای فروش خدمات خود به مشتریان از تبلیغاتی استفاده می کنند که توسط عکاسی معماری تهیه می شود . تا بتوانند مکان مورد نظر خود را با استفاده از عکاسی معماری با بهترین جلوه به مشتری های خود نمایش بدهند .

ممکن است افرادی برای فروش خانه خود از آن عکس هایی بگیرند . درست است که این عکس ها جز عکاسی معماری و زیر مجموعه ای برای عکاسی صنعتی محسوب می شود . اما در این نوع عکاسی هنر ، دانش و علم رشته عکاسان عکاسی معماری به کار گرفته نمی شود .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

عکاسی ماشین :

بیشتر شرکت های ماشین سازی و دلال های ماشین برای تبلیغ ماشین های خود از عکاسی ماشین استفاده می کنند . برای مثال تصور کنید شما یک دلال ماشین هستید .و می خواهید یک ماشین گران قیمت را به قیمتی بالا به فروش برسانید .

مطمنا برای اینکه بتوانید در آگهی فروش خود مشتری برای مشاهده ماشین متقاعد کنید .باید عکس های مناسب و بسیار عالی با او یه اشتراک بگذارید . عکاسی ماشین می تواند این عکس برداری را با بهترین کیفیت برای شما انجام بدهد .

عکاسی ماشین می توانید از تمامی زمینه های مربوط به ماشین مثل شرکت های ماشین سازی ، دلالی ماشین و… عکس برداری کند . حتی هنگامی که یک برند جدید از ماشین وارد می شود مطمنا بهترین عکس برداری را از این ماشین عکاسی ماشین می تواند انجام بدهد .

عکاسی ماشین باعث آگاهی بالای مشتری نسبت به ماشین موجود می شود . درواقع می توان گفت عکاسی ماشین می تواند در عکس صنعتی تمامی ویژگی های ماشین و مزایای ماشین را برای آگاهی مشتری ها به نمایش بگذارد .

عکس هایی که عکاسی ماشین از ماشین ها تهیه می کند بسیار طرفدار دارند . زیرا افراد زیادی هستند که اشتیاق شدیدی به ماشین دارند . این افراد حتی زمانی که قسط خرید ماشین ندارند . عکس هایی را که عکاسی ماشین تهیه کرده را به دلیل علاقه خود مشاهده می کنند .

یکی از دلایل این علاقه مشتریان به عکاسی ماشین ، نمایان کردن تمام ویژگی های موجود ماشین در عکس صنعتی است .

 

عکاسی غذا :

عکاسی غذا امروزه بسیار استفاده می شود . به صورتی که در زندگی روزمره بسیاری از اینفلوئنسر های اینستاگرام ، تبلیغ کننده های شبکه های اجتماعی از عکاسی غذا برای تبلیغات خود استفاده می کنند . عکاسی غذا را می توان یک شاخه از عکاسی صنعتی دانست . که توانسته در بین صنایع دیگر از محبوبیت خاصی برخوردار شود .

عکاسی غذا به دلیل نمایش عالی غذا ها در عکس صنعتی . و نمایان کردن ویژگی های غذا توانسته در دهه های اخیر با رشد بسیاری رو به رو شود . به صورتی که امروزه بعد از عکاسی تبلیغاتی می توان پرطرفدار ترین شاخه  عکاسی را عکاسی غذا دانست .

عکاسی غذا با نمایش غذا ها و منو های مختلف تقاضا های زیادی را به سمت خود جذب کرده است . برای مثال تصور کنید شما یک رستوران دارید . مطمنا برای تبلیغ رستوران خود باید عکس های قانع کننده ای از غذا های خود در شبکه های اجتماعی و تبلیغات چاپی به نمایش بگذارید .

در این صورت می توانید از عکاسی غذا برای عکس برداری های خود استفاده کنید . با انتخاب عکاسی غذا ، تمام غذاهایی که توسط رستوران شما پخته می شود با بهترین نما ، بهترین جلوه و بهترین نمایش ویژگی های خود را در عکس صنعتی نمایان می کند .

درواقع با انتخاب عکاسی غذا می توانید از فروش بالای رستوران خود صددرصد مطمن شوید . البته برای عکاسی غذا باید از عکاسان ماهر استفاده کنید . تا عکاسی غذا برای شما با دوربین های بسیار پیشرفته انجام شود .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

عکاسی صنعتی عکاسی محصولات عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری

عکاسی خبری :

آیا تا به حال اسم عکاسی خبری را شنیده اید ؟ مطمن هستم که از صد درصد موارد تنها ده درصد ممکن است اسم عکاسی خبری را شنیده باشند . به همین دلیل معنی و مفهوم عکاسی خبری رابه صورت کامل توضیح می دهم .

عکاسی خبری شاخه ای از عکاسی صنعتی است . که هنر گرفتن عکس هایی که نمایان گر یک خبر مهم هستند و ارزش خبری دارند را برای مردم ارائه میدهد . عکاسی خبری می تواند به عنوان یک مدرک برای خبر های روز مورد استفاده قرار بگیرد . البته این نکته درباره عکاسی خبری بسیار مهم است . که گرفتن عکاسی خبری آسان نیست . به صورتی که می توان عکاسی خبری را یکی از خطرناک ترین عکاسی های موجود معرفی کرد .

برای مثال تصور داشته باشید اتفاقی رخ داده است مانند یک آتش سوزی و عکاسی خبری قسط به عکس برداری از این حادثه دارد مطمنا در هنگام عکاسی خبری خطرات زیادی در محل وقوع وجود دارد . که می تواند عکاس را تهدید کند .

عکاسی خبری نسبت به عکاسی های دیگر سخت تر است . درواقع می توان عکاسی خبری را دسته ای از عکاسی صنعتی معرفی کرد که توانایی عکس برداری از شادی های موجود در جهان یا حادثه های رخ داده را دارد .

عکاسی خبری هر روز در جای جای دنیا درحال عکس برداری است . و کارش تمامی ندارد . از نمونه های عکاسی خبری می توان به عکاسی خبری برای کانال های خبری ، پرتال های خبری ، پرتال های خبری آنلاین اشاره کنیم .

عکاسی خبری با مهارت و دانشی که در عکاسی دارد . تمامی حقیقت ها و وقابع بک واقعه را با جزئیات ثبت می کند . تا با اسم عکاسی خبری به گوش تمامی مردم برساند .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

عکاسی ورزشی :

عکاسی ورزشی را می توان به عنوان یکی از شاخه های عکاسی صنعتی معرفی کرد . که اتفاقات دنیای ورزش را ثبت می کند . عکاسی ورزشی به عنوان یکی از مهم ترین ، جذاب ترین ، جالب ترین ، و حساس ترین عکاسی ها معرفی می شود . زیرا از عکاسی ورزشی در نوشتن اخبار ورزشی استفاده می شود . و بسیاری از افراد هستند که علاقه بسیار زیادی به  دیدن تصاویری که عکاسی ورزشی تهیه می کند ، دارند .

برای مثال هنگامی که یک مسابقه فوتبال برگزار می شود مطمنا از عکاسی ورزشی برای عکس برداری از وقایع ورزشی آن استفاده می شود . درواقع می توان گفت عکاسی ورزشی توانایی پوشش  دهی  اخبار مزبوط به ورزشکاران و بازیکنان را دارد . و می تواند با توجه به علم و هنر عکاسی ورزشی تمامی حرکت های آنها را با دوربین های پیشرفته خود با جرئیات ثبت کند .

عکاسی ورزشی از بازیکنان بدون اینکه اطلاع داشته باشند . درحال ورزش عکس برداری می کند . و دیدن عکس های صنعتی که عکاسی ورزشی تهیه می کند حیرت انگیز است . زیرا هنر ، زیبایی ، جذابیت ، حرکات حساس بازی در این عکس ها توسط عکاسی ورزشی به نمایش گذاشته می شود .

عکاسی ورزشی را می توان به عنوان رشته ای از عکاسی دانست که سطح تقاضای بالایی دارد . و افراد زیادی به آن علاقه نشان می دهند .

 

عکاسی جواهرات :

عکاسی جواهرات عکاسی بسیار جذابی است که در قلب صنعت جواهرات قرار می گیرد . البته می توان گفت عکاسی جواهرات یک عکاسی بسیار گران است که می تواند شما را با علم خود حیرت زده بکند . برای مثال ممکن است شما عکس یک دستبند ، گردنبد جواهر ، یا حلقه را که توسط عکاسی جواهرات تهیه شده است مشاهده بکنید . و از دیدن آن شگفت زده شوید . به گونه ای حتی آرزو داشته باشید تا آن را خریداری کنید .

عکاسی جواهرات در اصل توانایی نمایش تمامی جنبه های زیبای جواهرات را در عکس دارد . به گونه ای که مشتری با دیدن آن به وجد می آید . تمامی شرکت های جواهر سازی بدون شک از عکاسی جواهرات برای تبلیغات خود در مجلات ، بروشور ها ، بیلبورد ها ، رسانه های اجتماعی مختلف و تبلیغات چاپی استفاده می کنند .

درست است که بیشتر مدیران کسب و کار فکر می کنند که می توانند خودشان این کار را انجام بدهند اما این تصور غلط است . زیرا عکاسی جواهرات هنر ، علم و دانشی دارد . که افراد عادی از آن برخوردار نیستند و عکس های آنها نمی تواند به پای عکی هایی که عکاسی جواهرات از جواهرت عکس برداری مب کند برسد .

عکاسی جواهرات می تواند باعث فروش بالای شما و همچنین شهرت شما در بین دیگر رقبا باشد .

 

عکاسی محصولات :

عکاسی محصولات شاخه ای از عکاسی صنعتی بهحساب می آید . که هدف عکس برداری خود را رساندن پیام به مشتری ها از طریق عکس صنعتی می داند . درواقع می توان گفت عکاسی صنعتی در جذب مشتری ها تاصیر بالایی ایفا می کند . به صورتی که امروزه بسیاری از شرکت بخشی از درآمد خود را برای عکاسی محصولات در نظر می گیرند . تا با افزایش درآمد روبه رو شوند .

البته این نکته قابل اهمیت است که در عکاسی محصولات ، عکاس محصول نیازمند تجربه و خلاقیت بالا است . به صورتی که باید توانایی ثبت تمامی جزئیات محصول را داشته باشد .

عکاسی که می خواهد عکاسی محصول را انجام بدهد باید از مواردی زیر اطلاع داشته باشد . تا بتواند یک عکس صنعتی عالی برای عکاسی تبلیغاتی به نمایش بگذارد .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

موارد مورد توجه عکاسی محصولات :

 

1 ــ آگاهی از خواسته های مشتری :

یک عکاس باید بداند خواسته مشتری از او دقیقا چیست و مشتری برای عکاسی محصولات خود دقیقا چه هدفی دارد . درواقع شناخت نیاز مشتری برای یک عکاس به عنوان نکات اولیه به کار می رود زیرا بسیار ضروری است . در بیشتر موقع هدف عکاسی محصولات بدون شک نشان دادن محصولات و معرفی محصولات از طریق عکس صنعتی به مشتری ها است .

 

2 ــ عناصر :

هر عکس از عناصر ویژه خودش تشکیل شده است . و مطمنا عناصر موجود در هر عکس به خواسته مشتری بستگی دارد . درست است که یک عکاس در صورت داشتن دانش عکاسی تبلیغاتی بهتر می داند که چه عناصری باید در عکس حضور داشته باشند . اما برای حضور این عناصر در عکس مطمنا از مشتری اجازه می گیرد و نظر اورا نیز می پرسد . تا عکس صنعتی بتواند به صورت کامل مورد پسند مشتری باشد .

عکاسی محصولات در صورتی می تواند مفید باشد و جذابیت داشته باشد . که عکاس بداند چگونه باید چیدمان عناصر را در عکس انجام بدهد تا به جذابیت عکس کمک کند .

 

3 ــ تجهیزات :

یک عکاس حرفه برای عکاسی محصولات مطمنا از تجهیزات خاصی استفاده می کند . زیرا تجهیزات در ثبت تصاویر نقش بسیار مهمی دارند . تجهیزات خوب برای عکاسی تبلیغاتی حتی می توانند کوچک ترین جزئیات را نیز ثبت کنند .

 

4 ــ ویرایش :

در بعضی از مواقع عکاسی محصولات برای بالا بردن تاثیر گذاری یک عکس و رفع مواد زائد عکس از ویرایش عکس استفاده می کند . بدون شک می توان گفت ویرایش درست یک عکی می تواند باعث بالا بردن جذابیت یک عکس بشود .

عکاسان حرفه برای عکاسی محصولات ، همیشه تمیزکاری محصولات را بعد از عکس برداری با ویرایش انجام میدهند . زیرا هر محصول بدون شک دارای ایراداتی است . که ویرایش می تواند آنها را رفع کند.

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

 

مزایای عکاسی محصولات :

 

1 ــ جلب توجه :

شما می توانید از طریق عکاسی محصولات تصاویری را تهیه کنید که باعث شگفتی مخطبان شما و جلب توجه آنها نسبت به برند شما شود . بازاریابان تنها کاری که انجام می دهند جلب توجه مشتری ها است . به همین دلیل عکاسی محصولات با ارائه یک عکس صنعتی زیبا و با کیفیت می تواند بهترین گزینه برای کمک به جلب توجه مشتریان شود .

 

2 ــ  پیام بدون کلام :

شما می توانید ا استفاده از عکاسی محصولات پیام های محصولات خود را به صورت غیر مستقیم از طریق تصاویری که ارائه میدهید . به مشتری های خود برسانید . زیرا مغز انسان در پردازش تصاویر عملکرد بالایی دارد . و می تواند اطلاعات را با سرعت بالا از  تصویر ارائه شده پردازش و برداشت کند .

 

3 ــ ارتباط غیر شفاهی :

اگر می خواهید یک برند متمابز و به یاد ماندنی داشته باشید . می توانید کاری کنید تا مشتری ها با استفاده از عکس های خاص شما و نماد های شما ، شما را به یاد بیاورند . در این موضوع نکته مهم ارتباط غیرشفاهی است . شما می توانید با استفاده از یک عکس صنعتی تخیل و قدرت بصری مشتری را در دست بگیرید .

 

4 ــ  ایجاد اعتبار :

مطمن باشید که گرفتن عکس های خوب و با کیفیت باعث بالا رفتن اعتبار برند شما می شود . زیرا این عکس ها به مشتری نشان می دهد که برند شما به جزئیات توجه بالایی دارد . و حس زیبایی شناسی شما را از طریق عکاسی محصولات به مشتری تلقین می کند . البته بازهم برای تمام این موارد شما باید برای عکاسی صنعتی خود یک عکاس حرفه استخدام کنید . تا در قوی سازی پیام شما برای مخاطب از طریق عکاسی محصولات قوی باشد .

 

5 ــ احساسات هدف عکاسی :

یک عکس صنعتی خوب که توسط عکاسی محصولات گرفته می شود . توانایی بر انگیخته کردن احساسات مخاطب را دارد .درواقع می توان گفت یک حس خوب توانایی ایجاد تصمیم گیری برای خرید در مشتری دارد . هنگامی که یک مشتری به یک عکس نگاه می کند ، واکنشی که به آن عکس صنعتی نشان می دهد جواب به بازاریابی شما است .

اگر شما برای عکس برداری خود از عکاشی محصولات استفاده کنید . مطمن باشید این نوع عکس برداری توانایی ایجاد انگیزه برای خرید در مشتری دارد .

 

6 ــ احساس اعتماد :

هنگامی که صحبت از عکاسی محصولات می شود . تصور این است که داشتن چند تصویر عالی می تواند باعث فروش بالا شود . درست است که عکس های عالی از محصولات شما باعث فروش محصولات می شود . اما این واکنش نسبت به عکاسی تبلیغاتی شما برای بازه زمانی کوتاهی مورد استفاده قرار می گیرد .

برای اینکه شما بتوانید موفقیت طولانی مدت از طریق عکاسی محصولات داشته باشید . باید به صورت مداوم عکس های صنعتی تولید کنید . و آنها را از طریق کانال های مختلف کسب و کار خود مانند کانال های موجود شما در رسانه های اجتماعی برای مشاهده مخاطبان خود ارائه بدهید .

قانونی در موفقیت عکاسی محصولات وجود دارد . و آن دنبال کردن شما توسط مشتریان است . هنگامی که شما عکس های زیبا و مورد علاقه مخاطبان خود را برای آنها ارائه می دهید . آنها نیز برای دنبال کردن شما و بررسی محصولات اشتیاق پیدا می کنند . و نسبت به شما و برند شما احساس اعتماد می کنند .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

7 ــ فروش بالا :

هنگامی که شما تصاویری با کیفیت بالا و حرفه ای محصولات خود توسط عکاسی محصولات ارائه می دهید . درواقع فروش بالای محصول خود را با این کار تضمین کرده اید .

در عکاسی محصولات عکاسان حرفه با حرفه عکاسی محصولات خود تنها به تبلیغ کننده کمک می کنند . تا بتوانند محصولات خود را برای مشتریان به خوبی نمایش بدهند . و در آنها برای خرید و بالا بردن فروش تبلیغ کننده کمک کنند .

 

انواع عکاسی محصولات:

1 ــ عکاسی لوازم خانگی :

عکاسی لوازم خانگی شاخه از عکاسی محصولات و درواقع شاخه ای از عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی است . که می تواند عکس برداری از لوازم مختلف خانه را مانند تجهیزات خانه ، یخچال ، لوازم برقی ، لباس شویی ، تلویزیون و… انجام بدهد .

عکاسی لوازم خانگی شاخه ای موفق است . که می تواند به دلیل حجیم بودن بیشتر لوازم خانگی و پوشش رنگی متفاوت آنها ، نوع پوشش مات یا براق آنها . از مهارت خاص خود استفاده کند .و با استفاده از تجهیزات حرفه ای خود از آنها عکس برداری کند .

برای مثال هنگامی که شما از یک لوستر چوبی می خواهید عکس برداری کنید . چوب تشکیل شده از طیف رنگی مختلفی مثل قهوه ای تیره و روشن است . شما تنها در زمانی می توانید یک عکس خوب از این لوستر بگیرید . که چوب استفاده شده در آن بتواند حالت عادی و طبیعی خود را حفظ کند . مطمنا تنها عکاسی که می تواند ویژگی چوب راحفظ کند عکاسی محصولات است .

 

2 ــ عکاسی تجهیزات پزشکی :

تعریف عکاسی پزشکی به نوعی از عکاسی تبلیغاتی گفته می شود . که از تجهیزات پزشکی با توجه به جنس آنها صورت می گیرد . بسیاری از تجهیزات پزشکی نسبت به دیگر تجهیزات پزشکی دارای پیچیدگی بیشتری است. و برای نمایش خصوصیات این تجهیزات در عکس صنعتی باید دارای مهارت بسیار ویژه ای داشته باشید .

اجرای این مهارت ویژه را تنها عکاسی می توانند انجام دهند .که به هنر ، علک و دانش عکاسی صنعتی آگاه باشند . زیرا باید انواع قوانین کیفیت ، نورپردازی و… آگاه باشد تا بتواند تمامی خصوصیات و ویژگی های تجهیزات پزشکی را در عکس به مشتری نشان بدهد .

برای مثال ممکن است . یک وسیله پزشکی تشکیل شده از شیشه باشه . عکاس باید آنقدر ماهر باشد . که بتواند انحنای شیشه را به خوبی در عکس نمایش بدهد . همچنین یک عکاس برای عکاسی محصولات از وسیله های پزشکی باید بتواند کارایی آن وسیله را نیز در عکس صنعتی به نمایش بگذارد .

البته در عکاسی محصولات عکاسی از وسیله هایی که از جنس پلاستیک هستند نسبت به شیشه و دیگر مواد بهتر است . زیرا برای نورپردازی عدم وجود رفلکس نور باعث سادگی عکس برداری از این محصولات می شود.

 

عکاسی از مواد شوینده :

یکی از شاخه های عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی مواد شوینده است . در عکاسی صنعتی هر عکس صنعتی باید توانایی ایجاد زیبایی در زمینه عکاسی خود را داشته باشد . به صورتی که بتواند برای عکس جذابیت ایجاد کند .و طراحی محصول را به صورت کامل در نمایش بدهد .

در عکاسی مواد شوینده عکاس باید بتواند مواردی همچون بسته بندی ، نوع مواد ، رنگ مواد شوبنده را در عکس صنعتی به نمایش بگذارد . تا این مواد شوینده بتواند در خود را در ذهن مخاطبان به صورت واضح و شفاف به خاطر بسپارند . به صورتی که مخاطب هر با مشاهده عکس صنعتی ماهیت و کارایی مواد شوینده را ببیند و در او انگیزه خرید این مواد شوینده به وجود بیاید .

برای عکاسی مواد شوینده عکاس نسبت به خلاقیت خود طراحی عکس صنعتی را انجام می دهد . برای مثال می تواند در فضا سازی عکاسی تبلیغاتی حباب یا کف به وجود بیاورد . و خلاقیت خود را کلید طلایی تاثیر گذاری عکس صنعتی قرار بدهد .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

 

چرا تمامی کسب و کار های موجود به یک عکاس حرفه ای نیازمند هستند ؟

هنگامی که سخن از عکاسی صنعتی در بین کسب و کار ها پیش می آید . بیشتر شرکت های جا افتاده تصمیم به اقداماتی در زمینه عکاسی صنعتی برای شرکت خود می کنند . و کسب و کار های کوچک فکر می کنند که استخدام یک عکاس حرفه ای در این زمینه به عنوان هزینه اضافی برای کسب و کار آنها محسوب می شود .

بیشتر این شرکت ها و کسب و کار های کوچک سعی می کنند تا خودشان عکاسی تبلیغاتی انجام بدهند . اما متاسفانه این کار باعث پس رفت آنها می شود . و می توان گفت برای تمامی کسب و کار ها استخدام یک عکاس حرفه ای برای انجام عکاسی تبلیغاتی کسب و کار الزامی محسوب می شود .

یکی از عکاس های مشهور که عکاسی تبلیغاتی انجام می دهد با نام لیندزی می گوید (( شما در نهایت برندتان هستید . و استفاده از تصاویر حرفه ای ذات هدف و خدمات شما را به تصویر می کشد .))

با کمی دقت به حرف لیندزی به نتیجه ای قدیمی کهمی گوید زیبا در پیش چشمان جذاب برای خرید می رسیم . شما هنگامی که از یک عکاس حرفه برای عکاسی تبلیغاتی خود استفاده کنید نه تنها باعث مشهوریت خود می شوید . بلکه با جذاب نشان دادن محصولات و خدمات خود مشتریان بسیاری را جذب کرده . و موفقیت خود را رقم می زنید .

از طرفی دیگر شرکت هایی که رقبای شما هستند امروزه هزینه های زیادی برای عکاسی تبلیغاتی از محصولات خود انجام میدهند . به صورتی که عکس صنعتی شرکت های آنها در همه جا به چشم می خورد و باعث آگاهی تمامی مردم از محصولات آنها می شود . پس مطمنا برای اینکه از رقبای خود عقب نمانید . باید از یک عکاس حرفه ای در کسب و کار بهره مند باشید .

 

مزایای عکاسی صنعتی :

 

1 ــ بالا بردن کیفیت  برند :

عکاسی تبلیغاتی با به نمایش گذاشتن کالا و خدمات شما با بهترین روش ، بهترین جلوه ، بهترین نما . به شیوه ای حرفه تمامی وی گی های آن را ثبت می کند .و باعث بالا بردن کیفیت برند شما می شود . درواقع می توان گفت عکاسی تبلیغاتی با روش حرفه ای که در عکس برداری دارد باعث تاثیر گذاری محصولات و خدمات شما بر روی مشتری می شود .

همچنین عکاسی صنعتی علاوه بر اینکه بر کیفیت برند شما اضافه می کند . باعث می شود تا برند شما به عنوان یک شرکت حرفه ای یا یک کسب و کار حرفه ای در بین مردم شناخته شود .

عکاسی صنعتی عکاسی محصولات عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری

2 ــ سطح برتر :

هنگامی که برند شما قسط به برگزاری یک رویداد مهم در شرکت خود دارد . شما می توانید با استخدام یک عکاس حرفه ای . با عکاسی تبلیغاتی از این رویداد عکس برداری کنید . و این عکس های صنعتی جذاب را در وب سایت های رسمی شرکت خود ، بروشورهای شرکت ، صفحه فیس بوک خود ، شبکه های اجتماعی شرکتتان با مردم به اشتراک بگذارید . تا بتوانید نسبت به دیگر شرکت ها و رقبای خود از سطح برتری در بین مشتریان برخوردار باشید .

 

3 ــ  سطح آگاهی :

عکس های خلاقانه ای که عکاسی صنعتی از برند شما برای مردم تهیه می کند . باعث می شود تا مردم نسبت به برند شما آگاهی بیشتری داشته باشند . درواقع می توان گفت نتیجه این آگاهی خرید مشتریان از برند شما است . پس می توان تاثیر بلقوه عکاسی تبلیغاتی را با افزایش فروش شرکت شما از طریق آگاهی مردم مشاوی دید .

 

4 ــ  برگشت سرمایه :

انجام عکاسی صنعتی با توجه به هنر ، دانش و حرفه مبتکرانه ای که دارد می تواند باعث بهبود فروش کلی شرکت و برگشت سرمایه ای که صاحبان شرکت سرمایه گذاری کرده اند بشود . برای مثال یک شرکت هنگامی که برای توضیحات محصولات خود عکس هایی را لحاظ می کند بدون شک سطح فروش خود را بالا برده و در کوتاه ترین زمان سرمایه خود بر می گرداند .

عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی عکاسی محصولات عکس صنعتی عکس برداری عکاسی هوایی عکاسی معماری

نکات مهم عکاسی صنعتی برای فروشگاه های اینترنتی :

امروزه بازاریابی آنلاین و دیجیتال را می توان یکی از بازاریابی های پرطرفدار دانست .که در بیشتر کسب و کار های دنیا نفوذ کرده است .و کارایی خود را به نمایش گذاشته است . بازاریابی آنلاین با توانایی های خود فروش یک کسب و کار را به مقدار زیادی بالا می برد . و یکی از دلایل بالا بودن این فروش عکاسی از محصولات فروشگاه های اینترنتی و به نمایش گذاشتن آنها است .

نکته مورد نظر درباره فروشگاه های اینترنتی ، تاثیر گذاری عکس است . زیرا مخاطب نمی تواند خود محصول ، کالا یا خدمات را مشاهده کند . و تمامی اعتماد مخاطب به عکسی که مشاهده می کند بستگی دارد .

هنگامی که فروشگاه اینترنتی از عکس هایی استفاده می کند که نمی تواند کالا را به شکل صحیح و درست نمایش بدهد . اعتماد مشتری نسبت به فروشگاه اینترنتی از بین می رود به همین دلیل برای عکاسی تبلیغاتی نکاتی وجود دارد که باید توسط عکاس مورد توجه قرار بگیرد .

نکات عکاسی صنعتی :
  • انتخاب دوربین عکاسی
  • نورپردازی درست
  • استفاده از سه پایه
  • انتخاب درست پس زمینه
  • فراموش نکردن دیافراگم
  • توجه به سایه ها
  • تمییز کردن لنز
  • نداشتن ترس
  • ویرایش عکس

پهپاد ایرانی و انواع آن

http://https://www.uomi.ir/sara/%d9%be%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%af-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a2%d9%86/

https://www.uomi.ir/sara/4283/

http://www.uomi.ir/sara/4283/


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

7

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like