گجت بزرگ ترین فناوری روز

گجت سیستمی است که نمی توان برای توضیح آن نام دستگاهی خاص را به میان آورد. بلکه می توان گفت نوعی تکنولوژی است که در زمینه های بسیار متفاوت قابل ارائه است . مانند بسیاری از وسایل و دستگاه ها که آمیخته با نوع خاصی از تکنولوژی هستند .15 min


4
گجت
گجت

 

گجت بزرگ ترین فناوری روز

 

گجت چیست ؟

گجت سیستمی است که نمی توان برای توضیح آن نام دستگاهی خاص را به میان آورد. بلکه می توان گفت نوعی تکنولوژی است که در زمینه های بسیار متفاوت قابل ارائه است . مانند بسیاری از وسایل و دستگاه ها که آمیخته با نوع خاصی از تکنولوژی هستند .

گجت را هم می توان دستگاه هایی دانست .که با تکنولوژی به روز شده در ارتباط هستند و با آن کار می کنند . به صورتی که هر دستگاه ایده خاص خودش را دنبال می کند و دارای طرحی جذاب و جدید اما جدا از دستگاه های دیگر است . گجت یک وسیله فنی ب خصوص است. که دارای امکانات بسیار پیشرفته اما محدود می باشد و برای کار به خصوصی طراحی شده است . گجت به دلیل تعداد کم و قیمت بالای خود از هر نوع تنها در نمایشگاه ها و مکان های به خصوصی وجود دارند .

 

اصطلاح گجت :

در زمان قدیم اصطلاح گجت برای وسایلی مانند لپتاب ، ام پی تری ، گوشی های همراه هوشمند استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت علم و دانش و کاربرد بالای این وسایل در زندگی روزمره دیگر شمال این اصطلاح نمی شوند و جز وسایل عادی و معمول زندگی قرار گرفته اند .

البته امروزه اصطلاح گجت به صورت کاملا پیشرفته و پرکاربرد در میان افراد به کار می رود. به صورتی که حتی کسانی که تصور قبلی از این کلمه هم ندارند. از آن استفاده می کنند و این به دلیل وجود اینترنت و محبوبیت این کلمه در بخش های مختلف آن است . اما به صورت کلی می توان گفت (( گجت دستگاه های بخصوصی هستند که برای کار های بخصوصی طراحی شده اند . ))

 

(( گجت یک دستگاه است اما هر دستگاهی گجت نیست ))

 

گجت با دستگاه فرق دارد .همانطور که گفته شد گجت یک وسیله فنی است. که از فناوری های دیجیتال و دیگر فناوری ها برای ایجاد قابلیت های بسیار پیشرفته در خود استفاده می کند . این قابلیت ها به صورت محدود عرضه می شوند . اما برای کار های به خصوصی در نظر گرفته شده اند .

در واقع می توان گفت گجت با دستگاه متفاوت است. اما شاخه از دستگاه ها است و نوع خاصی از یک دستگاه به شمار می رود.

برای مثال یک دوربین یک دستگاه است و جز گجت حساب نمی شود . اما هنگامی که به این دوربین یک فرمان بازی اضافه شود. این دوربین به یک گجت تبدیل می شود که برای کار خاصی به وجود آمده است .

کاربرد های گجت :

با توجه به این موضوع که گجت ها هروز در حال به روزرسانی و تازه سازی هستند. و هزاران گجت با هزاران کاربرد متفاوت در جهان وجود دارد .نمیتوانیم کلیه کاربرد های گجت را توضیح دهیم .بلکه این کاربردها را در گروه هایی دسته بندی می شوند  و طبقه ای مناسب برای آنها در نظرگرفته می شود .

 

انواع گجت ها :

با توجه به اینکه گجت دارای انواع بسیار زیادی است ما تنها در اینجا بخشی از انواع آن را که اکثر دستگاه ها را پوشش می دهد مثال زدیم

 

1 ــ انواع گجت های مجازی

 • عینک ویدیویی
 • عینک واقعیت افزوده
 • کلاه واقعیت مجازی

 

عینک ویدیویی :

عینک ویدیویی را می توان یک صفحه نمایش سیار دانست. که دارای لنز با سیستم های بسیار پیچیده است. و توانایی نمایش نصاویر مجازی جداگانه را به ما دارد . این عینک برای تماشای ویدیو با کیفیت بسیار بالا طراحی شده است . و در نمایش های خصوصی مانند نمایش خصوصی فیلم یا نمایش خصوصی آگهی های بازرگانی مورد استفاده قرار می گیرد .

کارایی این عینک به صورتی است .که تنها فردی که دارای عینک است توانایی دیدن محتوای فیلم یا آگهی را دارد و هیچکس به جز فرد نمی تواند آنها را ببیند .

قیمت این عینک حدود 100 تا 200 دلار است .

قیمت این عینک حدود 100 تا 200 دلار است .
قیمت این عینک حدود 100 تا 200 دلار است .
عینک واقعیت افزوده :

این عینک شباهت بالایی به عینک ویدیویی دارد .اما تفاوت آن این است که در این عینک از یک صفحه نیمه شفاف ساخته شده است. که توانایی اضافه کردن واقعیت هایی به اشیای واقعی است به صورتی که این واقعیت ها روی اشیا ترسیم می شوند . و قابلیت تشخیص واقعی بودن یا نبودن این ترسیم بسیار سخت است . کارایی این عینک بیشتر برای سرگرم کردن افراد و تعامل بیشتر با محیط اطراف است .

 

کلاه ایمنی واقعیت مجازی :

این کلاه قابلیت بسیار ویژه ای دارد و باعث سفر انسان از دنیای واقعی به دنیای مجازی می شود. شخصی که از این کلاه استفاده می کند به مقدار بسیار بالایی در دنیای مجازی وارد شده و اثرات صوتی و بثری آن را در محیط فضا به صورت مدل سازی حس می کند .

این کلاه فرد را به دنیایی بسیار متفاوت از لحاظ تصویری ، صوتی ، احساسی می برد . به صورتی که می توان گفت این کلاه مانند یک صفحه نمایش ماهرانه عمل می کند .

قیمت این کلاه در حدود 200 تا 300 دلار است .

قیمت این کلاه در حدود 200 تا 300 دلار است .
قیمت این کلاه در حدود 200 تا 300 دلار است .

2 ــ پرینتر سه بعدی :

این پرینتر برای ساختن اجسام سه بعدی از فایل های دیجیتالی استفاده می کند . و توانایی استفاده از مواد کمتری را در ساخت وسایل به انسان نسبت به روش های سنتی می دهد . این وسیله از تکنیک های ساخت یک جسم فیزیکی در طرح سه بعدی آن به صورت لایه لایه استفاده می کند .

این پرینتر از روش های بسیار متفاوت و مواد بسیار متفاوت برای ساخته های خود استفاده می کند .

کارکرد این چاپگر به صورتی است .که برای کار خود نیاز به یک جسم جامد دارد . در ابتدا یک طرح اولیه از جسم را با سرعت بسیار بالا مدل سازی می کند. تا بتواند برای انجام جزئیات روی آن با دقت بیشتری عمل کند .

این پرینتر قابلیت تولید در مقیاس های بسیار کوچک و بزرگ را دارد که می توان از ساخته های این پرینتر برای انواع سیستم ها استفاده کرد.

این پرینتر در زمینه پزشکی کاربرد فراوانی دارد و برای ساخت پروتز ، ایمپلنت ، قطعات اسکلت ، جمجمه ، استخوان ها ، بافت های غضروفی ، اندام های اهدا کننده و… است .

قیمت این پرینتر سه بعدی 1000 دلار تا 10000 دلار است .

 

3 ــ گجت های جاسوسی :

گجت های جاسوسی ممکن است شامل ضبط کننده های صدای خودکار یا دوربین های مخفی باشند .که حتی در کتاب ها جاگذاری شده اند . یا حتی می توان از گجت های جاسوسی به ربات های بسیار ریزی اشاره کرد. دارای دوربین مخفی هستند . اما به صورت کلی گجت های جاسوسی به سه دسته تقسیم می شوند :

دستگاه های دارای دوربین مخفی که قادر به تصویر اندازی شبانه و نظارت تصویری هستند .
دستگاه های دارای دوربین مخفی که قادر به تصویر اندازی شبانه و نظارت تصویری هستند .

انواع گجت های جاسوسی :

 • دستگاه های دارای دوربین مخفی که قادر به تصویر اندازی شبانه و نظارت تصویری هستند .
 • دستگاه هایی که توانایی دید در شب را دارند یا دوربین هایی که به عنوان دوربین شکاری شناخته شده و دارای اپتیک های سفارشی هستند .
 • انواع دستگاه های ضبط صدا از هر مدل
 • انواع سنسور های حرکت و دروغ سنج

این تکنولوژی ها باعث ایجاد انواع دستگاه های جاسوسی در مدل های متنوع می شوند . این دستگاه در دو حالت قرار می گیرند یا به عنوان یک خطر برای ما هستند . یا به عنوان حافظت برای ما عمل می کنند . برای مثال دستگاهی وجود دارد که می تواند تمامی دوربین های مخفی را تشخیص دهد و آنها را شناسایی کند از این دستگاه ها بیشتر برای نظارت خانه استفاده می شود .

اما در بیشتر مواقع این گجت ها برای سرگرمی ساخته نشده اند. بلکه برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز صاحب گجت یا محافظت ساخته شده اند .

قیمت های دوبین های میکرو در گجت ها بین 30 تا 40 دلار است .

قیمت دوربین های میکرو در گجت با کیفیت بالاتر بین 100 تا 200 دلار است .

 

4 ــ ساعت هوشمند :

این ساعت دارای قابلیت های متفوتی هستند که در اینجا به چندتا از آنها اشاره می کنیم

 • نشان دادن تاریخ و ساعت روز
 • دارای ماشین حساب
 • دارای مترجم
 • دارای وسیله بازی
 • دارای برنامه های وات ساپ ، تلگرام ، اینستاگرام
 • پیام رسانی
 • برقراری تماس
 • اتصال کامل به تلفن همراه
 • ساپورت تمامی برنامه های کامپیوتری
 • ایمیل زدن
 • یاد آوری تقویم و…

قیمت ساعت هوسمند بین 50 تا 500 دلار است .

قیمت ساعت هوسمند بین 50 تا 500 دلار است .
قیمت ساعت هوسمند بین 50 تا 500 دلار است .
5 ــ وسایل بازی :

درباره گجت هایی که به عنوان وسایل بازی شناخته می شوند می توان گفت که این مورد گسترده ترین طیف گجت ها را تشکیل می دهد به صورتی که طرح های ساخته شده در این دسته به راحت ترین شیوهممکن بازی هارا پوشش می دهند . هنگامی که این گجت ها در اختیار گیمر قرار می گیرند آن گیمر را می توان سلاحی غیر قابل شکست در بازی دانست . به صورتی که این گجت ها به عنوان بهترین دستیار ها برای بازی کننان حرفه هستند .

انواع گجت های بازی :

 • دستگاهایی که فرایند بازی را به صورت کامل تکمیل کرده و امکان پذیر می سازند . مانند یارانه ها و کیس ها
 • لوازم جانبی که به تکمیل فرایند بازی کمک می کنند مانند بلندگو ، مانیتور ، هدفون
 • کنترل کننده ها که به صورت مخصوص برای بازی طراحی شده اند مثل موس ، صفحه کلید و گیم پد

 

 

6 ــ موبایل های هوشمند :

تلفن های همراه هوشمند با موبایل های معمولی تفاوت بسیاری دارند در این تلفن ها سیستم عامل به صورت کامل توسعه پیدا می کند و تلفن قابلیت نصب برنامه هایی را که حتی در آینده ساخته می شوند را هم دارد . در این تلفن ها با نصب برنامه های کاربردی عملکرد تلفن افزایش پیدا کرده و نسبت به موبایل معمولی بسیار پیشرفته تر عمل می کند .

قیمت تلفن های هوشمند معمولا بین 20 تا 30 دلار تا میلیون ها دلار است اما می توان گران ترین گجت تلفن شناسایی شده را هشت میلیون دلار قیمت گذاری کرد .

قیمت تلفن های هوشمند معمولا بین 20 تا 30 دلار تا میلیون ها دلار است
قیمت تلفن های هوشمند معمولا بین 20 تا 30 دلار تا میلیون ها دلار است

7 ــ گجت های پزشکی :

این دسته از گجت را می توان مفید ترین نوع گجت ها دانست با وجود این که دارای تناقص بسیار در ساخت هستند. اما به عنوان بهترین نوع گجت ها شناسایی شده اند . زیرا دارای قابلیت بهبود بخشیدن به سلامتی افراد و درمان بیماری آنها هستند . برای مثال به گجتی اشاره می کنیم .که اگر یک بیمار داروی خود را فراموش کرده باشد این گجت دارو را به او یاد آوری کرده .و حتی در نوع پیشرفته قابلیت تزریق این دارو را به بیمار دارد .

از نوع های بیشتر در گجت های پزشکی می توان به دستگاه های ماساژ ، دماسنج های پزشکی ، دستگاه های ضد عفونی ، دستگاه های تشخیصی ، انواع وسایل مخصوص بیماران دیابتی و وسایلی که قابلیت نشان دادن وضعیت بدن را دارد مانند مانیتور فشار ، دستگاه شریان خون عادی ، مانیتور قند خون ، دستگاه کاهش دهنده استرس یا سردرد  اشاره کرد .

 

8 ــ گجت های تناسب اندام :

آنچه گجت های تناسب اندام برای افراد انجام می دهند مانند نظارت بر وضعیت سلامتی این افراد و مشاوره برای بهتر بودن آنها است . برای مثال می توان به دستگاهی اشاره کرد که راه درست در دویدن را نشان می دهد بر این اساس وضعیت بدنی فرد نسبت به قبلا در حالت بهتری قرار می گیرد .

ردیاب های بدنسازی :

ردیاب های بدنسازی را می توان دستگاه هایی تلقی کرد که دنبال کننده فعالیت بدنی فرد هستند و به او برای حفظ این فعالیت در سطح مناسب خود کمک می کنند . برای مثال می توان به نوعی از گجت اشاره کرد که در قالب دستبند ارائه شده است . این دستبند قابلیت شمردن قدم های فرد صاحب ، اندازه گیری مقداری که این فرد دویده ، و میزان کالری را که سوزانده است دارد .

در این وسایل امکان دارد که صاحب دستگاه هدف مشخص کند و دستگاه هنگامی که به هدف مناسب رسیده شد به صورت خودکار موفقیت را اعلام می کند .

برای مثال در این نوع دستبند اگر شخص میزان مقدار قدم های خود یا میزان مقدار مسیر پیاده روی و کالری سوزانده شده را به دستگاه بدهد . دستگاه هنگام رسیدن به این میزان به شخص اعلام موفقیت می کند .

قیمت این ردیاب ها بین 50 تا 300 دلار است .
قیمت این ردیاب ها بین 50 تا 300 دلار است .
کارکرد های ردیاب بدن :
 • اندازه گیری قدم های شخص
 • اندازه گیری مسافت پیموده
 • اندازه گیری مقدار کالری سوزانده شده
 • نظارت بر مقدار خواب
 • کنترل ضربان نبض
 • تجزیه و تحلیل حالت بدن
 • نظارت بر فعالیت های عضلانی

 

این ساعت قادر به بیدار کردن شمادر مناسب ترین حالت بدنتان است به صورتی که تشخیص می دهد چه زمان خواب بدن شما به اندازه کافی رسیده است و شروع به زنگ زدن می کند .

قیمت این ردیاب ها بین 50 تا 300 دلار است .

 

9 ــ گجت های خانگی

 • جا تخم مرغی هوشمند :

این جا تخم مرغی  14 خانه دارد و با یک اپلیکیشن در گوشی همراه شخص هماهنگ می شود و قادر به فرستادن اعلانات مورد نظر را قبیل تعداد تخم مرغ های باقی مانده ، تاریخ انقضای این تخم مرغ ها و… به شخص است.

قیمت این گجت 13 دلار است.

قیمت این گجت 13 دلار است.
قیمت این گجت 13 دلار است.
 • بطری آب هوشمند :

این بطری آب قابلیت هماهنگ شدن از طریق اپلیکیشن خودش یا بلوتوث را دارد و قادر به یادآوری برای نوشیدن آب به کاربران است به صورتی که آخرین باری که فرد آب خورده بود را محاسبه می کرد و به فرد یادآوری می کند که مثلا دو ساعت را بدون خوردن آب سپری کرده است .

قیمت این گجت 55 دلار است .

 

 • پارچ تصفیه آب هوشمند :

پارچ تصفیه آب هوشمند با وای فای کار کرده از و از طریق اپلیکشن خود که روی گوشی همراه صاحب پارچ ست با شخص ارتباط برقرار می کند . این پارچ قادر به تصویه آب در بهترین حالت است و به فرد اطلاعاتی درباره به پایان رسین زمان مصرف یا بی مصرف بودن فیلترهایش می دهد .

قیمت این گجت 45 دلار است .

قیمت این گجت 45 دلار است .
قیمت این گجت 45 دلار است .
 • دستگاه عوض کردن پوشک :

این دستگاه به صورت کاملا هوشمند و پیشرفته کار می کند .به صورتی که با گذاشتن نوزاد هنگام عوض کردن پوشک روی این دستگاه علاوه بر عوض کردن پوشک نوزاد اطلاعاتی قبیل قد ، وزن ، میزان مواد غذایی مصرفی نوزاد و… را از طریق اپلیکشن مخصوص خودش به فرد می دهد . این اپلیکشن دارای پزشک های متخصص اطفال است که با به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با آنها از وضعیت سلامتی نوزاد که آیا به بیماری دچار هست یا نه اطلاع رسانی می شود .

قیمت این گجت 250 دلار است .

 

 • مسواک هوشمند :

این محصول با یک اپلیکیشن که روی گوشی همراه کاربر نصب شده است ارتباط برقرار می کند. و از طریق آن عکس ها و فیلم هایی را که از طریق دوربین دو مگاپیکسلی خود از داخل دهان کاربر برایش میفرستد تا کاربر بتواند از میزان پوسیدگی های دندان های خود و میزان جرمی بر روی دندان هایش است. و آنها را نمی بیند مطلع شود .

قیمت این گجت 400 دلار است .

قیمت این گجت 400 دلار است .
قیمت این گجت 400 دلار است .
 • نخ دندان هوشمند :

این گجت با بهداشت دهان و دندان ارتباط برقرار کرده و برای راحتی کاربر روی شیشه آینه قرار می گیرد و با هر ضربه بر روی آن 18 اینچ نخ دندان به کاربر می دهد . با استفاده از این گجت عادت نخ دندان کشیدن به خوبی برای انسان ها و کودکان ایجاد خواهد شد .

قیمت این گجت 40 دلار است .

قیمت این گجت 40 دلار است .
قیمت این گجت 40 دلار است .
 • آبمیوه گیر هوشمند :

این گجت از طریق وای فای خانه به اپلیکیشنی که بر روی گوشی همراه کاربر نصب شده است .در ارتباط است و برای داشتن مداوم آبمیوه طبیعی در خانه بسیار گجت مفیدی است .

قیمت این گجت 700 دلار است .

 

 • جارو رباتیک :

 • این جارو برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که وقت تمییز کردن خانه ندارند . این جارو یک ابزار هوشمند است که قادر به تمییز کردن خانه ، اشیا و طبقات است و می تواند حتی به دستورهای صوتی افراد نیز گوش کند . این جارو توانایی نابود کردن میکروب ها را نیز دارد . و یک ابزار عالی برای کسانی حساب می شود که به بیماری آلرژی مبتلا هستند .

 

 • چنگال هوشمند :

این گجت از طریق بلوتوث با کاربر در ارتباط است و زمانی که کاربر با سرعت بالا غذا می خورد این چنگال به او هشدار می دهد. تا کاربر با سرعت کمتری غذا بخورد . و از بیماری های گوارشی دور بماند .

قیمت این گجت 70 دلار است .

 

 • چتر هوشمند :

این چتر از طریق اپلیکشن مخصوص خود با کاربر در ارتباط است . خاصیت این چتر این است که هرگز گم نمی شود و اگر در مکانی جا بماند . لوکیشن خود را به کاربر اعلام می کند . همچنین این چتر با اتصالی که به اپلیکیشن های آب و هوا دارد روز های بارانی و برفی را به کاربر یادآوری می کند تا بردن این چتر در روزهای بارانی و برفی فراموش نشود .

قیمت این چتر 80 دلار است .

قیمت این چتر 80 دلار است .
قیمت این چتر 80 دلار است .
 • کمربند هوشمند :

این کمربند با ساختار چرمی که دارد به عنوان یک دنبال کننده برای تناسب اندام عمل می کند و اطلاعاتی قبیل زمان نشستن های طولانی ، کج ایستادن ، کم آب خوردن و… را از طریق اپلیکیشن مخصوص خود به کاربر یادآوری می کند .

قیمت این کمربند 395 دلار است .

 

 • دوربین نظارت حیوانات خانگی :

این گجت دو کاربرد بسیار جالب و مفید دارد

1 ــ کنترل حیوانات از راه دور که در حال انجام چه کاری هستند .

2 ــ  صحبت با حیوانات خود از طریق پخش کننده صدا که در این دوربین قرار دارد .

این دوربین از طریق اپلیکیشن مخصوص خود با کاربر در ارتباط است و او را قادر به کنترل حیوانات خانگی خود و صحبت با آنها میسازد .

قیمت این دوربین 139 دلار است .

 

 • سطل زباله هوشمند :

این سطح زباله هر ماه شارژ می شود و فقط می تواند با کیسه زباله مخصوص خودش کار کند . خاصی خوب این سطل این است که از طریق فضایی که در انتهای خودش دارد .موها مایع جات ریخته شده و گرد و خاک دورو ور سطل اشغال را مانند جارو برقی جارو می کند تا از کثیفی جلوگیری کند .

قیمت این گجت 149 دلار است .

 

10 ــ گجت های مخصوص طراحان :

 

 • دی دریم ویو گوگل :

با توجه به اینکه واقعیت مجازی جزئی از زندگی آینده بشر است . می توان گفت دی دریم ویو گوگل با اینکه پیشرفت بسیار چشمگیری در واقعیت مجازی از خود نشان داده است اما قیمت پایین خود را توانسته حفظ کند . این گجت می تواند با گوشی های هوشمند ارتباط برقرار کند و به طراحان کمک بسیار بکند .

با توجه به اینکه واقعیت مجازی جزئی از زندگی آینده بشر است .

 • پالت :

پالت گجتی است که عملکردی وسیع برای بهبود در طراحی انجام داد. به صورتی که این گجت همراه با ماوس عمل کرده .وباعث سهل پذیری کاربرد نرم افزار ایی قبیل فوتوشاپ ، ایلاسترتور ف ایندیزاین می شود . این گجت عملکرد طراحان را با پیشرفت بسیار بالایی رو به رو کرده است .

 

 • قلم3d

  :

این گجت یک قلم سه بعدی برای هنرمندان ف مهندسان ف طراحان و حتی کودکان است . این گجت از یک خنک کننده درونی استفاده می کند و دارای سرعت بالا و تنظیمات دقیق دما است . این قلم یک ابزار فوق العاده پیشرفته برای هنرمندان خلاق است .

 

 • پد طراحی :

بهترین پد طراحی پد طراحی ساخته شده توسط شرکت Wacom  است که در بیشتر نرم افزار های طراحی در این دوره به کار رفته است . این پد باعث شده تا نرم افزار های گرافیکی و و آزاد به بهترین حالت خود برای طراحی برسند . این پد ها دارای حساسیت پذیری فشار هستند . طراحانی که از این پد استفاده می کنند قادر هستند از قلم مستقیم برای طراحی های خود استفاده کنند .

بهترین پد طراحی پد طراحی ساخته شده توسط شرکت Wacom  است
بهترین پد طراحی پد طراحی ساخته شده توسط شرکت Wacom  است

11 ــ انواع گجت های گیم :

 • کنترلر وایرلس :

این گجت برای کامپیوتر های شخصی قابل استفاده است . و طراحی آن به صورتی است که برای بازی های ویدیویی با کامپیوتر شخصی است و همچنین امکان استفاده آن از طریق گوشی همراه با استفاده از بلوتوث هم هست.

از این گجت برای انجام بازی در گوشی های اندروید و همچنین ای فون نیز استفاده می شود . هنگامی که به صورت کامل شارژ شود می توان تا ده ساعت کارایی داشته باشد .

قیمت این کنترلر 60 پوند است .

 

 • ماوس پد 2 :

ماوس پد دو یک ماوس پد بسیار نازک است . ضخامت این ماوس پد به حدی کم است که می توان آن را 2.2 میلیمتر دانست  و برای ماوس های لیزری سطح بسیار عال را عرصه می کند . این ماوس پد برای گیمر ها انتخاب بسیار کارآمد و جالبی است . این ماوس پد دارای سرعت بسیار بالا است و در بازی های متفاوت نیز باعث افزایش سرعت عکس العمل می شود .

قیمت 35 پوند است .

 • هارد درایو :

هارد درایو یک هادر قابل حمل است که دارای ظرفیت دو ترابایت است . این هادر می توان به گیمر این امکان را بدهد تا بازی های مورد علاقه خود را در تمام بازه های زمانی و در همه جا همراه خود داشته باشد . همچنین این دستگاه می تواند با تمامی کامپیوتر ها و مک ها همگام سازی داشته باشد .

قیمت این دستگاه 150 پوند است .
قیمت این دستگاه 150 پوند است .

 

 • جوی استیک :

این جوی استیک شامل ده کلید کاربردی است و هر کلید توانایی های خاص خودش را به کاربر ارائه می کند . این جوی استیک بدون نیاز به باتری و توسط یک کابل عمل می کند .

قیمت 40 پوند است .

قیمت 40 پوند است .
قیمت 40 پوند است .
 • کنترلر xbox360 :

این کنترلر باعث کاهش مشکلات بازی های متنوع که برای کنسول طراحی شده اند. در کامپیوتر می شود . زیرا این بازی هنگامی که برای اجرا در کنسول طراحی می شوند . هنگامی که می خواهند در کامپیوتر اجرا شوند از مشکلات خاصی بهره مند می شوند .

قیمت 23 پوند است .

 

 • ماوس جی 600 :

این ماوس را می توان به صورت کاملا کاربردی برای گیمینگ دانست . این ماوس دارای 20 تا کلید بسیار کاربردی است .که در کنار بدنه ماوس کار شده اند . و به طور همزمان قابلیت اتصال به چند فرد متفاوت را دارد .

قیمت این ماوس 70 پوند است .

قیمت این ماوس 70 پوند است .
قیمت این ماوس 70 پوند است .
 • هدست ام ام ایکس 300 :

این هدست توانایی ارتقای صدای زیادی را در بازی دارد و قابلیت ایجاد هیجان بیشتر در این بازی ها را با ثدای بیشتر ایجاد می کند .  و باعث ایجاد لذت از بازی در گیمر ها می شود .

 

12 انواع گجت های پوشیدنی در حوزه سلامت :

 • Electrozyme :

این گجت کاربرد بسیار جالبی در حوزه خالکوبی دارد . این گجت در طرح خالکوبی افراد متنوع پنهان می شود و اطلاعات بسیار جالبی را اختیار پزشکان قرار می دهد . کارکرد این گجت به صورتی است که هنگامی که ورزشکاران عرق می کنند این گجت دارای سنسور های حساس به لاکتات موجود درعرق است .

و از ساختار این ماده اطلاعات جالبی مانند خستگی ، استرس عضلانی ، تعادل الکترولیتی ، سطح هیدراتاسیون ، میزان انقباض ، انبساط ، اندازه فشار های متنوع ، ردیابی استخراج می کند که برای اطلاع از این اطلاعات می توان از گوشی و کامپیوتر استفاده کرد .

 

 • Carepredict tempo

این گجت یکی از بهترین گجت های امروزه حساب می شود . کاربرد این گجت به صورتی است که می تواند وضعیت جسمانی افراد را ردیابی کند و اقدامات آنها را کنترل کند . این گجت برای سالمندان به صورت ویژه ای کاربرد دارد .

کارکرد این گجت به صورتی است که به صورت یک مچ بند ارائه شده است که به دور دست فرد سالمند پیچیده می شود . و توانایی ارائه اطلاعاتی درباره الگوی حرکتی سالمندان در زندگی روزانه آنها را دارد . و پس از آنالیز این اطلاعات اگر خطری این سالمندان را تهدید کند برای جلوگیری از آن به خانواده یا پرستار این سالمند هشدار می دهد .

 

 • Sensoria
 • سنوسوریا نام یک جوراب هوشمند است که برای دندگان طراحی شده و دارای مدار ها و سنسور های متفاوت و جیپ اختصاصی است . کاربرد این گجت به صورتی است که توانایی ارائه اطلاعاتی مانند میزان مسافت دوییده شده توسط دونده ، سرعت دویدن آن ، اندازه انرژی صرف شده و… محاسبه می کند و بعد از تجزیه و آنالیز آنها اطلاعاتی درباره سلامت جسمانی فرد در اختیار او قرار می دهد . این اطلاعات از طریق گوشی به فرد ارائه می شوند و برای این ارتباط از فرکانس های رادیویی استفاده می شود .

سنوسوریا

 

 • The lumo lift

این گجت به عنوان یک یادآور کار می کند . کارایی این گجت به صورتی است که این گجت به عنوان یک سنجاق روی لباس شخص متصل می شود . پس از این اتصال این دستگاه توانایی ردیابی تمامی حرکات شخص را دارد . و هر زمان که این شخص به صورت درست ننشسته باشد با یک ویبره درست نشستن را به او یادآوری می کند . تا این شخص وضعیت نشستن خود را تغییر دهد .

همچنین می توان به این نکته اشاره کرد که این وسیله قابلیت اتصال به گوشی را دارد و می تواند در اخر هر روز به فرد اعلام کند که چه مدتی را از روز خود نادرست ایستاده یا به صورت نادرست نشسته است .

این گجت به عنوان یک یادآور کار می کند .
این گجت به عنوان یک یادآور کار می کند .
 • The tzoa

با توجه به اینکه آلودگی هوا یکی از دلایلی محسوب می شود که باعث مرگ زود به هنگام است . و امار این مرگ و میر به هفت میلیون نفر در هر سال رسیده است . گجتی طراحی شده است که توانایی ویژه ای در این حوزه دارد . کارکرد این گجت به صورتی است که اطلاعاتی را از هوا دریافت می کند میزان آلودگی آن را می سنجد و در صورت خطر به کاربر خود هشدا آلودگی هوا می دهد  همچنین اطلاعاتی مانند دما ، رطوبت ، سلامت هوا ، اشعه های خورشید را نیز اطلاع می دهد.

این گجت قادر به متصل شدن به لباس یا کیف را دارد و در اندازه بسیار کوچک ارائه شده   و تایم کاری آن  به صورت دائم است . این گجت می تواند از طریق اتصال به گوشی کاربر به او هشدار های لازم را بدهد . تا این کاربر از تنفس در هوای آلوده جلوگیری کند یا از ماسک برای رفت و امد استفاده کند .

 

 • لنز های هوشمند :

این لنز ها را می توان از نظر ظاهری کاملا مشابه با لنز های طبی که در تمامی بازار ها وجود دارند و افراد به صورت معمول از آنها استفاده می کنند دانست . اما می توان گفت که کارایی این لنز ها با لنز های معمولی بسیار متفاوت است . کارایی این لنز ها به صورتی است که قابلیت ردیاب جسمانی را دارد و بسیاری از معیار های سلامت را نیز در خود دارد . برای مثال قادر به اندازه گیری قند خون است و اطلاعات به دست آورده را با اتصال به گوشی کاربر به آن ارائه می دهد .

قابلیت ردیاب جسمانی را دارد

 • لباس ضد نشعشع :

درست است که تشعشعاتی که از گوشی انسان خارج می شود برای او ضرری ندارد اما بسیاری از افراد هستند که با حساسیت خود در این موضوع با استرس روبه رو شده اند و همیشه سعی بر این دارند که از این موضوع جلوگیری کنند .

به همین دلیل لباس های ضد تشعشعاتی طراحی شده است که قابلیت قرار گرفتن در هر نوع لباسی از قبیل یک شلوار ، پیراهن و حتی لباس زیر را دارد و از تشعشعات جلوگیری می کند . البته این نکته ام وجود دارد که علاوه بر تشعشعات گوشی تشعشعات خطراناکی هم وجود دارند که در صورت برخورد می توانند به ساختار دنا در فرد و سلول های او اسیب برسانند .

 

 

13 ــ انواع گجت های دیگر :

 • سنسور بدون باتری :

این سنسور ها قابلیت دسترسی و کنترل وسایل از راه دور را به افراد می دهند برای مثال اینکه بتواند لامپ یا اجاق گاز را از راه دور خاموش و روشن کند یا می تواند توانایی کنترل در های منزل از راه دور را ایجاد کند .

ین سنسور ها قابلیت دسترسی و کنترل وسایل از راه دور را به افراد می دهند

 • فلش بی سیم :

در هنگام عکاسی ممکن است حتی فلش گوشی بسیاری از افراد برای عکاسی کافی نباشد و نیاز به فلاش اضافه در محیط های کم نور و تاریک  برای عکاسی داشته باشند .

فلش بی سیم با گیرد همراه خود به گوشی همراه متصل می شود . و از طریق بلوتوث با دوربین فیل برداری هماهنگ می شود . این فلاش قادر به ایجاد پارامترهای جدید از رنگ در درخشندگی است . این فلاش با یک بار شارژ ردن قادر به انجام 300 فلاش یا 3 ساعت فیلم برداری به صورت مستمر است و می تواند در اندازه 80 فوت نور را وسعت ببخشد .

قیمت این گجت 54 دلار است .

 

 • دستبند هوشمند :

این دستبند در رنگ های ابی صورتی و نارنجی در مدلی زیبا عرضه می شود و مجهز به شتاب سنج است .در واقع می توان گفت این دستبند به عنوان ردیاب حرکتی عمل می کند.

قیمت این دستبند 55 دلار است .

 

 • دوربین های انعطاف پذیر برای سلفی گرفتن :

این دوربین ها مونوپاد هایی هستند که در سال 2016 تولید شده و دور مچ دست پیچیده میشدند تا کاربر بتواند از خود عکس بگیرد .

 

 • دستبند مارپیچی :

این دسبند در سال 2016 طراحی شد که دارای یک جفت هدفون است و به شکل یک مچ بند براق و میان تهی ارائه شده است . هدفون های این دستبند کاهنده سرو صدای بیرون هستند و با کیفیت استریو عرضه شده اند . این دسبند در رنگ های خاکستری ، سیاه و سفید ، طلایی و سیاه سفید ارائه شده است .

قیمت این دستبند 200 دلار است .

 

 • گجتی که به سگ
  قابلیت سخن گفتن می دهد :

این فناوری به سگ ها این قابلیت را می دهد که بتوانند با انسان به صورت محدود صحبت کنند . بیشتر این کار گجت برای سگ هایی استفاده می شود که صاحب آنها پلیس هستند زیرا این گجت روی این سگ ها پتانسیل توانمندی بالایی ایجاد می کنند .

 

 • شارژ موبایل با سلول خورشیدی :

فرض کنید که در میان یک بیابان هستید که هیچگونه منبع برقی وجود ندارد و شارژر موبایل را نمی توانید استفاده کنید . یا در کشوری زندگی می کنید که نمی توانید از منابع برق این کشور به خوبی استفاده کنید . در این صورت نیازمند به یک شارژر گوشی هوشمند هستید که 100 درصد قبلیت بازیافت انرژی پاک را دارد و از 10 سلول خورشیدی تشکیل شده است . این شارژر می تواند نور خورشید را با واکنش شیمیایی خود به 1800 میلی آمپر انرژی برای باتری گوشی تبدیل کند .

 

 • گجت برای روشن کردن محیط با نور طبیعی :

این گجت هوشمند قادر به انتشار بهترین نور یعنی نور خورشید در خانه یا محیط های دیگر است و باعث حفظ سلامت انسان از لحاظ جسمانی و روانی می شود برای مثال بیماری هایی مانند افسردگی امکان دارد که به خاطر کمبود نور در فرد ظهور کرده باشد .

این گجت هوشمند قادر به انتشار بهترین نور یعنی نور خورشید در خانه یا محیط های دیگر است

نمونه های دیگر گجت :

 • دستگاه پخش ام پی3
 • مسواک الکتریکی
 • قوطی بازکن
 • مخلوط کن
 • کف زن
 • چاقوچندکاره
 • موشواره های بیسیم
 • پیش گوشتی صوتی
 • چمن زن خودکار

 

 

کاربرد گجت در بانکداری :

موس کامپیوتر ، امکانات پیشرفته گوشی همراه و… بخش بسیار بزرگی از بانکداری را تشکیل می دهند که می توان گفت این بخش را گجت ها تشکیل می دهند . زیرا عملکرد بسیار عالی و مطابق با میل انسان دارند . و به صورت یک رابط فیزیکی و اجتماعی عمل می کنند و هدف خود را خدمت رسانی به انسان و رفع نیاز انسان ها قرار می دهند .

سیستم اینترنت اشیا چیست ؟

http://https://www.uomi.ir/sara/%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa-%d8%a7%d8%b4%db%8c%d8%a7-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%9f/


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

4

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
1
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like