چگونه زندگي شادي داشته باشيم؟

همه ما در پي داشتن يك زندگي خوب، شاد و دوست داشتني هستيم. اما آيا به اندازه كافي براي دستيابي به آن تلاش مي‌كنيم؟ شادي نيز مانند تمام كارهاي ديگر نياز به تمرين دارد و به خودي خود به وجود نمي‌آيد. آنقدر بايد تمرين كنيم تا شادي بخشي از وجود ما شود. زندگي را زياد نبايد سخت گرفت. مي‌توان از چيزهاي كوچك نيز لذت برد و شاد بود. 1 min


0

همه ما خواهان يك زندگي شاد و پر شور هستيم. براي لذت بردن از زندگي و كسب موفقيت بايد بياموزيم كه چگونه شاد زندگي كنيم. در اين مقاله 20 نكته مهم در ارتباط با داشتن يك زندگي شاد را براي شما بيان مي‌كنيم و اميدواريم كه اين نكات راه گشاي زندگي شما باشند. پس وقت را از دست ندهيد و با ما همراه شويد.

 

 

اگر زندگي شادي نداشته باشيد و از آن لذت نبريد، زندگي شما كسالت آور و غم انگيز مي‌شود و روحيه خود را از دست مي‌دهيد.

 

اين كارها را انجام ندهيد:

• با خود فكر نكنيد كه انسان شادي نيستيد و شادي فقط براي ديگران است.

• مرتب نگوييد كه در شرايط بحراني فعلي چگونه مي‌توان زندگي شاد و خوبي داشت. وقتي اين همه مشكلات وجود دارد و همه دنيا درگير آن است و همه چيز بد پيش مي‌رود، چطور مي‌توانيم بخنديم و شاد باشيم؟

• شادي‌هاي كوچك زندگي را از خود نگيريد. اين كار عواقب بدي براي زندگي خودتان و ديگران خواهد داشت و شما را به سوي افسردگي عميق پيش خواهد برد.

• سريع به دنبال دارو نرويد و براي انجام درمان‌هاي روانشناختي عجله نكنيد. قبل از انجام هر كاري، نكات زير را براي بازگرداندن شادي به زندگي خود مطالعه كنيد و آن‌ها را انجام دهيد. داشتن زندگي شاد فقط يك رويا نيست و مي‌توان به آن دست يافت. فقط بايد تمرين بكنيد.

 

 

20 نكته براي داشتن زندگي شاد

1. به خودتان سخت نگيريد. نسبت به خود و ديگران رفتار ملايم‌تري داشته باشيد.

2. اطراف خود را با افراد شاد و خوشحال پر كنيد. شادي (مانند افسردگي) مسري است و به ديگران سرايت مي‌كند.

3. در زمان حال زندگي كنيد. از لحظه لحظه زندگي خود لذت ببريد. هر آنچه را كه براي شما اتفاق مي‌افتد بپذيريد و شكرگزار باشيد.

4. از لحظه‌هاي كوتاه شاد در زندگيتان لذت ببريد. لزوما به دنبال شادي‌هاي بزرگ نباشيد.

5. كمي از روال عادي زندگي خودتان خارج شويد. كارهاي جديد انجام دهيد و تجربه‌هاي جديد كسب كنيد.

6. در دوره‌هاي خنده درماني شركت كنيد.

7. فيلم‌هاي خنده‌دار تماشا كنيد. داستان‌هاي خنده‌دار بخوانيد.

8. اتفاقاتي را كه باعث خوشحالي شما شده‌اند، يادداشت كنيد. با خواندن آن‌ها دوباره همان احساس شادي و خوشحالي را تجربه خواهيد كرد.

9. خود را سرگرم كنيد. ورزش كنيد، بازي كنيد، كودك درون خود را پيدا كنيد. كودك از همه چيز لذت مي‌برد، از هر اتفاقي كه برايش مي‌افتد لذت مي‌برد و شاد مي‌شود.

10. خودتان را همان طور كه هستيد بپذيريد. هيچ كس كامل نيست. خوشحال باشيد و با شادي زندگي كنيد.

11. شادي را به شكل يك عادت در زندگي خود درآوريد. برنامه منظم داشته باشيد. مي‌توانيد از كارهاي ساده شروع كنيد.

12. اگر به خاطر تمام آنچه كه براي شما اتفاق مي‌افتد سپاسگزار باشيد، در نهايت فقط اتفاقات و چيزهاي مثبت را خواهيد ديد.

13. به خاطر هر اتفاق كوچكي افسرده نشويد. مثبت باشيد و آن‌ها را زياد جدي نگيريد. باور كنيد كه اين اتفاقات كوچك، خيلي سريع برطرف مي‌شوند. اين را بدانيد كه از شكست‌هاي خود درس‌هاي بسياري خواهيد گرفت.

14. به خاطر تمام اتفاقات خوب و مثبتي كه براي شما رخ مي‌دهد، جشن بگيريد. همواره شاد باشيد و شادي را از خود دريغ نكنيد.

15. ساده زندگي كنيد. در اين صورت، از زندگي خود بيشتر لذت خواهيد برد.

16. از همه چيز لذت ببريد و با شور و اشتياق زندگي كنيد. خود را مجبور كنيد كه لبخند بزنيد، حتي اگر اين كار براي شما آسان نيست.

17. باور كنيد كه زندگي فوق العاده است و شما واقعا از آن لذت مي‌بريد.

18. در همه چيز به دنبال جنبه مثبت آن باشيد.

19. آه و ناله را كنار بگذاريد. از افكار منفي، غم و اندوه و افسردگي دوري كنيد تا بتوانيد يك زندگي شاد را تجربه كنيد.

20. زياد اخبار را دنبال نكنيد، زيرا در اغلب موارد نااميد كننده هستند.

 

 دفتر يادداشت و خاطرات روزانه

اگر واقعا براي زندگي ذوق و شوق نداريد، بايد خودتان اين شور و اشتياق را براي خود ايجاد كنيد.

• به محض اينكه صبح‌ها از خواب بيدار مي‌شويد بايد به خاطر روز جديدي كه در پيش داريد، هيجان زده و خوشحال باشيد. به خاطر زنده بودن خود خوشحال باشيد. به كارهاي زيبايي كه امروز مي‌خواهيد انجام دهيد فكر كنيد.

• براي كمك به خودتان يك دفترچه يادداشت داشته باشيد و تمام كارهايي را كه مي‌خواهيد در طول روز انجام بدهيد را براي خود يادداشت كنيد. تمام آنچه را كه شما را خوشحال مي‌كند و قصد داريد انجام دهيد را بنويسيد. خاطرات خوب خود از آن روز را نيز در پايان روز يادداشت كنيد.

كارهايي كه در روز مي‌توانيد انجام دهيد مي‌تواند كارهايي مانند ناهار خوردن با يك دوست، دوش گرفتن، خريد كردن، خوردن يك كيك خوشمزه، وقت گذراندن با همسر و فرزندانتان، ورزش كردن، گوش دادن به يك موسيقي خوب، تماشاي يك فيلم خنده‌دار، مطالعه كردن، خوابيدن و غيره باشد.

 با بازخواني خاطرات روزانه، از اوقات خوبي كه در طول روز تجربه كرده‌ايد خوشحال خواهيد شد. ذهن شما دوباره تمام آن شادي و لذت را به خاطر خواهد آورد و دوباره شاد خواهيد شد. به اين ترتيب، مي‌توانيد در بدترين اوقات نيز شاد شويد.

 

♦ در مسير رفت و آمد و در وسايل حمل و نقل عمومي مي‌توانيد داستان‌هاي خنده‌دار بخوانيد و فيلم‌هاي خنده‌دار ببينيد.

♦ در طول روز فقط به چيزهاي خوب و فوق العاده فكر كنيد، حتي به چيزهاي خيلي ساده و كوچك. براي شاد كردن خود وقت بگذاريد تا شادي در قلب شما و در تمام وجودتان نفوذ كند. احساسات بد و ناگوار را از خود دور كنيد. زندگي كوتاه است و شما شايسته آن هستيد كه زندگي شادي داشته باشيد و از آن لذت ببريد.

♦ سعي كنيد در طول روز مدت زمان كوتاهي را به سكوت و تمركز اختصاص دهيد. حتي 5 دقيقه هم براي آن خوب و كافي است. اين كار به شما آرامش مي‌دهد و مي‌توانيد با ذهن بازتري به استقبال شادي‌هاي زندگي برويد.

♦ شب‌ها تمام لحظات شادي را كه در طول روز تجربه كرده‌ايد يادداشت كنيد. از هيچ چيز غافل نشويد و تمام آنچه را كه باعث خوشحاليتان شده و حس خوبي به شما داده را بنويسيد.

 

انجام اين تمرينات و نكاتي كه گفته شد به شما كمك مي‌كند تا بدانيد كه داشتن زندگي شاد و لذت بردن از آن كار سختي نيست. شما براي شاد زيستن ساخته شده‌ايد. لبخند بزنيد و شادي را به ديگران نيز هديه دهيد.

نویسنده


خوشت اومد؟ با دوستات به اشتراک بذار!

0

عکس العمل شما درباره این مطلب چی بود؟

اوه اوه
0
اوه
:( :(
0
:(
⋋_⋌ ⋋_⋌
0
⋋_⋌
:)) :))
0
:))
3> 3>
0
3>
like like
0
like
زهرا محمدي